TACHO

• Slovensko TACHO (více)

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku… (oficiální text distributora)

naytsirk

Že to nebude žádný extra divácký zážitek jsem věděl, ale že to bude až takhle špatný.... scénář opravdu nestojí za nic.... ()

Peterek82

Scénář asi před natáčením ztratili, film je naprosto utahaný, s postavami před kamerou mě prakticky nikdo neseznámil. Napětí žádné, akce taky nula bodov. Jediný moment v filmu, kdy mi malinko poskočila hladina adrenalinu bylo, když projížděli trať před závodem a Landa na ručku zastavil auto a šel si to vyříkat se skopčákem. Ale nějak se nic nedělo, kromě rozezvučených rifů v soundtracku. Ano, hudba. Hudba je supr. Ale poslouchat hodinu a půl 3 melodie furt dokola už po 20ti minutách leze na mozek. 2LANDA - Film raději už ne. Nejen že diváci ztrácí čas, vy vyhazujete peníze z okna (útěchou vám budíž, že nejste na světě jediní). Má hvězdička v hodnocení je za vcelku pěkný soundtrack. Film je sám o sobě Odpad. ()

s7RanG

Na odpad to zase není. Spíše ke dvěma hvězdám, ale největším nedostatkem je slabý scénář. A taky jestli si někdo myslí, že toto je film pro petrolheady tak to vůbec, z aut tam bylo opravdu málo. Jediné co bylo lepší než v hollywoodských filmech byly realistické záběry rallye z kokpitu Lanceru. ()

Tominko12

Mňa tento príjemne prekvapilo, skvelá hudba, kamera sa mi tiež páčila. Scenár je celkom predvídateľný a opäť sa potvrdilo, že keď sa nepodarí natočiť komédiu, tak je z toho čierna komédia... Ale mňa to proste bavilo, Landa je skvelý spevák a ani v herectve sa nestratil. TACHO určite nemá záber na širokú skupinu ľudí, ale ja som jeden z tých, ktorých to bavilo a určite si to ešte niekedy pozriem. Navyše, niektoré scény a hlášky naozaj stáli za to. ()

Zergs odpad!

Než jsem se podíval na film, četl jsem si recenze, a hodně to bylo zkritizováno, ale po shlédnutí, mě bylo jasné proč. Scénář naproto stupidní, nějaké lepší záběry ze závodů žádné. Naprosto zbyteční byli ti dva angličani. Z hlavním příběhem neměli nic společného, a jejich scénky nebyly pro zasmatí, ale pouze pro pláč, jejich plán byl naprosto nesmyslný. V celém filmu jsem viděl jen 4 závodní auta, a to 2 lancery, a 2 starší hondy civic, závody mě přišly, že to nebylo snad ani natočené, a jen vložená videa z nějaké rally... nějaké krásné záběry, to bych chtěl po režisérovi asi moc, a dohromady těch 5 vteřin co jde vidět z kokpitu vozu, vždyt je to směšné. Celý film je od začátku do konce až přílíš nudný, a scénář mit napsaný za 10 dní, je opravdu znát. ()

Fracek odpad!

No on je ten film taková mozaika několika žánrů, z nichž některé se tváří, že by i jako jo, ale ono to pak o to víc praští do palice, že vlastně jakože vůbec nic. ()

Fondak odpad!

Hmmm, tak to se mistr Landa předvedl. Nepochopim, jak někdo, kdo neumí jezdit (viděl jsem ho v akci) může dělat film o rallye. Taky je to na tom vidět. Ani jeden precizní záběr. Asi by se měl podívat na Czekam w Monte Carlo, aby viděl jak vypadá film o rallye, popřípadě na Bensaa Suonissa, aby viděl jak vypadá film o rallye s překvapivým a ne zrovna dobrým koncem. Na Landu mám svůj názor, takže jsem od toho "kališníka" nebo jak si to říká nic zvláštního nečekal. Ale tohle předčilo veškeré mé očekávání ve špatném slova smyslu. Myslím, že krom spousty jiných věcí panu Landovi uniklo, že ne každej v týhle zemi umí anglicky. Takže díky za spoustu obrovsky zábavných pasáží, ze kterých jsem nerozuměl doslova ani hovno. No ale nevadí. Dle zbytku filmu jsem zas asi o tolik nepřišel. Jo a pro uživatele Enšpígl... Mám daleko ke Kinder elite, i tak jsem přesvědčenej, že je to nácek. Překvapivě jediný co se mi od něj kdy líbilo a líbí je Orlík. Tam si aspoň na nic nehrál. Takže věř, že tohle hodnocení dávám filmu, ne Landovi. No ale jsem rád, že si Dan svůj nesplnitelný sen o vítězství splnil alespoň takhle:-) ()

Poza

Tacho není zas tak špatný film, jenom dopadl stejně jako dvě hlavní postavy (přímý náraz kvůli blbosti). Základní námět filmu se mi líbí, ikdyž by to mohlo dopadnout mnohem lépe, pokud by se mu věnoval někdo jiný. Místama jsou dialogy strašně jednoduché a naivní. Film je bohužel plný nelogičností a chyb, ať už těch s nepochopenými vedlejšími linkami (angličtí závodníci) nebo špatně sestříhané záběry při rally (zahlášení jiné zatáčky než té kterou auto na plátně v tu chvíli projede). Ze samotných závodů, který by měly být vlastně velkým finálem filmu, by se dala vykřesat větší dynamičnost a akce. ()

merten78

Dan Landa se v rally pohybuje už nějaký čas.Zřejmě má tento sport (jako já) rád, je tedy až nepochopitelné jak jsou závody a dění kolem nich popsány.Pro fanouška příliš mnoho nesmyslů, pro rally neznalého diváka nejspíš nuda a zmatek (největší drama při závodech je psaní časů fixou na tabuli???). Ostatní dějové linie jsou však ještě stupidnější a zbytečnější.Hlavně ta snaha o světovost s mladýma Angličanama. Jako jediný zábavný element zde funguje (místy) mafián Martina Havelky.Ale i ten by se hodil spíš do pokračování Nahoty na prodej, kam by svým "herectvím" zapadli i Landa s Lounovou. Snad jednou někdo natočí hold rallysportu štastnějším způsobem (nemusí to být nutně hraný film).Bez rakovin, bez špatně nadabovaných teamových bossů a bez Landové. PS:a ať mi nikdo neříká, že ta závěrečná "šokující" scéna není ukradená z Nesnesitelné lehkosti bytí. ()

wilks

Přímočaré, neunavující, jak bych od Landy očekával, stejně jako jeho hudba. Hlavní příběh s předvídatelným koncem, skvělý mafián Martin Havelka, souhlasím s Broukem "za 100 bodů". Velmi lehce mi to připomnělo řežisérskou ruku Emira Kusturici. 3 a půl hvězdy. HOWGH domluvil jsem. ()

Terminator666

Myslím, že tento film se skutečně povedl. Skvělá hudba od Daniela Landy. Skvělý příběh ze závodnického prostředí. Úžasný výkon herců. Je to snad jeden z nejlepších českých, novodobých filmů, co jsem viděl. ()

Tomulka

Scénář, režie jsou opravdu na pováženou a ten konec no hrůza. Landa zahrál tak na hraně dobrého a špatného výkonu. Olga Lounová mně však velmi mile překvapila té se role dosti povedla. Dalo se na to koukat už jsem letos viděl mnohem mnohem horší české filmy. ()

Mikkypanda

I když je tento film prohlášen skoro za odpad dávám plný počet, jelikož landa je můj nejoblíbenější zpěvák, herec a řidič rely... ()

mine.slayer

Neuvěřitelně monotóní podívaná, okořeněná krásnou Olgou Lounovou a slovenským mafiánem, který se snaží naučit závodit v rally. Spousta neotitulkovaných dialogů, ne že by mě konkrétně to vadilo, ale vypadá to, že tvůrci si hráli na něco, na co evidentně dle výsledku vůbec neměli. ()

johnnyDeak

Pre mňa celkom dobrý film, taká oddychovka. Zabavil som sa, zasmial. Trošku som nepochopil tých angličanov, ktorí sa prihlásili na rally, len kvôli tomu, že chceli ulupovať keše. Ale tiež boli celkom funny. Tak či tak, na Pomajbovi jak hrá debilka sa dokážem smiať hocikedy. Dávam 3 hviezdičky. ()

StrycoWolver

Tak rozporuplný film! Neviem, ja nie som študovaný umelec, a tak niekedy film hodnotím lajckým okom. Nebudem hodnotiť strih, kameru  a podobne, ale celkový pocit z filmu. V kine sa pamätám, že sála bola vypredaná a všetci ľudia sa smiali a zabávali, včetne mňa. Preto je zarážajúce, ako niekto môže dať odpad! A jasne, komenty ako: "dávam odpad už z princípu, že Landa je bývalý nácek" jasne ukazujú na zaujatosť voči osobe autora, ako objektívne hodnotenie filmu. Ano, ak Ibrahim Maiga natočí film, tak náckovska komunita bude tak isto dávať odpad, už iba z princípu. Nie ste o nič horší , ako oni. Film bol super! ()

Flagrin

Film, který má čistě americký příběh- amatéři(dobře, tady jen jeden amatér) zápasící s profesionály a vyhrajou.(za tohle mínus hvězda) Pak naprosto zbytečný dodatek s angličany, co byl přidán bez titulků(další hvězda dole). A co mě naprosto nejvíc štve je Olga Lounová co byla zařazena do role jen kvůli tomu, že si občas rallye zajezdí. Jestli Landa neumí hrát, tak nevím, kam by se zařadila ona. Jinak si myslím, že se film povedl, zvlášť Havelka s jeho rozprávkou :) ()