Na Zlatý glóbus nominovaný Ewan McGregor (Muž ve stínu, Andělé a démoni), na Cenu Akademie nominovaný Christopher Plummer (The Last Station) a Mélanie Laurent (Hanebný pancharti) se představují ve filmu Začátky, povznášející komedii o tom, jak legrační a proměnlivý může být život. Když grafik Oliver (McGregor) krátce po smrti svého otce (Plummer) potkává svobodomyslnou Annu (Laurent), dochází mu, že v otázce dlouhodobých romantických vztahů je úplný začátečník. Až při vzpomínkách na otce, který po smrti své ženy, se kterou byl 45 let, přiznal svou homosexualitu a zbytek života si užil jako divoký mejdan, Oliver pocítí touhu dát šanci vznikajícímu vážnému vztahu. Originální milostný příběh, při jehož natáčení se scenárista a režisér Mike Mills nechal inspirovat vzpomínkami na svého otce, si získal filmové kritiky, protože je “chytrý, dojemný a často legrační!” (Karen Durbin, Elle). (oficiální text distributora)

Troniq

Citlivě odvyprávěný, toužící po věrném divákovi, doufajíce, že některé z flashbacků nebudou nudit. Bylo to párkrát tak tak, možná bych o něco pokrátil stopáž, i když Plummer snad v každém záběru herecky exceluje. Co však obdivuju nejvíc je naprosto uvěřitelná chemie Ewana a Mélanie. Hlavně díky protagonistům proto 4 hvězdy, mohlo to být o dost horší... ()

madline24

Tenhle film je těžké uchopit. Je hodně citový, hodně pomalý, hodně poetický a vypráví hlavně o lidské osamělosti, bolesti, lásce a ztrátách. Není to lehké téma a relax na nudné odpoledne, ale vydržet těch 105 minut se vyplatí. ()

Montmorency

Přišlo mi to spíše smutné, než komediální - hlavní osou filmu měl být spíše otec Plummer, který byl zajímavou postavou, zbytečně se to celé točilo kolem McGregora, který prostě neměl co říct a tak film působil hrozně nudně a rozvlekle (pročetla jsem si komentáře a zjistila, že pár diváků mělo tendenci usnout, já u toho usnula dvakrát:-)...světlým bodem byla určitě krásná M.Laurent ! ()

killingminds

Tohle je rok 2010. Takhle vypadali nezávislý filmy. Takhle vypadala komedie. Takhle vypadala tragédie. Takhle vypadal McGregor vyžívající se čim dál tim víc ve filmech s homosexuálama. Takhle vypadá krásnej film. ()

KyoroChan

Nelíbí se mi, že někdo neuvádí věci na pravou míru :( Chápu, že název "Začátky" zabírá méně místa, ale už je to zavádějící.. Tak jako u komedie Must Love Dogs byl trapně zvolený název "Láska na inzerát", který pak zabil pointu v parku, kdy John Cusack přišel se psem od kolegy z práce jenom proto, že dotyčná měla uvedeno v inzerátu (který mimochodem nepsala, takže vůbec nevěděla vo co go), že ten potencionální nápadník musí milovat psy. Takových případů je víc, ale vzpomněl jsem si jen na tenhle... Nemělo by se to dít, ale v tomhle státě si dělá každý co chce.. Mé hodnocení je plný počet, protože jako laik nejsem kritický! Téma filmu a herecké výkony si těch 5hvězd právem zaslouží.. Ewan je přirozený jako vždy a pan Plummer podal životní výkon, klobouk dolu. ()

Alfounso

Kdyby se mě někdo zeptal, čím je tento film zajímavý, nedokázal bych mu odpovědět. Ale přesto mě něčím uchvátil. Nejspíše tím, že z něho čiší svým způsobem optimismus. Herecké výkony všech tří hlavních postav byly skvělé. Ewanovi a Mélanie to spolu velice šlo. Film bych určitě doporučil, ale musíte na něj mít tu správnou náladu. ()

Choucas

Víc než sem čekal, nenápadné podsunutí několika životních skutečností, které si uvědomíme třeba až když je pozdě, ale třeba taky ne. ()

vnimat_Krasu

Pozvolné, komorní a doprovázené lehkou klavírní linkou. Navzdory Plummerovi, který svého léta zapíraného gaye hraje bez klišé a trapnosti, zůstane po filmu jen odér. Nikoliv příběh či postavy. Jen nostalgie obyčejnosti. Je pouze na divákovi, zda ho podobné hloubání všedností baví anebo nikoliv. ()

JerryPilsen

Pomalý příběh o vyrovnávání se se ztrátou i se sebou samým.Zároveň i sonda do lidských duší,kde každý něco skrývá a něco chce. ()

delman

podobne ako o serious man od coenovcov aj o tomto filme mozno povedat, ze ide len o jeden dlhy nepodareny zidovsky vtip..velke sklamanie. ()

Acner

Dialogy, které překypovaly úsporností, si mě bohužel nezískaly. Pořád jsem čekala a ono pořád nic. Herci hráli opravdově, ale stále jsem měla pocit, že není nutné film dokoukat... a to není dobře. ()

hajner odpad!

Ja tie artove filmy skrátka nedokážem oceniť. Jednoducho nevidím na nich nič fascinujúce a po každom takomto filme mám pocit, že tvorcovia a po dopozeraní aj ja, potrebujeme psychiatra. ()

AmericanX

neřeknu vám přesně čím a jak se mi tenhle film dostal pod kůži, ale stalo se to hned v prvních pěti minutách.... osamocení, samota, strach se sblížit, strach ze závazků a zároveň strach zůstat sám.. .. kdo to nezažil?? kdo se nebojí, že mu bude skoro čtyřicet a bude sám? Ewan McGregor je roli od role lepší a přesvědčivější, a Mistr Christopher Plummer byl krásnou třešničkou na dortu ()

Orbeek

Pátá hvězda je tendenční, protože Beginners patří do "červených"! Když pro nic jiného, tak hereckému souznění 3 (vlastně 4 - Jack Russel nominace na Animals Oscar Awards 2011 : ) hlavních představitelů a "chytrost" příběhu. ()

Sejkorka

Nemastno, neslano. Ani nesladko, nehořko. Nudno. Christopher Plummer dostal nejstaršího Oscara. Ok, a co dál ? Ani Melanie Laurent moc té šedi nepomůže. Ona je herečka, ale furt má volno. Nebo jsou tam jako střihy, ona natáčí a děj se odehrává, jen když odpočívá? Ona (Anna) odejde, přijde. Protože on (Oliver) pořád s něčím vnitřně bojuje, ale s čím vlastně. Pointa by byla, kdyby nakonec byl taky gay jako otec, nebo tak nějak. Film stojí na zhlédnutí, ale fakt jen jednou navždy ....... ()

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer