Na Zlatý glóbus nominovaný Ewan McGregor (Muž ve stínu, Andělé a démoni), na Cenu Akademie nominovaný Christopher Plummer (The Last Station) a Mélanie Laurent (Hanebný pancharti) se představují ve filmu Začátky, povznášející komedii o tom, jak legrační a proměnlivý může být život. Když grafik Oliver (McGregor) krátce po smrti svého otce (Plummer) potkává svobodomyslnou Annu (Laurent), dochází mu, že v otázce dlouhodobých romantických vztahů je úplný začátečník. Až při vzpomínkách na otce, který po smrti své ženy, se kterou byl 45 let, přiznal svou homosexualitu a zbytek života si užil jako divoký mejdan, Oliver pocítí touhu dát šanci vznikajícímu vážnému vztahu. Originální milostný příběh, při jehož natáčení se scenárista a režisér Mike Mills nechal inspirovat vzpomínkami na svého otce, si získal filmové kritiky, protože je “chytrý, dojemný a často legrační!” (Karen Durbin, Elle). (oficiální text distributora)

sheldonka.

Ve filmech se mi líbí, když se prolíná minulost s přítomoností, takže to znamenalo v tomhle snímku velké plus. Ewan MgGregor byl okouzlující a nejen díky tomuto filmu se zařadil k mým oblíbeným hercům. Krásná Mélanie byla taky skvělá, proto mi nic nevadilo. Přirozený, krásný film. ()

Saku

"People in the building like us, half of them think it's never going to work out, the other half believe in magic. It's like a war between them." Film Beginners napsal sam zivot - doslova...reziser Mike Mills mozna prozival podobne pocity na vlastni kuzi se svym otcem. Jak uz se tu psalo, film je svezi, jemny, plyne jako bystrina, obcas je horko-sladce vtipny, ale co hlavne, je proste skutecny. Kolik z nas, at uz na strane Olivera nebo Anny prozilo neco podobneho s domenim ze uz toho praveho nenajdeme a ze uz to bude jenom horsi. Emocemi nadupane, citlivejsi povahy budou sahat po kapesnicku, neb herci jsou vic nez skutecni, hlavne tedy otec a syn. Behem sledovani jsem mel dojem jako bych koukal na mix Amelie, Magnolie a filmy W. Allena...podobny styl vypraveni, ktery drzi divaka v neustale pozornosti...film konci presne v tom pravem okamziku, zadna vata navic, pul hvezdicky si zaslouzi pes. PS: Zanr "komedie" berte s rezervou. ()

Mishqo

muž v 38, ktorý hľadá ozajstnú lásku a muž v 75, ktorý znova-objavuje svoju orientáciu...film ktorý očarí svojou prirodzenosťou, citlivosťou, ideologickosťou...tá jedna pesnička čo hrala stále dookola bola síce dobrá ale čo je moc to je moc ()

Eleanor05 odpad!

Celý děj: Ewan se zamiluje do Mélanie Laurent a vzpomíná si na svého otce, který oznámil, že je gay až v 75 letech. Navzdory dobrému hereckému obsazení je tento snímek nebetyčná a nikam nesměřující nuda bez jakéhokoli příběhu. ()

V.Silver

Krásný, ale trochu "utahaný" film. Na jednu stranu vynikající herecké výkony - milý a sympatický Christopher Plummer (který právem dostal Oscara), skvělí Ewan McGregor a Mélanie Laurentová - kreativní pojetí vsuvek, které oddělovaly předěly mezi pasážemi ("...a takto vypadalo slunce. A takto vypadali šťastní lidé..."), zajímavé dialogy (i s Arthurem nebo věcmi: "Ahoj, domove." "Ahoj, Hale."), ale všechno se to strašně táhlo, film plynul místy až příliš pomalu. Proto nedávám plné hodnocení. Přesto doporučuji shlédnout :) 79% ()

Kurikmoon

Pekné. Pomalé a nevtieravé. Plné odmlčaní, uprených pohľadov, milých úsmevov, nemých pohľadov a trpezlivých psích pohľadov. Mélanie opäť podmanivá (neopíísateľne), Ewan stavájúci sa Oliverom a energický taťka v podaní Plummera. Bravó. Nie každému bude hĺbavé tempo a tvár filmu vyhovovať. Ja som však nadmieru spokojný a nešlo mi počas filmu, nepridávať úsmevy, podobné tým v Beginners. ()

LuciusWlk

Dvě roviny příběhu. S toho jedna k uzoufání sterilní, druha romanticky pomalá, proložena nicneříkající retrospektivou. Někdo tady psal, že na tento film musíte mít smutnou náladu. Já bych řekl spíš depresivní. Začátky mají hoodně pomalý průběh, lenivý. Pravděpodobně jediný důvod, proč jsem setrval do konce byla Mélanie Laurent. Tak nevím, jestli jsem nebyl v té správné náladě, ale tentokrát mi to prostě nesedlo. ()

DavidS.

Všechny scény s McGregorem a Mélanií Laurent něžné a křehké...Psychoanalytické flashbacky gay otce a matky židovky už tak přesvědčivé nejsou, ale mají své logické opodstatnění... ()

Billie777

Výborný McGregor, Plummer i francouzské kouzlo Mélanie Laurent. A také Artur. Nenápadný film ze života, který nehraje na city a je neskutečně půvabný a příjemně se na něj dívá. A to pomalé tempo mi také nevadilo. ()

Hanys_

Typické "comedy drama" s čišícími ambicemi objíždět artové festivaly. Já se ale u Beginners nudil, jak už dlouho ne. Boužel.. ()

MareT.

Zacatky ruznych epizod zivota se nam film snazi poukazat jako klise beznych smrtelniku. At uz je duchodce gayem, mladik na pocatku netradicniho vztahu nebo milujiciho a verneho Arthura. Film neurazi, ale nehyri energii a dokaze byt depresivni. Nezasmejete se moc, romantika je drzena v realu a konec je melancholie. ()

kolemjdouc

Famózní Plummer,který byl neskutečně dobře dabován (bohužel mi uniklo jméno našeho herce - tak příště).Na tenhle film se rozhodně podívám ještě jednou. Zděšení Ewana z nalezení opravdové lásky v dost pozdním věku je opravdu dojemné.U mě dobrý. ()

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer