Na Zlatý glóbus nominovaný Ewan McGregor (Muž ve stínu, Andělé a démoni), na Cenu Akademie nominovaný Christopher Plummer (The Last Station) a Mélanie Laurent (Hanebný pancharti) se představují ve filmu Začátky, povznášející komedii o tom, jak legrační a proměnlivý může být život. Když grafik Oliver (McGregor) krátce po smrti svého otce (Plummer) potkává svobodomyslnou Annu (Laurent), dochází mu, že v otázce dlouhodobých romantických vztahů je úplný začátečník. Až při vzpomínkách na otce, který po smrti své ženy, se kterou byl 45 let, přiznal svou homosexualitu a zbytek života si užil jako divoký mejdan, Oliver pocítí touhu dát šanci vznikajícímu vážnému vztahu. Originální milostný příběh, při jehož natáčení se scenárista a režisér Mike Mills nechal inspirovat vzpomínkami na svého otce, si získal filmové kritiky, protože je “chytrý, dojemný a často legrační!” (Karen Durbin, Elle). (oficiální text distributora)

baclajean

Ewan je veľmi nenápadný typ herca, ktorý však dokáže zahrať naozaj čokoľvek, a zrejme som s ním nevidel ani jeden film, kde by ma svojím výkonom sklamal. No a Mélanie, do tej sa človek v tomto filme zaľúbi v každom jednom zábere. Celkovo výborný pohľad na rôznorodosť vzťahov, a na hľadanie (a úspešné nachádzanie) komplikácií tam, kde vari vôbec nie sú. ()

Leník

Navzdory rozverně vypadajícímu plakátu je příběh spíš melancholický až smutný, ale hezký. Jen té postavě ztvárněné M.L. jsem příliš nerozuměla... ()

musculimus

Snímek o smutku a hledání stvárněný Ewanem, Christopherem a Mélanie má něco do sebe. Já si atmosféru filmu docela užíval. Baví mě přemýšlet nad tím, jak by nad filmem hořce zaplakali mí přátelé, fandové komiksových hrdinů, pro něž film bez pořádné přestřelky není filmem. Současně si ve filmu užívám Oliverovy monology podložené vtipnými fotkami či kresbami. Sice nic nového ve filmu jako žánru, ale stvárněno vtipně a působilo jako součást děje na rozdíl od jiných (př. Les Amours Imaginaires). Herecké obsazení a výkony byly famózní, Možná je to tím že jsem melancholik, ale tento počín se mi vážně zamlouval. ()

ToxicAli

Lehké, možná až trochu melancholické drama o obyčejném, životě, které bylo jen krůček od plného hodnocení. Hořkosladký formát si příjemně pohrává s emocemi a bravurní herecké výkony ho jen podtrhují. Možná je škoda, že některé z mnoha rovin tu nebylo více, ale to by se asi vytratila ta lidskost a přirozenost pozbývající žánrová klišé. Navíc si pomoct, ale mám slabost pro snímky doprovázené lehkou klavírní hudbou ve francouzském stylu a rytmem čtyřicátých let. ()

Elassar

Nenápadně a tiše naladěný film, který je však ze života. Vše zabaleno v jisté elegantnosti a mírném humoru. Herecké obsazení je skvělé. Ale chápu, že pro každého to film asi není. ()

gezper

Povedený nezávislý kousek s excelujícími herci podávající uvěřitelné, civilní výkony. 'Běžný' lidský příběh je natočen svěže, originálně a v pomalejším tempu. Celek není až tak nenáročný jak by se podle názvu či stručného obsahu mohlo zdát. Rozhodně se tedy nejedná o obvyklou romantickou komedii, ač pár lehce úsměvných momentů zde je. Smutné a pozitivní zároveň. Není to film pro každého, ale u mě to hrálo na tu správnou strunu. [80%] ()

kverula

Výtečný film, avšak čisté drama, o komedii nemůže být řeč. Příběh mě zachytil ve velice podobné situaci, naprosto odrážel mé vlastní skutky a pohnutky. Ewan McGregor je dobrý herec, to už vím dlouho a vztah mezi jím a Mélanií fungoval, věřila jsem jim každé slovo, každý pohled (především v začátcích vztahu). Taky mě potěšil vztah k Arthurovi - jakmile jednou máte psa, je k Vám doslova přivázán, ať jdete kam jdete. Němá tvář vám řekne víc než tisíc slov. Skvělé a jak se říká "touching". Mimochodem, popsaný "obsah" tohoto filmu je zcela mimo. Hm, redaktorka Elle... ()

jessic

Film tak civilně nenápadný, že se Vám vykouří z hlavy 5 minut po shlédnutí. Navíc hlavní hrdina je tak podivně apaticky bez emocí a nudný, že mě lezl dost na nervy. ()

Radek273

Stačí si přečíst obsah a víceméně víte, jak vše dopadne. V tomto případě se však nejedná ani tak o cíl příběhu, jako spíš o cestu, která k němu vede. No a ta je spletitá, někdy nudnější, někdy vážnější, někdy i trochu k smíchu. Nakonec se ale jedná především o směs pocitů, s kterými odcházíte. A ta by (možná) nebyla kompletní a správná, kdyby snímek nebyl tak hrozně zvláštní! Důležitou úlohu hrají však i herecká esa Ewan McGregor a především úúúžasná Mélanie Laurent. Nemůžu si pomoct, ale právě Mélanie (jež se neuvěřitelně podobá Marion Cotillard nebo naší Kláře Issové) dokáže mou pozornost vždycky doslova přikovat k obrazovce. ()

skunkos

Snímek s naprosto neuvěřitlnou hloubkou emocí a neutuchající jakousi energií. Každá věta a každé gesto či mimika postav vypráví svůj vlastní příběh. Vše obaleno brilantním stříhem a hudbou, Éterickou Melanií Laurent a vždy smutným McGregorem. Tenhle film je umění. <->This movie is piece of art. ()

xxxdvorixxx

Za dlouhou dobu mě nic tak nechytilo, naposledy Paper Man, který byl možná v lecčems podobný. Vzpomínáme a všechno si dáváme zpětně dohromady, snažíme se vyrovnávat a vytěsňovat, jak nás to dneska "učí". A pak přichází pravdivé chvíle. ()

ragtime

Komorné. Nabité hláškami. Éterická krása Mélenie Laurent a do morku kosti sympatický Ewan McGregor. Veľmi milý film, ktorý sa na všetko pozerá tak ako to je. Bez prikrášlení. ()

Pavlo

Úprimne nakrútený a kvalitne zahraný príbeh o medziľudských vzťahoch a dopadoch minulosti na prítomnosť. K zamysleniu aj ku pobaveniu zároveň. ()

ardeas

Vo filmoch tohto typy si má človek niekedy chuť búchať hlavu o stôl, bože prečo... hm, ťažko to popísať, ale pokiaľ nie ste otvorená myseľ, tolerantná osoba bez predsudkov, prerazíte hlavou dieru. Veľmi príjemné, v mnohých chvíľach krásne hlboké, sem tam nuda, jo, ale trápne ticho donúti zamyslieť. ()

H_K

Dávám 4*, protože jsem viděla film ve Stockholmu a úplně mě dostal výkon Christophera Plummera, kterého obdivuji již roky. Jeho scéna, ve které přiznává, že je gay ve mně zůstává živá dlouho, také právem získal oscara za vedlejší roli. ()

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer