Na Zlatý glóbus nominovaný Ewan McGregor (Muž ve stínu, Andělé a démoni), na Cenu Akademie nominovaný Christopher Plummer (The Last Station) a Mélanie Laurent (Hanebný pancharti) se představují ve filmu Začátky, povznášející komedii o tom, jak legrační a proměnlivý může být život. Když grafik Oliver (McGregor) krátce po smrti svého otce (Plummer) potkává svobodomyslnou Annu (Laurent), dochází mu, že v otázce dlouhodobých romantických vztahů je úplný začátečník. Až při vzpomínkách na otce, který po smrti své ženy, se kterou byl 45 let, přiznal svou homosexualitu a zbytek života si užil jako divoký mejdan, Oliver pocítí touhu dát šanci vznikajícímu vážnému vztahu. Originální milostný příběh, při jehož natáčení se scenárista a režisér Mike Mills nechal inspirovat vzpomínkami na svého otce, si získal filmové kritiky, protože je “chytrý, dojemný a často legrační!” (Karen Durbin, Elle). (oficiální text distributora)

hazaba

Fajn hudba, výborné herecké výkony, zajímavý příběh. To, že se přeskakuje z minulosti do přítomnosti, není na škodu a vlastně člověka udržuje v určité pozornosti. Hodně podařené jsou monology, kdy Oliver říká a zároveň ukazuje, co se v daném roce stalo. Film o (ne)schopnosti udržet si dlouhodobý vztah, o lásce, životě, smrti a věčných začátcích. A vtipný "mluvící" pes :-) ()

Axident

Asi se mnou nikdo nebude souhlasit, ale dávám 100% za tenhle nádherně něžný, poetický, obyčejný a přeci jiný filmeček, kde nenajdete ani našláplý soundtrack, ani šokujíce vynikající herecké kreace, ba ani dechberouci scénář.. Sám nedokáži říct, proč mě to tak pohladilo a potěšilo, ač zkraje jsem se trochu obával... A hlavní ženská hrdinka, francouzská herečka Laurent nebo tak nějak - tak ta mě taky brala... ()

Rockerman

Chápu, že tento film bude mít pro někoho význam, ale mě to příliš nechytlo. Dva lidé, kteří se cítí tak nějak zvláštně osamělí, ikdyž se vztahům nevyhýbají. Do toho pak otec, který se přiznal ke své homosexualitě až pětasedmdesáti, když už je na smrt nemocný, je zajímavé téma, ale tady mě to dost nudilo. Chtěl jsem se na to podívat kvůli Melanii Laurent, kterou jsem viděl ve třech filmech (Hanebný pancharti, Le concert a Podfukáři ) a vždy to byl film, kterému jsem poprávu udělil pět hvězd. Tentokrát však musím slevit a dávám za Melanii jednu, za krásného pejska druhou a za děj třetí hvězdu. ()

studo

Farbičky, portréty, hudba, myšlienky, výjavy, monológy, obrazy a papieriky...všetko dávalo gulášový zmysel, ktorý naozaj dával zmysel tomuto zmyselnému filmu. PS: Keď prišla Melanie a začala písať do notesa - that was magical! ()

bif

Výborně obsazený, ale trošku utahaný a sterilní příběh. Příběhy o homosexuálech dostávají Oscary a ani zde není vyjímka - Christopher Plummer. I proto mi tento film přijde trošku umělý, nicméně ve výsledku se jedná o zajímavé lidské drama. ()

matt85

Čekal jsem komedii, místo toho jsem dostal spíš depresivní podívanou... Ale že by mě to přímo zdeptalo nebo něco, to ne... Herci to táhnou nahoru. PS: Plummer je tady opravdu skvělý, ale těsně před oscarovou sezónou je dost těžké říct jestli by toho plešouna dostat měl nebo neměl. EDIT: Ze zatím viděných filmů, může Plummerovi konkurovat leda tak Jonah Hill a Brooks. ()

West

Moc hezký a přijemný film. Herci hrají skvěle, ale nejvíce mě tu nadchla Mélanie Laurent, protože při tomhle filmu, jsem měl pocit že se do ní zamilovávám i já.. (velice charismatická, klidná, milá, usměvavá) Její výkon je rozhodně za 5* ale filmu bych dal 4* takže hodnotím mezi 4/5*. ()

Adiemus

Úžasný, leč poněkud nedomrle natočený příběh. Mimoděk mi napadlo, co by z toho asi udělala Shainee Gabel (Píseň lásky samotářky)... A vůbec - proč Začátky? Není přesnější Začátečníci? ()

ljukyljuk

Svojsky okúzľujúce, úprimne romantické, nenútene úsmevno-smutné. K tomu s úžasnou hudbou a Jackom Russellom... hovoriacim Jackom Russelom, áno? 80% ()

Doski

Nevím proč, ale strašně se mi to líbilo. Atmosféra možná? Skvělí herci - hráli to prostě a jednoduše. Ch. Plummer zasloužený Oscar. Zvuk a hlavně střih a kamera super. Režie a scénář taky dobrý. Soundtrack úplně skvělý. Hořko sladká a někdy smutná komedie se špetkou negativních zážitků a zkušeností. Není to však film pro každého.. chápu, že má negativní ohlasy, ale mně se líbí. 86% ()

koljan

Avantgardní romance s mimořádně zajímavou atmosférou, vynalézavou kompozicí a kvalitně odměřenou dávkou silných etických témat. Proč se to v profilu nazývá komedií, to ví jen Alláh... ()

Dubron

Nějak mě tento snímek minul. Mám slabost pro nezávislé filmy, obvzlášť ty americké. Nevím jestli to bylo momentálním rozpoložením, ale tenhle film patří do top roku 2010. Ewan McGregor, Christopher Plummer, Mélanie Laurent podávají všichni parádní výkony... ()

Oonika

Pardón, ale tohle byla vážně docela nuda. Kdybychom si u toho nedělali legraci sami, tak u toho fakt usneme. ()

jiriks

no jako komedie mi to rozhodně nepřišlo, spíše jako ukázka, jak to v životě chodí se všema jeho reáliema.. ()

mira.l

Co to bylo za maglajs?? Totálně ožralej střihač?? O čem že to bylo? O chlapovi, kterýmu táta v pětasedmdesáti řekne, že je na kluky a na posledních pár let si najde amiga, kterej by mu moh dělat vnuka, aby se s nim moh olizovat??? Děkuji, již jsem dnes zvracel. Jedna * za Mélanii, jenom kvůli ní to nepošlu do odpadu, a nikdy znovu. ()

TommyDiamond

Povznášející romantická komedie? Povznést nad nudu se bohužel neumím! Jediné co stojí alespoň trochu za zmínku v tomto filmu je výkon Christophera Plummera. Dokonce mu to vyneslo cenu akademie (Oscar 2011 VR). Myslím, že tato cena byla tak trochu odměnou za jeho cloživotní přínos filmu.... Když se vrátím k hodnocení filmu, tak mě toto provedení vůbec nenadhlo. Humor, který mi není blízký. Hluchá místa. Tak trochu nereálnost příběhu, atd. Díky Ch.Plummerovi to bude za dvě hvězdy ()

snek888

Komentář píšu s velkým odstupem od shlédnutí. Kompletně jsem zapomněl obsah, myšlenku i jak to vůbec skončilo, ale vím jedno: nelituji, že jsem se podíval. ... A proč vlastně píšu komentář k filmu, o kterém nic nevím? Protože mi v paměti uvízl určitý citát, na který nezapomenu a chci se o něj podělit. Poněvadž myslím, že má hloubku i když zní povrchně: "Hledám sex v naději, že přeroste v přátelství a vztah." ()

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer