Na Zlatý glóbus nominovaný Ewan McGregor (Muž ve stínu, Andělé a démoni), na Cenu Akademie nominovaný Christopher Plummer (The Last Station) a Mélanie Laurent (Hanebný pancharti) se představují ve filmu Začátky, povznášející komedii o tom, jak legrační a proměnlivý může být život. Když grafik Oliver (McGregor) krátce po smrti svého otce (Plummer) potkává svobodomyslnou Annu (Laurent), dochází mu, že v otázce dlouhodobých romantických vztahů je úplný začátečník. Až při vzpomínkách na otce, který po smrti své ženy, se kterou byl 45 let, přiznal svou homosexualitu a zbytek života si užil jako divoký mejdan, Oliver pocítí touhu dát šanci vznikajícímu vážnému vztahu. Originální milostný příběh, při jehož natáčení se scenárista a režisér Mike Mills nechal inspirovat vzpomínkami na svého otce, si získal filmové kritiky, protože je “chytrý, dojemný a často legrační!” (Karen Durbin, Elle). (oficiální text distributora)

Petullka.66

Zajímavě pojatý film o radosti, smutku a o lásce. O lásce mezi milenci, manželi, homosexuály, mezi rodiči a dětmi, mezi psem a člověkem a hlavně o lásce mezi synem a otcem... Tento snímek určitě nesedne každému, na Začátky musíte mít alespoň trochu tu správnou náladu (tu trošku smutnější). Díky skvělým výkonům hlavních představitelů jsem u filmu vydržela i přes jeho pomalejší tempo a jsem za to ráda. Na konec snad jen vyzdvihnu strhující výkon Arthura, krásný to pejsek! /Dávám 4 hvězdy z 5!/ ()

jasiska

Začína sa to ako taká intelektuálska nuda. Tichá a pomerne depresívna atmosféra filmu síce pretrváva až do konca, ale postupom času si zvláštnym spôsobom získa pozornosť a sympatie diváka. Ku koncu už zostáva len akési nevysvetliteľné dojatie a introspekcia. Zo začiatku ma prestrihy medzi rôznymi časovými líniami dosť miatli, ale keď som si zvykla, prispeli k zaujímavosti sprostredkovania príbehu - sem-tam niečo vysvetlili, sem-tam niečo odhalili, sem-tam dodali k budovaniu zamýšľaných pocitov a nálad. Tiež ma zaujalo použitie symbolov a celková hlbšia rovina filmu, nad ktorou budem asi ešte chvíľu rozmýšľať, aby sa mi úplne rozležala. Neviem, možno filmu pripisujem viac významov, ako autor zamýšľal - nie vždy, keď vidím len malú časť ľadovca, to znamená, že ďalších 7 osmín musí byť ešte pod hladinou. Každopádne, Beginners bol veľmi nekonvečný ale zaujímavý film a nejaký čas mi asi ešte bude strašiť v myšlienkach. ()

katchi

Já vlastně ani nevím, co si mám o tomto filmu myslet. Bylo hrozně zvláštní vidět Ewana McGregora, jak se snaží vypořádat s tím, jak jeho otec umírá. Bylo zvláštní ho vidět milovat dívku, kterou neznal, stejně jako bylo zvláštní vidět ho procházet si smutkem, který zažíval. Nedá se říci, že by vás "Začátky" vtáhly do děje a vy byste nebyli schopni se už od filmu odtrhnout, nicméně vás donutí přemýšlet o velké spoustě věcí. O životě, smrti, lásce, umění či touze... Řekla bych, že tento americký počin se řadí k takové te umělecké vlně, která rozhodně nezaujme každého, a i když mám podobné filmy ráda, přece jenom mi na "Začátcích" něco chybělo. ()

zelvicka.

Možná spíš tři a půl, na 4 to dotlačila flaška červeného. VŠECHNY OSKARY PRO TOHO PSA! Překrásná Mélanie Laurent (trpím aktuální touhou naučit se francouzsky znovu aspoň pár vět), McGregoooor (tři O navíc pochopí jen fandové Call of Duty 2) je prostě super, ale hlavně ten pes... Ten pes to táhnul na vodítku sebejistě jako za tou liškou. Jediná jeho chyba byla ve scéně, kdy znovu vítal Annu a zapomněl vrtět ocáskem. :) Ale to dovrtí jinde. ()

takken

Film, ktorý poukazuje na to že životom sa dá preskákať s úsmevom aj keď to nie je vždy ľahké a úsmevné. Niekedy by sa naozaj hodil nejaký ten návod možno len rada ako zvládať tú či inú situáciu no hlavné je nevzdávať sa a veriť v to že nikdy nie je neskoro. Mike Mills nám servíruje skôr drámu ako komédiu na ktorú sa však pozerá veľmi príjemne tiež vďaka zaujímavému hereckému obsadeniu a občasnej francúzštine, ktorá dodáva filmu tu správnu farbu. YOU MAKE ME LAUGH BUT ITS NOT FUNNY.... ()

toi-toi

Po dlhom čase som videl film čo mi vyrazil dych, resetoval mozog a rozhýbal city a nervy. Po dlhom čase som videl film, ktorý je naozaj nádherný.. ()

ursinko

Nie je to čistých 100%, ale niečo medzi 90 a 100%. Opäť ma raz neznámy film príjemne prekvapil. Pre niekoho je možno pomalý a z minulosti do prítomnosti prelínajúci dej nudný, ale ja som s so spracovaním veľmi spokojný. Ewan McGregor sa mi na hlavnú postavu hodil a Mélanie bola neodolateľná. Najviac však zapôsobil Christopher Plummer v úlohe otca, mal som pocit, že si to všetci výborne užili. Mne sa film sledoval veľmi príjemne, bolo to celé smutno veselé, nevtieravé, niekedy vtipné a ... ďakujem. ()

Lachvos

Zase krok stranou...od všeho. Zčásti snaha vyjádřit po svém vztah otce se synem, zčásti poodhalení pocitů při alter-coming-outu, možná záchrana láskou, i černý humor by se tam našel...Jak lentilky, nikdy nevíš co (barvu) si vytáhneš ;) ()

kdosizrosy

Očekávala jsem romantiku, dočkala jsem se historie smutku. A přestože je to především film o osamělosti a prázdnotě, není prázdný. Jen ve vás ten pocit prázdnoty na konci zanechá. 'Well, let's say that since you were little, you always dreamed of getting a lion. And you wait, and you wait, and you wait, and you wait but the lion doesn't come. And along comes a giraffe. You can be alone, or you can be with the giraffe.' 'I'd wait for the lion.' 'That's why I worry about you.' ()

neneka

Byla jsem hodně zvědavá, o co vlastně půjde ... a přiznávám, že primárně mě nalákala přítomnost Ewana McGregora, kterého mám ráda už od Trainspottingu. Samozřejmě jde o něco diametrálně odlišného, ale moc se mi tu líbila Ewanova klidná něha, to vyčkávání, váhání a jeho láskyplný vztah k otci. Christopher Plummer v této roli byl pro mě mimochodem příjemným překvapením. Projíždím v rychlosti některé další komentáře a musím říct, že třeba "trudnomyslnost hlavního hrdiny" se mně osobně právě líbila. Nejspíš mám občas pro lidi, kteří neví a tápou a nad každodennostmi života vždy jen nejásají, slabost. Ale jisté je jedno - mě tento film rozhodně potěšil. ()

Greg25

Mám ráda filmy s atmosférou. A Začátky ji mají ve vrchovaté míře - lehce melancholické, lehce poetické. Milý reálný film ze života. 85% ()

KOZEL84

Sladkobolné žvanění,které si hraje na život a které by mi bylo hodně nesympatické,nemít 3 tak sympatické herce.I když Plummerovi na nějaké to ocenění stačila už asi jen samotná charakteristika postavy.Ještěže Mélanie a (Ob-)Ewan snad ani nemusí hrát aby se na ně dívalo příjemně. ()

Tred2

Když se tu dívám na hodnocení a komentáře jiných, tak si říkám, že jsem v tom možná nechtěně viděl něco co tam nebylo, nebo možná naopak viděl to co většina ne. Uznávám, že naprat tady za 5 je trošku přestřel. Poníženě přiznávám, že nezávislým snímkům fandím, stejně tak jako těm o nevšedních lidech. Tady se mi to pěkně sešlo a na mě to udělalo dost silný dojem. Výjimečně mi nevadilo nic s čím se ve filmu operovalo a to včetně náboženství či homosexuality. Víc takovýchto snímků a méně Melancholií či Stromů života a minimálně já budu spokojený. 80% "zaokrouhleno" nahoru. ()

piranha

Většinou film o ničem, prokládaný scénami o tom, kterak se syn snaží z otce udělat hypochondra. Příliš protivná ženská, než jsem schopna unést. Vyvažuje to milý pejsek. Howgh! ()

Rázlik

This is 2003. This is what the sun looks like, and the stars, nature...This is the President. And this is the sun in 1955. And the stars, and nature, and cars and phones and movies and the President. Tento film má určitě něco do sebe. Ihned po shlédnutí nebyly u mě pocity stejné jako druhý den. Donutilo mě to nad tímto filmem uvažovat a snažit se pochopit jednotlivé postavy, kde každá má něco do sebe a je výborně zahraná - Ewan byl skvělej a Christopher je kouzelná. Líbila se mi krásně zvládnutá pochmurná atmosféra, která prochází pomalu plynoucím dějem. Ten se neustále vrací do minulosti a střída se s přítomností a díky tomu udržuje diváka v pozoru a filmu dodává zvláštní náboj. V závěru filmu se snaží donutit člověka uronit slzu a musím říct, že v mém případě se mu to povedlo. Žánr komedie bych tomu nepřivlastňoval ani zbla. Já se u toho moc nenasmál, snad mě jen občas pobavil otec a pejsek :). Ještě pár slov k soundtracku - zamiloval jsem si Beginner's Theme Suite. ()

Zaitsev

Uvěřitelný film ohozený do moderního hávu s neotřelým, nevtíravým tématem a citlivě civilně hrající všichni hlavní protagonisté + celá řada drobných i viditelnějších chytrých nápadů (1983 Bush objevil náboženství, matka v galerii a little chat s pejskem). Tvůrci ukázali neuvěřitelný cit pro zachycení vztahů i zákoutí žití. Nečekaně mě osobně zasáhl a budu ho chtít ještě určitě v budoucnu vidět. I když ono překvapit - na druhou stranu mě Ewan ještě nikdy nezklamal a jsem zamilován do Mélanie, do jejích očí...i uší... ()

Hapretor

Komedie? Nudomedie! Koukám na to půl hodiny - usínám - vypínám. Bože, ten film je úplně o ničem. Nic se tam neděje. Neskutečně ubíjející. Chudák McGregor! ()

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer