Série(8) / Epizody(128)

Recenze uživatele BlackMount k tomuto seriálu (76)

Velikonoční vajíčko (2003) (S04E13)

Pat a Mat hned v úvodu rozbijí nejkrásnější kraslici, a protože si bez ní Velikonoce nedokáží představit, tak se pouštějí do výroby nové. Jejich nemotorné ručičky si však s křehkými vajíčky moc nerozumí. Naši borci si proto vezmou na pomoc sádru, ale ani s ní to nedopadne moc dobře. Nakonec zjistí, že ideální kraslici měli celou dobu na dosah. Tenhle díl vyčnívá mezi novými epizodami jako Everest na Šumavě a z geniální pointy jsem málem smíchy spadl ze židle. ()

Štíhlá linie (2003) (S04E14)

Pat a Mat zjišťují, že už se skoro nevejdou do kalhot a tak se rozhodnou radikálně překopat svoji životosprávu. Nejprve si ve sklepě vybudují profi tělocvičnu s řadou originálních posilovacích strojů a pak na nich dřou do úmoru. I přes tvrdý tréninkový režim se jim nepodaří zhubnout ani deko, ale díky svému nápadu se s tím vypořádají se ctí. Mezi novějšími díly se tento řadí k těm zábavnějším jen mě trochu mrzela absence klasického hudebního motivu a neustálé opakování cvičebního procesu. ()

Automat (2003) (S04E15)

Pat a Mat se nechali ovlivnit konzumní dobou a pořídili si prodejní automat, který nakonec použijí jen jako regál na limonádu. Celé mi to přišlo jako, když si čtyřletý děcka hrajou na prodavače. Vtip žádný a i pointa je dost chabá. ()

Autodráha (2003) (S04E16)

Pat a Mat skotačí u “mezibytové“ autodráhy jako malí kluci a dokazují nám, že i páni v letech mají duši dítěte. Epizoda má kvalitní pointu, ale chtělo by to víc nápadů. Díl je uměle natahován až zbytečně mnoho záběry na jezdící autíčka. ()

Akvárium (2003) (S04E17)

Pat a Mat si pořídily rybičku, a protože asi nebyla levná tak se snaží ušetřit na akváriu tím, že si vyrobí vlastní. Jejich snaha našetřit nějakej ten halíř navíc, však vezme za své, neboť se jim to akvárium nakonec hezky prodraží. Příjemná epizoda kde mi chyběly jen ty jejich bláznivý vynálezy. ()

Zavařují (2003) (S04E18)

Pat a Mat pěstují dýně a nehledí při tom na účty za elektřinu. Přehnaná péče o tuhle oranžovou zeleninu se jim nakonec vyplatí a vypěstují plody velikosti černobylské blechy. Tuhle požehnanou úrodu musí ještě zavařit, ale to už je ryze mechanizovaná práce. Díl kde jsou dlouhé nezáživné scény se záběry na pomalu rostoucí rostliny. ()

Rogalo (2003) (S04E19)

Pat a Mat míří do oblak a možná ještě víš anebo by si to alespoň oba moc přáli. Trochu zábavy si užijeme jen, když se ti dva začnou ohánět motorovou pilou, ale jinak je to slabota. Tahle epizoda má jeden z nejslabších závěrů. ()

Vánočka (2003) (S04E20)

Pat a Mat se chystají na vánoční svátky a k nim neodmyslitelně patří vánočka. Ta kupovaná je v zápalu příprav na Štědrý den zničena a tak našim hrdinům nezbývá než upéct novou. Pečící forma se jim však nevejde do trouby. Když už se zdá, že je všechno marné, přispěchá Mat s originálním řešením. Díl, který neurazí ani nenadchne. ()

Stůňou (2003) (S04E21)

Pat a Mat si už poradili v různých situacích, ale se zákeřnou virózou jim nářadí ani jejich zručnost asi moc nepomůžou (hlavní slabina tohoto dílu). S chorobou se nejlépe bojuje v posteli a to vědí i tihle dva pošukové. Epizoda je dost ubohá celou dobu jen sledujeme, jak se Mat snaží ze své nemoci vypotit. ()

Fax (2003) (S04E22)

Pat a Mat vykročily do nového tisíciletí stylově a pořídily si fax. Díky náhodě přijdou na zcela nečekané využití této hranaté mašinky a vyšperkují si byt k obrazu svému. Dočkáme se i bourání zdí a to já mám rád. Mezi novými díly je tahle epizoda velmi příjemná. ()

Jahody (2003) (S04E23)

Pat a Mat sklízejí jahody a mají jich tolik, že nevědí co s nimi. Rozhodnou se proto pro zavaření veškeré své úrody. Metodou “pokusu a omylu“ se nakonec dopracují k úspěchu. Průběh dílu byl dost vtipný, zvláště pak utěsňování zavařovaček, ale konec vyzní jaksi do prázdna. ()

Hrají golf (2004) (S04E24)

Pat a Mat už snad vyzkoušeli všechny sporty světa, a tak bylo jen otázkou času, kdy si vezmou na paškál i golf. Ten klasický jim moc nejde, a proto si postaví hřiště na minigolf. Nakonec se na tenhle zelený sport vykašlou úplně a začnou se věnovat něčemu víc tradičnímu. V těchto nových epizodách je všechno dokonale zpracováno a příroda vypadá jako živá, ale na vtipnost se trochu zapomíná. ()

Někam to zapadlo (2004) (S04E25)

Pat a Mat se honí za zakutáleným víčkem od PET lahve a málem kvůli tomu přijdou k úrazu. Nejprve řádně vysmýčí všechny zaprášené kouty svého bytu, aby následně mohli důkladně překopat zahradu a nakonec provedou zevrubnou prohlídku okapů a komína. Když se po mnoha peripetiích nezbedné zátky konečně zmocní, zjišťují, že už ji vlastně ani nepotřebují. Hodně akční epizoda se zajímavým nápadem, ale kvalit starších dílů ani zdaleka nedosahuje. ()

Kopají bazén (2004) (S04E26)

Pat a Mat si staví vlastní bazén pro případ, kdyby náhodou udeřila vlna tropických veder. Bohužel si neuvědomili, že aby si mohli užít luxusního koupání, nestačí jen vykopat díru a zatopit jí vodou. Slabší epizoda, ale přidám hvězdičku za to, jak si ti dva nakonec poradili se vzniklou bažinou. ()

Věší krajinu (2004) (S04E27)

Pat a Mat si pořídili do svého příbytku nový obraz a teď už jen zbývá někam ho pověsit. Aby tohle umělecké dílko správně vyniklo je důležité vybrat ideální pozici na zdi. To znamená takové místo, kde se bude krajinka nejen dobře vyjímat, ale zároveň i překryje paseku po nezdařených pokusech o zatlučení skoby. Spíše slabší díl, který recykluje zápletku ze starší a mnohem zábavnější epizody Pat a Mat: Obraz ()

Vánoční stromeček (2004) (S04E28)

Pat a Mat zdobí vánoční stromeček a z toho kouká pořádný průšvih. Borovičku nejprve řádně oškubou, aby pak mohli její větve naroubovat na prádelní koš. Potom se málem oběsí na svítícím řetězu a ještě rozbijí všechny vánoční ozdoby. Tihle dva jsou však mistry improvizace, a tak nakonec přijdou na to, co by mělo zdobit pořádnej chlapskej strom. Až jejich výtvor uvidí Ježíšek od samého údivu jim nejspíš zapomene nadělit dárečky. Příjemná epizoda ideální na vánoční svátky. ()