Zeda, experta na bankové krádeže a trezory, práve prepustili z väzenia. Prichádza do Paríža, aby sa podieľal na krádeži, ktorú plánuje jeho priateľ Eric. Ešte predtým si však chce dopriať trochu rozptýlenia s oslnivou prostitútkou Zoe. Idylická noc plná alkoholu, drog a zvrhlostí sa pre Zeda a jeho priateľov končí na druhý deň, keď majú vykradnúť banku. Pre Zeda sa akcia skomplikuje, keď v banke stretáva Zoe. Prostitútka, s ktorou strávil minulú noc, tu pracuje ako pokladníčka. Pre Zeda sa táto situácia stáva morálnou dilemou... (oficiální text distributora)

BlackTom

Čo na tom, že inak výborný Eric Stoltz je v tieni odporne dokonalého Jeana-Hugues Angladea... Čo na tom, že zdrogované scény sa dali vykresliť ešte o kvapku lepšie... Čo na tom, že Zoe má kozy po otcovi... Ono sa mi to tak či tak páčilo. Veď som na ten film vyčkával priam roky, kým som sa k nemu dostal. Čo na tom, že scenár je deravý a predvídateľný? Ja som sa skvele pobavil. A to bolo určite Avaryho cieľom. Tarantino to nie je, ale vplyv je citeľný. Dáme si repete? Určite. ()

Rob Roy

Romantický nafetovaný heist film. Nevím, co přesně se Avarymu v následujích letech posralo, ale tenhle sakra talentovaný chlápek (který umí psát stejně dobré scény jako QT, viz první polovina filmu) měl dělat velkou kariéru jako skvělý filmař a ne být považovaný za jakýsi odpad od Tarantina. Doufám, že vyleze z vězení a ještě všem ukáže. ()

LaciLC

To, že Avary dlhé roky spolupracoval s Quentinom Tarantinom v tomto filme zúročil len tak na päťdesiat percent. Natočil vcelku nudný film, hoci pomerne zaujímavým zhúleným štýlom, ale aj akcia je priemerná... No, herecké výkony na tom nie sú o nič lepšie (šéf bandy Jean-Hughes Anglade vyčnieva, Julie Delpy známa napr. z Linklaterovej snímky Pred súmrakom pre mňa nebola veľmi príťažlivá a hlavný hrdina Zed v podaní Erica Stoltza bol štandart). S hodne prižmúrenými očami priemer... ()

tom88

Veľké sklamanie. Nie že by som sa na film zvlášť tešil, ale Quentinova produkcia ma zlákala. Bohužial je film slabý, podpriemerný a navyše nudný. Neviem, čo sa Tarantinovy páčilo na námete, verím že on by z toho urobil aspoň pozeratelný film, no Avaryho réžia na to nemala. Dej nebol zaujímavý, dlhý rozbeh, veľké očakávanie a zrazu nevýrazná akcia a suchý záver. Nič, čo by stálo za povšimnutie. Réžia, scenár aj herci nie sú ťaháky filmu a ostatné aspekty taktiež. K filmu sa už nevrátim, možno až Tarantino spraví svoj vlastný remake o čom ale úprimne pochybujem. Navyše, prečo sa to do prdele volá Zabiť Zoe ? P.S. Moje 2* dávam iba z úcty k Tarantinovi. 35% ()

Compadre

Avary se asi snažil natočit něco v duchu filmů svého kámoše Quentina Tarantina, ale vůbec se mu to nepovedlo. Nakonec z toho vyšel docela průměrnej krvavej filmek, kterej příznivce Avaryho vzoru, který má své jméno uvedené na obalu tak, aby ho fakt menohl nikdo přehlídnout dost možná zklame. Nic moc zážitek.. ()

• Názov filmu je zámerne vybraný ako Zabiť Zoe, nesie v sebe totiž ironický podtón a je tak trochu protirečivý. Zoe totiž znamená po grécky život. (beso74)
  • Spôsob, akým má Eric rezervné zásobníky pripevnené na zbrani, sa označuje ako džungľový štýl. Zvyčajne sú takto pripevnené 2 zásobníky, Eric ich má o jeden viac. (beso74)
  • Na tele Zeda si je možné všimnúť niekoľko tetovaní. Na ľavom bicepse je logo hardcore punkovej skupiny Black Flag, nad logom je skratka DPW, označujúca ďalšiu hardcore punkovú skupinu - Dog Patch Winos. Nakoniec, na chrbte je na krátky čas možné zahliadnuť australopiteka. Roger Avary sa vyjadril, že je to stelesnenie anglickej frázy "the monkey on his back" vystihujúcu drogovú závislosť. (beso74)