poster

Ene bene

Komedie

Česko, 1999, 104 min

 • Sandiego
  ***

  Příjemná podívaná, která zatím jen předznamenává tvorbu Alice Nellis.(9.6.2008)

 • Tosim
  *****

  Pokud by měl někdo najít někoho, kdo píše nejlepší dialogy, byla by to bez pochyby Alice Nellis. Konverzační tragikomedie par excellence.(9.7.2005)

 • Houdini
  ***

  Český Lev 1 : Herečka VR - Eva Holubová + 1 nominace: Herečka HR - Iva Janžurová(6.9.2004)

 • Galadriel
  ****

  Tenhle film Alice Nellis opět vyniká obyčejností - ale rozhodně ne filmařskou, ale lidskou, protože jí zobrazuje tak, jak to prostě na malém městě chodí. Leoš Suchařípa je naprosto fantastický, Eva Holubová také úžasná jako vždy, totéž platí i o Ivě Janžurové. V tomhle filmu jsem mnohokrát poznala věci, které se kolem mě občas dějí, zejména hádka manželů mi nebezpečně připomněla "rozhovory" mých rodičů :-)(3.7.2005)

 • Freemind
  ****

  Dobře, je to nenápadný a místy záměrně ospalý a nudný film - nízké hodnocení na CSFD je ale jedno z největších faux pas místní komunity filmofilů. Zatímco do poloviny sledujeme vcelku standardní hořkou komedii, která ani není nijak násilně vtipná, postupně se vše začíná vybarvovat a posledních 20 minut je už naprosto ukázková filmařina. Zoufalý monolog Ivy Janžurové je pro mne zcela jednoznačně jedna z nejsilnějších scén nejen v její filmografii, ale v celém českém filmu. Vynikající práce, kterou mi trošičku kazí snad jen mírně otravné téma "girl/woman power", které Alice Nellis omílá ve všech svých filmech.(13.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace