Ene bene

Komedie

Česko, 1999, 104 min

• Fanucci

Až na pár světlých momentů ukrutně nudný film.(2.8.2005)

Český Lev 1 : Herečka VR - Eva Holubová + 1 nominace: Herečka HR - Iva Janžurová(6.9.2004)

Svým způsobem prostý, ale o to upřímnější vhled do obyčejných problémů mladých i starých, všeho toho nesváru, který mají v sobě lidé v dlouholetém manželství, ale i vzájemné úcty, v kombinaci s hledáním se mladé dívky a s hledáním vlastního já, vlastního místa. To vše na pozadí voleb a účasti ve volební komisi, což samo o sobě je prostředí leda tak pro depresi. Myslím, že psychologii postav se povedlo dokonale zvládnout.(5.9.2013)

Alice Nellis má vzásný dar vystihnout ve svém filmu přirozené lidské reakce, přirozené lidské chování. Ene bene sice vypráví jen o maličkostech našeho, pro zahraniční diváky zřejmě nezajímavého, přežívání, ale činí tak pohledem vnímavé, bystré scénáritky a režisérky. Navíc podání naší neochoty účastnit se voleb je velice přesné a hodno delší debaty někde v hospůdce.(7.10.2007)

Styl, jímž Theodora Remundová pronese "se na to můžu vysrat", je dokonalý. A agitátorské nasazení Evy Holubové je bezchybné. Sám jsem několikrát seděl ve volební komisi a tenhle film mi mluví z duše.(4.7.2014)