Ene bene

Komedie

Česko, 1999, 104 min

• Fanucci

Až na pár světlých momentů ukrutně nudný film.(2.8.2005)

Zrcadlo české malosti je svým způsobem také ojedinělým odrazem české polistopadové společnosti, propadávající se do neutěšených společenských dilemat doby. Výtečné herecké kreace Janžurové, Holubové, Javorského i mladé Remundové jsou předběhnuty zde excelujícím Leošem Suchařípou a jeho portrétem zásadového muže mdlého těla a bystrého rozumu. Veškeré polemiky, padající na vrub autentičnosti volební komise, jsou v tomto případě pomíjivé a pro Alici Nellis představuje Ene bene zásadní mezník v její filmové kariéře.(8.8.2014)

Styl, jímž Theodora Remundová pronese "se na to můžu vysrat", je dokonalý. A agitátorské nasazení Evy Holubové je bezchybné. Sám jsem několikrát seděl ve volební komisi a tenhle film mi mluví z duše.(4.7.2014)

Ene bene je obyčejný tragikomický příběh o obyčejných lidech v obyčejné české vesničce.(31.12.2011)

Tak kdybych seděla ve volební komisi kdekoliv a kdykoliv (ale ono je to myslím placené, ne?), tak bych taky chlastala. Je to prosté a jednoduché a nic to nepřináší, ale nikoliv zcela špatné.(18.5.2016)