Ene bene

Komedie

Česko, 1999, 104 min

7/10 Pomaly rozjez, ale jak si clovek zvykne na ty klony, tak uz je to snesitelne a nakonec se na to dobre diva.(13.10.2009)

"Každej den čtyřistakrát.. Děláte to ?? Já tam nevidim a teď nemůžu přestat.." ;)(17.5.2016)

• BoPo

O existencii Alice Nellis viem už roky, ale nikdy som od nej nič nevidel. Nejako ma neoslovili námety jej filmov. Teraz som náhodne v TV narazil na jej prvotinu. V komentároch je oslavovaný výkon Suchařípu. Českého lva vyhrala Holubová. No pre mňa je jednotkou Remundová. Vysokoškoláčka, ktorá sa skrz štúdium vo "veľkomeste" cíti nadradeno nad pomery, ktoré vládnu v jej rodnom meste? Klasika. Mladá baba, ktorá má pletky so starším a ženatým, ale verí, že raz bude jej? Klasika. Charakter tejto chytrej naivky trafila Remundová trefne. Film pôsobí ako nehraný pohľad na premrhané a smutno nudné životy. Ak máte depku zo svojej momentálnej životnej situácie, tak Vás z nej Ene bene určite nevytiahne, ale môže ju jemne utlmiť.(18.5.2016)

Pokud by měl někdo najít někoho, kdo píše nejlepší dialogy, byla by to bez pochyby Alice Nellis. Konverzační tragikomedie par excellence.(9.7.2005)

Jedna z posledních rolí herce Suchařípy po boku skvělé Ivy Janžurové však příliš podivínský příběh nezachraňuje.!(29.1.2009)

• - Scéna, odehrávající se ve volební místnosti, byla natočena v kulturním domě v Přibyslavi. Dále se filmovalo ve Světlé nad Sázavou. (M.B)

• - Iva Janžurová byla nominovaná za hlavní roli na Českého lva. (cariada)

• - Eva Holubová získala Českého lva za vedlejší roli. (cariada)