poster

Ene bene

Komedie

Česko, 1999, 104 min

 • Fanucci
  **

  Až na pár světlých momentů ukrutně nudný film.(2.8.2005)

 • Marthos
  ****

  Zrcadlo české malosti je svým způsobem také ojedinělým odrazem české polistopadové společnosti, propadávající se do neutěšených společenských dilemat doby. Výtečné herecké kreace Janžurové, Holubové, Javorského i mladé Remundové jsou předběhnuty zde excelujícím Leošem Suchařípou a jeho portrétem zásadového muže mdlého těla a bystrého rozumu. Veškeré polemiky, padající na vrub autentičnosti volební komise, jsou v tomto případě pomíjivé a pro Alici Nellis představuje Ene bene zásadní mezník v její filmové kariéře.(8.8.2014)

 • argenson
  ****

  Styl, jímž Theodora Remundová pronese "se na to můžu vysrat", je dokonalý. A agitátorské nasazení Evy Holubové je bezchybné. Sám jsem několikrát seděl ve volební komisi a tenhle film mi mluví z duše.(4.7.2014)

 • iamek
  ***

  Ene bene je obyčejný tragikomický příběh o obyčejných lidech v obyčejné české vesničce.(31.12.2011)

 • Vědma
  ***

  Tak kdybych seděla ve volební komisi kdekoliv a kdykoliv (ale ono je to myslím placené, ne?), tak bych taky chlastala. Je to prosté a jednoduché a nic to nepřináší, ale nikoliv zcela špatné.(18.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace