poster

Ene bene

Komedie

Česko, 1999, 104 min

 • YURAyura
  ****

  7/10 Pomaly rozjez, ale jak si clovek zvykne na ty klony, tak uz je to snesitelne a nakonec se na to dobre diva.(13.10.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  Nikdy jsem neseděl ve volební komisi, takže jsem dosud neměl možnost zmanipulovat výsledky a to je asi pro demokracii dobře. Přesto jsem toho názoru, že zasedání této vážené komise nevypadá příliš věrohodné a důvodů k usnutí se při něm najde poměrně dost. Vedle této sondy do životních problémů volebních komisařů je i historka o mých loňských potížích se zaraženými prdy o dost zábavnější.(24.1.2016)

 • Šandík
  ****

  Nedoceněný film. Nádherně obyčejný, skvěle obsazený, s nečekanou pointou. Ně, že by byl bez chyb, ale rozhodně patří ke zhruba deseti nejzajímavějším českým filmům za posledních dvacet let... 8/10 Zajímavé komentáře: Galadriel, Matty(15.2.2009)

 • Anderton
  ***

  Na debut veľmi slušné. Len je stále cítiť, že je to "iba" debut. Pekne vykreslené charaktery, slušne zahraté. Ale menej by bolo viac. Dĺžka je totiž neúmerná, takže sa dej občas vlečie a ja som mal potom pocit, že je Nelis doslovná, pretože necháva situácie zbytočne doznievať a niekedy trvajú dlhšie, ako je nutné. Potom nestačí, keď vidím krysy v televízii, rozpráva sa o politike a pochopím, že predstavujú politikov, ale musím to aj počuť. Chyby filmu ale pripisujem aj 90. rokom, vtedy sa takto v Českej republike točilo.(16.6.2015)

 • Legas
  ****

  Alice Nellis má vzásný dar vystihnout ve svém filmu přirozené lidské reakce, přirozené lidské chování. Ene bene sice vypráví jen o maličkostech našeho, pro zahraniční diváky zřejmě nezajímavého, přežívání, ale činí tak pohledem vnímavé, bystré scénáritky a režisérky. Navíc podání naší neochoty účastnit se voleb je velice přesné a hodno delší debaty někde v hospůdce.(7.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace