Oscar 8 nominací: Nejlepší film, Herec VR - Peter Ustinov, Herec VR - Leo Genn, Kamera, Výprava, Kostýmy, Střih, Hudba . . . . . . . . Po zhlédnutí tohoto filmu všem tvrdím, že to co mám na tváři, je pravý císařský vous.(29.3.2004)

Rozpočet $7,623,000Tržby USA $30,000,000Tržby Celosvetovo $-(4.2.2010)

7/10. Na svou dobu spektákl vskutku unikátní, a to nejen díky monstrózní stopáži. Snímek, který se téměř dokázal vyrovnat výtečné Sienkiewiczově předloze. Skvělá výprava, kostýmy i herecké výkony.(15.10.2009)

Výpravné amer.velkofilmy padesátých let snad ještě ani dnešní technika nepředčí nápaditostí a umem, tehdy se totiž do filmů dávalo více, než-li jen peníze.!!!!!!(19.7.2009)

Quo Vadis je velkolepou záležitostí, která letos oslaví 62. narozeníny, což se zdá skoro neskutečné vzhledem k tomu, že film nepůsobí vůbec zastarale (jediným indikátorem jsou modré obrysy kolem postav při zpětných projekcích - to působí trochu rušivě). Příběh mě trochu zklamal (což je důvod, proč nejdu na pět), v mnoha bodech se podobal staršímu filmu Sign of the Cross. Taylorova postava mi nijak zvlášť srdci nepřirostla, jeho vztah s krásnou křesťanskou dívkou mi nepřišel moc věrohodný, nicméně Ustinovův Nero a z vedlejších postav Petronius to plně vynahrazují - tohle byl jejich film.(10.2.2013)

• - Film se stal jedním z komerčně nejúspěšnějších filmů počátku padesátých let dvacátého století. (Karlos80)

• - Ve své teprve druhé roli se zde mihne i Sophia Loren. (Karlos80)

• - Film byl natočen v římských ateliérech Cinecittà a ve vybraných italských exteriérech s tehdy rozmařilým rozpočtem sedm milionů dolarů. (Karlos80)