Sanctum

Frank miluje potápění a jeskyně. Stojí před velkým úkolem, chce najít chodby, které propojí jeskyni Esa  Ala v Jižním Pacifiku s oceánem. Jsou už velmi hluboko a zbývá prohledat pár dalších kilometrů chodeb. Frank cítí, že je blízko, že další jeskyně jsou ještě před ním a ty ho dovedou až k moři. Financování mise zajistil Carl, Frankův přítel, který na místo přilétá se svou přítelkyní Victorií, aby se dobrodružství zúčastnili společně s Frankem a jeho mladým synem, který prožívá krizi ve vztahu k otci. Když se všichni společně podívají až na konec jeskynních cest, dojde k tragédii, při které zemře jedna z členů mise. Frank proto uzavírá projekt a chce se dočasně vrátit na povrch. Do oblasti bohužel dorazí obrovská bouře, která začíná nabírat na síle. Tým v jeskyni rychle pochopí, že se musí dostat co nejdříve ven, než je zatopí rychle stoupající voda. Proudy jsou ale příliš silné a zatopené oblasti si vyžádají první oběti. Frank organizuje zbývající členy týmu a společně pod vodou hledají cestu jeskyní směrem k oceánu. To je jediná možnost, jak vyváznout živý. Protože jsou členy týmů také nezkušení potápěči, je nutné dávat velký pozor. Jeden ze zkušených horolezců a potápěčů dostává embolii a začne kašlat krev. Stane se tak další obětí náročné cesty. Další chybu udělá Carlova přítelkyně Victorie, která také umírá v hlubinách zatopených jeskynních chodeb. Zbývají poslední tři členové, Frank, syn Josh a Carl... (TV Prima)

Xanthe

Klaustrofobická psychárna s několika hezkými záběry jeskyně. Tíživé napětí a gradující atmosféru jsem nepostrádala. Jen jsem nepochopila, proč filmaři vydávají mexickou Cave of Swallows za Esa’ala na Papuy-Nové Guiney. My znalci geografie a spřízněných věd se ošálit nenecháme. ()

Yancl

Zřejmě jsem dlouhou dobu neviděl film o potápění, poněvadž mě tyhle vodní aktivity v podobě party potápěčů bavily. Ono je samo o sobě krásné sledovat záběry pod hladinou vody, navíc v prostorách nepřístupných jeskyní. A když se k tomu připočte boj o holý život, musí chtě-nechtě vzniknout minimálně slušný film. Já si po prvních záběrech řekl, jaká to bude katastrofa, ale zbytek snímku mě mile překvapil. Ale naprosto opravněnou negaci si zaslouží obecné ztvárnění smrti jednotlivých aktérů. Hůř to snad ani vymyslet nešlo .. což je jediná vážnější výtka k jinak sympatickému filmu. [73%] ()

dalziel

Nič z toho čo film ponúkol ma nezaujíma.Potápanie, zatopené jaskyne,klustrofobické priestory a ani treťotriedni herci.Ísť na toto do kina , tak ma isto jebne. ()

Pistolnik

U mňa zaslúžených 80%. Trocha nechápem tak nízke hodnotenie ale tak asi väčšina pozrela R5 ktorá vyšla pri premiére. Na toto jedine do kina a som veľmi rád že som sa nakoniec rozhodol si to pozrieť na veľkom plátne a v 3D. Zábery nádherné až dych vyrážajúce ako z prírody tak z vnútra jaskyne pri potápaní ktoré obdivujem. Príbehovo to bolo podľa mna nad priemerom, nechýbali pasáže kde človek zadržiaval dych spolu s hercami a koniec ma prekvapil, nečakal som že to takto skončí a takéto survival filmy milujem takže odporúčam a nebojte sa na tento film pozrieť pre nižšie hodnotenie. ()

HoR

Koho Frank nezabil, ten spáchal samovraždu. Vôbec mi to neprekážalo, pretože všetci tí ľudia mi boli absolútne nesympatickí. Celé sa to tiahlo až príliš nadoraz s využitím i tej najmenšej výhody. Žiadna klaustrofóbia, žiaden strach a žiadne napätie, pričom drsných scén tu bolo dosť. Ten americký štýl, akým sa chovajú postavy v čo i len trochu bezradnej situácii, sa mi prestáva páčiť. Okrem vizuálnej stránky to nemalo takmer nič, čím by to mohlo zaujať. ()

sarfian

Čo môžme čakať asi tak od príbehu, ktorý sa odohráva v jaskyni? To čo som čakal som aj dostal a ešte niečo navyše aj skvelá hudba. Slušný priemer na moje prekvapenie. VIDENÉ 1x ()

Bbronx

"Nuda, voda, jeskyně, smrt, a přeživší." Nápad: 1z5 Zpracování: 2z5 Obsazení: 1z5 Efekty: 1z5 Zvuk: 1z5 Hodnocení: 24% ()

E lan

Povedený film, sice přináší depresy od začátku do konce, ale působí velmi reálně. Herecké výkony jsou trochu pozadu, ale jinak je to napínavé až do konce... ()

danny_21

Průměrná podívaná survival thrilleru, uznávám, že v novém prostředí, které tady ještě nebylo, ale nepřináší nic scénáristicky světoborně převratného, digalogy mizérné, trochu to zachraňuje jen ten mírný pocit klastrofobie ze zatopeného prostoru - u mě zapadne do šedi průměru - 45%. ()

Demonic189

Zo začiatku este relativne fajn, ale s pribudajucimi minutami jedno velke brrrr... Tolko nesympatickych hercov v jednom filme, no diky moc. ()

deLaFere

Sanctum je řemeslně poměrně solidně zvládnutý film, zřejmě díky Cameronovi. Bohužel ho totálně zabíjí naprosto ubohý scénář s totálně stupidně jednajícími postavami. Pochopitelně, že do skutečných událostí má velmi daleko (našel jsem si jak to doopravdy bylo), ale to by až tak, v tomto případě, nevadilo. Film na mě působí tak, že při zajištění slušného rozpočtu a řemeslné kvality, se amatéři rozhodli nějak došít scénář, aby to bylo celý. Většina dialogů je naprosto směšná a vývoj postav na úrovni školy pro mentálně postižené. Škoda potenciál i možnosti byly. ()

Nocturno culto

Nejprve jsem byl silně zvědav na zpracování zajímavého tématu, začátek byl slibný a já doufal že to vydrží po celou stopáž. Bohužel se tak nestalo, neboť zhruba v půlce děje začala pokulhávat logika a závěr to celé úplně zabil..kam se poděla mnohokrát omílaná dekomprese, hlavní hrdina byl vůči ní imunní ??? ...škoda, prostředí vypadalo dobře, pokud to byly exteriéry, tak paráda .. ()

Lumberjack

Moc hezké prostředí, ale totálně nesympatičtí herci. Opět nesmí chybět i nějaké to filmové klišé (nevemu si neopren po mrtvole, vyhrocený vztah otec x syn, apod.). Celkově se jedná o slabý film. ()

coinneach

Survival thriller z dílny Jamese Camerona nepřináší žádnou závratnou podívanou, na skupinku lidí bojujících v podzemních jeskyních o holý život se přesto dívá, chce se říct, snesitelně. Tvůrci dokonale využili prostředí podzemních vodních labyrintů a vydolovali z nich v rámci (očividně také finančních) možností, co se jen dalo. Během snímku nám sice jsou hezky postupně představována snad všechna klišé, která tento subžánr zná, v žádném případě ale neurážejí, a opomineme-li předvídatelnost děje, ať už se jedná o "nečekané" záplavy, či pomateného druha, lze ocenit zejména příjemný pocit stísněnosti, který sdílíme s hrdiny. Film s průměrným scénářem, jenž vskutku za mnoho nestojí, je tedy z vod průměrnosti vynesen výše využitým potenciálem potemnělého prostředí, pravověrný fanoušek napětí se ale behěm sledování neubrání vtíravé a úsměvné myšlence, jak úžasné by bylo, kdyby na hrdiny vyskočil nějaký ten humanoid, holt Pád do tmy je tomuto žánrově odlišnému, ale prostředím spřízněnému filmu, nečekaným soupeřem. 60 % ()

nicneznam

Sanctum je další případ filmu, který měla prodat prostorová technologie dělaná avatarovskými kamerami a slavné jméno produkujícího Camerona na plakátu, na začátku úvodních titulků a také hned na začátku těch závěrečných. Povedlo se, film si na sebe po měsíci a půl alespoň vydělal. Jak to tak ale bývá, opět chybí obsah a pro změnu i obrazová stránka. Obsahová kvalita se očekávat stejně moc nedala a oslnění třetím prostorem v temných jeskyních osvětlovaných čelovkami potápěčů nemůže fungovat. Proč se do toho tedy šlo? Ukecat se to snažil v rozhovorech Cameron, ale mě neukecal. Jednou mluví o tom, jak ostatní filmaři nešetrně mrhají 3d potenciálem a zabíjí formát, který on na pár měsíců masově zpopularizoval, a tady najednou obhajuje 3d tmu v blbém filmu s tím, že jeskyně jsou klaustrofobické a 3d tento pocit pomáhá vyvolat. Bohužel aktéři filmu a jeho dění vyvolává pocity úplně jiné. Nuda, řev, záchrany, rvačky, nelogika, tma, voda, nadávky, blbé situace, dialogy a nakonec pošramocený vztah otec, syn a - já tady nechci umřít... ve vodě. Ještě, že místo rukou se tu uřezávají vlasy. Jo, hlavně to levně natočit a vyrejžovat. Kvalitní scénáře umocňující a znesmrtelňující vizuální zážitek jsou dnes ale sakra drahé. Kdy si to uvědomí u svých budoucích projektů i tito technonelogičtí mágové? ()

Renci

Celkom nechápem negatívne hodnotenia. Film sa síce trocha alibisticky skrýva za Jamesa Camerona, na druhej strane udivuje diváka skvelým soundtrackom a peknými capture obrázkami. Miestami nechýba napatie, hoci v závere tempo trocha upadá, stále je načo sa pozerať. V dobe ultrarozpočtov a slowmo killer záberov tento snímok rozhodne stojí za pozrenie, nie len preto, lebo momentálne sa vela dobrodružných vecí netočí, ale kvoli dobre remeselne odvedenej práci. Podotknem však, že niektorých ľudí, Sanctum môže nudiť, to však môj prípad určite nebol. Richard Roxburgh je vážne skvelý. ()

Umučení Krista – The Prequel?

Umučení Krista – The Prequel?

01.10.2012

Je libo další biblický příběh od scenáristy Benedicta Fitzgeralda, který se podílel i na Gibsonově veleúspěšném torture pornu? Ne? Nevadí, stejně vám ho studio Lionsgate naservíruje, zřejmě v naději,… (více)