Sanctum

Frank miluje potápění a jeskyně. Stojí před velkým úkolem, chce najít chodby, které propojí jeskyni Esa  Ala v Jižním Pacifiku s oceánem. Jsou už velmi hluboko a zbývá prohledat pár dalších kilometrů chodeb. Frank cítí, že je blízko, že další jeskyně jsou ještě před ním a ty ho dovedou až k moři. Financování mise zajistil Carl, Frankův přítel, který na místo přilétá se svou přítelkyní Victorií, aby se dobrodružství zúčastnili společně s Frankem a jeho mladým synem, který prožívá krizi ve vztahu k otci. Když se všichni společně podívají až na konec jeskynních cest, dojde k tragédii, při které zemře jedna z členů mise. Frank proto uzavírá projekt a chce se dočasně vrátit na povrch. Do oblasti bohužel dorazí obrovská bouře, která začíná nabírat na síle. Tým v jeskyni rychle pochopí, že se musí dostat co nejdříve ven, než je zatopí rychle stoupající voda. Proudy jsou ale příliš silné a zatopené oblasti si vyžádají první oběti. Frank organizuje zbývající členy týmu a společně pod vodou hledají cestu jeskyní směrem k oceánu. To je jediná možnost, jak vyváznout živý. Protože jsou členy týmů také nezkušení potápěči, je nutné dávat velký pozor. Jeden ze zkušených horolezců a potápěčů dostává embolii a začne kašlat krev. Stane se tak další obětí náročné cesty. Další chybu udělá Carlova přítelkyně Victorie, která také umírá v hlubinách zatopených jeskynních chodeb. Zbývají poslední tři členové, Frank, syn Josh a Carl... (TV Prima)

Najlvin

Že je producentem tohoto filmu James Cameron ještě neznamená, že nutně musí jít o dalšího Avatara nebo Titanic. Vlastně očekávat od takovéhoto filmu nějaký velkolepý a strhující příběh není vůbec namístě, což ale rozhodně neznamená, že by to měl být snad nějak podprůměrný průšvih. Ba právě naopak! Netuším, co jiného od toho ostatní očekávali, ale já byl popravdě celkem mile překvapen, vzhledem k početné negativní odezvě, které se tento snímek od diváků trochu nezaslouženě dočkal. Příběh skupiny zapálených jeskyňářů, kterým se jejich bádání stane osudné a zvrtne se v boj o holý život, sice neoplývá žádnou originalitou, avšak za pozornost jistě stojí. Už jen pro jedinečné nahlédnutí do světa, kam by většina z nás dobrovolně nevlezla. Film nepostrádá řádnou dávku dobrodružství, napětí ani dramatických zvratů, podkreslených vtahující atmosférou. Od začátku až do konce budete doslova netrpělivě čekat, jak to celé dopadne a jestli se vůbec někdo zachrání. Komu je zkrátka jeskyňářství blízké, vůbec by neměl být tímto snímkem zklamaný. A to už jen proto, že filmů z tohoto prostředí moc není a těch dobrých už vůbec ne. Nakonec jsem rád, že se i tak slavné osobnosti, jako James Cameron, nebojí dát šanci i filmům s méně populární tématikou, jako je právě Sanctum ;-) ()

TommyDiamond

Nevim jak ostatní, ale tenhle film byl neskutečná nuda. Všechno bylo tak čekaný a převídatelný. Je jasný,že skupince potápěčů,kteří se jdou do jeskyně potápět se musí něco stát. A aby film za něco stál a potvrdil status filmu dobrodružného,tak v něm musí pár borců umřít. Producenti se měli na celý projekt vysrat a vybrat si nějakou jeskyni a natočit dokument. Ušetřili by si ostudu a hlavně prachy. Poslední půl hodiny jsem vypnul. Prostě jsem to nevydržel. Ale zas nesmím být takový škarohlíd a najít alespon jeden klad. Hlavně se musí vyzvednout kamera,za to je moje jediná hvězda. Je velmi težké pochybovat se s kamerou mezi vodou a souší,aby z toho nevznikla matlanina. Alespoň něco se povedlo. Celkově 11% ()

error17

Opravdu se mi to líbilo nevím proč je to hodnocený tak špatně možná se lidi moc nechávají strhnout davem... Herci byli pro mě noví neokoukaní takže taky plus. Napětí se dalo krájet i když příběh nebyl překvapivý tak tam bylo pár zajimavých zvratů. Kdyby konec neskončil typicky americky tak bych si to snad zařadil do TOP TEN. Jenže skončil ale i tak to bylo dost zajimavý pro lidi co mají rádi dobrodružné filmy to doporučuju. Původně jsem přemýšlel nad o něco horším hodnocením ale osobně se mi to snad i líbilo více než 127 hodin a jelikož jsem to hodnotil 4* tak toto si subjektivně zaslouží víc proto 5*. A plně tak souhlasím s komentářem od LIVINGDEAD. ()

dewil21

Nestává se často, abych usnula u filmu, tenhle film mě uspal a to co předcházelo mě nikterak nenadchlo, takže konec pro mě navždy zůstane tajemstvím. Díky Bohu... ale tak trochu doufám, že všichni umřeli, za ten výkon si nic jiného nezasloužili... ()

DavidWebb

Ups! Niekto si prdol. A ono to smrdí! Ale nemuselo. Je to taká škoda... Viem si predstaviť, že sa tento film niekomu naozaj páči. Zábery zo začiatku filmu s krásnou scenériou a pohľadu z vrtulníka a zopár blábolov z konca sú však pre mňa málo. Je to slabé, bez duše, bez skutočného napätia, bez akýchkoľvek sympatií ku komukoľvek, bez skutočného príbehu ktorý má-čo-komu povedať. Nápad to nebol zlý. Ale to prevedenie... plus scenár! oú môj Pane! "Nemám žádnou rezervú...!", odpoveď do vysielačky: "Do prdele nemá žádnou rezervúú!". A na začiatku filmu: "Sme tady abychom našli tajnou cestu..." Ty chochso to kto napísal?? Celý film úplne zlyháva ako scenáristicky, tak hereckými výkonmi jednotlivých protagonistov. Ak pri sledovaní akéhokoľvek filmu vidím, že herci "hrajú", tak niečo nie je v poriadku. Mladý blonďák Joshtin Bieber na začiatku filmu vyzeral ako po mozgovej mŕtvici pričomž mu po nej zostal na ksichte debilný úsmev. Ku koncu je to síce trochu lepšie, ale aj tak sa nemôžem zbaviť dojmu, že tu všetci hrajú za 2éčka na hodinu v rámci akcie "Z". Všetci vieme aký je pud sebazáchovy človeka a to čo urobil George... prosím Vás, to hádam nie. Nehovoriac o dosť nudnej a nezáživnej hudbe, ktorá nepokazila ani nepomohla. OK, možno som bol príliš prísny a možno môžu za to ľudia, ktorí Vám povedia: "Pozri si to, je to špicový film!" A pritom viem, že tieto drísty nemám! brať do úvahy. Aj tak si ale myslím, že to bol dobrý námet a verím, že sa niekto k nemu vráti aby to spravil znova a lepšie. A možno to nebude ani tak dlho trvať... ()

vozralec

Nic moc. Téměř béčko. Občasné idiotské chování, nedodržování předpisů, zmatkující pipinky, vtíravá hudba. Dokonce i na zápornou postavu došlo. ()

JohnZ87

Velmi povedený snímek z temného prostředí jeskyní (podobně jako Pád do tmy) se silnou atmosférou, který bohužel místy sráží trochu hloupý scénář. 65% ()

Oudee33

Trocha kouzelné přírody a přitažlivé, potemnělé i klaustrofobní prostředí jeskyně a lezení i potápění s tím spojené. Napětí povětšinou funguje... Chvílemi nedotažené a občas trochu moc. Dalo se z toho vytěžit víc, přesto pobavilo na 65% ()

masekjc

Z matematického hlediska: James Cameron + inspirace skutečným příběhem ≠ úspěch ║ Z diváckého hlediska: Nesympatičtí herci s nesympatickými výkony a vzhledem k rozpočtu překvapivě průměrné zpracování ()

Chuppa

Nebyl to zase takovej průser jak sem po kritických hodnoceních zdejší komunity čekal, celkem oddychovej film. ()

Scraffy

Mohol z toho vzniknúť pomerne dobrý film, ale scenár nie je moc dobre prepracovaný a je v ňom hodne klišé. A to že fakt hodne. Herci sú tu dobrý a prostredie jaskyne tiež. Škoda, lebo z toho mohlo vzniknúť niečo viac. A navyše to produkoval James Cameron... ()

Najt

Klasický survival z jeskyně a i když scénář nebyl zrovna prvotřídní a herci taky úplně neoslnily, tak záběry z jeskyně a celkové podzemní putování bylo super. Za mě se jedná o lepší 3* a kdo má podobné žánry v hledáčku, tak si může přidat i čtvrtou. ()

Solverino

Jedna hvězdička za záběry digitální díry do země (matka všech jeskyní), to bylo jediné pěkné a průlety nad pralesem, ale to uvidíte dnes a denně na kanálech typu National Geographic. Pak už jen jedna blbost za druhou, ani vypnutí mozku nepomáhá, opět nudný mix amerického patosu, lidské hlouposti a blbejch keců. Aspoň že člověk nemá v kině žízeň, když vidí tolik vody. Srajda jak vyšitá! ()

Jara_II

Klasický laciný béčko, který se snaží vytěžit maximum z nálepek "3D" a "James Cameron". Což je trošku smutný, ale 3D je holt v současné době velmi žádaná a relativně dobře dostupná technologie, a James Cameron prostě produkuje hromadu kravin na kterých si jen něco zkouší a ověřuje, aby pak při své režii šel najisto. Takže suma sumárum, tomuhle filmu bude lepší se vyhnout... ()

Nessos

Být tam víc těch překrásných záběrů jeskyní, víc akce a mnohem, mnohem méně toho kecání a navíc, kdyby zcela vypustili ten sentimentální, přeslazený konec, možná by to za něco stálo.. ()

J.Cobra

Nechápu negativní komentáře na tento film. Není to klasický akční, dobrodružný či jiný žánr filmu. Je to jakýsi přehled událostí, které se odehrály ve skutečném světě a teď je někdo přenesl na plátna kin. "Zneužití" jména Jamese Camerona se mi sice také nelíbí, ale co nadělám. Cílem bylo zaujmout potencionálního diváka a to se jim povedlo. Po přečtení zdejších hodnocení a komentářů jsem měl silné obavy, naštěstí jsem se však náramně bavil a klidně bych doporučil dalším. Chvílemi mi bylo opravdu "těsno" a s hlavními hrdiny jsem často soucítil. ()

DoubleJo

Film sa snazi nalakat divakov na meno J.Cameron (ktory ma so samotnym filmom malo do cinenia), pretoze nic ine ponuknut ani nemoze. Teda pokial tym "nic ine" je mysleny originalny pribeh, mnozstvo napatia, vyborne herecke vykony, dychberuci vizual atd. Tym padom "nic ine" vobec necakajte, lebo sa nedockate. Zrejme viac usilia, energie, napadov a penazi vrazili tvorcovia do propagacie toho filmu ako do tej druhej. podstatej casti a to je samotny film. Absolutny priemer, nic nove, nic zaujimave, skratka nic. ()

FortKnox

Je to opravdu tak špatné jak tady většina píše, jsem si celou dobu přál ať už konečně všichni chcípnou, ať se mohu podívat na jiný film. ()

petrik11

Desná nuda. 14 dní sa hľadá cesta von, potom sa náhodou nájde, ale proti je všemocný cyklón, po ktorom na konci filmu niet ani chýru. Vo filme bolo toľko hlúposti, že si to tvorcovia po sebe ani nepozru. Inak človek obojživelník je proti Joshovi úbohý príštipkár a veru aj MacGyver by sa mal čomu priučiť ()

Jager_JK

Tak si říkám, jestli jsem opravdu koukal na ten stejný film co tady většina kritiků :-) Když jsem viděl 1-2 hvězdičková hodnocení tady známých jmen, tak jsem čekal vážně srágol tipu filmů co vychází rovnou na DVD. O to víc jsem byl pak příjemně překvapen. Taková levnější, ale slušná variace na Vertical Limit. Scénář sice jednoduchý jak facka, průměrné herecké výkony, ale já vážně od toho druhý Avatar nečekal :-D ikdyž tam by se o tom scénáři dalo taky polemizovat :-) Mimochodem pár pěkných jeskynních záběrů s krásným hudebním podtextem. Celkově spokojenost 3+ ()

Umučení Krista – The Prequel?

Umučení Krista – The Prequel?

01.10.2012

Je libo další biblický příběh od scenáristy Benedicta Fitzgeralda, který se podílel i na Gibsonově veleúspěšném torture pornu? Ne? Nevadí, stejně vám ho studio Lionsgate naservíruje, zřejmě v naději,… (více)