Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

chrustie

Brutální Nikita z týmu juniorek. V rozhodujících věcech, tenhle film nepřekonal hranici průměru, přestože bych si to přál. Hanna nepředvedla chladnokrevný a systematicky zabíjecí stroj, ačkoliv se nám to Joe Wright snaží vnutit a přestože bych si to opět přál. Myšlenka je v tomto případě bohužel hodnotnější, než zpracování, což je vzhledem k potenciálu velká škoda. ()

lektvar

Keby to nerežíroval pán režisér, po tomto filme ani pes neštekne. Neviem, či je miss Ronan vizionárka alebo v už tak nízkom veku vie rozoznať sračku od dobrého scenára a teda neviem prečo si vydupala Wrighta do réžie, každopádne som si istá, že z nej rastie prvotriedna herečka a dík bohu si nemusí zapísať čierny bod za tento film, čo by sa stalo nebyť Wrighta. Jediné, čo by som vytkla je stanová scéna ako vystrihnutá z pod periny sestier Bennetových, a tak som čakala, že niekde zavlaje zelená látka a to sa už nestalo, tak som bola sklamaná :) ()

flying_fish

Líbilo se mi: Soundtrack je jednoznačně nejsilnější zbraní filmu, pak kamera, výběr herců a poměrně pestrá výprava. Vybělená Saoirse je dobrou volbou, Eric Bana zřejmě díky své matce zvládnul německý přízvuk na jedničku. Kontejnerové překladiště je pro mne nejlepší scénou filmu. Nelíbilo se mi: Místy film padá do béčkového scénáře neuskutečnitelnými kousky, nebo přílišným škatulkováním postavy Cate Blanchett v účesu agentky Scullyové. Závěr: akční pohádkový videoklip s pěknou kamerou a výbornou hudbou. ()

CrazymanM

Dobrý thriller,dobré obsazení,ale hlavní hrdince jsem,bohužel,ty souboje moc nevěřil!Ale to nic nemění na tom,že jsem se u filmu bavil! ()

m.zales

není to špatný film, ALE... co jsem u něj nerozdýchala, byla v podstatě hlavní zápletka-mladá křehká dívka, která se jakýmsi způsobem vymyká okolnímu světu a dokáže levou zadní přeprat svalnatého chlapa...s tím na mě nechoďte... ()

-VINCE-

O filmu jsem nic nevěděl a proto jsem se na něj podíval. Nikdy více... Nesnáším filmy, kde 13-ti letá holka zničí všechno co ji příjde do cesty a jakkoliv vycvyčení profesionálové nemají šanci. Pohádky jsou lepší animované. ()

x_ander

U Hanny stále váhám mezi 3* a 4*. Ze začátku film nakopává perfektní atmosféra, pak se přesouvá k špionážnímu dramatu, máme tu špičkový a originální soundtrack a zajímavé charaktery, to všechno zabalené do artového obalu. Ale samotný závěr prostě vyšumí a zdaleka ne všechny otázky jsou uspokojivě zodpovězeny. Proto si tu čtvrtou * nechám do zásoby na další shlédnutí. ()

Charlinka

evidentně spousta lidí nechápe o čem ten film vlastně je. Zde není tolik podstatné že Hanna je vyškolený zabiják, podstatné ve filmu je její myšlení, její vnímání a chápání a uvažování když chodí po světě. Myslím že tetnto film je více psychologický než se na první pohled zdá. BTW. připadá mi že si scénárista vzal nápad ze série knih o Neohrožené. ()

lobo87

Tento film sa mi vryl do pamäte ako nevyužitý potenciál. Saoirse Ronan je zaujímavá mladá tvár a mohla dostať trošku lepších protihráčov. Keby autori trošku viac zatlačili na pílu a zobrazili Hannu ako neľútostného zabijaka, namiesto jej ufňukanej verzie, ktorá dávala svoje city najavo až moc často, mohol z toho vzniknúť kult Brutálnej Nikity. Kvitujem skvelú hudbu i spád, ale mohlo to byť ďaleko lepšie... 60% ()

Forum.

Je to tak trochu Bourne. Slabší Bourne. Ale není to herci, já si dokonce myslím že Saoirse je lepší herečka než Damon. Tady to padá kvůli jiným věcem. Tak zaprvé je to slabý příběh. Není uplně špatný ,ale člověka svou pomalou dějovou linkou vůbec nevtáhne do hry a to je škoda. Potom je to hudba , která je v těchto filmech tak důležitá. Náznaky tam jsou ,ovšem nejsou využity naplno. Je to škoda mohla to být největší akční pecka od Agenta bez minulosti. I tak si to zaslouží 70%. ()

Luckyboy

Žánrové běčko. Zaujala jen hlavní hrdinka, která se v budoucnu třeba dostane k filmům, které budou mít originálnější a hlavně kvalitnější scénář. U akčního filmu bych čekal, že akce budou choreograficky dobře zvládnuté a natočené alespoň trochu realisticky. Tady mi připomínaly rvačky z Limonádového Joeho. ()

reno.d

Za mě už se dokonale vyjádřil uživatel Verbal,já bych to určitě líp nepodal!Jeden z filmů,kterrý jsem kvůli nevolnosti nedokoukal! ()

RosaliaS

Jeden z nejlepších soundtracků, co sem slyšela. The Devil Is In The Details mě hrozně baví, i po roce si ji pískám. Když k tomu přidáte úžasnou Saoirse není podle mě co řešit. Jasných 5* ()

Bilky

Parádny začiatok ale potom jedna nelogickosť za druhou a už to bola 2.liga aj keď parádne natočená. Indistriálna muzika ChB mi liezla na nervy rovnako ako scénaristické lapsusy. Ale priznávam že na prvé pozretie ma film zaujal a hlavne akčné sekvencie boli fajn žrádlo. 62% ()

pafka

Bylo to bezvadny, dokud neopustili divoky sever. Pak se to nejak zaradilo to takovych starych koleji thilleru a krome mladinke a extremne obratne a rychle divcinky, tam nebylo nic moc zajimaveho. ()

Centime

Začátek a celá první třetina nejsou vůbec zlé, ale pak se děj tak nějak rozplizne a divák už se ničeho mimořádného nedočká, žádná výraznější akce, žádné překvápko a rychlý závěr. Na duhou stranu není to úplná nuda a místy vizuálně povedené scény jsou doprovázeny poměrně příjemným soundtrackem. ()

baclajean

Skvelá behačka, skvelá hudba, tiež trocha vtipu a myslím, že takto nejako by mali vyzerať akčné filmy súčasnosti. I just missed your heart. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)