Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

Druury

Ano, film vcelku povedený... Ale když dá holka na držku svýmu tátovi a poradí si se třema skinheadama a nic jí není.. Jen zakroutíte hlavou. Sice to byla ta "jiná, pokusná" rasa.. ale tohle bylo moc. Ocenil bych, kdyby treba byla vyčůraná a svoje protivníky nalákala do pastiček, kde už by si je sama odrovnala, ale když jde na férovku proti ostrejm hochům, nevypadá to alespon pro mě příliš přesvědčivě. Jinak film povedený a natočen dynamickým stylem, tak to mám rád=3* ()

EvilMari

Pokud vás zaujal motiv "otázek lidství", jak se to píše v oficiálním textu distributora, doporučuju knížku Třetí dvojče od Kena Folleta. Možná, kdyby tomu dali ve filmu víc prostoru, neváhala bych mezi 3* a 4*. Jinak skvělá hudba. ()

Pidzey

Tento film má, mimo jiné, dvě velký pozitiva, skvělý soundtrack a Saoirse která je ozdobou možná největší. I v takovém filmu ukazuje že je velký talent a že s ní musíme počítat. Jinak je film slušně natočený, ale zdálo se mi že má některé pasáže skvělé a jiné slabé. Slabá byla akce, ani mě nevadilo že ji tu bylo spíš míň, ale spíš její nepřehlednost. Celkový námět však byl dobrý, jen to chtělo mnohem lepší příběh, je to trochu škoda. Pro mě je tento film zklamání. Ale i tak další bodík pro Saoirse pro blížící se postup do mí top TEN. ()

Kjuk

Film velice zajímavej, o tom žádná, ale mě to prostě příjde strašně vtipný, když si třináctiletá prdelka hraje na Žána Klóda van Dama. V Kick-ass jsem se tomu ještě smál samozřejmě, tady jsem byl fakt na rozpacích. No hodnotím mírným nadprůměrem, musí se nechat, že jsem se těch 111 minut nenudil! ()

johnymdoe

Jiný film..zajímavý, a to hlavně hereckými výkony a filmařskými postupy. Je tam tolik "jiných" záběrů kolik v málokterém filmu člověk postřehne,ale přitom si to nehraje na uměleckost což nesnáším. Tady to fungovalo a do toho ačkoliv velice mladá a moc nadaná Saoirse Ronan což mě bylo jasné už po Městě Ember a nezklamala ani Cate a Eric. Nebýt toho pro mě napůl smutného konce tak 80 procent. Takto "jen" 70%. ()

Saur.us

Audiovizuální jízda, hrátky s časem i prostorem, střihové šílenství. Joe Wright se jistě nechal inspirovat svým rodákem Tony Scottem a jeho ztripovanou Dominou. Hanna je audiovizuálně výborný klip pro Chemical Brothers. Ale to neznamená, že je stejně tak dobrá i v obsahu. Chybí pořádný spád a některé scény, jako například rande, pak celé tempo úplně ničí. Příběh o šestnáctileté Bournově kopii taky není zrovna na Pulitzera. Nadruhou pak průnik do jednotlivých postav a jejích malých i velkých úchylkách, to trochu zavánělo artem. ()

solid

Kdo chce Hanna Ultimatum všichni ruce nahoruuuu! Luxusní hudba, kamera a celkový feeling filmu. Bohužel to neumím specifičtěji vyjádřit. ()

RakeW

Celkem rozumím tomu, že Hanna někomu přijde nudná a prapodivně střižená... Pro mě však představuje velmi zábavnou audiovizuálně našlapanou jízdu. Schválně bych to mohl srovnat s nedávno viděným taky "špionážním thrillerem odehrávajícím se v Berlně" - Unknown. Zatímco oba filmy sdílí různé problémy týkající se příběhu - klišé, logické lapsy a hlavně kravská hlavní myšlenka, kterou se dozvíme v "odhalující pointě" a na které je postavené celé příběhové dění (přesto je na tom v tomhle všem Hanna o něco líp), tak se pak zásadně liší ve své formě. Unknown je nudný, klasicky střižený a nezajímavě natočený film s nevýraznou hudební stránkou a přímočaře debilní osmdesátkovou akcí. Hanna je proti tomu v bodech střih, kamera, zvuk, hudba (!) a prostředí velmi originální, často lehce surrealistická, a je v ní místo i pro legraci. Samotná akce je jinak spíš průměrná (navíc je z většiny postavená na úprku), ale třeba i kvůli té muzice je rozhodně na vyšší úrovni než cokoliv v Unknown. Ve výsledku je to tak, že v Unknown mě tak neskutečnost celého dění spíš otrávila, kdežto v Hanně jsem z toho byl nadšený. Nečekané překvapení. ()

zelda82

Zajimava akcne-spionazni jednohubka, ktera ziskava body vizualnim zpracovanim a ztraci samoucelnymi postavami a spoustou radoby tajemstvi, kterymi se celou dobu mava, ale nakonec se stejne nic, ale vubec nic nevysvetli...Skoda zmareneho potencialu, Hanna mela nakroceno dobre ()

Isomut

Nesympatická Superhrdinka Hanička. Idol mladých dievčat. Na čo máme superstár a podobné záležitosti, keď teraz budú chcieť byť všetky dievčatá zabijakmi? Nech je hrdina akýkoľvek, to čo dokazovala Hanna bolo obzvlášť neuveriteľné a úplne postavené na hlavu. Na film som nemal žiadne vysoké požiadavky, takže ma ani nič moc neprekvapilo. ()

Axident

Kdyby byl cely film jako prvnich tricet minut, byl by to pametihodny kousek s cestnym mistem v kolonce "rambohrdinu" - rozumnej: jeden proti vsem a nemaze se s tim a tak bych ho byl ochoten nadsene akceptovat, ac ani ta uvodni pulhodinka neni nikterak originalni a Bana s nalepenymi vousy nebyl vubec dobra volba. Ronan ovsem hraje jako o zivot, cimz se pro me oprostila od protivne nadstavbove role v The Way Back a elektronicke beaty Chemical Brothers ji v tom vydatne pomahaji! Jejich hudba funguje ve spojeni s akci stejne skvele jako Dust Brothers ve Fight Clubu. Bohuzel, druhe dve tretiny scenare asi psal nekdo na zaskoku, jsou preplnene neuveritelne trapnou hromadou zanrovych klise a la sotva becko, mnozstvim do oci bijicich nelogicnosti, hruzneho rozmnelnovani deje, kdy se hlavni hrdinka kocha tu tim, tu onim, zatimco vy cekate na poradny narez a mala nadeje, ze se to snad jeste zlepsi neni ani v nejmensim vyslysena. Zabijacka divenka se divi tu elektrickemu proudu, tu rychlovarne konvici, eventuelne propada hysterii ze zvoneni telefonu a toceni vetraku. "Tatinek" ji dal totiz kompletni prupravu k maskrovani typku ze specialnich jednotek a kohokoliv jineho, plus veskere mozne znalosti z knih, pridavkem plynulou znalost asi dvaceti jazyku, ale opomnel ji trochu povypravet o obycejnych vecech, z obycejneho ziti, na ktere jaksi v lesni chate u polarniho kruhu nenarazila. (Ovsem vyhledani hafa informaci na velice konkretni, odborne tema DNA ji na PC a internetu, ktere v zivote nevidela, potize nedela.). Coz by se dalo vsechno jaksi v ramci nadsazenosti pochopit, ovsem kdyz nic jineho, naprosto nepochopitelne trapne karikaturisticti zapornaci okamzite srazeji slibny film o desitky procent dolu a nakonec i Cate Blanchett pusobi jaksi nevhodne... Skoda, dvakrat skoda, mohla to byt luxusni jizda, to by si ovsem reziser musel ujasnit, co vlastne chce natocit... ()

fixaman

Saoirse Ronan je mi po shlédnutí Lovely Bones a Útěku ze sibiře čím dál sympatičtější.. I tady se mi ukázala jako dobrá herečka a s ohledem na originalitu příběhu jsem se velmi dobře bavil. Jen víc takových snímků. ()

hazaba

Hudba, kamera, herci - to jsou bezesporu obrovské klady filmu. Spojení hudby Chemical Brothers s akčními scénami je úchvatné, a pro mě vyvrcholením filmu asi byl útěk Hanny ze zařízení v Maroku. Bohužel kdyby byl film o pár desítek minut kratší, bylo by to mnohem lepší a rozhodně bych šla s hodnocením výš. První polovina skvělá, pak se děj rozmělňuje a ke konci má pachuť už jednou požité kaše. ()

Wyder

Nelogické a někdy těžko uvěřitelné, ale i tak velmi dobré. Netradiční akční film, který sází především na akci a zvláštní příběh. Pokud vám nevadí jisté slabiny ve scénáři (člověk nad logikou věci nesmí moc uvažovat), tak se vám to líbit bude. Skvělý je především herecký výkon Saoirse Ronan... ()

Pr4d3d

Moc jsem nevěděl co od filmu se zápletkou jako Hanna očekávat. Dostavila se trochu ujetá akční jízda se skvělou Saoirse Ronan v hlavní roli. Trošku překvapení, ale sakra příjemné (46. MFFKV) ()

Faila

Co opravdu stálo za to, byla hudba. Bohužel by se více hodila k opravdu akčnímu, bojovému snímku, a ne k filmu, ve kterém se sice objeví pár kopacích a fackovacích scének, ale ty vzhledem k okolnímu příběhu působí především zpočátku spíše směšně. Postavy jsou až nepředstavitelně ploché a nepropracované, až je skoro zázrak, že se jich jejich představitelé dokázali tak skvěle chopit a udělat z nich trochu více polidštěné loutky. Jinak byl ale příběh, sdělení a vůbec tak nějak všechno dost ploché a nedovařené. ()

Pitaya

Pro tenhle film mám jen jedno slovo - nuda. Film má zajímavý začátek bohužel ten trvá jen čtvrt hodiny, poté, místo toho aby se to pořádně rozjelo, přichází hodina a pul ničeho + hlavní hrdinka vypadá jak kdyby právě vylezla z koncentráku a to se tam jasně říká, že má být "lepší voják" tzn více svalové hmoty atd. ()

raud

Naprosto debilní film! Každá postava hnaná až do extrémů, hlavně aby byla trochu divná a jiná, což ve výsledku působí tak, že krom Cate Blanchett jsou všechny úplně dementní, čímž ještě urážim takto postižené jedince. Nemluvě o přibližně pěti chybách ve filmu. Mám z toho dojem, že režisér byl začátečník a scénárista kretén! ()

Rokle odpad!

Bolestivé poznání toho, že Joe Wright neumí natočit akční thriller. Bojové scény nejsou vůbec cool, to by však nebyl největší kámen úrazu. Ten tkví jinde. Tenhle blábol neví, zda má být artovým zobrazením o poznání mladé dívky, která začíná objevovat skutečný svět nebo špionážním dramatem o hledání superschopné vraždící mašiny. Vrcholem je obsazení Toma Hollandera do pozice zabijáka, který má jen dvě schopnosti - měnit své teplákové soupravy a tvářit se jako kdyby chtěl sbalit chlapa. Dámy a pánové, tento tah je největším WTF momentem, který jsem za poslední rok (a možná nejen ten) zažil. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)