Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

Mistr_Moon

Je podoba mezi zdejším blonďatým záporákem Hollanderem a blonďatým záporákem Bardemem z posledního bonda čistě náhodná? ()

Daryl.Dixon

Prvních asi třicet minut to byl adept na plný počet, ale od chvíle, kdy Hanna uteče z nějakého centra v Maroku, tak to jde s kvalitou rapidně dolů a na filmu je čím dál tím patrnější německý rukopis, přesněji řečeno východoněmecký. Hanna někam utíká a chová se jak robot, přestože z počátku byla a komunikovala normálně. Navíc se jí snaží dostat klon agentky Scullyová s paradentózou. Celý film je pak změtí amatérsky působících akcí. ()

pekas

Takovou výkonnost jsem hlavní hrdince nevěřil, ani když byla geneticky upravená. Celé to bylo takové ploché, letem světem, žádné emoce, jen akční výplach. Lehounce nadprůměrné, nic víc, nic míň. 59% ()

subic

Cate Blanchett tentokrát na zrzavo, dokonce německy mluvící a se stříkačkou s tlumičem je k sežrání. Ale co dál? Značně pohádkoidní a bláboloidní film, který tu někdo nazývá uměleckým dílem, s hrstkou akčních scén, ale nic víc. Celou dobu čekám, proč jde tak intenzivně agentka Marissa Wiegler (Cate Blanchett) po tom plavovlasém mutantíkovi jménem Hanna (Saoirse Ronan). Když je program ukončen, musíme se všech zbavit, to tak chodí. 50% ()

ac1976

Pripadá mi to ako napodobenina Bourneoviek, akurát namiesto Damona je tu mladá škaredá bleduľa, Eric Bana, pribalená aj Cate Blanchett. Pocestovali sme si po Európe, mladá bleduľa nakopala zadky pár dospelákom a po nudných 107 minutách som si povedal Hurá nezaspal som. ()

WolfIssen

Takový teenage Jason Bourne :-) , samozřejmě bez jeho kvalit. Vyzáblá postava 16-ti leté Saoirse Ronan ostře a mnohdy až uměle kontrastuje nejen v bojových scénách, ale i proti všem jejím soupeřům. Cate Blanchett nehorázně odpudivá, stejně jako její kamarád ve žluté teplákovce a 2 pitomci v bombrech (???), Jason Flemyng měl dostat zvučnější roli, Eric Bana výborný. Výrazným protikladem je i to, že děj sice spadá do dnešní doby, ale atmosféra leckdy připomíná Německo před 25 - 30 lety. ()

mrclTV

Uff, kvalitná blbina. 157. variácia na filmy o tajných agentoch, ale tentokrát to spravíme inak! Veď dajme tam zápletku vymyslenú za 5 minút pri záchodovej pauze (blabla tajné pokusy, blabla pomsta blabla, dačo o rodine), dajme tam mladú herečku, nech je to iné od ostatných filmov, dajme tam nepredvídateľné strihy, dajme tam nadbytočné svetelné efekty, dajme tam nehodiacu sa hudbu (nemám nič proti Chemical Brothers, ale tu? Nie), dajme tam nehorázne kostýmy, veď divák nezistí, kto je záporák, ak tam pako nebude pochodovať v martensoch, vypásaných rifliach a bombere a záporák číslo dva musí byť v predsa teplákovke......No ale úplný odpad to tiež nie je, aspoň choreografia pri súbojoch telo na telo môže zaujať (mna zaujala iba akcia v metre, lebo to je jediná scéna, kde "nebojuje" hlavná postava, čiže pri tom nemusíte zažívať moment - "čudovať sa, ako vedela 13 ročná a asi aj 13 kilová slečinka prebiť komando CIA")* a môžem dodať, že ja som sa pri filme aj presne raz zasmial - humor najčiernejšieho charakteru mi občas vyčarí úsmev na tvári (farba ako moja duša :D) "A načo mama zomrela?" Odpoveď je kvalitná... *Veď podľa filmovej logiky by nemuseli existovať ani váhové kategórie pri bojových športoch a Conor McGregor by boxoval s Vladimírom Kličkom...ale to už som odbehol ďaleko a zbytočne zabŕdam. ()

majky19

Tento snímek mě bohužel příliš nezaujal, přestože počátek tohoto filmu byl velmi slibný - tvrdý výcvik hlavní hrdinky ve finské divočině, příprava na řadu zapeklitých situací atd. Dokonce jsem ani nezaregistroval, kolik velmi populárních a známých hereckých hvězd se v tomto snímku objevilo - Eric Bana, Cate Blanchett a řada dalších. V každém případě to úplně zlé nebylo, dávám snímku dvě hvězdičky, jednu za hlavní představitelku - Saoirse Ronan a tu druhou za hezké zobrazení finské přírody. ()

mosem

Námět zneužití genetiky a vývoje supervojáka byl zvolen dobře. Téma nejen aktuální, podáno bez zbytečného přehánění. I když to byl akční film, člověk si kladl otázky - je OK zabít policisty při výtupu z moře? Musí být v roli zloducha někdo, kdo je na první pohled psychicky úchylný a ještě v kombinaci s naznačeným náckem? Velmi dobrý byl začátek filmu v přírodě...a také závěrečná část. Střední část byla sice zábavná, ale osobně únik ze střediska pod heslem "sedm jednou ranou zabil" a také samotné prostředí střediska působilo spíše jako prostředí do scifi než do akčního filmu. Za mne průměr, který neurazil, ale zkouknout jej ještě jednou potřebu mít nebudu. ()

Jereme

Stejně jako hudba je místy geniální, ale po většinu času debilní, tak vlastně i celý film... Ale co... aspoň nemůžeme vytýkat, že je to stejné jako tamto či ono... Protože takovýto úlet tu ještě asi nebyl... ()

PlysovyMacko

Mladé dievča so špeciálnym výcvikom je na úteku pred tajnými agentami a divák sa úplne nedozvie prečo. Film je nepresvedčivý v akčných scénach kde Hanna mláti zabijakov. Mna najviac bavilo keď trávila čas s cudzou rodinou a chovala sa ako obyčajné dievča. Vyústenie a vysvetlenie o ničom. ()

frxXx

Najviac ma bavili filmárske lokácie. Taký rodinný, experimentálny, európsky roadtrip movie, mixnutý americkým gíčovým spionážnym akčňákom. ()

pivomamrad

Zklamani a velka nuda, tak by se dal oznacit nejnovejsi film Joeho Wrightea. Akce pomalu zadna, zabijaci trapni a Hanna jako chodici encyklopedie sice nevi co je to elektrina, kdy se boji elektricke konvice a vetraku, ale ke konci filmu googluje jako bezny uzivatel PC. Film hodnotim jednou hvezdou, ale diky vybornemu soundracku zvysuji me hodnoceni na hvezdy dve, at nezeru. ()

DanielP.

Zajímavost: Hudbu ve většině filmu dělala známá anglická duo skupina The Chemical Brothers. Film mi těžce připomíná systém filmu Lola běží o život jak tu psal Adrian. Jinak akce dohromady s kamerou a skvělým střihem a zvukovým podtextem mě uvedli do stavu, kdy jsem nedokázal odtrhnout oči. Saoirse Ronan je nadějná a pěkná herečka která se mi zalíbila už ve filmu Útěk ze Sibiře a roli Hanny zahrála dle mého skvěle. Mladá, vyjukaná poprvé ve světě který jí byl cizí, schovaná před vrahy v lesích. Mě se to líbí :) ()

Sin410

Sedumnáctiletá frajerka nacucaná vědomostma od taťky. Akční tempo stylu jsem připravená a jde se na to. Na slečně šlo opravdu vidět že něco umí od prstu mimo lučík až po kční scény. Velice obstojný hlavní nepřítel, kolem kterého nesmí chybět někdo o dost míň schopný což ještě podtrhuje jeho drsnost. Bohužel v podání uchylného disko-sadisty z 90tých let který jakožto Němec kolem sebe musí mít plešky v gladách které jsou neschopnější než on, což podtrhuje zase jeho drsnost. Hudba mě příjemně pobavila, celé to bylo šíleně hloupé ale akční a zabavné. Těším se na druhý díl kde se spáří s Bournem a budeme mít další díl do série X-Men. ()

Pangi

Tak to se nepovedlo.Těšil jsem se moc, ale jsem zklamán.Vizuál je zajímavý avšak spoustu nelogických a nesmyslných situací film pohřbilo.Nepomohla ani hudba a to mám Chemiky rád.Může mi někdo vysvětlit proč taťka naučil Hannu o plejtvákovci,ale neřekl jí o tom jak vypne rychovarnou konvici?A bloňdatá bukvice s náckem v patách k smíchu. ()

lmc

Velké zklamání of Joe Wrighta. Měl by zůstat u romantických snímků ze starých časů, protože moderní akční story se mu zde rozsypala pod rukama. Nudné, divné a jiné. ()

Cannonball

Psychadelická LSD jazda Hanna k pravde v krajine čarodejníka Oz, akurát po drsnej ceste lemovanej úchylnými zabijakmi a mŕtvolami. Prenasleduje ju zákerná a obsesná "The Wicked Witch of the West" Cate Blanchett. Všetci ostatní im sekundujú na úrovni v štýle francúzskej novej vlny ala Zazie v metre od Louis Malle. Veľmi pôsobivá podívaná. ()

jakoby

Divenka s modryma ocima napul univerzalni vojak - napul terminator. Netrefila jsem tva srdce - prask.Brutalni Nikita po ste. Nejlepsi komentar Verbal. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)