Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

AdamDM

Celý dej filmu je od začiatku napínavý a nadupaný, no koniec mi už prišiel odfláknutý a narýchlo zbúchaný. Toho je veľká škoda a určite sa to dalo využiť inak. No ale aj tak je film skvelý zážitok, hlavne čo sa týka spojenia hudby s videom. ()

rhodos

Tak trochu novodobý mix od filmů "Lola běží o život" a "Leon", ale kvalitou těmto dvěma filmům nesahá ani pod kotníky. Závěr filmu mi přišel až moc přitažený za vlasy. Byla také snaha o hlášky, i když těch je zde pomálu. Nejlepší z celého filmu byl přesně zvolený soundrack Chemical Brothers, ale také herecké výkony všech představitelů, i když prim hraje nevinně vypadající a poté s přehledem likvidující jednoho zabijáka za druhým Saoirse Ronan. Pouze mi chybělo více scén s uvěřitelným Ericem Banou. A fascinující Cate Blanchett už má pomalu na zlé mrchy patent, pouze má jiný účes. Od tohoto filmu jsem měla větší očekávání, ty však bohužel film nesplnil. ()

Koukam

Dobře naražené, byť nedomrdlé.... a to po všech stránkách... začátek slibuje celkem kvalitní film. Po zhurba dvaceti minutách se film řítí dolů, ať už s hudbou, akčními scénami nebo naprosto zoufalými záporáky. Nemohu si pomoci ale nabírá to otáčky béčkových německých akčních filmů. Škoda, začátek filmu sliboval něco lepšího... ()

ASSteroid

Neuvěřitelná nuda. Celkem jsem čekal, že to bude za něco stát. Už ani nevím proč. Ale spíš mi to připomínalo příběhy jedné holčičky, která cestuje po Evropě a všichni ji musí mít rádi. Kdo ji nemá rád, ten umře. Jejíma malinkýma ručičkama, které zvládnou ničit komanda CIA tak snadno, jako křovinořez seká prstíčky dětem. Proč to ve většině akčních filmů vypadá, že CIA a podobné organizace mají jen hromadu pěšáků, které posílají na jednotlivce, kteří tuto elitní organizaci porážejí jako nic ? ()

jujask

Hanna mohla byť dobrý akčný film ale nie je. Z príbehu by sa dalo ešte vyťažiť ajajaj ale nevydalo. Akčné scény sú ako z Dempsey a Makepeaceovej a na to že Hanna je akési superdievča tak z jej postavy vymačkli sakra málo. Škoda pritom som sa tešil na dobrý akčák. ()

nikolajevic

prekvapujuco dobry film. ma to akcne sceny, je tam trochu road movie aj parafrazy na rozpravky. a ma to hlbku. toto som necakal od rezisera co toci historicke romance. ()

danteantik

Film má slušně našlápnuto, ale druhá půle už ztrácí dech a zakončení vyvolává víc otázek, než uspokojení z dobrého zakončení. ()

CampaHD

Toto je taká škoda, ale táka že ma to aj po rokoch jeduje. Veľká premrhaná šanca, perfektný začiatok, dobrá Cate ale takto to pos...ť.... 55% ()

Bruce0659

Úroveň v tomto filme nezdvihlo ani herecké obsadenie... Príbeh jednoduchý. Žiadne prekvapenie ani napínavé okamihy. Kamera a strih ujde, hudba pôsobí amatérsky a väčšina scén len potvrdí Béčkový charakter. Slabých 50% ()

Archvile

Asi až 1/2 hodine som zistil že som túto nudu už niekedy videl, a to dokonca v kine. Samozrejme mohla to spôsobiť skleróza v pokročilom štádiu, ale v tomto prípade nie. Nudný stupídny dej bez špetky kreativity sa tiahne celým filmom. ()

Lambruche

Pozor, spoiler! Rozpačitý pocit zo začiatku, rozumeno, prvých päť minút, kedy sa vykresloval pekný film s nápadom sa v priebehu pár minút rozplynul do úžasu. Nie však pozitívneho. Mišmaš nelogických vzratov, odporujúcich postupov deja, absolútnej sabotáže zo strany kohokoľvek kto na tom robil, snáď aj upratovačky a variča kávy. Ja som veľký optimista a hoci môj spolutrpiteľ pri sledovaní tohoto braku odpísal film pri tlačítku na privolanie nepriateľov, ja som ešte úfal, že to je nejaký zapeklitý plán hlavnej postavy. Nebol. Bol to varovný moment, ktorý jasne vraví, dajte si radšej človeče. Road movie mladej tínedžerky, s vlasmi ako po prvej chemo, ktorá síce bola vychovaná na boj o život, a ktorá skolí dvoch vojakov, má strach a ujde pred bojom s namydleným buzíkom. Dievča, ktoré netuší, čo je elektrika v jednej scéne, no krátko na to hackuje s prstokladom vyslúžilej sekretárky. Nevie čo je auto, no na nerovnom teréne (rozumeno skaly čo vyčnievajú nad terén) sa chytí spodku stovkou idúceho humwee, a prskajúci štrk ju ani neškrabne. (Ja osobne by som na nepriateľskom území stopa nechytal, zvlášť nie takto.) Ale čo iné čakať od niekoho, kto je vychovaný človekom, ktorý žije x rokov v divočine, a keď odchádza, nahodí sa do slušivého oblečku, ako by ho limo čakalo pred chajdou (ako v tom prešiel možno 20 kilákov, v mínus 30, čo na dané miesto som optimista...) A to som vypichol len pár blbín. Nelogické postupy sa dajú odpustiť v groteskách, ako je Zazie v metre. Ale toto mal byť seriózny film, po ktorom ostane v hlave len myšlienka "nájdi mená tvorcov a ignoruj čokoľvek od nich". Dávam dve hviezdičky, lebo na jednu ponúka kinematografia aj horšie braky. ()

mdf

Taková dětská alá brutální Nikita.která se tedy fakt v ničem nepovedla,malá holčička zmastí dospělý frajery. ()

Drogba

Tak jo, mam rad akcni filmy se spionama a zvraty, ale tohle je fakt blbina. Dokoukal jsem to spise ze zvedavosti. Nicmene na koukani po pulnoci nez se vam bude chtit spat je to ok. Nemusite premyslet a o to asi jde. ()

leafroller

První akční scéna je intenzivní. Kdykoli budu radši než na Arnolda koukat na 16letou roštěnku, jak to nandává SWATu. Potom se děj sice zabrzdí, ale jakmile vám začne poskakovat subwoofer, víte, že to zase přichází. Po této sinusoidě proplouváte celým filmem a nebýt krátké "sociální" vložky, nepřerušilo by ji takřka nic. Hudba i prostředí jsou na svůj rozpočet velmi působivé. Asi je to tím, že se natáčelo v Evropě. Nevím sice, zda bylo nutné zapojovat nácky, ale rifle a bomber jsou přeci jen pohodlné věci na nošení a já jsem taky plešatý....uf, to je ale shovívavost:-) A herecké výkony? Především ONA. Cate Blanchett je prostě sqělá. Ledová královna. Andělská svině, která ví, co chce a dokáže toho dosáhnout. Scéna s malým chlapcem je dokonalá. Túrin a Glaurung. Králík proti kobře. Sami byste vzali nůž a vetkli jí ho mezi žebra. Další protagonisté podávají standardní výkony. Hlavní hrdinka je slaďoučká a vy celou dobu myslíte na to, jak byste si od ní nechali.....nakopat cokoliv. Ostatní postavy dělají v podstatě jen kulisy a posouvají děj kupředu. Ale to neva. Film není žánrově tak snadno zařaditelný. Hanna není čistá akčňárna, ačkoliv k ní má asi nejblíže. ()

tuzl

Základní téma připomíná Brutální Nikitu, ale v romantičtějším balení. Přímočará akce a tradiční linka spiknutí a pomsty je ozvláštněna Hanniným dospíváním ve světě, který neznala a se kterým se poněkud lopotně seznamuje. Saoirse Ronan v albínském provedení je fajn a uvěřitelná. Některým scénám musí laskavý divák odpustit nelogičnosti či zavlasypřitaženosti. Soundtrack Chemical Brothers mě, přiznám se, většinu filmu rozčiloval a vadil mi. Velkým plusem je dynamická kamera a vůbec obrazová složka. Příjemně mě potěšila absence megavýbuchů a mega srážek, díky čemuž se akce stávají realističtější. Jedno plus je za Cate Blanchett, která dokáže zahrát očima víc než mnozí jiní rozmáchlými gesty. A když se usměje, tak z ní jde opravdu strach. Celkově shrnuto: po druhý už si to asi nepustím, ale jinak nepromarněný večer. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)