Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

Gimp

Tenhle film je jako byste si v hospodě vyprahlí objednali plzeň do tupláku a přinesli Vám malé nealko pivo. Drobně mě potěšilo, že se hlavní hrdinka narodila v Polsku :) ()

Hrabka

Rádoby nadupaný akční thriller trochu jinak, ale přitom pořád stejně. Už mě takové filmy docela unavují. Některé momenty byly dobré, ale celkové vyznění filmu se mi nelíbilo. Konec to dorazil úplně. 50% ()

cheyene

Hanna je holka do nepohody..o tom nás tento snímek přesvědčí hned na začátku, který je velmi zdařilý a možná je škoda, že se dál film neodvíjel nějakým jiným směrem. Ovšem i ten, který tvůrci zvolili, byl zábavný. Snaha o hlášky sice nevycházela, tedy alespoň já jsem se nezasmál, ale tempo snímku se podařilo udržet na slušné rychlosti, nebylo tu moc prostoru pro nudu, jelikož se neustále něco dělo. Scény byly doprovázeny poměrně příjemnou dynamickou hudbou, takže zážitek byl o to lepší. Hlavní hrdinka je dost sympatická a dvojice Eric Bana a Cate Blanchett je také přínosem pro tento thriller. V zásadě se jedná o průměrnou podívanou, ale protože jsem se bavil od začátku do konce, dám 4*. Nedostatek? Zhruba v čase 1h7min jede Hanna v dodávce s rodiči její nově získané kamarádky. Při detailním záběru můžeme vidět dírky v uších na náušnice. To jí je Eric pod polárním kruhem propíchl, aby se mohla parádit? Po celou dobu žádné neměla, takže je jasné, že dírky by zarostly. Neříkám, že je to chyba, ale spíš taková zajímavost. :) ()

nunka

Dobre našliapnutý akčný film, zdobia ho však nelogické rozhodnutia, ktoré nedávajú zmysel ani v záverečnej pasáži. Po vizuálnej stránke sa mi to páčilo najviac, výber hercov je rovnako silným plusom (Cate Blanchett očarila najviac). Obrazy, efekty a celkový vizuál stabilne a dynamicky komunikuje s divákom, ale samotný príbeh obsahovo neuspokojuje. Mix poetických a akčných pasáží sa tak stáva málo zaujímavým, ak chýba istá súdržnosť a tá by mala byť aspoň v príbehu. Lepší dojem u mňa stroskotal iba na scenári. ()

juta

S Hannou bych se nechtěl potkat, protože bych dostal pořádně přes hubu. :D Celkem to ušlo, závěr byl dobrý, ale stejně to nestačilo na zvýšení hodnocení. Hudba že je od Chemical Brothers? Docela hrůza... :-( Moc se to sem nehodilo. ()

paascha

Možná za to může ustupující chorost, možná má slabost pro polské blondýny, mě to prostě docela bavilo. A ten pěkný boj na sídlišti mezi vraky Barkasů a Roburů, to mé srdce pamětníka úplně jásalo:-)))) ()

3497299

Hanna má zábavný námět, výborné a neotřelé zpracování, ale tam, kde by měla fungovat jako synergie kinetických a intelektuálních atrakcí (v rámci dynamických scén odkrývat zdařile rozvrženou a sofistikovaně vytvořenou zápletku) bohužel selhává. I když se ve filmu ostentativně nabízí paralely s jednoduchou linií a syrovostí pohádek bratří Grimmů, nepůsobí to příliš přesvědčivě a významy jen kloužou po povrchu. Oproti typickému "americkému" kontextu podobných snímků působí převážně britský herecký ansábl osvěživě. Jednotlivé scény jsou formálně promyšlené, počínaje zábavnou kamerou a téměř surrealistickými exteriéry plnými detailů (např. všudypřítomné oči nakreslené na zdech u vchodu do metra evokují pocit permanentního sledování hrdiny), výbornou hudbou od Chemical Brothers konče. Je to docela cool, ale mohlo to být ještě mnohem lepší. 3,5* ()

Fiftis

Tak neviem, čo si mám o tomto myslieť. Hanna stále niekde pobehuje, v pätách má agentku a všetci sa správajú ako idioti. Pominiem fakt, že subtílne dospievajúce dievča kosí protivníkov vo veľkom ako tank. Vo filme si má Hanna zrejme ujasniť otázky o svojej ľudskosti. Namiesto toho pobehuje sem a tam, nájde si kamarátku, čo je až parodicky stvárnená pipina, nakope zadok otčimovi, potom zastrelí agentku. Koniec je vôbec najhoršia časť filmu. Vizuálna stránka je síce pekná, soundtrack tiež a Cate je ako hlavná záporáčka výborná, ale túto blbosť nemá šancu zachrániť. ()

Jacinda

Cate Blanchett by už opravdu měla přestat hrát zlé agentky. Zlověstnejš vypadá ta její sada na údržbu zubů, která by do kapsy strčila i mého strejdu zubaře....k filmu dodám jenom to, že nemám ráda muže, ženy, chlapce, dívky, starce BEZ CITŮ a že se film někdy dost vlekl a že mě překvapil konec. Hudba je úžasná, zvláště když nastupuje asi až po dvaceti minutách. Dobrý zážitek ()

Pepinec

Až se mnou nějaká holka na rande zamává tak, jako Hanna s nebohým španělským puberťákem, tak toho nechám. Vážně, slibuju. ()

Big Bear

Tak nevím. Nějak se mi tomu celému nechtělo moc věřit. Saoirse sice vypadá, že je z nějakého výzkumu protože typově je to opravdu zvláštní holčička, nechce se mi však věřit ta její síla. To jak lámala krky vojákům od spešl forces v tajné laborce i ten její únik prostě bylo za hranou a nevěřil bych tomu i kdyby jejím taťkou byl Chuck Norris. Ono mi to celé přišlo točené spíše tak nějak na efekt. Proč například taťka po eliminaci Hollandera jej hodil na kolotoč a měl tu potřebu jej roztočit? A toho tam bylo více. Zkrátka a dobře tenhle akčňák mně moc neoslovil ani závěrečná bitka se zlounem kdesi ve zrušeném lunaparku... Dávám za tři chromozomy a je to spíše kvůli tomu střídání lokací což mám rád, než kvůli filmu samotnému... * * * ()

Boogeyman

Sorry Bratří, ale takhle hnusnou hudbu už jsem dlouho ve filmu poslouchat nemusel. Ronan je fakt hezká, ale po zajímavém úvodu se z toho stane takovej tripovej roztěkanej shit, že jsem pro jistotu usnul abych nedostal epileptickej záchvat. ()

Madsbender

Veľmi nezvyklý film, ktorý mi po celý čas zaváňal artom, nezávislou produkciou, menším rozpočtom a béčkovosťou. A to už je, pri akčnom špionážnom thrilleri, v ktorého obsadení dominuje Eric Bana a Cate Blanchett, pomerne zaujímavé. I keď spomínaného Banu práve extra nemusím, tu mi celkom sympaticky sadol, rovnako ako celý film. Keďže pána Wrighta príliš nepoznám, nemal som ani vzhľadom na réžiu prílišné očakávania, a tak som bol príjemne prekvapený svižným tempom, zaujímavým dejom a skvelou hudbou The Chemical Brothers. Film si zo mňa ukusol, no niečo vo mne aj zanechal. Je len na vás, či sa necháte vtiahnuť aj vy. 77,68391% ()

Deimos

***Celkem 76%***Blu-ray/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Akce 7/10/// PLUS: hodně mě zaujaly a nalákaly trailery, líbila se mi Saoirse Ronan v hodně neobvyklé roli, film má výborný soundtrack a nepředvídatelný děj MINUS: mohlo být klidně ještě víc akční a klidně ještě víc oku lahodící./// Shrnutí: Sirové drama s mladou hlavní hrdinkou na které jsem byl velice natěšený a překvapivě nejsem vůbec zklamaný. Film mě do sebe vtáhl a za doprovodu dramatické hudby a opět záporné Cate Blanchett vyplivl až na samotném konci. Něco mohlo být lepší, ale i tak je to zážitek nepopsatelný. ()

Ruut

Konečně jsem objevil kouzlo Chemical Brothers ... jo a dětská/holčičí verze Jasona Bourna taky dobrá ... ()

Vančura

Mé třetí filmové setkání s tvorbou Joa Wrighta a opět rozporuplné dojmy, zklamání až nuda. Přijde mi, že stejně jako "Pýcha a předsudek" z r. 2005 a "Pokání" z r. 2007, je i nejnovější "Hanna" opět jen efektně natočená blbost. Žánrově film absolutně nedokážu zařadit, což může být leckdy kladem, zde mě ale ta prapodivná směsice žánrů a četné inspirace známými diváckými hity posledních let spíše iritovaly. Film začíná jako postapokalytické drama v duchu Hillcoatovy "Cesty" z r. 2009 odehrávající se kdesi v neurčitém čase a místě, a náhle skočí do aktuální současnosti, kde rozjíždí zběsilou akční jízdu v duchu filmů typu "Lola běží o život" z r. 1998, "Bourneovo ultimátum" z r. 2007 nebo třeba "Leon" z r. 1990. Do toho film uměřeně dávkuje velmi svérázný smysl pro humor a netradiční dějové zvraty. Co si tak čtu názory ostatních, vidím, že divácké přijetí je u tohoto filmu silně individuálně proměnlivé - co se jednomu líbilo, druhý odsuzuje, a naopak. Osobně se řadím k těm divákům, které nadchla herecká představitelka hlavní role, netuctově krásná Saoirse Ronan. Chválu lze složit i na stranu použitého hudebního doprovodu (soundtrack od The Chemical Brothers je dokonalý!) a vysoce profesionální kamery. Výkon Cate Blanchett mně byl naopak protivný a stejně negativně se stavím i k většině scénáře, který zde předkládá skutečně roztodivný příběh o jedné geneticky vylepšené pihovaté lolitce. "Hanna" je film, který ve mně vyvolal hlubokou skepsi ze současné kinematografie, na kterou se chodí do multikin. Začínám mít pocit, že se většina podobných filmů kolem mě prožene, aniž by mě nějak ovlivnily nebo donutily k zamyšlení. Je to možná efektně natočená a místy poměrně nápaditá, ale přece jenom popcornová kultura na jedno použití, která neurazí ani nenadchne. Osobně od dobrého filmu očekávám přece jenom něco víc. "Hanna" je velmi moderní snímek, na kterém lze možná sledovat určitý trend, kam se ubírají současné filmy. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)