Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

teutates

Tož Hanna je panna, tatínek ji drží v bezpečí a drží ji zkrátka, prostě se bojí jako každý správný táta. No, kdo by pustil svou holku na stodolní, viď? No Hanna má štěstí, ten její tatínek je bývalý agent (tzv. agent provokatér), který ji něčemu přiučí. Pod přísnou disciplínou a dietní stravou si Hanna prřvlastňuje tatinkovy schopnosti a dovednosti, a kdyz řekne, že je připravená, nooo... táta vytáhne na stůl velké do očí bijící "STOP", Hanna si věří, dělá, že váhá, no push to buttom. Od této chvíle se začíná "zdrcující" jízda Hanniných smrtících pohledů, kde není místo pro odpadlíky. Hanna kosí všechno, co jí přijde do cesty (dokonce borka nezná ani tátu) aaa celé to posere. Joe Wright kapánek ujel no, bohužel, co se dá dělat? 4/10 Jěště jeden krásný pohled od Hanny a umřu. ()

swamp

Saoirse Ronan je hrozně sympatická herečka, o které si myslím, že nám ještě bude mít co předvést až bude starší.. Ovšem i ve svých necelých osmnácti letech na sebe celkem bez problémů vzala úlohu tahouna (tahounky, chcete-li) celovečerního filmu. Výcvik, akce, přátelství, pravda, pomsta. Nic originálního, ale zkrátka mi to sedlo. :) Málem bych zapomněl - Cate Blanchett zahrála epesní sviňku. ()

dex2man

Hanna je sebejistý snímek, který nepotřebuje všechny toporně přesvědčovat o své koncepčnosti, místo toho baví s nadhledem a odlehčeností. Akční scény jsou parádní, dynamické, někdy s lehce chaotickým střihem, ale ne do té míry, že by rušil.Vše je perfektně načasováno na nadupaný, elektronický sound Chemiků. Saoirse je extrémně sympatická, takový neposkvrněný andílek s hlubokýma modrýma očima, co ráda láme vazy. Ano podobnost s Hit girl z Kick Ass tu určitě je a to i v množství humoru.Vážně mě uzemnil počet vtipných momentů, který převyšuje kdejakou komedii. Ať už v podobě vychytaných hlášek (to je varná konvice, pro Angličany, rádi si dělají ten svůj čaj; Odkud pocházíš? z lesa ; moje máma je mrtvá. Na co zemřela? na tři kulky...) nebo totálně absurdních postav a situací (dvoumetrovej nácek v kanadách a bombru pobíhající po Maroku). Takhle bych mohl pokračovat dobré dva odstavce. Cate je parádní záporačka- sebevědomá, chladná a má potřebné charisma. Hanna je dost divný film, takže si najde svůj podíl odpůrců- obzvlášt z řad těch, co si "vychutnali" nějaký černobílý cam s ruským dabingem a maďarskýma titulkama. Pro mě perfektní zážitek a moje doporučení: nenechte se odradit nízkým hodnocením. ()

Ant

Po Sólistovi je to tak trochu zlepšení, ale pořád od Wrighta čekám senzaci, jakou byly filmy Pýcha a předsudek a hlavně Pokání a zatím jsem se jí rozhodně nedočkala. Hanna není špatný film, ale zdá se mi, že se Wright místy až příliš zapletl do svých vizuálních hrátek a příběh tak částečně ztratil svou duši. Každopádně musím uznat, že ta rvačka v docích je perfektní. Celé to nicméně funguje nejlépe ve chvíli, kdy Hanna poznává pro ni neznámý svět a dostaví se aspoň nějaké emoce. Ta "bournovská" část mi naopak přišla až někdy k smíchu. Hlavně postava Cate Blanchett, která mi připomínala nacistu v sukni. ()

Slartibarkfast

Konečně film o dívčí hrdince, který byl uvěřitelný a až na několik naprosto nereálných scén se mi líbil od začátku až do konce. Příjemná a velmi rozkošná Saoirse Ronanová nám toho ještě mnoho předvede. Jsem si tím naprosto jistý. Její hvězdička pomalu stoupá vzhůru a věřím, že za pár let to bude žádaná herečka. Celkově 75% ()

nash.

Převládajícím pocitem jsou bohužel i po dvou dnech rozpaky. Jak může vzniknout něco tak bezradného, když má režisér k dispozici takové nadání a tak fantastickou postavu jako je Hanna a ještě navíc ztělesněnou tak uhrančivou Saoirse Ronan, to je téměř nepochopitelné. Je to tím, že se Wright nepokusil využít své umění k tomu, aby předvedl strhující akční podívanou, ale spíš znásilnil akční film, aby mohl předvést jakýže velký je umělec? Nebo už na vyprávění a akci přes všechny ty úžasné filmařské kejkle nezbyl ani čas ani místo? A přitom to tam bylo. Dravý nástup, vynikající scéna útěku z komplexu, které dávají sílu také Chemical Brothers. Jenže pak se objevila téměř groteskní rodinka, groteskní zabijáci, místo akce se začalo exhibovat a taky běhat sem a tam, přibývaly samoúčelné etudy a nesmysly, Hanna jako postava byla stále více upozaděna, napětí, tempo začaly řídnout, gradace šla do kytek. Všechno se to začalo rozpadat a sem tam nějaký ten vynikající steh už to znovu sešít nedokázal. Pro letošek zatím asi nejpromarněnější šance na trhák. ()

cukorek

Hanna - elektrická kosačka, ktorej nemá kto vytiahnuť napájací kábel a tak kosí všetko čo jej príde do cesty. Presne takto mi pripadalo sledovanie tejto maloletej, akčnej a nezastaviteľnej hrdinky, ktorej chladnokrvnosť pri zabíjaní nepozná hranice. Za povšimnutie stálo, že film sa skončil rovnakou scénou ako začal s tým rozdielom, že na začiatku loví a zabije soba a na konci sa jej terčom stala žena, taktiež celkom slušná výprava a aj niektoré akčné momenty, ale nemecká techno hudba v pozadí akčné momenty stále negovala. Z filmu cítiť závan istého amaterizmu, alebo nazval by som nesúhry niektorých základných faktorov pre tvorbu filmu (nedôveryhodné vykreslenie súbojov, spomenutá hudba a podobne).40% ()

Slarque

Scénář sice není dvakrát povedený, ale rozhodl se ho natočit ten pravý režisér, co si na to vzal ty správné lidi. Saoirse Ronan byla určitě jeho jedinou volbou pro titulní roli a tahle talentovaná dívka se s ní výborně poprala. Stejně dobrým nápadem bylo svěřit soundtrack The Chemical Brothers, sedne k tomu perfektně. ()

Vitason

Hanička je jako každá jiná dospívající dívka. A jako taková má spoustu problémů, které dospívající dívky mívají. Přísného tatínka, haldu domácích úkolů a povinností a pár zabijáku v patách. Hanna je opravdu zajímavá podivnost, která v sobě mísí akční film, komedii a drama o dívce, která na prahu dospělosti hledá sama sebe. To vše je umocněno perfektní kamerou, která se i v akci nebojí používat velice úzké záběry a drtivou většinu filmu spoléhá na detail zvláštní tváře Saoirse Ronan. K tomu je zde velice povedená a přesto neobvyklá hudební složka od Chemical Brothers a banda záporných postav, která snad utekla z muzea filmových zrůd. A aby toho nebylo málo, tak je film dost drsný, nesmlouvavý a nebojí se zahrát i na zvířecí pudy. Ale světe div se, ono to funguje. ()

Bachy

Ve všech směrech v podstatě nijaký film. Z průměru jej tahá jen vynikající Ronan a muzika Chemical Brothers. Všechny postavy jsou takové nedoplácané, nijaké..Bana hrozný. Je pravda, že akční scény i díky hudbě opravdu fungují. Navíc jsem se moc nenudil, to oceňuji. Ovšem to ještě dobrý film nedělá. Průměrný absolutně ve všem. Na druhou stranu - vyhozené peníze to nebyly a je hezké vidět jak malá holka zkope nácky. ()

Happens

Dovolím si citovat našeho zpěváka: "Za co, pane bože, za co?" Měla to být parodie na Jasona Bourna? Nebo to měl být doplněk k x-menům? Zápletka tak tuctová, příběh tak otřepaný a tak sci-fi odtržený od reality, tak moc od věci, že to bolelo celý film navzdory tomu, že jsem ho strávil facebook scrollingem na svém mobilu. ()

Lenny.M

Otřesná nuda...Jo jasně, hrozně vymakaná Hanna jde zabít vrahyni její matky, po cestě potká super kamarádku, taky nějaké ty bad guys a nakonec stejně všechno dopadne tak jak vždycky..Co taky čekat, od Wrighta. ()

klerik

Béčko. Režisér celkom šikovný, dobrá práca s hudbu, kamerou. Film pôsobí akčne, ale to je len zdanie (režisérov talent) - samotna akcia nič extra. Príbeh zle graduje, občas nudí, záver je vyslovene otravný. Mám rád "Bessonovu akčnú školu", lebo tam si všetci uvedomujú, že jeho filmy sú béčka a na nič sa nehrajú. Tu to tvorcovia trochu prepískli - toto nemalo mať viac ako oosemdesiat minút a vôbec sa to nemalo hrať na drámu... ()

Chrustyn

Pokud by o filmu někdo vyprávěl, mohl by celý příběh vyznít jako standardní akční thriller, ale není tomu tak a to ze dvou důvodů. Hlavní roli hraje malá holka a režíruje to tvůrce, v jehož filmech se maximálně střílejí koně. Joe Wright buď vyčerpal veškerý svůj režisérský um nebo prostě šlápl vedle. Už při sledování "Sólisty" jsem si říkal, že něco není tak úplně v pořádku a "Hanna" mi to jen potvrdila. Nejedná se o vyloženě špatný film a i přes standardní, akčně thrillerový příběh (kde ostřílené ranaře nahrazuje malá holka) dokáže v některých místech zaujmout, ale pojmout takový příběh a žánr jako art, není zrovna správný krok. Akce není mnoho a popravdě není ani moc efektivní a celý příběh se zbytečně moc táhne a nemá žádné trumfy, které by měly diváka udržet v pozornosti. Možná pokud je divák přežraný akčňáky Bessonovi produkce, může ho "Hanna" zaujmout ale nedokáže obstát ani jako zábavná akce ani jako artový mišmaš. P.S. nejvíce zaujme stylový soundtrack. ()

korbitch22

Po prvotní nasranosti,jenž ve mě po shlédnutí převládala,mi začinají pomalu sepínat všechna kolečka konečně k sobě.Je to tim,že jsem od Hanny čekal opravdu něco úplně jiného.Pravdou je,stačilo se podívat na jméno režiséra a mohlo mi dojít,že to bude artovka.Skvělé téma,opravdu zajímavý nápad...ale ten šílenej scénář a hlavně ta Wrightova debilní režie.Místo nabušené akční řežby,kdy jsem čekal od drobné holčičky stejné nechuťárny jako od její kolegině hit girl z Kick-Ass,se mi dostalo slušného začátku,u kteréhop se mi udělalo dobře blbě :-) Potom odfláknutý trénink,šílený stříh a hlavně hrozná kamera.Dlouhé záběry hašišového výletu po Maroku a španělsku,kdy Hanča objevuje krásy muziky,přátelství a konec konců i elektriky :-) načež jí v tom zdatně pomáhá kámoš vítr načechrávajíc jí hučku :-D Neskutečně málo akce,zbytečně dlouhé scény nebo naopak úplně zbytečně vynechané.Nepochopitelný WTF s teplým zabijákem a jeho dvěma náckovitejma noshledama.Minulost Bany a Blanchettové odbytá mizernou akční scénkou,jak jinak opět v artovém stylu.Takže když se to veme kolem a kolem,jedna krutá hláška,která mě uzemnila,3 slušný bitky,4 bitky na píču,duchaplné rozjímání,místy skvělá,místy otravná hudba od Chemical Brothers,vypíčená Blanchett,skvělý Banna,slušná Saoirse a jeden skvělý potenciál,zadupaný do země od egoistického režiséra,který nepochopil že u akční řežby s holčičkou terminátorem,má jít o nadsázku a brutální akci a né umělecký počin hrající si na heroin art stylu Andyho Warhola ;-) :-D podobně mě rozesmálo Scotovo Domino. 35%. ()

bassator

46th KVIFF 2011 - MIDNIGHT SCREENINGS - Půlnoční filmy (Hanna / HANNA / Hanna) - Nějak jsem tomuto filmu neuvěřil. Drobounké dítko Hanna masakruje vše co ji přijde do cesty to nebylo moc uvěřitelné. A druhé zklamání byla má top Cate Blanchett... Ve filmu své úžasné herectví jednou stále stejnou figurou, jedním stále stejným výrazem vůbec neukázala... - 27. 7. 2011 - 55% ()

Jirka_Šč

Kdybych měl hodnotit kvalitu filmu naprosto objektivně, musel bych dát o hvězdičku míň. Jenže mě se to i přes časté momentální indispozice autora scénáře prostě líbilo. Zase jeden béčkový příběh natočený áčkově a áčkově herecky obsazený a zahraný (v rámci možností a logiky). Jen se mi Město Ember (také se Saoirse Ronan a také béčková produkce) líbilo víc. ■ P.S. Komentář na obalu DVD (o "nářezu, který ještě nikdo neviděl") berte s rezervou. Co by pak museli říkat o také právě na DVD vyšlém Zdrojovém kódu? ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)