Oscarový Tom Hanks hraje v nové americké komedii Larry Crowne chlapíka středního věku, který díky ekonomické krizi ztratí práci. Do té doby pracuje jako úspěšný šéf v hypermarketu. Larry zjišťuje, že bez vzdělání dobrou práci nezíská, a proto se rozhodne pro návrat do školních lavic. Chce si rozšířit své obzory, ale hlavně získat lepší kvalifikaci pro své budoucí povolání. Ve škole se zapíše do hodin komunikace a nečekaně se zamiluje do své učitelky Mercedes (Julia Roberts), která ve svém osobním životě řeší spory s manželem. Obyčejný mužský jako Larry, který má mnoho důvodů se domnívat, že jeho život se zastavil, dostane životní lekci: Když si myslíš, že vše co mělo smysl už Tě minulo, objevíš důvod proč žít. (oficiální text distributora)

Karmina

Dvě ** jen za neodolatelný úsměv Julie Roberts. Jinak nuda... jak je zde již psáno, až moc jednoduchý film... ()

PedroPo

Na to, že se Julie usměje asi někdy deset minut před koncem a Tom se zas první polovinu filmu chová jako něco inteligentnější bráška Forresta Gumpa, je to celkem příjemný film. Sice je tam spousta vedlejších cestiček a postav, ale výsledek bych označil za ucházející. Možná, až někdy bude o víkendu pršet a já nebudu vědět co dělat, klidně bych pouvažoval o tom, si ho znovu pustit. ()

deLaFere

Děs a běs, nechápu jak se persona jako Hanks mohla tomuhle zaprodat. Poučení pro stupidní Američany jak mají žít v této době, ani jednou jsem se nezasmál. Brutální hovadina, naprosto nepřirozené postavy, dialogy i děj. Hanks je prkenej a Roberts trapná, nic nemá logiku, ale důležité je, že se v USA nacházejí skuteční andělé na skútrech. Hned se cítím bezpečnější. ()

Psycho.R

Julii Roberts poslední dobou moc nemusim. Asi poslední film, kde jsem jí snesl líp byla Nevěsta na útěku. I v tomhle filmu mi byla nepříjemná. Tom Hanks ze začátku bavil a zhruba v půlce filmu jsem začal vidět jeho charisma, takže za film dvě * a za něj jedna*. ()

martyraz

Mám rád filmy tohoto štýlu, dej nie je ničím výnimočný,ale je tak nasýtený príchuťou života, že Vám to úplne stačí,humor tu je láskou nakladaný ako tie najlepšie sterilizované uhorky a jediné čo mi na nich vadí je ,že maju koniec.... soudtrack sa dejom sínusoídne prelína ako vyskakujúci delfini na promenáde.. :) ()

Lasombra

Velice milé překvapení, že tak výrazné herecké osobnosti si dokážou oddychnout u méně dramatického scénáře a o to víc jsem si to užívala. Julia je coby znuděná a sarkastická učitelka naprosto bravurní! A vlastně mám chuť se hned přidat do gangu tvrdých skůtrařů:) A nakonec přišel i onen očkávaný happy end, jak už se sluší a patří na romantickou komedii:) Vlastně nechápu tak nízké hodnocení. ()

E lan

Velmi příjemné překvapení v podobě laskavého a zábavného filmu s klasickým Hanksem a přesvědčivou Robertsovou. Některé scény jsou navíc velmi vtipné... ()

Oonika

Bylo vcelku osvěžující vidět takovou trochu jinou romanci, i co se týče věkových kategorií. Spousta scén nedávala moc smysl, ale některé byly naopak velmi zábavné. Po dlouhé době jsem viděla Julii a byla jsem docela spokojená :-) ()

Brinkley

Nuda, nuda, nuda. Hankse adoruji, ovšem na poli romantických komedií je v jeho případě asi bezpečnější, když se svěří do rukou a scénáře Nory Ephron. Julii učitelskou profesi nebaštím už od dob Úsměvu Mony Lisy a její postava Mercedes mi byla tak nesympatická, že jsem Larryho vzhledem k očekávanému výústění filmu od prvopočátku litovala. Podruhé už ani odpočinkově. ()

mira.l

Tom Hanks sice nepatří k mým favoritům, no občas ho snesu, Julii Roberts můžu výrazně víc. Nebyla to žádná vysoká filmařina, s tím jsem si to ani nepouštěl, čekal jsem romanickou komedii o tom, jak se postarší student bude nějakým způsobem dostávat do srdce své učitelky. Dá se ale říct, že Hanks si scénářem, režií, produkcí a hlavní rolí vzal možná trochu větší sousto, než byl schopen sežvýkat. Ve svojí podstatě se dá říct, že pro jádro věci stačilo vidět (když to vezmu s docela velkou rezervou) druhou půlku filmu, možná by stačilo i posledních asi 25 minut. Připadalo mi, že se v tom filmu vlastně strašně dlouho mezi Hanksem a Roberts nic neděje, čekal jsem, že se mezi nimi začne něco odvíjet tak na konci 1. třetiny stopáže a bude to směřovat někam dál... Takže 3*, ale ta jedna je hlavně za Julii, pro její pohled a úsměv mám docela slabost:). No a pochopitelně scénka se zadáváním kódu od alarmu s následnou definicí "Byla jsem pod vlivem démona rumu", to jsem ještě neslyšel:). ()

odvedle

"Sometimes you are happy, sometimes you cry". Príjemný a vtipný letný film, ktorý odkrýva možno nechcenú pravdu a to, že aj Tom Hanks a Julia Robets starnú, zato herci sú to fantastický, a tá scéna, asi po hodine filmu, keď ju v noci odprevadil domov je neskutočná (-look away, please, 2-2-2-2, ok). Tiež ma potešil Wilmer Valderrama, škoda, že mu nepridali jeho funny prízvuk a aj pekná a enerická Gugu Mbatha-Raw. Veľmi dobrá a pohodová hudba, ako niekoľko peciek od Toma Pettyho. Jednoznačne film, ktorý vylepší náladu, dodá kopec pozitívnej energie, ... by now you should be laughing with me, niet, čo viac dodať, 90%. ()

johhny007

Toma Hankse mám jako herce doopravdy rád jeho herecké výkony jsou famozní , ale jako režisér mi doopravdy nesedí. Hodně účelný film 5/10 ROZPOČET:30 mil . USD VÝDĚLKY:59,6 mil. USD ()

dj_kure

A mě se to líbilo! Taková slaďárna ze starý školy. Našlo se i pár hodně vtipných momentů a Julia Roberts bude mít nádherný úsměv snad i v 80ti :)). Na sychravé podzimní odpoledne ideální volba. Takže na rovinu. Vyserte se na kino a počkejte si na DVD, protože i když mě se to fakt líbilo rozhodně to není film který si užijete v kině... (65%) ()

Jerry_87

Znesiteľné, ale v konečnom dôsledku úplne zbytočný film, ktorý ani nijak nepobaví ani nezaujme. Škoda herecký potenciál bol veľký. ()

Gromit

Tom Hanks je sympatický, Julia Robertsová krásná, ale co to ostatní? Moje krásná učitelka je stěží průměrnou romantickou komedií s velmi řídkým dějem a velmi fádní režií. Hanks je možná jedním z nejlepších herců vůbec, ale na druhé straně kamery se moc obratně pohybovat neumí. ()

Lilien

tie časy keď Hanks stvárňoval nezabudnuteľné postavy sú už asi preč. No napriek tomu pre mňa výborná, kultivovaná skvele obsadená romantická. A navyše som sa aj celkom pobavil, neboli to síce výbuchy smiechu ale úsmev na mojej tváry nezmizol takmer počas celého filmu. Hanks je stále sympaťák a Julia je stále krásna pre mňa príjemne strávený čas. ()

Talina

Podprůměrný film, řekla bych. Stále jsem čekala, kdy to vypukne, kdy to přijde...a ono nic nevypuklo ani nepřišlo. Docela zklamání,no. ()

TommyDiamond

Na oscara to tentokrát nebylo. Ale, když už nic, tak alespon potěšit oko divákovo ne? Stárnoucí hollywoodské hvězdy Julia Roberts a Tom Hanks excelují a jejich role jim sednou jako ulité. I když přehlednu to, že po prvních 15-ti minutách vím to jak příběh dopadne., tak i přesto tu něco chybělo. Možná to mohli celé víc okořenit a nevsázet jen na humor a ostichavou lásku. Nechápu proč česká distribuce neponechalo originální název Larry Crowne. Celkově 60% ()