Detektiv Emmet Fields (Luke Evans) je povolán k případu brutální vraždy dvou žen. Při pátrání zjistí, že zločin se až moc podobá smyšlené vraždě, která byla do detailu popsaná v povídce spisovatele Edgara Allana Poa (John Cusack). Předvolá tedy tohoto sociálního vyvržence k výslechu, ale zatímco je Poe ve vazbě, dochází k další strašlivé smrti - opět inspirované jedním z jeho příběhů. Fields tedy vyzve Poa, aby mu pomohl zastavit toto krvavé šílenství… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Darken01

Pořád sem tak něják váhal kolik tomu dát hvězdiček...No myslím si že tři jsou odpovídající, jelikož na čtyři mi tam vadí hlavně jedna věc a to hlavní obsazení Johna Cusacka.Typově mi do toho sedí to né že né, ale jeho pojetí ve vypjatých scénách...to je dosti tristní a de facto se umí v tomto filmu pohybovat jen ve dvou úrovních a to o té druhé by se dalo dlouho sáhle polemizovat. Jinak tento film je silnější průměr jak ve zpracování tak dramaturgii.Chvílemi mi to sice připomínalo SAW jakoby z 19 století, ale od toho se člověk odpoutá. Určitě shlédnout tento film ! ()

Shelma

Povídky od E.A.Poea jsem kdysi přečetla jedním dechem, bohužel, film přinesl víceméně zklamání. A možná na tom má lví podíl hlavní představitel. John Cusack v této roli, alespoň z mého pohledu, nepůsobil věrohodně, řečeno zkráceně, nehodil se na ni. Navíc ty potrhané úryvky z Poeovy povídkové linie tak nějak působili spíš rušivě, než aby umocnili zážitek z jeho díla. ()

igiad

Miestami veľmi napínavé, ale len taký lepší priemer...ale kvôli tomu, že E. A. Poe-ho tvorbu nepoznám, nemám veľmi čo kritizovať, a ak pridám plus za krásnu Alice Eve, tak dávam 4*. ()

vnimat_Krasu

První epizoda Castla roztažená na celovečerní film a pajcnutá géniem-ožralou v podání příšerného Johna Cusacka. Dvouhodinové hledání žánru, nadhledu a především výrazného ústředního charakteru, kterým by měl být Edgar Allan Poe už ze svojí podstaty. Vizuálně skvělá podívaná, kompozicí bohužel ne. ()

sportx

Mám rád napínavý děj a hlavně pokud se na to koukám v noci :-)) Herecké výkony na velmi dobré úrovni a kamera perfekt. ()

Ranulf11

Film zklamal mé očekávání. Jednou jsem se lekl, jednou jsem byl zhnusený, jinak nuda. Herci mě nijak nepřesvědčili. Musím pochválit pochmurnou atmosféru a vizuální pojetí filmu. Škoda, promarněná šance. ()

Devils_PIMP

Jakožto veliký obdivovatel E. A. Poa musím říci, že mě tento film snad nemohl zklamat více. Jediné, za co uděluji 1 hvězdičku je temná atmosféra propojená s jeho díly. Kdo však nečetl - nemá ani páru o čem film je. Nudná a historicky naprosto nepřesná slátanina. Jsem zhnusen a otráven už jen tím, že si tvůrci vůbec dovolili nazvat film Havran. Ne a stokrát ne. O tomto filmu mohu už jen říci: "...a má duše z toho stínu, jímž mě navždy uhrane. Nevzbudí se. Už víckrát ne!" ()

Montmorency

Připomělo mi to From Hell....určitě dobré téma - skvělé povídky E.A.Poa jsem v pubertě hrozně ráda četla,,,na druhou stranu mi tam něco chybělo a J.Cusack mi taky jako šťastná volba nepřišel....ale jinak určitě 3 a půl * ()

shinys

Čekal jsem palbu a dostal čajíček. Poe dokázal gradovat hrůzu v náznacích a polehoučku s morbidním koncem. Tenhle filmový Poe v podání Cusacka nebyl ani trochu věrohodný. Ani nezkrotný bohém, jak se snažili ukázat na začátku, ani ujetej morbidní spisovatel kterého jsem čekal, spíš takovej nudnej ťuňťa. Čekal jsem také nějaké propojení Poeových povídek do uceleného celku a trochu víc tajemna. Film mi přišel takový poslepovaný, jedna povídka, jedna vražda, bezchybné vysvětlení významu filmovým Poem a hurá k další povídce/vraždě. Konec nejslabší část filmu. Povedenej záběr - scéna s kyvadlem. Šmik, šmik odsekává kyvadlo hvězdičky, až se zastavilo uprostřed druhé. 30% ()

Von Kempelen

Jelikož se považuju za celkem zdatnýho znalce díla páně Poea, tak jsem se obával, jak si Američani svýho nejlepšího spisovatele sami zprzní. A ono ne. Dokonce i John Cusack, kterýmu normálně nemůžu přijít na jméno, mi perfektně na Poea seděl. Film má slušnej spád a hlavně super ponurou atmosféru, až mi zamrzelo, že jsem to propásl v kině. ()

metrixmetrix

Příjemně ztvárněná klasika od E.A. Poa. Film lehce postrádá klasickou tíživou atmosféru díla a rozhodně se z toho dalo vytěžit mnohem více. Nýbrž dobrá hororová detektivka, která nenudí a vraždy po sobě rychle navazují. Konec nepřekvapil ani neurazil. John Cusack ztvárnil svoji postavu bez chyby. Hvězdička navíc za vynikající hudbu. Očekávání u mě film splnil.. ()

waxtrax

Tak tohle Cusackovi evidentně nesedlo, resp. byl do této role chybně vybrán. On sám je v roli toporný, jakoby si říkal ať už mám tohle filmování za sebou. ()

mipaus

Z ukázek v kině jsem byla celkem mile překvapena, proto jsem se nemohla dočkat, až tento film uvidím. A? Líbil se mi ;) Bylo to pěkně zpracované, napínavé, akční, mělo to spád. Byla jsem nadšena, dokud nepřišel konec...Myslím, že by si to zasloužilo rozhodně lepší. Ale i tak myslím, že celkově je to povedené dílo ;) ()

oliamiri

Docela dobrá kriminálka, ale bez jakéhokoliv překvapení, bylo jasné od začátku že vraždí někdo z jeho nejbližšího okolí. Na začátku sem si tipnul tři postavy který by to mohli bejt a trefil sem se. Atmosféru to docela mělo. Cusack nevýraznej, ale docela dobrej byl Luke Evans v roli detektiva. Dobrá taky byla vražda kyvadlem, tam sem si i trochu chrochtnul. ()

Major776

John Cusak v roli Edgara Allana Poa je na začátku filmu těžko věřitelný.Diváka to odradí a váhá zda vůbec film sledovat.Nicméně se vše brzy změní a pokorný postoj filmového Poa (J.Cusaka) filmový zážitek vylepší.Bohužel se tento herec opravdu na tuto roli nehodí a tak je jen těžko uvěřitelný. Naštěstí jsou ve vedlejších rolích kvalitní herci a díky nim film lehce překračuje průměr. Film na jedno shlédnutí to však určitě je. ()

Blackwolfik

Ale jo, příběh je slátanina, kupodivu ovšem dobře fungující. Temná detektivka co má fakt atmosféru. A ani Cusack mi nevadil, docela mu ta role sedla. Koho musím vyzvednout, tak to je Evans za roli detektiva. Ten zahrál nadprůměrně. Nepotěšil mě jen konec. To asi proto, že rejža chtěl být za každou cenu prostě cool. Ale jinak jsem se fakt skoro dvě hoďky slušně bavil. Další plus dávám za hudbu a kostýmy. Takže moje hodnocení je 7,5/10. ()

REMUS_3

Fakt nechápem čo proti tomuto filmu všetci tak úpenlivo majú. To že niekomu nesadol Cusack? To že to nebolo dostatočne temné, temné ako v Edgarovej pomätenej hlave? No v každom prípade ja som sa pri tomto filme bavil. Páčil sa mi ako Cusack tak atmosféra celého snímku. Príjemne ma potešil výber hercov a taktiež aj pre mňa rozumný prierez Allanových poviedok dávajúci filmu príjemný dej ktorý ma bavil a veľmi rád si ho pozriem kedykoľvek ešte raz. ()

Režisér To a drákulovský prequel

Režisér To a drákulovský prequel

09.09.2017

Trend filmů o spisovatelích, kteří v podstatě zažívají svůj vlastní román, ještě neskončil. Možná si pamatujete romanci Vášeň a cit s Jane Austen nebo Havrana s Edgarem Allanem Poem, no a teď se… (více)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (více)

Cusack je Poe

Cusack je Poe

31.08.2010

John a Edgar Allan – to jste si určitě domysleli. Zdá se, že slavný básník a jeden z otců moderní detektivky a hororu je v podobné situaci jako Dracula – plánuje o něm film úplně každý. Sylvester… (více)