Čtyři lvi

• Velká Británie Four Lions (více)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

RedHot

Snad kdyby Čtyři lvi měli víc šťávy, kdyby snad scénáristé nad konečnou podobou ještě o chvíli déle dumali, kdyby svými vtípky film víc ťal do živého a nezesměšňoval radikály jen zřídka originálně a někdy až na banální úrovni, pak by se režisér mohl nad pronájmem ochranky zamýšlet mnohem důsledněji. Čtyři lvi svorně stáhnou ocas, jakmile přijde na srovnávání s americkým Boratem. Za velkou louží se zrovna tohle povedlo lépe. Ale abych jen nekritizoval - film určitě mile pobaví a potěší, dovedu si představit, jak museli nad něčím podobným žasnout v Británii, kde jsou problémy s radikálními odvětvími islámu mnohem aktuálnější a o to víc dokáže humor tohoto typu zamrazit - snímek to rozhodně není špatný, já jsem ale doufal v něco víc. --- Germáne, jestli tohle čteš, promiň, ale jinak to nešlo. ()

Grizzly

Fakt prdel. Hlavní hrdinové jsou nehorázně retardovaný dementi, který se smrtelně vážnym ksichtem dělaj nehorázně retardovaný skeče. Bohužel jsou to ale nehorázně retardovaný muslimský fanatici a teroristi, což dost sráží zážitek ze srandy. Ono když vás od začátku sere celá zápletka, tak se špatně vžijete do postav a v podstatě celou dobu doufáte, že si to rozmyslej (zvlášť protože Waj a Omar jsou docela sympaťáci), nebo že se jim to posere a odpálej se někde stranou kde nikomu nic neudělaj. A líto vám to rozhodně nebude. Fakt mne dostávalo, jak Omar vykládá manželce a synovi o Jihádu a jak se hodlá odpálit a všichni zažívají chvíle rodinné radosti a pohody. Celý to myšlení je ujetý. Navíc největší psychopat je tam Omarův bratr, kterej vystupuje ve filmu asi 5 min, není terorista, ale z těch jeho dementních náboženskej keců jde skoro mráz po zádech. Konec není vůbec úsměvnej, ale některý situace jsou fakt geniálně vtipný (při Anti-surveillance a jewish spark plugs jsem šel do kolen). 70% ()

sirien

srsly - WTF? Jakože... To že mi ten typ humoru moc nesednul je věc jedna, ale fakt že ho tam vlastně ani neni moc a ten co tam je mnohdy ani neni tak dobře udělanej... asi to neni film pro mě, no. (Fun fact co by nejspíš mnohé překvapil je, že mi film kdysi nadšeně doporučil velmi praktikující muslim. V náboženském směru tam jsou asi nějaké "injokes" které mě minuly, ale asi by mi ani tak film nezachránily.) ()

P.J.2

Tak tohle jsem,jak se říká lidově,ještě nežral,zaprvé se divím že toto prošlo americkou justicí bez povšimnutí jelikož nekorektních témat bych v tomhle filmu našel opravdu bezpočet :-) a zadruhé,originálnější námět na komedii bych v poslední době opravdu nenašel..:-) je možné že z něčeho takto nehumorného se dal vytřískat naprosto geniální příbeh a hodně černým humorem a parádními gagy?evidentne ano :-D ()

Rokle

Zůstalo to na půl cesty. Spousta samoúčelných sprostých slov (rozhodně nejsem puritán) nemusí dělat film ihned zábavným. Zasmál jsem se všehovšudy třikrát (útok na Araby, zakopnutí o zídku a následný výbuch s ovcí a při pomoci kolemjdoucího, když zaskočila SIMkarta v krku). Je pozoruhodné, že i když jsem se celou dobu nijak zvlášť extrémně nebavil, stejně mě ten závěr přiměl k tomu, abych se nad tím trochu víc zamyslel. Až jsem to nečekal. ()

Toka

Druhá polovina mi bohužel přišla horší, to nic ale nemění na perfektnosti tohohle filmu. Nevěřil bych, že by něco takovýho mohlo vůbec projít. Hlášky skutečně smrtící některý, scénka s bazukou a internetem udělala to, že sem musel film pauznout na 5 minut a uklidnit se.. Dancing in the moonlight.. další třešnička. Joo, britskej humor má něco do sebe. Ovšem černej britskej humor, to je něco nevídanýho! ()

Rockerman

Víme, jaký poprask v muslimském světě vyvolala pouhá karikatura Mohameda v dánských novinách. Jestli se tento film dostane do rukou nějakého islámského radikála, tak "God save The Great Britain". Ale k filmu. Je to velká zábava, jak si dělají srandu ze sebevražedných atentátníků. Tento film z nich udělal úplné dementy. A po právu!!! Protože nic jiného opravdu nejsou. K tomu všemu je to natočeno s perfektním černým humorem, takže já dávám za 5 *, protože podobný film jsem ještě neviděl. ()

Lyžař

Hlavní dějová linie a vůbec nápad je skvělý. Bohužel mě ale nenadchlo provedení. Scénář pokulhává, způsob natočení není špatný, ale když jsem shléhl trailer, představiol jsem si zcela jiný film. U traileru se člověk směje, je k tomu přímo nucen. Snímkami z traileru si tvůrci téměř zcela vyčerpali všechnu onu důležitou šťávu, která dělá film filmem. Tři hvězdy jsou opravdovým maximem. ()

Smejdik

Místy vtipné, vesměs nudné. Každopádně krásná ukázka islámského extremismu... berou to jako normální věc... ()

Hapretor

Four total idiots! Jestli toto má být "anglický" černý humor, tak jsem Čech jak poleno, protože jsem se smál naprosto minimálně, spíš jsem kroutil hlavou. Tento styl humoru mi je tedy dost vzdálený. Nebo mi prostě jen nesedl v tomto provedení. Ze zvědavosti kouknutí neuškodí, však pokud jsem hledal zábavu, tak ta se nedostavila. Perličky pro mě byly jen "Teroristický rap", "Wookie hunt" a "Faisal", který oddělal sám sebe s ovcí. ()

Olík

Klasik ostrovního humoru Christopher Morris tne do živého. Britská černá satira utahující si z ožehavého tématu terorismu s hláškami a gagy životu nebezpečnějšími než časovaná bomba na hrudi náboženského fanatika. ()

sadlokan

Udělat z muslimistických teroristů hláškující gangsta rapery je spíš scifi než komedie.Voni to sou vlastně takový přiblý srandisti,tak copa je?Postavíme jim mešitku,ať se kluci arabský vyblbnou a pohoda jazz.Dva naši klasici byli taky ultra vtipný například ve scénce"KRUPP-ESSEN"a pak essen hambáče v exilu. ()

kukys

Wow :D tak az takhle vtipnou a udernou parodii jsem necekal!:) vylet na suicidebomber camp, wookie down a mnoho dalsich chujovin, ktere pobavi. Ale nedivil bych se, kdyby tvurci filmu skoncili nekde ukamenovani ;) ()

boul

Dobrá komedie s černým humorem na téma teroristů co tu ještě moc nebylo, ale není to leda jaký zázrak a celkově pro mě jsou to ve skutečnosti šašci, takže film hodnotím spíš jak lepší průměr.. 65% ()

bobrux

První polovinu bohužel poznamenává silná nevyváženost, kdy se salvy smíchu střídají s čím dál delší vatou vyplněnou rádoby vtipnými hláškami. Ovšem ve druhé polovině při plánování a realizaci vlastního útoku jsem si málem vyslzel oči, nacákal do trenek a vyřval hlasivky smíchy. Závěrečnou scénu v kostýmech si budu klidně pouštět pořád dokola. Zbytek jak už bylo řečeno silně pokulhává, ale už za ten koncept a téma si film zaslouží širší publikum, takže koukejte se na to kouknout. ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato