Bella Mia

Česko, 2013, 93 min

• NinadeL

Ok, říkám si, dáš tomu šanci. Trailer vypadá až podezřele skvěle, Marek Epstein nemívá hloupé nápady a Petr Forman víceméně taky vždycky funguje. Ale výsledek je zase takový typický český. Teď ono to chvíli hladí, chvíli je to drsné, občas si to zakýčaří. Tu a tam je to mnohem funkčnější jako reklama na regionální National Geographic. Silné momenty střídají ty naprosto mimoňské, místy je to k pláči, což hlavně díky nehereckému Rajchertovi. A proto raději než znovu prožít všechna roční období s tímto filmem, tak to už snad raději nic.(2.12.2013)

• TheJokerCZ

Tak tohle byla doslova kravina. 2/10(20.12.2013)

• Kosmik

Bohužel tomuto snímku nemohu dát více, jak dvě hvězdy. Film vznikal z nadšení všech zúčastněných tvůrců a herců v dosti bojových podmínkách s minimálním rozpočtem. A to byl zřejmě jeho hlavní problém. Chyběly hlavně finance na drezůru a přípravu vybraných krav na natáčení a tak plno scén zůstalo pouze na papíře původního scénáře (informace z vyprávění režiséra v diskuzi po jedné z předpremiér filmu). V tomto filmu měly být hlavními hrdiny krávy vedené velmi inteligentní Bellou a lidští herci jim měli pouze přihrávat. Akční scény s kravami musely být seškrtány na pouhé romantické záběry přecházejícího stáda z jednoho kraje záběru ke druhému na pozadí krásných scenérií Jizerských hor nebo záběrů z kamerové lanovky přejíždějící nad pasoucím se dobytkem. A herci jim opravdu jen přihrávají s nulovými nebo jen nepatrnými vývoji ve velmi jednobarevných charakterech svých postav. Film tak asi udělá radost jen milovníkům přírody a zejména okolí Vysokého nad Jizerou a Železného Brodu, kde se celý natáčel.(21.11.2013)

Rozhodne bych to nevidel tak zle. Sice bukolicka naivni selanka, ale rozhodne dost mila a sympaticka. A z tech krav toho nakonec vyslo mnohem vic, nez by se dalo cekat. Na to, ze je Martin Duba hlavne kameraman, toho z nich vyrubal pomerne dost. Respekt k jeho trpelivosti, musela bejt nekonecna.. Magicky v obrazu, jen teda na povazenou prazdny. 65%(21.11.2013)

Původně jsem nechtěla na film zavítat, neboť mě jeho obsah příliš zaujal. Nakonec jsem se rozhodla, že půjdu a jsem za to ráda, neboť film se mi líbil a zanechal ve mně příjemný pocit. Ano jak uvádějí ostatní, tak film má nějaké nedostatky, ale prostě z lidského pohledu se mi líbil, bylo tam i pár vtipných scén, trochu romantiky a hlavně krásná, česká přírody. Výkony herců Formana a Rajcherta byly super, škoda že Zuzka Norisová nedostala větší prostor.... Nehledě na to, že příběh je založen na skutečné události a pan režisér M.Duba do toho dal své srdce, a proto film vřele doporučuji. Byla jsem i na diskuzi s panem Dubou a dozvěděla se spoustu zajímavých informací a prostě jsem byla dojatá a nadšená!!!!(26.11.2013)

• Fifer

Nehodnoceno! Samozřejmě ze mě mluví závist, ale stejně si myslím, že jedním z problémů české kinematografie je fakt, že cca pětinu scénářů, které jdou ročně do kina, píše Epstein. Existovali snad jen dva géniové, kteří by takové tempo zvládli: Juráček a Procházka. Epstein tak dobrej není. Napsal zajímavé filmy i úplné sračky. Když jsem si přečetl o čem má film být, tak mě pojala hrůza. Vsadil bych roční výplatu na to, že tohle bude kolosální sračka, protože jestli se jim z tohoto námětu podařilo natočit dobrý film, tak vážně smekám.(P.s: Evidentně to dobře nedopadlo)(27.11.2013)

Nu což, taková ryzí pohodovka s krásnou kamerou.(25.11.2013)

Na jednu stranu hrozná blbost, která nestojí vlastně za nic, protože udělat z těch krav zvířata uvažující pomalu jako člověk, je přehnané. A protože na tom celý fim stojí, tak je vlastně vymalováno. Na druhou stranu je to taková oddychovka, při které slabším jedincům i slzička ukápne a Petr Rajchert je poměrně dobrý obraz zelenýho mozku. Hodnocení tedy někde mezi 2 a 3 hvězdami.(22.11.2013)

• gigs78

Omlouvám se, ale nemohu jinak: Příběh by nemusel být tak špatný, kdyby dostal hlavu i patu. Chytrost krávy Belly je jen těžko uvěřitelná. Špatně naexponované postavy, kterým se díky tomu těžko věří, že to, co se děje ve filmu, myslí vážně. Petr Forman dělá, co může, ale sám to zachránit, i díky napsaným dialogům, nedokáže. Stopáž až nudně dlouhá. A střih tomu taky dává na frak, přechody mezi obrazy jsou někdy úplně nesmyslné a zatmívačky až úsměvné. Závěr filmu, kdy postřelená kráva jakoby z ničeho nic ožije, aniž by potřebovala jakékoli ošetření dává pocit, jestli se divák nedostal do žánru Žhavé výstřely nebo Bláznivá střela. Jedno veliké plus jsou překrásné záběry kamery, ale ta samotná film nedělá...(25.11.2013)

• pie.com.key

Zajímalo by mě, kdo má být cílovou skupinou. Mě, jako člověka, který miluje zvířata, soucítí s nimi a dlouhodobě se stravuje vegansky, to nechalo poměrně chladnou. Škoda. Stačilo přidat pár scén - např. vztah chlapce ke krávám, vazby mezi krávami (vždyť jsou to stádová zvířata)... Tohle mi chybělo. Mohl z toho být film k zamyšlení. Nebýt ČSFD a Petra Rajcherta, tak na ten film po odchodu ze sálu zapomenu.(26.11.2013)

Tedy natočit film s turem domácím jako hlavním motivem se mi zdálo ujetý, nakonec ale vlastně proč ne. Kravičky byly sice občas trochu prkenný, občas přišel hodně nepochopitelný střih, ale na druhou stranu musím pochválit velmi slušnou kameru. Příjemně z mladých překvapil igor Orozovič a výstřih Aničky Fialové. Jo a palec nahoru za vedlejší postavu psychedelického pomocníka, ten mě fakt bavil :o)(8.12.2013)