Bella Mia

Česko, 2013, 93 min

• HollyW

Už nemůžeme používat spojení "Jsi tupá kráva!" jako nadávku, jelikož pan Duba nám podle povídky pana Epsteina dokázal, že krávy jsou inteligentní zvířata. Hraní na schovku ovládají lépe, než kdejaké děcko za stromem. Nadruhou stranu se postavili myslivci a vymazaný zelený mozek ze střelnými zbraněmi a neuvěříte jak dlouho a jak těžké je pochytat či zastřelit stádo krav. Kdejaká lesní zvěř jim nesahá ani po kotníky a rozhodně je jednodušší zastřelit srnce, divočáka a zajíce než krávu Belu. Ono to v podstatě stojí za starou Belu. Pro milovníky happy endu se dokonce stane na konci i nevídaný zázrak. No prostě nádhera, jen co si na to vzpomenu mi ukápne slzička.(1.7.2014)

• NinadeL

Ok, říkám si, dáš tomu šanci. Trailer vypadá až podezřele skvěle, Marek Epstein nemívá hloupé nápady a Petr Forman víceméně taky vždycky funguje. Ale výsledek je zase takový typický český. Teď ono to chvíli hladí, chvíli je to drsné, občas si to zakýčaří. Tu a tam je to mnohem funkčnější jako reklama na regionální National Geographic. Silné momenty střídají ty naprosto mimoňské, místy je to k pláči, což hlavně díky nehereckému Rajchertovi. A proto raději než znovu prožít všechna roční období s tímto filmem, tak to už snad raději nic.(2.12.2013)

• TheJokerCZ

Tak tohle byla doslova kravina. 2/10(20.12.2013)

• VášaVF

Překvapuje mě, že se tento film mohl dostat do kinodistribuce. Kolik naštvaných lidí asi muselo vycházet z kinosálů a zanevřít na současnou českou kinematografii?(11.7.2014)

Před filmem by měli promítnout upozornění, že ne všechni herci se dožili konce natáčení :-( Trochu ve stylu Zdivočelé země, především emotivnější scény jsou hodně nezvládnuté a herecky slabé. Kamera ale odvádí dobrou práci, i přes pár kýčovek se dočkáme pěkných obrazů, a i když logika a věrohodnost kulhá víc než ty krávy v bahně, tenhle film mohu s klidem doporučit. Největším překvapením je pro mě ale Anna Fialová, určitě stojí za to věnovat jí pozornost. Bylo tam bohužel víc much než jenom na hřbetech krav - zase to jednoznačné škatulkování postav, a především zřejmě hodně volné uchopení námětu podle skutečné události - až na konci se zjistí, že inkubační doba je poněkud kratší době vyprávění příběhu atd.(18.5.2014)

Mně se to líbilo. Milý film s originálním námětem.(21.5.2014)

• Kosmik

Bohužel tomuto snímku nemohu dát více, jak dvě hvězdy. Film vznikal z nadšení všech zúčastněných tvůrců a herců v dosti bojových podmínkách s minimálním rozpočtem. A to byl zřejmě jeho hlavní problém. Chyběly hlavně finance na drezůru a přípravu vybraných krav na natáčení a tak plno scén zůstalo pouze na papíře původního scénáře (informace z vyprávění režiséra v diskuzi po jedné z předpremiér filmu). V tomto filmu měly být hlavními hrdiny krávy vedené velmi inteligentní Bellou a lidští herci jim měli pouze přihrávat. Akční scény s kravami musely být seškrtány na pouhé romantické záběry přecházejícího stáda z jednoho kraje záběru ke druhému na pozadí krásných scenérií Jizerských hor nebo záběrů z kamerové lanovky přejíždějící nad pasoucím se dobytkem. A herci jim opravdu jen přihrávají s nulovými nebo jen nepatrnými vývoji ve velmi jednobarevných charakterech svých postav. Film tak asi udělá radost jen milovníkům přírody a zejména okolí Vysokého nad Jizerou a Železného Brodu, kde se celý natáčel.(21.11.2013)

Při postelové scéně běží v televizi Poslední růže od Casanovy Václava Kršky, podle níž dostal film svůj název.(17.6.2014)

jEDEN Z TĚCH LEPŠÍCH ČESKÝCH POKUSŮ POSLEDNÍCH LET, ALE I TAK JE TO DOCELA BÍDA.(26.7.2014)

Rozhodne bych to nevidel tak zle. Sice bukolicka naivni selanka, ale rozhodne dost mila a sympaticka. A z tech krav toho nakonec vyslo mnohem vic, nez by se dalo cekat. Na to, ze je Martin Duba hlavne kameraman, toho z nich vyrubal pomerne dost. Respekt k jeho trpelivosti, musela bejt nekonecna.. Magicky v obrazu, jen teda na povazenou prazdny. 65%(21.11.2013)

Původně jsem nechtěla na film zavítat, neboť mě jeho obsah příliš zaujal. Nakonec jsem se rozhodla, že půjdu a jsem za to ráda, neboť film se mi líbil a zanechal ve mně příjemný pocit. Ano jak uvádějí ostatní, tak film má nějaké nedostatky, ale prostě z lidského pohledu se mi líbil, bylo tam i pár vtipných scén, trochu romantiky a hlavně krásná, česká přírody. Výkony herců Formana a Rajcherta byly super, škoda že Zuzka Norisová nedostala větší prostor.... Nehledě na to, že příběh je založen na skutečné události a pan režisér M.Duba do toho dal své srdce, a proto film vřele doporučuji. Byla jsem i na diskuzi s panem Dubou a dozvěděla se spoustu zajímavých informací a prostě jsem byla dojatá a nadšená!!!!(26.11.2013)

• Johnny.ARN

Nie vtipné, ale emočné. Scenár priniesol niečo nové. Už to nie je len o geniálnych psoch a nvm kom všetkom, ale v českom prostredí sú to kravy. Pekná príroda, pekná Norisová ( ale Soňu mám radšej ) ale úplne najvác mladá Anna Fialová, ktorá bola že och!! Viem si to predstaviť ako TV film pre rodinu. A vždiť je to lékaž kurva, zverolékaž, tak ten bol debil. 2 z 5(27.5.2014)

Vtipný, humorný a přitom jednoduchý. V pěti lidech se dá natočit na naše poměry skvělá oddechovka.(2.6.2014)

• Fifer

Nehodnoceno! Samozřejmě ze mě mluví závist, ale stejně si myslím, že jedním z problémů české kinematografie je fakt, že cca pětinu scénářů, které jdou ročně do kina, píše Epstein. Existovali snad jen dva géniové, kteří by takové tempo zvládli: Juráček a Procházka. Epstein tak dobrej není. Napsal zajímavé filmy i úplné sračky. Když jsem si přečetl o čem má film být, tak mě pojala hrůza. Vsadil bych roční výplatu na to, že tohle bude kolosální sračka, protože jestli se jim z tohoto námětu podařilo natočit dobrý film, tak vážně smekám.(P.s: Evidentně to dobře nedopadlo)(27.11.2013)

Nu což, taková ryzí pohodovka s krásnou kamerou.(25.11.2013)

• netahlo

To zas bylo utrpeni ... dejte mi jednu vodku, prosim vas!(15.5.2014)

Na jednu stranu hrozná blbost, která nestojí vlastně za nic, protože udělat z těch krav zvířata uvažující pomalu jako člověk, je přehnané. A protože na tom celý fim stojí, tak je vlastně vymalováno. Na druhou stranu je to taková oddychovka, při které slabším jedincům i slzička ukápne a Petr Rajchert je poměrně dobrý obraz zelenýho mozku. Hodnocení tedy někde mezi 2 a 3 hvězdami.(22.11.2013)

Pida konecne dostál sve prastare prezdivce Rajmrd. Vcelku emocni.(1.6.2014)

• gigs78

Omlouvám se, ale nemohu jinak: Příběh by nemusel být tak špatný, kdyby dostal hlavu i patu. Chytrost krávy Belly je jen těžko uvěřitelná. Špatně naexponované postavy, kterým se díky tomu těžko věří, že to, co se děje ve filmu, myslí vážně. Petr Forman dělá, co může, ale sám to zachránit, i díky napsaným dialogům, nedokáže. Stopáž až nudně dlouhá. A střih tomu taky dává na frak, přechody mezi obrazy jsou někdy úplně nesmyslné a zatmívačky až úsměvné. Závěr filmu, kdy postřelená kráva jakoby z ničeho nic ožije, aniž by potřebovala jakékoli ošetření dává pocit, jestli se divák nedostal do žánru Žhavé výstřely nebo Bláznivá střela. Jedno veliké plus jsou překrásné záběry kamery, ale ta samotná film nedělá...(25.11.2013)

Scéna od rybníka: "Kde jsou??? Asi zadržujou dech...." Mně se ten film líbil. Krásná hudba, výborná kamera, dobrý příběh a v hlavní roli kráva, chytřejší než 80% lidí.(28.5.2014)

<< předchozí 1 2