foto

Igor Orozovič

  • nar. 7.7.1984 (32 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Igor Orozovič vystudoval Gymnázium Budějovická v Praze a pak byl přijat na Konzervatoř Jaroslava Ježka – obor Muzikálové herectví. Poté vystudoval činoherní herectví na DAMU v Praze. Nyní dokončuje 4. absolventský ročník pod pedagogickým vedením Jaroslavy Adamové, Miroslavy Pleštilové, Michala Pavlaty, Zuzany Sílové a Milana Schejbala. Na škole se zhostil mnoha rolí, např. Tartuffa (Tartuffe), Pelopa (Hippodamie), Dr. Dorna (Racek), Jana (Markéta, dcera Lazarova), Franze Merkla (Kazimír a Karolína).

Mimo školu nastudoval postavu Amína ve hře Svatá země (studio Saint Germain-Rock Café), Ambrože v Kříži u potoka. Autorsky se podílí na textech písní pro Cabaret Calembour, v němž také účinkuje v Divadle Čertovka. V Divadle Ta Fantastika hrál v muzikálu Dáma s kaméliemi roli tanečníka – „Želvák“. Jako Mafián se představil v Komedii omylů na pražských Shakespearovských slavnostech, v Ostravě nastudoval roli Tybalta (Romeo a Julie – letní Shakespearovské slavnosti). V roce 2009 vítězně prošel konkurzem na roli Oidipa v činohře NDM, která byla zároveň jeho pozvánkou do angažmá v NDM.

Filmovou zkušenost získal např. v Anglických jahodách (V. Drha), v nezávislém filmu Bezvětří ad.

Igor Orozovič rád hraje na klavír, tančí, zpívá, skládá hudbu, maluje, umí anglicky, francouzsky a srbsky, vlastní řidičák, měří 181 cm, váží 78 kg a boty nosí č. 43/4.

Ndm.cz

Herecká filmografie

2016 Milada
Mordparta (TV seriál)
Nevěsta (E01)
Polda (TV seriál)
2015 Fotograf
Laputa
2014 Zakázané uvolnění
2013 Bella Mia
Nepravděpodobná romance
2012 Její pastorkyně (divadelní záznam)
2010 Kazimír a Karolína (divadelní záznam)
Zatímco jsi psal (studentský film)
2008 Anglické jahody

TV pořady

2016 Ceny Thálie 2015 (TV pořad)
2014 Barování pro Činoherní studio v Ústí (TV pořad)

Skladatelská filmografie

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace