Kozí příběh se sýrem

• USA Goat Story 2
všechny plakáty

Nápaditá pohádka plná fantazie ze sýrového pohádkového království, v níž nechybí humor, s množstvím dětem známých pohádkových postav jako je např. Čertovská babička, vodník a Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Volné pokračování úspěšného animovaného filmu Kozí příběh ve 3D animaci ze středověkého prostředí staré Prahy. (Česká televize)

Muf911

46%? Tak to teda určitě ne! Tenhle film možná nemá na Shreka ani na klasické staré české pohádky, ale špatný rozhodně není. Animace je na slušné úrovni, autoři se naštěstí vzdali posedlosti křivými budovami a i postavičky jsou méně přehnaně boubelaté než v prvním filmu. Nikde jsem nenarazil na scénu, kde bych si řekl "tak tohle je teda kiks". Určitě postup oproti prvnímu dílu. Vtip pohádce nechybí, některé dialogy jsou možná moc soudobé a slangové, ale děj plyne a zádrhelů je málo. Myslím, že Kozí příběh se sýrem se časem stane oblíbenou televizní pohádkou, která bude pravidělně dávána v televizi o vánocích dopoledne. ()

Desmi

Celkem milá animace podpořená nevšedním dějem. Opět se musím divit hodnocení, věřím, že kdyby za podobnou pohádkou stálo zahraniční studio, je hodnocení vyšší. Ale co. Některé vtipy byly celekm povedené, nikoliv však všechny. Ono jde v podstatě o to, jestli vás chytne animace. Pokud ne, nemá cenu sledovat to dál.. Mimochodem, proč má každá žena v té pohádce tak obrovský prsa? Nebo se to zdálo jen mě? Nějak jsem to nepochopil.. ()

Kalda69

Kdyz bych mel srovnavat se zahranicni produkci, tak toto povazuji za lehky nadprumer (srovnavam s takovyma jako pokracovani Aut, Letadla, Turbo a jim podomni pacienti). Krasna animace a svezi humor, ktery nejspis pochopi i mensi osazenstvo salu. Prvni dil jsem nevidel, stejne jako jinou reziserovu tvorbu a proto nemusim bezhlave hejtovat pana Tomanka jako nekteri zde. Za me jde o svezi zavan ceske animace v celosvetove zatuchlem animacnim prostredi. ()

JesterKruger

Je to taková ta typická česká pohádka, která neurazí, a děti to ocení. Já bych si to ale nikdy sám nepustil, a nevím proč, jednička mě prostě oslovila víc, ale je to asi tím, že už nejsem dítě, protože kdybych se narodil později, a viděl to v dětství, tak by se mi to určitě líbilo více. ()

HAUY

Všimli ste si že počas sledovania tejto "rozprávky" že matka a otec majú modré oči  syn má modré oči a dcéra má ako jediná zelené oči?  A ďalšia postava ktorá má tiež zelené oči je ten Kozel?.... Náhoda no nebol by som si tým taký istý. 😅 ()

Sympy

Za synka, kterému jsou 3 a rekl bych ze pohadky se maj libit hlavne detem, urcite 5hvezd. Na druhy dil koukne i 2x denne a na nektere sceny si i hraje. Člověk uz to zna nazpaměť a stejne to neotravuje jak vetsina tv pořadů. Rozhodně klobouček mistrum daberum, ktere jsem obcas ani nepoznal o to vic byla srandovni jejich zmena hlasů viz Dlouhý a Vladika, ale kluk si stejne hraje na Heřmánka. ()

oli9

Jsem jako pan král, také jsem syrový... Jinak jen taková otázka, pan Tománek má rád velké kozy, ne velké prsa ale kozy co nebo spíš obrovské? ()

Sathine

Opět asi jiní čekali nějakou sondu do hlubin divákovy duše. Samozřejmě, nic takového se nestalo, ale nechápu, proč to všichni tak očekávají a pak jsou strašně zklamáni. Typický rodinný příběh se šťastným koncem, pár písničkami a situacemi, kdy se opravdu člověk rád zasměje. Pokud chce člověk hodinu a půl nic neřešit a vrátit se do pohádek, tento film je akorát. ()

Vořežprut

Z mého pohledu to vypadalo asi takto. Svižné, místy vtipné, děj měl spád a děti to bavilo. Ovšem nezastírám, že to bude nejspíš kvůli tomu, že jsem viděl asi prvních a posledních pět minut, bo na zbytek jsem usnul, což se mi v kině moc nestává. Nevím jestli se na to kdy podívám znovu, nicméně z mého pohledu si dvě hvězdy zaslouží :-) ()

Agent24

A máme tu druhý díl. Animace je lepší a příběh bláznivej od začátku do konce. Pro mě lepší jak jednička. Pěkně barevná pohádka co se jen tak nevidí. Doufám, že bude trojka. ()

Djflash

Docela by mě zajímalo, proč se s pokračováním Kozího příběhu tak spěchalo, autoři si měli dát více na čas. Vezmu to, ale popořadě. Vizuální stránka tohoto animovaného projektu se za tak krátkou dobu moc nezměnila a tudíž ani nezlepšila. Celé je to pojaté ryze dětským způsobem. Ze scénáře číší velká infantilnost k čemuž přispívají i velmi jalové dialogy, ve kterých se nenalézá ani špetka vtipu.(zvlášť u kozy, která se v předchozím díle převážně starala o zábavu a to zamrzí). Dabing ten se taky nijak zvlášť nevyvedl, tedy až na pár výjimek. Ve snímku nám sice přibyl k mé nelibosti zpěv, ale naproti tomu zde absentuje jakákoliv atmosféra či nápad. Všechno je to takové mdlé, jako by se Vám ten kozí sýr bez té pečlivé, správné přípravy najednou celý zkazil. Tvůrcům se nepovedlo to dobré z prvního dílu převést do následujícího pokračování což je velká škoda. Jediné co tu snad stojí za trochu uznání a drží si tak svůj zavedený standard je hudba. Je jasné, že film je určen především pro ty nejmenší a těm se taky s největší pravděpodobností bude i líbit. Koncepčně je to takto nastaveno. Nemyslím si ale, že by tento počin zanechal ten samý dojem u většiny dospělých Je však důležité tohle všechno brát tak trochu s nadhledem. Časová stopáž je vcelku úměrně nastavena lichému příběhu, takže se to dá se zaťatými zuby vydržet. A malá rada pro příště zní, mít dostatek času k vypilování důležitých atributů a nechat si na tom všem dostatečně záležet ()

michalkop

Kozí příběh se sýrem je českým počinem snažícím se imitovat velká animační studia jako Pixar. Oproti minulku schází ta nápaditost, ze dřívějška si naopak přináší neforemné figurky, které doplňují početnou plejádou ještě méně foremných figurek. Vše se točí kolem sýra. Logika pokulhává. Hlavně, proč hlavní padouch nemá rád sýr ani koně? Stále nevím. Asi jediné správné zdůvodnění je "bo je magor". Pár zajímavých nápadů se tam vyskytne i vizuální perliček, i přes logické propasti velikosti Macochy má kozí příběh spád a dá se mu smát, spíš vysmívat. I tak trochu pobavil. 35% ()

Chlo0opek

Již ne tak dobré, jak předchozí díl, i animace se mi zdála u 1. dílu lepší, ale i tak se na to ještě dívat dá. Taková normální moderní pohádka. Lepší 3*. ()

schindler

No ufff alespoň toto. Narozdíl od prvního filmu už tvůrci vědí pro koho film je, pro malé děti. I když i je bude člověk asi přemlouvat aby to dokoukali až do konce. Přiběh je prostý a jednoduchý což neškodí, Dlouhy Široký a Bystrozraký se pokoušejí být vtipný, animace .....no.....ta je taková jaká je a ta koza mě jde spíš na nervy. Stejně jako u prvního filmu jsem přidal jednu hvezdu v rámci určitého patriotismu. ()

petr.k09

bohužel film dopadl jak dopadl ještě nemáme na to aby jsme vyráběli kvalitní animovaný filmu tak já jsem stejně nečekal že to bude něco extra jako od pixaru na to ještě nemáme chybí nám na to peníze ani nevím jestli se film zaplatí tak bohužel musím hodnotit jednou hvězdičkou za dabing :) ()

zeromen

Musím říct že lepší a zábavnější než první díl. Animace docela ujde i když za zbytkem světa zaostávají. Jsem velice velkorysý když dávám 3*. Za snahu a vtip kozo ale doufám že trojka už nebudeee. Jedině kdy by to nedělali pražáci, potom klidně i 10 dílů může být:-) ()

endymion

Oproti Čtyřlístku svěží a přiměřeně dlouhé. I vtípky jsou zde lepší a nakonec i mým dětem se Kozí příběh se sýrem líbil daleko víc a děti sjou v tomto případě nejobjektivnějšími kritiky. ()

Kinderr

O něco lepší jak první díl, ale stále dle mého názoru slabé provedení. Celkově se mi nelíbí animované zpracování, děj je ucházející. ()