Immortalitas

Během druhé světové války Adam zaprodává svou duši Ďáblu, aby zachránil milovanou rodinu. Přichází o všechno a stává se proti své vůli nesmrtelným. Je rok 2025, svět se mění a Adam touží po pomstě. (oficiální text distributora)

A.Beech

Slovenský Wolverine Karol Csino. Prišlo mi to ako miestami náhodne vygenerované scénky bez hlavy a päty so špeciálnymi efektami, ktoré doprevádza miestami príšerný (smiešny) herecký výkon Karola Csina. Avšak palec hore za snahu natočiť na našom území aj niečo iné, ako historický film. Pre tentokrát to ale zatiaľ nevyšlo. Ťažko komentovať, (ne)treba vidieť. ()

DJ Rocco iNc

Ou. Čo to čo to??? America zavítala na Slovensko. Len asi tretina z tretiny. Slabučké, veľmi slabučké. Nápad síce dobrý ale prevedený úboho amatérsky. Trápny bratislavský gangstri v kapucniach nechýbali ani v tomto filme. Priradil by som tento film k horším americkým béčkam. Škoda, že tam nehraje aj Steven Seagal. ()

Johnny.ARN odpad!

Nie každý slovenský film ma úroveň. A tento nemá nič. Ešte že sa tam objavil Višňovský, inak je to celé, ale že fakt celé zle. Asi tuším, o čo Bošnákovi išlo, čo tým chcel povedať, ale nepodarilo sa mu to. ODPAD ! ()

lennyd odpad!

Adam je ochoten se uspat Ďáblu, aby zachránil sebe i svou rodinu před nacistickým útlakem. Jenže ďáblův slib je splněn jen napůl a tak Adam musí sám, nesmrtelný bloudit světem a hledat pomstu... Měl jsem věřit komentářům, měl a měl. Ale já nevěřil, a stejně jsem se do tohoto veledíla pustil (a k tomu všemu ještě ve slovenštině - nic proti bratia, naše kinematografie - až na pár výjimek (Z.Svěrák) - stojí taky za pěkný kulový). Prvních asi deset minut vypadalo ještě docela nadějně, jenže pak se něco stalo, a já se ve filmu ztratil (možná jsem se na to neměl koukat střízlivej, a nebo si něco šlehnout, pak bych asi lépe chápal). Takhle jsem nevěřícně koukal co všechno se dá splácat dohromady, a ještě k tomu JAK. Vrcholem vizuálních efektů je honička v zánovním Porche, pod palbou ufounské či jaké vesmírné lodi. No nic, dochází mi slova, tak asi jen doporučení tvůrcům tohoto filmu - zkuste se věnovat jiné zálibě, než točení filmů... ()

tommy187 odpad!

Otrasný film. Viete v čom spravil Erik Bošnák obrovskú chybu? Hneď jeho prvý film bol celovečerák. To je naozaj hrozné. A navyše počul som, že v kine bol tento film mimoriadne propagovaný. No buďme úprimní, pozitívne ohlasy to naozaj nemalo :). Veď koho zaujíma film bez pointy a so štyrmi námetmi? Jediné čo je na filme dobré je výkon jedného herca Pavla Višnovského a soundtrack, ktorý bol mimochodom výborný. No ale odpad to určite nezvráti. ()

Melios odpad!

Keď sa k známemu strihaciemu programu obsahujúc i VFX free pack, s ktorým sa dobre pracuje dostane do rúk chudobného študenta z Petržalky, ktorý sníva o tom, že si natočí najväčší letný Slovenský blockbuster s hypermodernými efektami na štýl Ghost Ridera. Niekedy je skrátka lepšie ostať nohami pevne na zemi a snívanie prenechať niekomu skúsenejšiemu... ()

JamesSi

Takže zaprvé - tenhle film je špatný. Ne vtipně špatný, ale velmi zajímavě špatný. Dokážu si představit kdyby film vznikl v osmdesátkách nebo devadesátkách s praktickými triky a většímu budgetem šlo by o kultovní klasiku. Jsou zde jasné inspirace Ghost Riderem, Constantinem a spoustou dalších superhrdinů, kteří podepsali smlouvu s ďáblem. Jsou zde inspirace i střílečkami v několika pasážích z prvního pohledu. Ďábel vypadá jako mladý Two-face z Batmana. Je tu zajímavá práce s náboženskými traumaty i slovenskou historií v druhé světové válce. Film nápaditě přirovnává sdělování informací nacistům a smlouvu s ďáblem. Přijde mi jako jasné přirovnání lidstva, které se Bohu vymklo z kontroly s robotí apokalypsou, která se zase vymkla z kontroly lidstvu. FUTURISTICKÝ ROK 2021. Neuvěřitelné je i to, že hlavního hrdinu oživí symbolický sex s mrtvou manželkou. Zajímavé ve špatném slova smyslu jsou také režijní volby. V jedné scéně, aby režisér simuloval blikající světla, prostě stříhá na tmavou obrazovku. Tvůrci zjevně nakoupili spoustu 3D objektů, lens flairů a pluginů do Afterů a rozhodli se je využít s nadějí, že vše bude vypadat jako hollywoodský snímek. To se bohužel nepovedlo. To samé s filtry a barvením, které působí jakože tvůrce poprvé objevil editaci fotek na Instagramu. Je zde docela zajímavý záběr s exorcismem zhruba ve dvacáté minutě filmu. Vytknout se dají také dialogy, které jsou velmi doslovné. Postavy prostě nahlas říkají svoje pozice a to, co si myslí. Ocenit se dá výběr prostředí, který skutečně působí apokalypticky. Hlavní problém je taky, že se to půlku filmu bincá a pak dojdeme na celkem zajímavou pointu s rajskou zahradou. A hele nahý zadek! Konec filmu opravdu nasadí korunu a je vtipný jako blázen, srovnatelný se zvratem ze Zardoze. Jakožto amatérský film, dá se to ocenit. Jestli mi však někdo bude tvrdit, že to stálo víc než tisíc slovenských eur, tak se musím za tvůrce trochu stydět. ()

HarryBlock odpad!

Úvodná scéna s nacistami je ešte paradoxne celkom stráviteľná hoci vedúceho nacistu hrá (ne)herec so židovským nosom ako Adrien Brody. Inak asi celé zle, nemá ani zmysel to rozoberať až na ten herecký výkon hlavného hrdinu, pri ktorom vám asi nebude jasné prečo hrá až tak neuveriteľne otrlo, teda pokiaľ ste nevideli režisérov filmový autoportrét a nedojde vám, že mu to pravdepodobne tak predhrával. Otázka je prečo potom neušiel Csino z nakrúcania? ()

mosnak odpad!

Jako amatérský film ANO, jako studentský film ANO,ale dát tuto "věc" do kin může opravdu jen chorý mozek. Anebo má ten frajer hooodně odvahy :-( Firma Asylum by měla radost, že i na Slovensku mají takové umělce :-) za krásných 0% ()

ApsidalTill odpad!

Po tomto "skvoste" mám chuť zmeniť všetky hodnotenia na 5 hviezd. Sračka by bolo chválenie... inak komédia roka, Kájo by sa určite uživil v reklamách na rumunské mopedy. ()

doddo2012 odpad!

Myslím si, že úplne zbytočný film..Slováci by mali ostať pri rodinných filmoch...SCI-FI proste nieje pre nás...a efekty..hrôza :( ()

JoVanGogh

Prehliadka možností After Effects. Tento film by sa mal edukačne púšťať na hodinách odboru Vizuálne efekty a Animovaná tvorba ako demonštrácia, čo všetko je možné v tomto programe robiť a ako to vyzerá, keď sa niekto nechá uniesť a preženie to. Ďalej by sa mal púšťať na Strihovej skladbe a Hranej réžii na ukážku, ako sa film nemá točiť ani strihať. V scenári povykrádané kadečo zo západu na východ ale na to sme si v slovenskej mladej kinematografii už viac-menej zvykli, podobne ako na strašné herecké výkony. S prižmúrenými obidvomi očami, s odstupom veľkej vzdialenosti a len na základe subjektívnych sympatií, jednu hviezdičku dávam za postavu Gabriela a druhú za Satana. ()

drankeryth

Toto bol jeden z filmov na ktore som sa uz tesil od doby, ked este len bola zmienka o tomto filme. Prim tomu tiez dodavalo, ze je to priamo domaci film, ktorych bohuzial na Slovensku nie je prilis moc. Uvod filmu sa odohraval pocas druhej svetovej vojny, co je moje oblubene obdobie, co sa tyka filmov. Uz ked som prvykrat uvidel uniformy nemeckych vojakov, hned som sa musel zasmiat. Take odflaknute kostymy z tej doby som uz davno nevidel. Hlavne ten dostojnik bol upraveny ako sedliak a o tych extremne velkych pismenach SS na prilbach ma fakt pobavili:) Onedlho sa to presmerovalo do buducnosti, kde stratena existencia herec Karol Csino behal ako splaseny medzi ruinami panelakov a domov, ktore mali nadobudnut pocit postapokalyptickej krajiny. Ale to podla mna nebola ziadna daleka buducnost, ale skor sucastnost terajsieho Slovenska, ako ho radi zanechavaju Cigosi. Dalej ma velmi pobavilo to vyhananie diabla z tela, ktore mi pripomenulo film Constantine. V tejto scene som sa najviac zasmial nad chlapcom sputanim na posteli. Jeho trapne a hlavne amaterske vykriky, akoze je posadnuty zlym demonom boli na zaplakanie:) Film mal byt tiez sci-fi, ale tych par lietajucich strojov v par zaberoch neni zas tak vela. A o demonoch tiez pomlcim, ako aj o hlavnom demonovi, ktory bol skor na smiech, ako aj ostatne veci vo filme. Ani pohlad z vlastnych oci, kde len trci zbran ma neoslovila, ako aj siahodlhe zabery na zdevastovanu krajinu plneho polorozpadnutych domov. Adamove silacke reci ma moc nepresvedcili, zeby v cloveku nahnali strach:) Znelo to tak pokojne a nie zlovestne, he he. Co mi z toho vsetkeho vzislo? Slaby pokus o film, kde sa to vsetko krizi z inymi zanrami a to urobilo vo filme velky bordel. Pre mna je to urcite sklamanie. ()

figliar odpad!

Po dlhej dobe som videl nejaký moderný slovenský film, a aj na dlhú dobu mi to stačilo. S ohľadom na to, že film mal rozpočet iba 8 000€, efekty boli obstojné (J.J. Abrams musí ticho závidieť toľko odleskov a zábleskov), ale fakt, že sa hneď od prvej sekundy jedná o vykradnutie Constantine a Ja, legenda, a vo filme nieje snáď ani jedna originálna vlastná myšlienka, zráža tento film na dno. A ešte hlbšie ho potápa záverečný song od Desmodu. Také typicky slovenské. ()

Acrobat odpad!

Pesci hovoril....ktorási opica prevrhla stôl so šalátom....a v návale opitosti skučal, že zločinca je treba hľadať kdesi za sklom. Žuvačka v pysku, orlí zrak, postaršie veci na mne. Starý, ale nenápadný. Málokto vie, že som smrtonosný. /Takže. Potrebuje niekto ešte dôkaz o schopnosti našej kinematografie? K čomu diskusie, k čomu postrehy. Fakt o bludárstve a nulovej zodpovednosti je tak jasný ako existencia gravitácie. JA len jedno. Proti vetru sa šťať nedá. ()

mvukotic odpad!

Hoci film má nejaké fragmenty niečoho, čo by sa dalo nazvať pozitívami, je ich tak málo, že sú kvapkami v mori filmárskej hrôzy. Nemôžem ináč ako odpad, nech by som akokoľvek chcel. Jedna hviezdička by bola urážkou všetkého, čomu som kedy tú jednu hviezdu dal. ()

dodona odpad!

Vážne som tomu chcela dať šancu, ale toto sa fatálne nepodarilo. Atmosféra žiadna, vizuálne efekty katastrofálne, hudba absolútne iritujúca, so scenárom si mali autori radšej podkúriť alebo vytrieť riť, herecké výkony otrasné a špeciálne ma dostala tá hnusná kamera. ()