Immortalitas

Během druhé světové války Adam zaprodává svou duši Ďáblu, aby zachránil milovanou rodinu. Přichází o všechno a stává se proti své vůli nesmrtelným. Je rok 2025, svět se mění a Adam touží po pomstě. (oficiální text distributora)

Zombiepod odpad!

Immortalitas je samotným dnom slovenskej filmovej tvorby. Katastrofa obrovských rozmerov, ktorá sa dokonca dostala do kín! Obdivujem však režiséra, že sa odvážil pustiť do takéhoto žánru, navyše pracovať s 3D technológiou, keď na to proste nemá. Film je plný odpudivých filtrov, na ktoré sa nedá dívať, zlej kamery a ešte horších digitálnych efektov. Dialógov tu veľmi niet, no keď prídu, je lepšie si zapchať uši. Dej samotný nemá žiadny spád, a miestami chce byť dokonca rádoby poetický, čo definitívne zatlčie debilný záver. Nepočúvať, nepozerať, len sa filmu vyhnúť, to je jediná dobrá rada. ()

DEMON odpad!

Po takmer 7 rokoch zhanania sa mi podarilo toto dielko z nasej rodnej hrudy zhliadnut a je treba uprimne povedat, ze je to priserne. Efekty hrozne, ale to sa mozno nejako da ospravedlnit dobou vzniku a rozpoctom na urovni vreckoveho americkeho dochodcu dovolenkujuceho v Miami. Herecke vykony prakticky ziadne, s vynimkou Visnovskeho, ktory jediny je schopny nejaku emociu pri svojich scenach vyjadrit aj mimikou. Dialogy idu odnikial nikam a dej je len kolazou scen viac-menej volne pospajanych. Dejova linka na max 3 strany scenara a hlavne UDESNA NUDA, ktora sa do vas zahryzne uz na zaciatku a pocas celeho... ehm... "filmu" sa nevytrati. Len 85 minut a stale privela. ()

carodejb

Rozmýšľal som nad tromi, ale to by som už priveľmi prižmuroval oči. Tento film nefunguje ani ako kinofilm, qani ako amatérsky. Je príliš umelý, videoherný, s blbým tempom, zlým Csinom a občas zle urobenými trikmi (na druhej strane väčšina bola dobrá, pohľad na rozpadnutú Bratislavu naozaj stojí za to). Toto všetko by som mu vedel prepáčiť ALE ten neskutočne zlý, debilný, amatérky scenár nie! Dobre, amatérsky nie je vhodné slovo, videl som amatérčiny s lepším scenárom. Postavy sú ploché, ich motivácie nevysvetlené, dialógy smiešne - ale nie pre to, že majú byť smiešne, sú proste len hlúpe - príbeh žiadny. Tento film totiž nevie čím chce byť. Na epické putovanie sa tam pramálo putuje, na akčný film je tam málo akcie, dokonca primálo postáv na komornú drámu (a niektoré vyslovene vytvorené na „odstrel“. FAIL.). Hrdina neprejde žiadnou premenou, neobjaví sám seba alebo spasenie, proste sa nechá unášať prúdom udalostí. Navyše je nesmrteľný. Divák sa nemá pre čo o neho báť, ani nemá dôvod mu fandiť. Katarzia sa nekoná a pri tom téma si ju doslova pýta. Na druhej strane Bošnák je talentovaný chalan, vidno že réžiu má v oku, len by mu pomohlo zopár lekcií o výstavbe príbehu, viacej čítať a menej hrať. Popravde, počul som, že všetky tieto nedostatky si uvedomuje a pokúša sa ich zbaviť. Po pozretí jeho novšej práci (DELTA) som tomu ochotný aj uveriť (ale stále nevie budovať príbeh. Teda ako scenárista, radšej nech pre neho píše niekto iný).Bola by škoda keby takýto nepodarok pripravil Slovensko o mladého a snaživého režiséra, ktorý si ide za svojou víziou i napriek nepriaznivým podmienkam. Držím mu palce. Tak sa rozhodnite sami. Ja tomu dávam dve *, u mňa to má (s prižmúrením oka) 30% P.S.: Viacej na mojom blogu. ()

RigorMortis odpad!

Keď som na doporučenie kamoša čítal info k tomuto "filmu", myslel som, že ide o recesiu...žiaľ, nešlo. A Desmod ako soundtrack vrazil pánovi režisérovi ďalší klinec do truhly. ()

PeterFLJilek odpad!

Pozrel som si prvý slovenský akčný sci-fi a fantasy hororový triler :-D a môžem povedať, že napríklad herecké výkony takého Van Damma sú oproti múzicky vzdelanému Karolovi Csinovi na úrovni Kráľovskej shakespearovskej spoločnosti. Iné ani nemá cenu spomínať. ()

haffen odpad!

A to si niekto vážne robí prdel a toto natočí? Vážne! Neviem o čo tvorcom ide, ale tu zjavne zlyhalo naše zdravotníctvo. Ak nie najhorší, tak určite jeden z najhorších filmov z našej produkcie a toto má šancu sa dostať až za hranice a bojovať o prvé priečky medzi ostatnou konkurenciou. Nedostatočné asi aj na študentský film nejakej pomocnej školy. Herecké výkony - fail, triky - jasný fail biblických rozmerov, dej - k*rva aký dej?! Všade nejaký dym, psychedelické zábery, poblikujúce svetielka, zvlnený obraz. Mi to pripomenulo vizualizáciu Winampu. Nejaký starý telefón prerobený na holografický projektor, scestné konverzačky ktoré herci neskutočne "prežívali" ako tesne pred klapkou kedy si opakovali narýchlo aby nezabudli. Ako mohla ísť takáto debilina vôbec do distribúcie? To nemalo opustiť detskú izbu tohto tvorcu. Zlaté Asylum filmy pri ktorých keď už nič, tak sa dá na nich aspoň zasmiať. A vlastne prečo ich vôbec urážam týmto paskvilom? Nezaslúži si to viac ako 0% Nedopozerané. Veď to ani nie je možné. ()

F-red odpad!

Ten film bol svetovej kvality, fakt paráda, pecka, gratulujem tvorcom, bolo to strhujúce, ale ten Desmod to úplne celé dojebal. Odpad! ()

Mato25 odpad!

Erik Bošnák nemôže mať žiadnu sebakritiku, keď dopustil aby sa tento snímok dostal do éteru pod jeho menom. Nesmierne slabé aj na amatérsky film... ()

B3n odpad!

Takto presne nemá vyzerať film. Dramatické pauzy medzi slovami vo vete (wtf?), šialené akčné scény, väčšinu času som rozmýšľal, či je to paródia. Tento film vo vás vyvolá jedinú emóciu - hanbíte sa namiesto nich. ()

Enormita odpad!

Podla mňa túto filmovú hlúposť nemožno porovnávať s firmou ASYLUM. A to preto, lebo ASYLUM natáča filmy už s plánom toho, že sa bude jednať o "bullshit". Ale tento film sa natáčal s plánom toho, že sa bude jednať o "vážny" snímok. Ale žial ani hviezda tak veľkého kanónu ako je Karol Csino, to nezachránila :D ()

faktor_xx

Ťažko zhodnotiť takýto film, keďže je na Slovensku prvý svojho druhu, a to prvý slovenský pokus o sci-fi (a nemožno ho porovnať s inými slovenskými). Najprv začnem pozitívnou stránkou filmu... Cením si to, že sa i v slovenskej kinematografii konečne pokúšame aj o nejaký posun (čo sa týka žánru). Veľa ľudí netuší, že film bol tvorený mladými ľuďmi, herci a väčšina štábu šli do filmu bez nároku na honorár, vizuálne a špeciálne efekty robili chalani doma na počítačoch (keďže na SR také štúdio a ani poskytovateľ neexistujú, zatiaľ). Avšak negatívnych faktov je oveľa viac... Zvuky, hudba, dialógy, herci a hlavne dej boli nie že odfláknuté, ale neboli kvalitné. Najviac ma sklamal dej a celý príbeh, ktorý bol neoriginálny, nenápaditý a taký tuctový. Dialógy jednoduché, správanie postáv viete odhadnúť za pár sekúnd. Podľa mňa, o pár dlhých rokov, by sa mohol tohto projektu ujať niekto schopný, kto by prepracoval dej a prepracovali by sa aj efekty v štúdiu na to určenom, a mohol by byť kvalitný filmový počin... ()

punco odpad!

Fakt vážne som rád za každý filmový počin z našich krajov, ale toto bolo fakt vážne veľmi zlé. Réžia, kamera, scenár, hlavne ten scenár, efekty veľmi zlé. Herecké "výkony" na úrovni začínajúcich divadelníkov, farba obrazu, strih....nechápem načo šli do scifi s rozpočtov vraj 7000 eur. Inak ako katastrofa to dopadnúť ani nemohlo. ()

sofixz odpad!

Ze sa ten chlapec radsej na to nevysral. Cely tento pocin sa da prirovanat k dedinskym "DJ-om" , nadsencom freeware a obecnym kurvam. Mozno v Bombaji by film zal obrovsky uspech ,ale toto nieje Bollywood. Moje hodnotenie bude trochu netradicne. Davam mu −273,15 °C pretoze toto mi bude v hlave behat asi do konca zivota. Tento film dokaze vytvorit perpetum mobile. Boze ()

Pan.Antonin

Já už jsem viděl leccos, ale tohle je fakt prvotřídní hovadina. Dávám bratrům hodně těsnou hvězdu hlavně za onu "příšerku" a další naprosto šílené nápady, kterými film překypuje. Z ostatních hledisek se to hodně blíží odpadovému hodnocení. ()