Barbarella

• Francie Barbarella (více)

Barbarella (Jane Fonda), mezihvězdná zástupkyně Země 41. století, má za úkol najít vědce jménem Durand Durand z planety Tau Ceti. Durand Durand vynalezl mocnou zbraň Positronic Ray. Země je nyní mírumilovná planeta a zbraně jsou pro pozemšťany něco zcela neslýchaného. Tau Ceti se zdržuje v neznámé oblasti vesmíru, kde je velmi pravděpodobné, že zbraň padne do nesprávných rukou. Barbarella se v psychedelické vesmírné lodi plné okouzlujících oblečků vydává na Tau Ceti, kde bohužel ztroskotá. To jí ovšem nebrání, aby pomalu ale jistě vědce vystopovala. Přesouvá se z jedné exotické lokality do druhé a při plnění svého úkolu objevuje kouzlo mezihvězdného sexu. (Cinemax)

gpx

Úvodní scéna nastaví linku a zbytek filmu jede podle ní: Jane se svléká, Jane je svázána, Jane se převléká, Jane má orgasmus, Jane je bičována, Jane je kousána, Jane je sváděna k lesbi hrátkám, Jane chce další sex, Jane se znovu převléká, Jane zavaří obřího robertka, a vše je zakončeno švédskou trojkou. Jako scénář pro zfilmování zřejmě posloužilo číslo tehdejšího Playboye. ()

Scaevola

Nelze upřít styl a jistý - řekl bych až astrální - nadhled, obé vyšperkované hromadou nápadů a narážek, ale jako čistý příběh film příliš neobstojí. Inu je to zvláštní doba, ne zcela pochopitelná člověku z počátku 21. století. ()

buchannon

Pygarova slova: "Andělé nemají paměť." Já bych tenhle "film", který mohl svou absurdností zaujmout pouze v šedesátých letech, nejraději také zapomněl. Ale nic proti sexbombě Fondové a ostatním krasavicím. ()

Pafouk

Jakože je to blbina, ale má to Barbarellu, která se převléká ve stavu beztíže, sexem rozlétá i anděla v depresích nebo zavaří stroj na mučení rozkoší. A po scéně s ptáčky se doma na papouška už nikdy nebudete dívat stejně. ()

janucha

Tak na tenhle film jsem byla zvědavá. opravdu ho už ale poznamenal zub času. Jane Fondové to v těch jejích oblečcích fakt sluší a když člověk akceptuje dobu vzniku filmu tak si ho docela užije i s těma nevěryhodnými kulisami a přímočarými hereckými výkony.... ()

AcHeRoN

V tej dobe to bol dost kontroverzny film. Viem z rozpravani ako na to chodili (za byvaleho rezimu) vysokoskolaci v Prahe, ked to premietali vobec prvy krat na nasom uzemi, navyse, ked povest ten film predchadzala milovymi krokmi. Ja som z neho citil taky zaujimavy nepopisatelny druh nostalgie. ()

Kovy

Retro sci-fi co by se neztratilo ani na spice tv. Eroticky laděná podívana, která je navíc velice zábavná. Speciální efekty nemaj chybu. ()

WHMMD

Na tomto filme su zaujímavé iba prsia Jane Fondovej. Ale v čase hippies (Make loven, not war) to mohol byť kult. ()

Morgaine85 odpad!

Nuda a trapas. Rádoby napínavé letecké a jiné souboje - kam se na to hrabe Esmeralda. Nevím proč je k tomu Duran Duranovi vyslána zrovna Barbarella - o jejím intelektu (jestli vůbec nějaký je) se dá značně pochybovat. Ovšem když Fonda občas pohodí tímhle a ukáže tamto...je to možná důvod k nějaké té hvězdičce - ovšem ne pro mě. ()

Tomulka

Jane Fonda, sexy Jane Fonda, vzrušující Jane Fonda, neodolatelná Jane Fonda pak dlouho nic pak obrazové orgie doplněné celkem trefnou hudbou. Možná někde v dáli ukryté morální hledisko dobra a zla případně, že některé kroky civilizace jsou kroky zpět. Ale jinak blbě napsané dialogy nezáživný děj. Celé to stojí na naivitě a erotice (což ta erotika je asi to jediné co tento film drží nad propastí) Ale jinak s přihlédnutím k době a k jejim možnostem se dá říci, že slušné sci-fi. Podruhé se asi koukat již nebudu, ale jsem rád, že jsem to viděl. ()

Stealth2

Dávám čtyři koule, ta čtvrtá je za parádní plakát od Káji Saudka. Jinak Jane Fonda byla mým idolem krásy takže je to jasné. ()

Merťas

V pražských kinech se promítal od 18.2.1971 (U Hradeb) *** Takovéhle kapitalistické prasečinky samozřejmě nemohly vyhovovat vkusu normalizovaného socialistického diváka, a proto byl asi snímek stažen z programu již po dvou týdnech. :-) Škoda to byla snad jen kvůli zdařilému plakátu od Karla Saudka, protože samotný film za moc nestojí. Naopak, vzhledem k tomu, že ocenění Golden Raspberry Award se začalo udělovat až o dvanáct let později, přišla tím Barbarella o řadu nominací v této anketě. Avšak i zde chybí kategorie pro nejhorší kostýmy a výpravu, kde by určitě Barbarella neměla konkurenci. ()

Sydney Sweeney, Edgar Wright a Barbarella?

Sydney Sweeney, Edgar Wright a Barbarella?

15.05.2024

Natočení nové verze kultovního snímku Barbarella z roku 1968 je tématem střídavě prakticky už skoro po dvě dekády, nicméně zatím se nový příběh spoře oděné hrdinky a jejího meziplanetárního… (více)

Tvůrce Drive a sexbomba Barbarella?

Tvůrce Drive a sexbomba Barbarella?

25.06.2012

Vesmírnou agentku, která umí ženské zbraně používat ještě zručněji než zbraně klasické, stvořil legendární komiksový tvůrce Jean-Claude Forest. Celosvětově ji ale striptýzem v beztížném stavu… (více)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí

09.08.2009

Pořádně žhavá špionáž

Pořádně žhavá špionáž

14.04.2008

Kočky, zbraně, těsné kostýmy z lesklé kůže, nebezpečné mise. Tak to máme rádi. A hlavně ať to není nějaký bourneovský klon v sukních! Nebojte, žádné další pokusy o realistickou špionáž u… (více)