Barbarella

• Francie Barbarella (více)

Barbarella (Jane Fonda), mezihvězdná zástupkyně Země 41. století, má za úkol najít vědce jménem Durand Durand z planety Tau Ceti. Durand Durand vynalezl mocnou zbraň Positronic Ray. Země je nyní mírumilovná planeta a zbraně jsou pro pozemšťany něco zcela neslýchaného. Tau Ceti se zdržuje v neznámé oblasti vesmíru, kde je velmi pravděpodobné, že zbraň padne do nesprávných rukou. Barbarella se v psychedelické vesmírné lodi plné okouzlujících oblečků vydává na Tau Ceti, kde bohužel ztroskotá. To jí ovšem nebrání, aby pomalu ale jistě vědce vystopovala. Přesouvá se z jedné exotické lokality do druhé a při plnění svého úkolu objevuje kouzlo mezihvězdného sexu. (Cinemax)

ashtangi

Větší ptákovinu jsem snad neviděl :-O Možná s příhlédnutím k době vzniku bych měl dát víc, ale to nejde. I ten text byl tak neuvěřitelně hloupý! ()

Bozvav

Takové papundeklové soft erotické scifi, hlucinační dílko, jenž rozhodně pobaví, jak jednoduchostí triků, naivitou blbé blondýny v podání krásné Jane Fondové, tak stupidním scénářem. To už nemohl brát nikdo vážně tenkrát, natož dnes. Tři naivní hvězdy, tak, tak. ()

ink flo

Na velkém plátně zážitek. Comicsový film z doby, kdy to byla prostoduchá zábava, která se nebrala vážně a nehrála si na to, že při soubojích panáčků v barevných nasrávačkách jste svědky zrodu hluboce filozofické mytologie. Roztomile naivní sci-fi raypunk (naučil jsem se díky novýmu Živlu nový slovo) komedie, kterou by v dnešní době pravděpodobně zakázali kvůli skandální stereotypizaci (blondýna neustále ztrácející oblečení a v každém druhém záběru v jiných šatech řeší většinu problémů roztažením noh, protože rychle zjistí, že se jedná o nejúspěšnější strategii). Ty šedesátý léta z toho hodně sálají, už jen tím, že při průletu kosmem vidíte místo hvězd rozpíjející se psychedelické barvy a bubliny. Akorát lounge hudba jak z komedií s Les Charlots se k tomu těžce nehodila. ()

Puol

Roztomilo naivný film s dobrými hláškami, ale v podstate o ničom. Samozrejme treba ho brať v kontexte doby svojho vzniku. Klobúk dole pred Jane Fondovou, že do toho išla, aj keď neskôr sa tento film všemocne snažila stiahnuť. Vizuál má svoje čaro i keď dnes už skôr len vyvolá úsmev. ()

sadlokan

Profesor s přilepenou štamprdlí na čele.Chlap,co má pod kožichem ten samej svůj.Uklována 333 andulkami.Kouření esence z muže.DURAN DURAN.Pilulková soulož..To už snad není kultovní,ale okultní.. ()

drankeryth

Ohooo, troska cudesny sci-fi film este s mladuckou Jane Fonda, ktoru ukazali na zaciatku filmu uplne nahu v podivnej rakete obalenu nejakou kozusinou:) Film na mna vplyva takym hipisackym dojmom, ved aj vznikol v 60-tich rokoch minuleho storocia. Vsetko je vo filme take pestrofarebne ako duha. Jane Fonda ala Barbarella sa vybrala raketou, ktora vyzera viac detsky ako vazne, na misiu, ktoru jej dal do zverenia prezident zeme. Daleko nezasla a tou podivnou raketou stroskotala na cudzej planete. Tu ju zajali dve dvojcata, ktore ju zajali a podivnym dopravnym prostriedkom si ju odvliekli do ich doupete, kde boli dalsi mali haranti:) Tu v tejto casti filmu asi prvykrat v zivote pouzili tvorcovia babiky, ako nastroj na zabijanie. Mozno to boli prarodicia Chuckyho, kultovej babiky,,he he. Tie babiky mali pekne ostre zubky a cvakali sankami ako o zivot. Nakoniec ju zachranil jeden cudak v kozusine, ktory mal tiez mimochodom prazvlastny stroj na dopravu. Vsetko vo filme bolo take divne a psycho. Najkrajsi pohlad bol suboj vzdusnych rakiet proti Barbarelle, ktoru drzal jeden slepy anjel. Aj revolucionari sa nedali zahanbit a bez problemov porazili tieto vzdusne sily, ale s pomocou Barbarellinej vystroje, ktoru si zobrali z jej korabu. Aj ti prvi terminatori s bicmi, ktorych ukazali v tomto labyrinte, ak ich mozem tak nazvat v cloveku vyvolavaju hrozu, hmmm, skor v tej dobe ked vznikol tento film:) Tu prvykrat Barbarella pouzila svoju destruktivnu pistol a jednou strelou zasiahla terminatora, ktory sa rozletel na mnoho casti. To bola zbran ohromneho kalibru destrukcie.Neviem, co donutilo rezisera splodit tento film, ktory je plny vsakovakych podivnosti, mozno bol na drogach:) Vo filme pouzili aj nafuknute igelitove vrecia, ktore mali znazornit kulisy na vzdialenej planete. V dnesnej dobe to vyzera dost smiesne. Pekny pohlad bol z dialky na labyrint, ktory bol celkom vydareny. V nom boli dalsi typkovia, ktorych tu uvaznil najvacsi tyran tohoto sveta, ktory sidlil na najvyssom pahorku v meste Sorga, ci ako sa to mesto volalo. Tam aj Barbarella nasla toho typka co ho hladala, ktory sa volal Duran Duran. Mozno z tohoto filmu si dali meno aj kapela Duran Duran:) ()

MickeyStuma

Snímek dle komiksu jednoduchý, až běda. Výprava žádná, scénář téměř bez děje, atmosféra klišojdní. Už podle kulis je jasné, že to není žádná výhra. Jediné na co se tu poukazuje jsou vnady Jane Fonda a není divu. Ono na tomto snímku nic jiného taky nezbývá. Byť se jedná o klasiku, dnes nijak neohromí. Spousta hluchých míst a nezáživný příběh vzalo za své. Tak co s tím? ()

totalySICK

Jedna hvězdička, kterou by to mít mělo za nepřístupnost :D, a to jen, jak jinak, za vnady Jane, o čemž vlastně celý film je. Příběh stupidní, na úrovni špatného porna. Vím, že je to svým způsobem kult, ale víc na tom bohužel neshledávám. Prostředí, kulisy, anděl atd. pro mě nechutný kýč toho nejhoršího kalibru, na který jsem alergická. ()

BOURQUE

Z hľadiska „odvážnosti“ pozoruhodný film, ktorý sa do povedomí ľudí dostalo vďaka prekrásnej Jane Fonda. Škoda, že ten príbeh je taký zlý (neviem, že čo si mysleli pri je písaní). Takže dávam dve hviezdičky: tá prvá je pre J. Fonda, pre ktorú mám slabosť (a tu vyzerá fakt neodolateľne) a tá druhá je pre kombináciu hudby „Barbarella“ so „špeciálnou technikou“. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Evander

Pohled na Jane Fonda je úchvatný takřka v každém záběru, to je však bohužel to jediné, co dokáže snímek nabídnout. 48% ()

Killingjoke

Řekněme si to na rovinu, tenhle film opravdu není o kvalitách scénáře. Jeho síla tví zcela jinde a to v osobě Jane Fondové. Ta je neuvěřitelně sexy v každém záběru a je jedno jestli je zrovna nahá nebo oblečená. K tomu všemu ještě opravdu hraje, pokud jí to scénář aspoň trošku dovolí. Celý film je lehce zvrácená blbinka a občas působí jako softporníčko pro fetišisty nejrůznějšího druhu. Přesto je to ve výsledku docela zábava, člověk se aspoň zasměje a úvodní titulky jsou bezpochyby nejdráždivější a nejvíc sexy v celé historii kinematografie... ()

Torgal

Vážne som mal problém ohodnotiť tento film. Po všetkých mysliteľných filmárskych stránkach je to totiž strašný trash a hlavne kulisy a triky vyzerajú dnes absolútne tragicky. To podstatné o čom film je - telo Jane Fonda, je ale stále dokonalé. Barbarella je vyslovene oslava jej vnadov, už počas titulkovej sekvencie predvedie nezabudnuteľný striptíz v bezváhovom stave a počas celého filmu sa producíruje v mnohých neuveriteľne sexy oblečkoch. Keď v závere svojou neukojiteľnosťou rozbije stroj na vyvolávanie rozkoše, je to jasné. Keby ten samotný film nebol až tak veľká tragédia, tak idem na tri hviezdy, takto sa ale zastavujem s hodnotením tesne pod nimi. 1 za film, 4 za Barbarellu, spolu 5/10 ()

KOOHA

Film o ničem, kravina....ALE. Vidět se musí, už jen pro to, že tam hraje Jane Fonda za mlada, že její exmanžel to na svojí soukromé televizi Time Warner po jejich rozvodu nechal pouštět alespoň jednou denně po dobu několika let, že se tím proslavila skupina Duran Duran a kvůlivá úvodní skladbě. Ta totiž perfektně funguje jako ukolébavka. Byla doba, kdy pomocí tohoto filmu usínal. Pustil jsem si to a už během této skladby jsem zakáp. To byly časy... :D ()

rainman93

Fantastická výprava do fantazie nejen za krásnou Jane Fondovou, ale všech střeštěností, na které jste se báli jen pomyslet. Tváří se to jako sci-fi, komedie/parodie, erotický film, fantasy, ale ve skutečnosti je to dokumentární záznam fantazie jednoho pubescenta na drogovém večírku. ()

Biopler

Komické kulisy pre sci-fi snímku, ktorú nemožno brať vážne, no ani nepobaví a nad vodou ju drží len pekná Jane Fonda. Nemá čo hrať, zvraty v príbehu sú skôr úsmevné ako uveriteľné. A tak je dielo plné nepodarkov, sexizmu a Fonda ľutuje, že sa tohto pokusu zúčastnila. ()

Sydney Sweeney, Edgar Wright a Barbarella?

Sydney Sweeney, Edgar Wright a Barbarella?

15.05.2024

Natočení nové verze kultovního snímku Barbarella z roku 1968 je tématem střídavě prakticky už skoro po dvě dekády, nicméně zatím se nový příběh spoře oděné hrdinky a jejího meziplanetárního… (více)

Tvůrce Drive a sexbomba Barbarella?

Tvůrce Drive a sexbomba Barbarella?

25.06.2012

Vesmírnou agentku, která umí ženské zbraně používat ještě zručněji než zbraně klasické, stvořil legendární komiksový tvůrce Jean-Claude Forest. Celosvětově ji ale striptýzem v beztížném stavu… (více)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí

09.08.2009

Pořádně žhavá špionáž

Pořádně žhavá špionáž

14.04.2008

Kočky, zbraně, těsné kostýmy z lesklé kůže, nebezpečné mise. Tak to máme rádi. A hlavně ať to není nějaký bourneovský klon v sukních! Nebojte, žádné další pokusy o realistickou špionáž u… (více)