Barbarella

• Francie Barbarella (více)

Barbarella (Jane Fonda), mezihvězdná zástupkyně Země 41. století, má za úkol najít vědce jménem Durand Durand z planety Tau Ceti. Durand Durand vynalezl mocnou zbraň Positronic Ray. Země je nyní mírumilovná planeta a zbraně jsou pro pozemšťany něco zcela neslýchaného. Tau Ceti se zdržuje v neznámé oblasti vesmíru, kde je velmi pravděpodobné, že zbraň padne do nesprávných rukou. Barbarella se v psychedelické vesmírné lodi plné okouzlujících oblečků vydává na Tau Ceti, kde bohužel ztroskotá. To jí ovšem nebrání, aby pomalu ale jistě vědce vystopovala. Přesouvá se z jedné exotické lokality do druhé a při plnění svého úkolu objevuje kouzlo mezihvězdného sexu. (Cinemax)

Verunka84

Jako Jane Fonda vsechny klobouky dolu, byla to krasna zenska, ale ten film jako celek nestal za nic a do kultovisti takovyho Flashe Gordona ma daleko. ()

RyanRainheart

Ježišikriste, co to byl tohle za film? Jelikož jsem žena, tak to asi zřejmě nebylo až tak určeno pro mě, protože já se u toho staršně nudila. ()

Fenris 13

Čirý děs a sem tam odhalená ňadra to nezachrání. Dokoukal jsem to jen z perverzní zvědavosti. Tohle dílko může směle konkurovat současným nářezů z produkce např. Asylum. Bod za likvidaci popravčího stroje slasti opakovaným orgasmem. ()

Sidarius

Ano, je to jeden velký úlet a příběh a dialogy nejsou zrovna umělecké dílo. Ale je to také revoluční (v mnoha významech) snímek plně odrážející dobu, v které vznikl. No a hlavně je to poměrně zábavný filmový komiks plný hlášek a zajímavých nápadů. On ostatně i ten příběh má v porovnání s dnešními ehm "komiksovými" filmy v zásadě smysluplný děj a ani těch logických lapsů není zdaleka tolik, jako dnes ;-). Ano, triky a kulisy jsou dnes překvapivě daleko lépe zvládnuté, každopádně jako milovníka Karla Zemana nemohu opovrhnout ani tímto snímkem, který má také některé efekty a kulisy zvládnuté na jedničku (a mnohdy vypadají skutečněji, než dnešní počítačové efekty). Naše Jessie je o něco lepší, ale to byla čistá parodie a komedie, zatímco tady režisér očividně zamýšlel něco jiného. Erotiku ve sci-fi prostředí? Podivnou fantasmagorii? Jeden velký nadhled nad tehdy současným světem? Možná od všeho trochu, každopádně to vše tam je a doteď to funguje! PS.: Chápu, že hlavní tahák je Jane Fonda coby Barbarella, ale mne tedy nejvíce uchvátil Velký Tyran! ()

VojtaMarek00

Film, který se dá hodnotit buďto rozumem, nebo srdcem. Klasika,kultovní béčkové sci-fi s nadmíru sexy hlavní představitelkou. Viděno v Ponrepu. Fakt jsem se bavil, teď ještě jestli je ten film samotný myšlený s nadsázkou. Doufám že ne, to by pak vyprchalo všechno kouzlo. :) ()

Patches1984

Herecky spíše průměr plný klišovitě zahraných postav, tempo a atmosféra pokulhávají, děj je jednoduchý a bez špetky originality, ale tohle všechno naprosto přebíjí geniální nápaditost v detailech, na svou dobu strhující vizuál a nevnucující se vtip. Celkově je to vlastně spíš přehlídka jednotlivých nápadů, kostýmů, situací a erotických náznaků. A Jane Fondové, bez níž by celý film byl sotva poloviční. 8/10 ()

Jonatthan

Zub času ukrojil z dnešního pohledu na kvalitu tohoto filmu hodně velký sousto. Dnes maximálně jako kuriozitka. Dvě hvězdičky za Jane Fonda a za ten pocit nedostupnosti v bolševických časech, kdy jsem si strašně přál tenhle film vidět... ()

Mejsy

Na svou dobu netradiční dílo, ale bohužel dnes nám toho asi moc neřekne. Pohled na polonahou Jane Fondovou asi zůstane klasikou. ()

dražis

Mě se ta stylizace líbíla. Ale je pravda, že kdyby tam nehrála Jane Fonda ve svých oblečcích, už bych se asi nikdy na Barbarellu nepodíval. ()

elanista1

Velmi nevyrazny film, cele je to take hluche, ze pocas sledovania sa mi pravidelne stavalo, ze som uplne prepol mysel na ine veci, a to jedine v strihoch kde neucinkovala Barbarella. Ciastocne tomu dopomahala hudba, ktora bola miestami neznesitelna, a miestami totalne nevhodne vybrate tony k scenam. Moj prvy film v zanri "eroticke" sci-fi, ako bola Jane Fonda sexy pred 50timi rokmi, tak je dodnes, niektore veci sa casom nemenia a to aj napr. pohlad na zensku krasu. Co sa tyka pribehu, dalo sa to natocit aj horsie, ale neviem si velmi dobre predstavit ako. Aj ked si nespomeniem na ziadnu dobru scenku okrem tych kde Jane Fonda zvadzala, je to nezabudnutelny film. ()

Max Q.

Celý film je snad natočen u Vadima v obýváku. O ději se asi nemá cenu bavit a kvůli němu film stejně nebyl natočen. Tak dávám dvě hvězdičky, však vy víte asi za co. ()

gotham

Je to sice strašná volovina, ale díky sex-appealu Jane Fonda a neskutečně cool scénám, postavám i kostýmům je to parádní podívaná. To se nedá popsat, to se prostě musí vidět. 70% ()

beowulf

Spojení průmyslové estetiky 60. let s tou ryze přírodní v podání J.F. je i po letech velmi chutné. Jen bych dodal, že je to vedle adventury, sci-fi a fantasy také komedie, a to zcela záměrná. ()

DonFrolimo

Orgasmic or orgastic organs - budiz tu metaforou celeho snimku. Sci-fi ci soft-porn? Fondova je k nakousnuti, coz je asi tak vsechno v jinak bezzubych kulisach. Presto pobavi. ()

Tvůrce Drive a sexbomba Barbarella?

Tvůrce Drive a sexbomba Barbarella?

25.06.2012

Vesmírnou agentku, která umí ženské zbraně používat ještě zručněji než zbraně klasické, stvořil legendární komiksový tvůrce Jean-Claude Forest. Celosvětově ji ale striptýzem v beztížném stavu… (více)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí

09.08.2009

Pořádně žhavá špionáž

Pořádně žhavá špionáž

14.04.2008

Kočky, zbraně, těsné kostýmy z lesklé kůže, nebezpečné mise. Tak to máme rádi. A hlavně ať to není nějaký bourneovský klon v sukních! Nebojte, žádné další pokusy o realistickou špionáž u… (více)

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)