Barbarella

• Francie Barbarella (více)

Barbarella (Jane Fonda), mezihvězdná zástupkyně Země 41. století, má za úkol najít vědce jménem Durand Durand z planety Tau Ceti. Durand Durand vynalezl mocnou zbraň Positronic Ray. Země je nyní mírumilovná planeta a zbraně jsou pro pozemšťany něco zcela neslýchaného. Tau Ceti se zdržuje v neznámé oblasti vesmíru, kde je velmi pravděpodobné, že zbraň padne do nesprávných rukou. Barbarella se v psychedelické vesmírné lodi plné okouzlujících oblečků vydává na Tau Ceti, kde bohužel ztroskotá. To jí ovšem nebrání, aby pomalu ale jistě vědce vystopovala. Přesouvá se z jedné exotické lokality do druhé a při plnění svého úkolu objevuje kouzlo mezihvězdného sexu. (Cinemax)

rarak

Film ve mně vyvolal spoustu otázek, jako např. "Kdo na něco takového mohl dát peníze?", "Proč do toho ti herci šli?" nebo "Co na to lidé říkali v sedmdesátých letech?" Nedávno jsem četl, že se uvažuje o remaku tohoto filmu. Pokud k tomu opravdu dojde, jsem zvědav, jestli bude vesmír opět vypadat jako detailní záběr na kapky vody na předním skle automobilu. ()

fragre

Barvité francouzské dílko, které podvrací tak tradiční amerikánský populární žánr jako comics. Vždyť až dodnes je tento žánr často ovlivňován tím původním puritánským apokalyptickým étosem, takže drtivá většina populárních vyprávěnek minulého a tohoto století (mimo ty o superhrdinech se to týká hlavně westernu) je založena na půdorysu šikování se armády světla (kol ústředního hrdiny, který je často vybaven vlastnostmi a atributy světce) a armády temnoty (kol ústředního záporáka, který nezapře, že je pekla zplozenec), aby pak konečně „Poslední bitva vzplála“ (jak se zpívá v písni jednoho apokalyptického kultu), mocnosti zla byly potřeny (v rafinovanějších variacích za cenu mučedlnické smrti hrdinovy) a nastolen Nový řád. A do toho nakráčí obmyslný Francouz a namísto závěrečné bitvy titánů světla a tmy - plné patosu, krve a utrpení - nabízí ulítlost, ironii a sex. No, fuj! ()

Dawe.zs

Žena v roce 40.000 bude prý vypadat jako Barbarella,čili naši potomci na tom nebudou nejhůř :-) film, který mě kdysi dávno docela zaujal. ()

Tony.cs

Snímek, který dnes už nemůže nabídnout nic jiného než půvaby a smyslnost krásné Jane Fondové. No...pochybuju, že měl film co nabídnout i v době svého vzniku, ale rozmach marihuany určitě diváky přitáhl. Protože na tohle koukat zhulenej musí bejt nehorázná prdel. ()

kaylin

Tohle je opravdu neskutečná ptákovina, která je prostě na první pohled fetiš. A že na fetiš normálně nejsem, tak tohle se mi líbilo. Komiks jsem bohužel nečetl, ale snad se k tomu někdy dostanu. Některé scény jsou zde tak ujeté, že už vám prostě nezbude nic jiného, než se smát. David Hemmings je dokonalý a Jane Fonda je krásná. Její úvodní scéna je skvělá a přiznám se, že víc jsem přemýšlel nad tím, jak před skoro 50 lety tak skvěle simulovali stav beztíže. ()

Kaluž

Je to sice sračkoidní od podlahy až ke stropu, ale ty kulisy, kostýmy a výprava vůbec ve výsledku přebíjí celkový dojem z tohodle paranormálního tripu. ()

kagemush

Jo to byla ta doba,že když jste dali Vadimovi do ruky Fondovou,nějakej ten peníz,kameramana(nápady už měl svoje),tak uplácal něco takovýhleho.Nebo robertka 9mm.Záleželo zřejmě jen jak se mistr vyspal(a s kým).----Ať mi nikdo nevykládá ,že mu přes rameno občas nenapovídal nějakej Wood.-------Když jsem kdysi viděl plakát,myslel jsem si ,že tam bude hrát Bardotka,-ale to je jediný (a mírný) zklamání,jinak jsem se bavil s radostí. ()

ilemas odpad!

Jako malý kluk před mnoha a mnoha lety jsem to žral v černobílé tv chyceno na rakušácích, dnes naprostá hovadina a ani z nostalgie nemohu hodnotit víc. Jediné plus, které film nabízí je krásna sex-bomba Jane Fondová, kvůli které jsem se pár dní před 15. narozeninama nedostal do kina. Taková bylo tehdy doba. ()

easaque

+3* je to brakové, naivní, plné sexismu a jiných fetišů, ale nemůžu se ubránit a vesměs se mi to líbilo a nedokázal jsem odtrhnout zrak (rozum někam už utekl) od těch roztodivných figurek a vystajlované výpravy a úchylných průpovídek :-). Nevím, jak se to moc odlišuje od originálního komiksu, ale věřím že moc ne. Rozhodně je to kultovní film, který nelze ignorovat a své roztoužené diváky si najde, stejně jako ty co ho budou kritizovat. Jane Fondovou chápu, že má s filmem problém, ale určitě díky němu neztratila přízeň diváků, spíš naopak. Takže světe div se, dávám palec nahoru ... ale asi jednou mi to stačí. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Jango_Fett

Neuvěřitelná úchylnost, která vás v téhle době dokáže rozesmát. Obča jsem přemýšlel jestli to má být komedie nebo komixový film. ()

Hennes

Kromě erotiky, žádné vzrušení. Snad jen herecké obsazení trochu film pozdvihuje. Nevím ani teď, jestli je to dobrá parodie, přihlouplá pohádka, nebo film s erotickým podtextem. Andělé prý nemají paměť jak se praví nakonec a doufám, že mně zůstane časem v paměti jen ta trocha lepšího z tohoto snímku. ()

M.i.k.e

chtěl jsem okusit trošku toho kultovního statusu,leč tentokrát se nezadařilo.Jane Fonda sice byla opravdu kost a už jen pro ní má smysl se na Barbarellu podívat,ale jinak to pro mě kult nebude...a to mám tyhle (ne)úmyslně blbý filmy rád...50% ()

Streeper

Asi se shodnu s většinou kometujících, že je to jeden z nepochopitelných filmů, co kdy kdo viděl. Nikdo neví, zda to Vadim myslel vážně nebo jen jako srandu, nicméně obsazení Jane Fondy, která v té době byla opravdu neuvěřitelně krásná fungovalo, i když bylo vidět, že do toho nešla úplně na 100%. Příběh je docela zamotaný a ne moc dobře promyšlený a efekty jsou na tu dobu opravdu dobré. ()

cubajz

maximálně sexy Jane Fonda, spousta latexu, igelitu a hromada úchylných rekvizit - o příběh tu nejde, stačí se jen kochat naivitou prvního komixového filmu, který byl kdy natočen. ()

starbrejkr

Barbarella vypadá jako celkem zajímavá parodie na scifi filmy. Problém je, že v době, kdy vznikla ještě neměla v podstatě co parodovat, a tak se stala maximálně parodií sama na sebe. Čistě subjektivně je to hrůznost, kterou jsem měl problém dokoukat a jediným vztyčným (doslova:-)) bodem je samozřejmě Jane Fonda. Jinak to působí jako ještě horší verze Flash Gordona s kupou šílených postav v čele s Pygarem s pigáry. Nicméně, čistě z úcty, avantgardní úchylnosti a dobového odstupu volím alespoň ty dvě. ()

Sydney Sweeney, Edgar Wright a Barbarella?

Sydney Sweeney, Edgar Wright a Barbarella?

15.05.2024

Natočení nové verze kultovního snímku Barbarella z roku 1968 je tématem střídavě prakticky už skoro po dvě dekády, nicméně zatím se nový příběh spoře oděné hrdinky a jejího meziplanetárního… (více)

Tvůrce Drive a sexbomba Barbarella?

Tvůrce Drive a sexbomba Barbarella?

25.06.2012

Vesmírnou agentku, která umí ženské zbraně používat ještě zručněji než zbraně klasické, stvořil legendární komiksový tvůrce Jean-Claude Forest. Celosvětově ji ale striptýzem v beztížném stavu… (více)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí

09.08.2009

Pořádně žhavá špionáž

Pořádně žhavá špionáž

14.04.2008

Kočky, zbraně, těsné kostýmy z lesklé kůže, nebezpečné mise. Tak to máme rádi. A hlavně ať to není nějaký bourneovský klon v sukních! Nebojte, žádné další pokusy o realistickou špionáž u… (více)