Počítačový technik Brad Harris má poněkud zvláštního koníčka – miluje ptáky a jako vášnivý ornitolog-amatér, takzvaný ptáčkař, se chce zúčastnit velké celosvětové soutěže, která se jmenuje Velký rok. Brad ale neví, že má velké konkurenty. Úspěšný obchodník Stu Preissler si také chce splnit celoživotní sen a stát se nejlepším světovým ptáčkařem. Celý život svou účast ve hře odkládal a teď přišla ta správná chvíle. Oba muži si vezmou v práci volno a vyrazí za svým snem. Oba však netuší, že proti nim stojí skutečný protivník, kterého není jen tak lehké porazit. Kenny Bostick je světoběžník a vítěz posledního ročníku ptáčkaře roku. Také on vyráží do přírody udržet si svůj titul... Kenny doma nechá svou mladou a krásnou manželku, která je nešťastná, že nemůže otěhotnět. Postupně se všichni tři vášniví ptáčkaři setkají a brzy zjistí, že všichni se soutěže účastní. Zatímco Brad a Stu soutěží férově, Bostick tyto zásady nezastává a je rozhodnut oběma protivníkům soutěž co nejvíc znepříjemnit... (TV Prima)

klasik79

není to obyčejná bláznivá komedie jak na první pohled vypadá (Black, Wilson a Martin? to je jasný!) nebo možná je, ale mě se to líbilo víc než to. nějak mě to zasáhlo a ať už osudy hrdinu dopadly tak nebo tak já jim záviděl a celej film jsem si užil. ()

Psycho.R

Plno známých jmen počínaje Martinem, Wilsonem, Pike, Pollakem, Huston, konče Blackem, kterého, ale rád nemam. Zkrátka nejsem asi ten správný ptáčkař. ()

TomStrom

Podařený mix komedie a dramatu, u kterého se sice rozhodně nebudete válet smíchy po zemi, ale moc příjemně se na něj kouká, je to hřejivá komedie o lidské posedlosti a věčných konfliktech s okolím, které pro vaši vášeň má jenom pramálo pochopení. Salvy smíchu tenhle film nevyvolá, ale je v něm pár podařených fórů a po zbytek filmu na něj stejně budete koukat s lehkým úsměvem. Sice nejsem žádný velký odborník na ptactvo, ale film mě navnadil, a tak si taky trochu zamachruju a zkusím zavzpomínat, které obyvatele ptačí říše jsem už na vlastní oči viděl, byť to nebylo během jednoho roku: Celá hejna slepic, kachny, husy, bažantího kohouta i se slepicí, nějaký ty sýkorky, vlaštovky, nějaký papoušky, co chová jeden kamarád (ale přesná jména neznám, pro mě je to všechno podezřele barevné a po ránu to příšerně křičí), dvě sovy (z nichž jednu jenom jako siluetu, byla totiž tma + jsem jednu sovu jenom slyšel), vrabce, strakapouda, ořešáka, sojku - a to pěkně zblízka (byla totiž mrtvá), kvíčalu, slyšel jsem bušení datla a jako bonus přidám netopýra, kterej sice není pták, ale taky pěkně lítá. ()

cyright

Klasické schéma průměrné americké..... no asi komedie. Jasná dějová linka, jasné vyústění i ponaučení, jasný stokrát omletý pokrytecký důraz na jisté životní hodnoty. Na druhou stranu je to svižné, milé a přiměřeně srdečné. Komedie je to jen v náznacích a v celkové lehkosti vyprávění, vaše bránice si můžou klidně vzít dovolenou. Celkově vzato milý film na jedno shlédnutí. ()

netWoor

když budu chtít vidět záběry na hezkou krajinu, pustim si dokument, ne údajnou komedii ... špatně natočený to nebylo, ale moc nechápu, co se komu na tom líbilo ... vtip to určitě postrádalo a ta trocha morálky tu v podstatě nudu nezachrání ... tři s odřenejma ... peřím ()

Jaxx84

Film, který ničím neurazí, ale také ničím nenadchne je podle mého zbytečný. Emoce, jakékoliv, ať už na straně herců nebo diváka, mi prostě chyběly. Téma, ačkoliv zajímavé něčím o čem jsem neměl ani zdání, působí jako podivný kříženec, jako když se ve slavné "jůesej" potká National Geographic s béčkovými komediemi profláknutými herci. Jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout pro ten či onen žánr, tak raději udělali mejdanovou směsku. S neznámými herci to mohl být krásně zpracovaný rodinný a přírodopisný snímek. S trochou víc nadsázky a stejnými herci, zase výborná road movie komedie. Takto ale ani nevím, co jsem to vlastně viděl. 6/10. ()

Henry Morgan

Překvapilo mě, že tohle herecký obsazení zvládlo obstojně trochu vážnější roli, ve které nešlo ani tak o absurdní situace, jako spíš o jistý životní postoj. Celé to bylo lehce protkané příjemným humorem a ptáky... :) naštěstí to nesklouzlo k nějakým trapným scénám, spíš mi přišlo, že to od začátku sleduje určitou linku a neustále se to zlepšuje a vyvíjí. Tudíž velká pochvala. ()

Luxocculta

Ulítlá ptákovina! :-) Několikrát jsem si během sledování položil otázku, jestli se vážně (už podruhé) se zaujetím dívám na film, kde se týpci předhánějí v tom, kolik za rok uvidí nebo uslyší ptáků. No a jo, no :-) A po tom druhém zhlédnutí musím zvýšit hodnocení na plný počet, protože je to opravdu velmi milá pohodovka. ()

Talina

Docela příjemná komedie po dlouhé době. Mohlo to být možná ještě více vtipnější, ale já jsem se nasmála dost i takhle :) ()

departed

Tohle není typ komedie řechtat se, až se za břicho popadat, ale jen taková ta odlehčená relaxace, u které se podíváte do přírody hned do několika nádherných lokací, zjistíte něco o ,,birdingu" a také zjistíte, že herecká sestava (tedy tři hlavní aktéři) nemohla snad být vybrána lépe. ()

johhny007

Celkem slušný podnět a ani herecké jména se nedají nevidět tak proto by mě zajímalo proč je to kino propadák? Za mě 4 hvězdy a to hlavně kvůli hercům,občasným vtipným gagům,sheldonovi a poučení na konci filmu ()

Lilien

Z hereckej zostavy mi prišlo, že sa bude jednať nejakú komédialnu bombu. Opak bol pravdou, hoci mal film celkom svižné tempo a herci boli príjemný, pre mňa to bola jedna obrovská nuda, a tí ľudia boli podľa mňa úplný blázni. Ale oceňujem krásnu scenériu severnej Ameriky či myšlienku že človek má isť za svojim snom, no nie však za každú cenu. ()

TommyDiamond

Pro mě velké překvapení. Musím uznat, že jsem se bavil. Blacka a Wilsona vůbec nemusím, ale role ptáčkařů jim vážně sedli. Když nad tím tak přemýšlím, může být zajímavé soutěžit o to, kdo během roku uvidí co nejvíc druhů ptáků. Vždyť právě ptáci mají v říši savců druhově největší zastoupení. Film má nějaké ty chybičky, ale dají se přehlédnout. Někdo mě říct, že o tomto tématu bude film asi bych se divil. Ovšem zadařilo se a to i s humorem. Celkově 80% ()

haffen

Trio hercov Black, Wilson a Martin ktorých fakt nemusím a sú pre mňa pri každom filme výstrahou. Pre milovníkov vtákov to môže byť fajn, ale pozerať sa 96 minút na to ako sa traja ľudia snažia nafotiť čo najviac vtákov? Strašne trafený a zbytočný námet. Ťažká nuda pre mňa. Pozerané v TV. 40% ()

beso74

Obrovské prekvapenie. Čakal som vtákovinu ako remeň a namiesto toho som vychutnal kultivovaný príbeh trojice rozdielnych mužov, ako si poradili z jedným rokom svojho života. Decentný humor, dobré herecké výkony a pripomenutie, že nie každý môže byť víťazom, pretože ten je len jeden. Navyše, víťazstvo nikdy nie je zadarmo a ten čo niečo vyhrá, zároveň aj niečo stratí, možno často krát aj oveľa hodnotnejšie ako výhra samotná... ()

jos_sep

Mám rád Blacka, mám rád Wilsona, mám rád celkem Martina, ale tady to nějak neklapalo. Nezajímavý film s absencí zábavy a vtipu. ()

Scraffy

Veľmi super komédia s dobre vybranými hercami v hlavnej úlohe. Výprava je výborná. Scény sú pamätné a vždy si film rád pozriem znova pri hocakej príležitosti. Plný počet úplne zaslúžene! ()

Steve Martin se vrací před kameru

Steve Martin se vrací před kameru

23.08.2014

Čekali jsme tři roky, ale vyplatilo se! Komediální klasik Steve Martin se naposledy objevil v kinech v roce 2011, když sekundoval Owenu Wilsonovi a Jacku Blackovi v Nadějném roce. Od té doby jsme o… (více)