Počítačový technik Brad Harris má poněkud zvláštního koníčka – miluje ptáky a jako vášnivý ornitolog-amatér, takzvaný ptáčkař, se chce zúčastnit velké celosvětové soutěže, která se jmenuje Velký rok. Brad ale neví, že má velké konkurenty. Úspěšný obchodník Stu Preissler si také chce splnit celoživotní sen a stát se nejlepším světovým ptáčkařem. Celý život svou účast ve hře odkládal a teď přišla ta správná chvíle. Oba muži si vezmou v práci volno a vyrazí za svým snem. Oba však netuší, že proti nim stojí skutečný protivník, kterého není jen tak lehké porazit. Kenny Bostick je světoběžník a vítěz posledního ročníku ptáčkaře roku. Také on vyráží do přírody udržet si svůj titul... Kenny doma nechá svou mladou a krásnou manželku, která je nešťastná, že nemůže otěhotnět. Postupně se všichni tři vášniví ptáčkaři setkají a brzy zjistí, že všichni se soutěže účastní. Zatímco Brad a Stu soutěží férově, Bostick tyto zásady nezastává a je rozhodnut oběma protivníkům soutěž co nejvíc znepříjemnit... (TV Prima)

Luisis

Ve své podstatě geniální, vtipný a naučný film, nejen pro Ornitology. Velice příjemné překvapení - 80% ()

Rockerman

Tato komedie je sice jiná (hlavně tématem), než ostatní, ale dost jsem u ní poposedával, ba i zívnul jsem párkrát. Takže u mě se Big year změnil v Big nuda. Soutěž "ptáčkařů", kteří lítají po celých Státech, jen aby viděli nebo aspoň slyšeli ptáka, kterého ještě tento rok neviděli nebo neslyšeli a překonali tak rekord nedostižného Kennyho Bosticka se 732 vysledovanými ptáky, slibovala dobrou zábavu. Jenže vtipů je tu jako šafránu, zato se tu dost hraje na city, aby se ukázalo, že rodina je přece jen více než nějaký "ptačí" rekord. Takže jednu hvězdu uděluji za to, že film sice moc nepobavil, ale také neurážel trapnostmi. No a druhou samozřejmě za nádhernou přírodu, ve které se většinou soutěžící pohybují a také za pěkné ptáčky. ()

Yancl

Světoznámé komické trio ve filmu o ptácích ? Nabízí se představa, že by z toho mohla být pěkně úchylná podívaná. Jenomže realita je poněkud jiného rázu, dokonce nálepka 'komedie' není příliš výstižná, poněvadž ono je to vlastně kus vážnějšího dramatu, které detailně popisuje životní priority. Osobně mi to příliš nesedělo - čekal jsem chlámačku prvního kalibru, ale místo toho jsem se asi 3x pousmál ... Podstata filmu je sice krásná a nese určité poselství, ale já bych si tuto trojici raděj představil v komedii typu "Tropická bouře" .. potenciál tam byl - létající ptactvo ... [53%] ()

Charlie84

Já osobně bych teda řekl, že to docela komedie je. Nebo fakt chcete brát dilemata jako "pojedu za manželkou do nemocnice nebo pozorovat sovu?" vážně? Co se týká hlubokých zádumčivých momentů nad tím, co je v životě skutečně důležité, jsou přítomny v důstojné míře a většinou zabalené do více než snesitelného kabátu. Ptáků je tam spousta, někteří přinášejí drama, někteří dobrodružství, napětí nebo dokonce romantiku a všechno je to roztomile potrhlé a pozitivní. Jinak je to samozřejmě hovadina. Ale originální a zábavná. Takže proč ne:) ()

redwik

Táto komédia má celkom slušné obsadenie a aj najmä tomu som od nej aj niečo slušné očakával. Výsledok? Trošku viac vtipu a bolo by to na jednotku. Owen Wilson a Jack Black hrajú stále také isté typy postáv (frajer, ktorý sa snaží niečo dokázať, no akosi sa mu to nedarí, pričom využíva druhých ľudí a chlapík, ktorý nemá ženu ani peniaze, ale má dobré srdce) a presne do takýchto postáv sa dokonalo hodia. Prítomnosť Steve Martina je už iba čerešničkou na torte. Vyzdvihnúť treba aj dobrý nápad na neotrepanú tému, kopec krásnych snímkov s vtákmi (myslel som to zoologicky), ktoré môžu konkurovať pomaly aj seriálu Planet Earth, a hlavne telefónne zvonenie Bird Bird Bird. ()

PEZ

Velky lov na vtaky. Ano, Steve Martin, Jack Black a Owen Wilson. Ano, nenazval by som to komediou. Proste velky lov na vtaky. ()

pepa3rd

Film, který tak trochu mate od samého počátku. Nejspíš budete čekat, ať už díky hercům, názvu, nebo námětu, ztřeštěnou komedii, ale po pár minutách zjistíte, že opak je pravdou. Je to příjemně plynoucí vyprávění o jedné vášni a o tom, co lidé, kteří ji propadli, jsou schopni obětovat a co naopak získávají. Vše je podáno velmi sympatickým způsobem a to do takové míry, že mě film svou vášní alespoň na tu půldruhou hodinku docela nakazil. Rozhodně příjemné překvapení. 65 % ()

Hpatrik

Podobnou ornitologickou posedlost sice nesdílím, ale o tom tenhle film naštěstí není. Sympaticky obsazená komedie, která až tolik nebaví jako spíš moralizuje o životě, má krásnou výpravu a uspokojující soundtrack. ()

dakarin

Vyloženě pohodovka na relax se spoustou nádherných pohledů po přírodě. Lehká dějová línie, dobří herci, nemálo obecně známých situačních a konverzačních obratů ... na csfd květen2014 je hodnocení 62% a zhruba stejně i u mě ;-) ()

HappyDeath

I´m Bostic and I´m fucking looser... Alternativní název? Parádní rodinná komedie, která není o focení a zapisování ptáků. Je to o tom co člověk chce, co je ochoten proto udělat a jakou tomu všemu vlastně dá cenovku. Aneb trošku rozumu do toho uvažování. Ne, fakt nenucená, jednoduchá věcička která mě naprosto pohltila. Navíc Brian Dennehy za těch 30 let téměř nezestárl (známý jako neodbytný fízl Teasle z prvního dílu Ramba). Opravdu jsem se díval na film kde ostatní furt jen chodili a fotili ptáky a navíc jsem tomu dal 4*???? Wow, zřejmě si to fakt zaslouží. ()

Torgal

Kto by čakal od potrhlého námetu o "mužoch čo čumia na vtáky" bláznivú komédiu, ten bude (podobne ako ja) sklamaný. V podstate to je feel good film bez poriadneho záporáka, ale aj humoru. Obsadenie sľubovalo viac, ale vznikol len nevýrazný film o jednom veľmi čudnom a nepochopiteľnom hobby. A osloví asi len úzku skupinu ľudí, čo má rada operencov. 5-/10 ()

Ozzy2

Jednu hvězdu za přírodu,jednu za štěk Sheldona Coopera,jinak jsem nudnější blbost už dlouho neviděl.Až někdo přede mnou řekne koliha,nebo vyloudí zvuk připomínající ptáka,vezmu ho něčím po hlavě. Díky obsazení jsem od toho čekal mnohem,mnohem větší zábavu. ()

KafuR

Každý si asi ten svůj nadějný rok představuje trochu jinak, ale že by většina toužila běhat někde po všech čertech a hledat nějaké létající smrady, či snad dokonce jenom poslouchat, jestli mi na tu moji snůšku výkřiků, heků a vzdechů, které vydávám za vábení, ráčí odpovědět tím svým symfonickým pokusem, to určitě pochybuju. Proto možná s postupem času u filmu trochu překvapí, že film je opravdu tak trochu o něčem jiném a že ti ptáci jsou tam vlastně jenom proto, aby si většina lidí dokázala velice barvitě představit koníček, který vám sice smysl života dává, ale své okolí jím naopak přivádíte k šílenství. Čtvrtá hvězdička je víceméně jenom za ten konec, jinak se jedná sice o příjemný, ale vcelku průměrný film s pár povedenými fóry a sympatickým hereckým obsazením. ()

waska

Příjemný film, se sympatickými herci v sympatických rolích. Nikdy bych si nemyslel, že mě bude bavit skoro dvě hodiny poslochat, co a jak dělá tenhle a tamhleten pták :) Natočeno v úžasných exterirérech, kochal jsem se a na ostrov Attu musím prostě jet !!! ()

Steve Martin se vrací před kameru

Steve Martin se vrací před kameru

23.08.2014

Čekali jsme tři roky, ale vyplatilo se! Komediální klasik Steve Martin se naposledy objevil v kinech v roce 2011, když sekundoval Owenu Wilsonovi a Jacku Blackovi v Nadějném roce. Od té doby jsme o… (více)