Počítačový technik Brad Harris má poněkud zvláštního koníčka – miluje ptáky a jako vášnivý ornitolog-amatér, takzvaný ptáčkař, se chce zúčastnit velké celosvětové soutěže, která se jmenuje Velký rok. Brad ale neví, že má velké konkurenty. Úspěšný obchodník Stu Preissler si také chce splnit celoživotní sen a stát se nejlepším světovým ptáčkařem. Celý život svou účast ve hře odkládal a teď přišla ta správná chvíle. Oba muži si vezmou v práci volno a vyrazí za svým snem. Oba však netuší, že proti nim stojí skutečný protivník, kterého není jen tak lehké porazit. Kenny Bostick je světoběžník a vítěz posledního ročníku ptáčkaře roku. Také on vyráží do přírody udržet si svůj titul... Kenny doma nechá svou mladou a krásnou manželku, která je nešťastná, že nemůže otěhotnět. Postupně se všichni tři vášniví ptáčkaři setkají a brzy zjistí, že všichni se soutěže účastní. Zatímco Brad a Stu soutěží férově, Bostick tyto zásady nezastává a je rozhodnut oběma protivníkům soutěž co nejvíc znepříjemnit... (TV Prima)

3n3my

Je minimálne na zamyslenie, z čoho ešte Američani dokážu spraviť komédiu. Pri tomto chabom pokuse opäť chýba logika, humoru je poskromne, no a pri takomto námete sa viac ako pýta viacej dobrodružných scén. Viac ako o súťažení a pozorovaní vtákov je to o vzťahoch, čiže skôr rodinný film s niekoľkými peknými zábermi prírody. ()

dr.fish

Natočit romantickou komedii o pozorovatelích ptáků, to už chce odvahu. Už z toho tématu čiší nuda a já byl zvědav, jestli tomu tak skutečně bude. První polovina filmu dělá všechnu čest ptákohledačům a po celou dobu jsem měl co dělat,abych to nevypnul. Pak jsem si začal zvykat (cosi mne u toho přeci jen udrželo) na hlavní hrdiny, závěr byl i takový vtipný, vyrovnaný, skoro nezávislácký. A tak nakonec dávám 60% ()

URBAN

To je , ale absurdita . Ze začátku to i přes tu absurditu ušlo , jenže je to opravdu velká blbost a s tímto doopravdy nejde přežít celý film . A toto by člověk od filmu s tak zvučnými jmény jako je Owen Wilson , Jack Black , Steve Martin a pěti sekundový Jim Parsons nečekal . Je hezké když člověka něco baví až je to cokoli , ale filmy by se o tom točit nemusely . Ale ikdyž to byl takový neslysl byl milý a jako oddychovka poslouží . ( 4.5.14/MAC ) ()

Radiq

To by člověk nevěřil, co jsou ještě schopní v tom Hollywoodu vymyslet. Natočit film o ametérskejch ornitolozích je docela psycho nápad, ale udělat ho vtipnej, to by potřebovalo víc dobrejch nápadů. Moc se smát u toho nedalo, i když kdyby se některy scény víc vyšperkovaly, možná by se i dalo. Ale bohužel, u tohohle filmu jsem si pořád řikal, co je to za divny lidi a za divnou honbu za ptákama. Akorát by mě zajimalo, jestli takoví lidi-blázni fakt existujou. ()

vesper001

Veni, vidi a co nejvíc. Milý film o pozorování ptáků, kde gejzíry spermatu ani oplzlé hahahlášky nemají co dělat. Námět působí trochu jako instruktáž pro seniory, ovšem já jsem podle jisté kategorie dětí taky pásla dinosaury, takže se nejspíš belhám k cílové skupině, která se trumfuje, kdo nakopl víc holubů svatováclavských. Nebo jsem možná tenhle film objevila v té správné konstelaci. Anebo je prostě jen hezký. ()

DivX

Nečekal jsem od "ptáčkařů" nic extra a taky se tak stalo. Ale na druhou stránku docela příjemně zabitý čas. 60% ()

kinghome

Takovejch slavnejch herců a tak průměrná komedie. Za celý film jsem se usmál asi 3 krát a k tomu ten useklej konec a né moc dobrej děj. Bylo to udělaný spíš jako dokument a né jako komedie. A ještě jsem udělal chybu, že jsem na to koukal s dabingem. Takhle odpornej dabing vedlejších postav jsem dlouho neviděl. Tohle se fakt moc nepovedlo. ()

JimmyII

Nadějný rok není ani tak komedie, u které se budete lámat smíchy, jako spíš milý film, který vykouzlí úsměv a, řečeno pomocí klišé, pohladí na duši. Jde tu hlavně o plnění snu a uvědomění si životních hodnot, na což se v dnešní době dost kašle. Krásně to tu napsal Malarkey. Každopádně Nadějný rok je prošpikován sympatickými herci a jejich dobrými výkony, nádhernými lokacemi, pohodovou hudbou a ptáčky.Člověk se i něco dozví:-) ()

bubun

Na tomto filmu jsou mi sympatické dvě věci: za prvé, není to ten typ komedie, kde se popadáte za břicho. Je to spíš film typu Bokovka, humor je neokázalý, jemnější, netlačí na pilu. Za druhé, ve filmu jsou asi tři či čtyři scény, které by lehce mohly sklouznout do patosu nebo filmového klišé, ale příjemně překvapí, když se tak nestane. O to je film méně předvídatelný a reálnější. A ptáci taky super. ()

plechulka

Celkem předvídatelná moralitka o tom, co je v životě důležité, ale "zabalená" do neobvyklého prostředí pozorovatelů ptactva USA všeho druhu - takže za všechny ty SPÉCIE A SUBSPÉCIE (jak by řekl BP) jedna hvězdička navrch! ()

terunka003

Nenásilné, milé, ptačí, vtipné, pozitivní, klidné. Pohodový film o pářtelství, honbě za ptactvem, který je víc než koníčkem. Proběhne nějaká ta láska a potěšení z rodiny a nových přátel. Vcelku se zde nic neděje, prostě pohoda. Odpočinkový snímek. ..teda ta scéna v letadle, docela dobrý.. ()

venison

Příjemná a milá komedie o závislácích na koníčku "ptáčkaření".. V podstatě si pod hlavním tématem můžete představit jakýkoliv koníček.. Propírají se tu hlavně otázky přátelství, rodiny, poctivosti, posedlosti a především je to film o splněných snech.. Fajn oddychovka, ze které si zhola nic neodnesete.. ()

ivan bohatyr

Žádná vyloženě sranda, ale takový úsměvný příjemný výlet po americké přírodě s trochou romantiky. Myslím přesně ten styl, který bychom od toho tria herců očekávali. Trochu slabší 4* ale pořád velice pěkný film. ()

Brain-D

Film od režiséra "Marley a já". Tohle bylo místo Marleyho (psa) zaměřeno na ptáky. Jack Black, Steve Martin a Owen Wilson pozorují ptáky po celé Americe, aby vyhráli jakousi cenu pozorovatele ptáků, která se nazývá "BIg Year". Díky ptákům, které museli spozorovat na různých místech vidíme spoustu krajin. Takže musím říct, že to se mi opravdu líbilo a připadalo mi to tak trochu jako dokument. Bohužel film disponuje určitou sebejistotou Wilsona stejně jako v Marley a já. To mě docela štve a celé to spíše působí jak Dobrodružné drama než Komedie. ()

Master19

Možná jsem čekal víc, než jsem měl, ale tahle komedie je sice dobrá. Dobrá. Ale na víc nemá. Občas sklouzává k NG dokumentu, občas přešlapuje na místě, ale závěr je výborný. Přiznejme si, že každý chlap má něco podobného v sobě, ale jen ti nejlepší tomu dokážou propadnout a obětovat... (se?). ()

fabecc1222

Sympatická blbina, kam si v podstatě každý může dosadit svůj více či méně ujetý koníček a převést tuto filmovou formu směrem k němu. Film slušně odsepjá, i díky hvězdnému obsazení, ale je škoda, že chybí nějaké zapamatovatelné komediální momenty. Takhle je to jen takový přijemný a nenáročný exkurz do světa ornitofilů. Možná, kdyby to režiroval takový Wes Anderson, tak by z toho dokázal udělat i něco víc. ()

Myrreczech

Parádně obsazená komedie s trochu netradičním námětem, která pobaví a zároveň (jako obvykle) poučí. Jako ornitolog amatér, jehož nejoblíbenějšími opeřenci jsou moravský vrabec a kachna se zelím a knedlíkem jsem si těch 100 minut moc užil. ()

Steve Martin se vrací před kameru

Steve Martin se vrací před kameru

23.08.2014

Čekali jsme tři roky, ale vyplatilo se! Komediální klasik Steve Martin se naposledy objevil v kinech v roce 2011, když sekundoval Owenu Wilsonovi a Jacku Blackovi v Nadějném roce. Od té doby jsme o… (více)