Počítačový technik Brad Harris má poněkud zvláštního koníčka – miluje ptáky a jako vášnivý ornitolog-amatér, takzvaný ptáčkař, se chce zúčastnit velké celosvětové soutěže, která se jmenuje Velký rok. Brad ale neví, že má velké konkurenty. Úspěšný obchodník Stu Preissler si také chce splnit celoživotní sen a stát se nejlepším světovým ptáčkařem. Celý život svou účast ve hře odkládal a teď přišla ta správná chvíle. Oba muži si vezmou v práci volno a vyrazí za svým snem. Oba však netuší, že proti nim stojí skutečný protivník, kterého není jen tak lehké porazit. Kenny Bostick je světoběžník a vítěz posledního ročníku ptáčkaře roku. Také on vyráží do přírody udržet si svůj titul... Kenny doma nechá svou mladou a krásnou manželku, která je nešťastná, že nemůže otěhotnět. Postupně se všichni tři vášniví ptáčkaři setkají a brzy zjistí, že všichni se soutěže účastní. Zatímco Brad a Stu soutěží férově, Bostick tyto zásady nezastává a je rozhodnut oběma protivníkům soutěž co nejvíc znepříjemnit... (TV Prima)

Chickenka

Koho by napadlo, že film o milovnících ptáků může být taková zábava? Žádná nudná, kýčovitá komedie. Ale příjemná, pohodová oddychovka, která nikoho neurazí ani neunaví. ()

ScarPoul

Film, ktorý ide absolútne mimo mňa. Namiesto nejakých pamätných scén, a je jedno či by obsahovali humor, alebo napätie, sa tu nachádza len akási obsesia vtákmi, ktorá je prezentovaná do skoro dvoj hodinového filmu neuveriteľne nezáživným spôsobom. Až sa mi nechce veriť, koľko rôznych hercov sa podieľalo aby toto vzniklo. Od Frankela som bol zvyknutí na úplne inú triedu filmov a to isté platí aj o hlavných predstaviteľov. Čo ma ale na tomto filme najviac zaráža je to moralizovanie a snaha stavania charakterov na ľudských hodnotách, ktoré kvôli vtákom a rôznorodým lokáciam nedostávajú priestor ani šancu vyniknúť. Film sa stáva po pol hodine neuveriteľne nudným a do konca filmu sa tento stav nezmení. Škoda. Celkom som sa na tento počin tešil. Možno, kebyže som ornitológ - ale aj tak - sakra! tak mohli aspoň o tých vtákoch hovoriť viacej zaujímavostí. ()

Genero

Láska k ptactvu je mi životním údělem a tato vášeň se projevuje zejména tím, že mi v dětství kanár uletěl oknem a v červnu mi na hlavu nasral holub. Protože jsem ale v té nepřehledné situaci, když mi mlátil perutěmi o držku, nemohl určit zda se jedná o holuba domácího nebo holuba stěhovavého, zastavilo se mé skóre Velkého roku na krásném počtu jednoho spatřeného ptáka. Toho jsem ale honil se zápalem sobě vlastním a pokud by mi v této bohulibé činnosti vypomohla nějaká dobře stavěná ornitoložka se zaměřením na kolibříky, znamenalo by to skutečný únik ze stereotypu všedního života. Komedie o opeřencích a jejich pronásledovatelích sice občas působila ještě laciněji než moje žerty, pobavila mě ale takovým tím milým, hřejivým rodinným humorem a ústřední sestava tří idiotů je tak vtipná, až je to skoro kůl. ()

Pink.Panther

Tohle je fakt ptákovina, jste-li ornitolog tak dobrý, ale pokud ne a čekáte od toho kopec zábavy, tak to máte po ptákách. Produkce: Fox 2000 Pictures ()

JohnCZ

Příjemná oddychovka v točená v překrásných, leč po vizuální stránce trochu nevyužitých lokacích za což může nejspíš trochu nenápaditá režie. Ústřední trio je ale sympatické, námět originální a správně absurdní. Stavbou děje je to klasická americká komedie, nutno dodat, že netrapná a nesprostá. Hlas Johnyho Cleese coby vypravěče dodává filmu až rodinný feeling. Závěrečná pointa sice moralizující, ale příjemně nevtíravá. Jediné, čemu nevěřím, je to, že by v této soutěži nikdy nikdo nepodváděl. ()

tomeš

Mám rád Jacka Blacka (jedna hvězda) a s hlavními představiteli sdílím hobby (druhá hvězda). Takže mě potěšilo, když nám Big Year po obědě naservírovali. Ale ani jedno, ani druhé nestačilo na to, abych se dobře zabavil. Přišlo mi to takové utahané, předvídatelné, herecky zcela podprůměrné (Owen Wilson mi začíná poslední dobou nějak vadit, on prostě hraje pořád to stejné pořád stejně). Ne ne ne. ()

khedy

Víc než pěkné dvě * si tato nepříliš vtipná komedie nezaslouží. Věřím, že milovníci zvířat, zejména ptáků toto až příliš pohodové dobrodružství ocení. Já jsem ale (zvlášť od takto herecky obsazené komedie) čekal trošku víc. ()

Ajinka126

Velmi příjemný oddechový film, jaký jsem dlouho hledala! :) Škoda, že nemáme širší hodnotící škálu, protože je mi líto to dát jen do průměru. Je to víc než lepší průměr :). Film měl příběh, pointu a dokonce i vtipné momenty. I když bych od filmu ani víc nečekala, po některých blábolech, které jsem v poslední době viděla, ocením i tohle. ()

F.man

Jack Black, Steve Martin a Owen Wilson ve filmu o ptácích... To je asi ten největší fór, který Big Year divákům přichystá. Ač se to totiž na první pohled nemusí zdát, tenhle film je daleko více dobrodružná road movie, než klasická komedie. Popravdě pořádný fór by jste tady hledali asi dlouho a nakonec ho snad stejně ani nenašly. Na druhou stranu, pokud přistoupíte na tuhle hru a nemáte od dob Hitchcocka z ptáků panický strach, dostanete příjemnou oddechovku v krásné přírodě. Jasně, i já jsem čekal asi něco jiného, ale s přimhouřením obou očí to na ty průměrné tři hvězdy má. I za to, že mě po dlouhé době překvapil ve filmu vypravěč. Do you ever think about doing a Big Year? ()

FFilipCZ

Bohužel nejsem zrovna prvotřídní "ptákofil" aby mě tato komedie nějako významněji zasáhla. Avšak Jack Black a spol. se celkem hodně snaží mě tento snímek zpříjemnit. A taaak jsem se těšil na Jima Parsonse a nakonec tam byl pouze ve dvou kraťoučkých scénkách. No na oddechovku dobré, ale pro mne slabé 3*. ()

Lukrecie

Nedospělý chlapečkové se honí za ptákama. 😃😜 Kdo dál, výš a víc. 👏 Co mě zaujalo nejvíc je krásná příroda a různé druhy ptáků, občas lehce vtipné, nic víc nic míň.... Oceňuji ale téma přírody v kombinaci s muži, to je ve filmu docela raritka... ()

Riddick77

Ornitolog zrovna nejsem, ale tenhle snímek, který se věnuje jedné americké "ptačí" soutěži a feel-good atmosféra z něho prýští na kilometry daleko, si mě ihned získal. Nejenže Jack Black, Steve Martin a Owen Wilson zde vystupují v poměrně civilních rolích, které jim ovšem náramně svědčí (na rozdíl od někdy předimenzovaného humoru posledních let), ale komediálně laděný snímek nabízí i něco více než jen přehlídku ptáků a pár povedených dialogů. Přináší totiž přirozený a neagresivní humor, jenž je zabalen sice v tradičním, ale osvědčém hávu běžných životních pravd. 10/10! ()

ABLABLABLA

Nevšední námět, Jack Black, a další dva výborní komici, ale stejně o nestačilo na to, abych tomu dala víc než 3*. Dobrá podívaná, ale víckrát to vidět nepotřebuju. ()

Dr. Hawkeye

Původně jsem chtěl dát čtyři * - už úvodní projev Johna Cleese, který celý film provází svým komentářem, mě natěšil na zábavný film. S postupujícími minutami však humoru zprostředkovaného třemi birdery (bože, Steve Martin tak zestárnul!) ubývá a spíše dostávají navrch emoce skrze myšlenky, že vlastně rodina je jediná naše jistota. Ale nakonec, proč ne? ()

MATADOR

Aby bylo jasno, ptáci jsou tu vedlejší. Hlavní je, že tu hraje super parta, která se příjemně doplňuje a každá má svůj kvalitní prostor. Za vykreslení hlavních postav určitě palec nahoru. Jenže scénář celkově působí dosti fádně a neuvěřitelně (v negativním slova smyslu). Takže i když se pořád něco děje, legarace je to minimální. Nebýt pěkného závěru, tak tomu šoupnu jednu hvězdu. Jo, a fakt to skoro neutíká! ()

katuska138

Ono kdo mohl od Jacka Blacka čekat něco normálního, že. Film o bláznech, kteří hledají ptáky, to bylo tak strašně divně absurdní, že převedi typickou klišoidní americkou teenagerskou blbost na verzi chlap a ptáci. ()

corona

Objektívne, určite tak 3,5, ale vo filme na našlo pár prekvapujúcich faktov, kvôli ktorým som dala viac. Pozitívom bol nie celkom otrepaný scenár, sama rada pozorujem vtáky, aj keď môj záujem sa s birdingom nemôže porovnávať, Jack Black mi vadil menej ako v iných filmoch. A na záver, ona tá podivuhodná súťaž, skutočne jestvuje. ()

Lord.Jim

Mně se to hodně líbilo a nepřišlo mi to jako komedie. Na co nelze zapomenout je zásnubní tanec Orla bělohlavého a volný pád v pevném sevření. Nakonec všechno to ptactvo bylo úžasné. Úplně chápu ono zanícení... chudák Owen. ()

maverick10

Tenhle film neni nic vic nez miloucky snimek o tom jak cenne jsou rodinne hodnoty. Otrepana pointa a nuda mi pomohla si uvedomit, ze bychom nemeli mrhat casem. Okamzite balim kufry a odjizdim s panem Willem Fogem na cestu kolem sveta!! ()

Steve Martin se vrací před kameru

Steve Martin se vrací před kameru

23.08.2014

Čekali jsme tři roky, ale vyplatilo se! Komediální klasik Steve Martin se naposledy objevil v kinech v roce 2011, když sekundoval Owenu Wilsonovi a Jacku Blackovi v Nadějném roce. Od té doby jsme o… (více)