Skupina dětí se rozhodne natočit film o zombie. Když v noci točí na opuštěné železniční stanici, do projíždějícího vlaku narazí auto a vlak vybuchne. Děti katastrofu přežijí a v troskách auta najdou těžce zraněného učitele místní školy. Ten je z místa vyžene za pomoci pistole a se slovy, že pokud něco někomu řeknou, vojáci zabijí jak je, tak i jejich rodiny. Děti utečou ve chvíli, kdy se na místě neštěstí objevují první vojáci. Druhý den se otřesené děti dohodnou, že film dotočí, ale že nikomu neřeknou, že byly na místě neštěstí. Mezi chlapcem Joem a dívkou Alice vzniká náklonnost, které však brání jak otec Alice, tak i otec Joea. Otec Joea totiž obviňuje ze smrti své manželky, Joeovy matky, právě otce Alice. Joeova matka zahynula při jakési nehodě v místní továrně ve chvíli, kdy vzala za opilého Alicina otce směnu. Ve městě se začnou dít podivné věci. Mizí elektronické přístroje a ztrácejí se lidé, a to včetně šerifa. Ve městě se objevují vojáci, kteří s podivnými přístroji propátrávají okolí. Město a jeho okolí trpí výpadky proudu. Joeův otec Jack brzy zjistí, že vojáci provádí jakousi podivnou „pěší operaci“, a tak na velícího plukovníka jako zástupce šerifa udeří a chce znát odpovědi. Místo nich ho však vojáci zatknou. V té době se věcně opilý otec Alice pohádá s dcerou a vyhodí ji z domu. Následně, když mu dojde, co provedl, ji pronásleduje v aute po městě. Dojde k autonehodě, při které Alice unese neznámý tvor. Když se Joe dozví, co se stalo, je rozhodnut dívku najít. Tou dobou začínají vojáci pod záminkou požáru evakuovat město. Joe se vrací v doprovodu ostatních chlapců do města a tady se uprostřed chaosu a boje vojáků s příšerou snaží dívku najít... (TV Prima)

fars

Je to spis dobrodruzny film pro mladsi publikum, urcite ne nabuseny mysteriozni sci-fi bijak. Jako rodinny film na vikendove odpoledne urcite super zalezitost, jinak je to vec spis na jedno podivani. 65%. ()

KajusaK

Zábavné hned od začátku, velmi rychlý rozjezd :)) .. Sympatické složení herců.. Zakončení bylo opravdu vykradené z E.T. ale nevadí .. ()

mortak

Stejný problém jako třeba u knižních pokračování Bonda, které nejsou od Iana Fleminga. Autoři používají stejné postupy, snaží se věrně o mistrův styl, ale pořád někde něco trčí, nebo naopak chybí. A bohužel v Super 8 toho trčí proti E.T. až moc. Nestačí mít jen partu na kolech, emzáka, armádu a první lásku. Abrams se tak snaží namíchat se Spielbergem za zády ten správný koktejl, až vypadá jako žáček třesoucí se na dobrou známku u zkoušky. ()

ivet.ka

Čekala jsem trochu víc, ale nakonec mě Super 8 nezklamalo. Zklamal mě český dabing. (Pokud můžete, vyhněte se mu.) Líbil se mi výběr hudby do filmu, která snímku dává pěknou retro atmosféru. Najde se zde i pár slušných vtípků, a představitelé hlavních dětských rolí jsou sympatičtí. Největší překvapení je ale Elle Fanning, kterou mám stále zafixovanou jako malou roztomilou holčičku z Babelu nebo z Dveří v podlaze. Není to sice plnohodnotný sci-fi snímek, spíš tak rodinný film na páteční večer, ale spíše více, než se by urazil. Přečtěte si celou recenzi. ()

E=mc2

A toto je čo? Súťaž v tom kto hlbšie vlezie do hrubého čreva jeho spodnou časťou majstrovi Spielbergovi? Spojenie E.T., Blízkeho stretnutia tretieho druhu, Vojny svetov a hádam aj Jurského parku.. Ale ani zďaleka ten to miš-maš nedosahuje kvalitu spomenutých. Ani si neviem predstaviť čo by s tým spravil maestro napätia Shyamalan ak by sa mu to dostalo do rúk. Má chlapec smolu že nie je pôvodom semitského ale je len Ind. J.J. si nejak ulietava na tých anamorfných sklách /wide/ Flaers v každom druhom zábere. Príbeh slabý. Hoci prvá hodinka je veľmi dobrá. Od bodu kedy príde armáda do mesta to prudko upadá. Napokon však film pozdvihuje skvelý amatérsky film ktorý máme možnosť vidieť v titulkoch. Aspoň na niečo to bolo dobré, pomáhať mladým talentom treba :) Faningové sú bohyne herectva.. ()

okkac

Spielbergovský Abrams se svým trademarkem, a to lensflare kam se podíváš,ale jinak se spíše jede na starosvětskou notu a funguje to. Slzopudný závěr, a to, když se nám monstrum ukáže v plné parádě to spíše sráží, ale jinak celý film je správně atmosférický, napínavý i dobrodružný. Havárie vlaku je úžásná scéna, i když po fyzické stránce přepísklá. Pro Super 8 celkem suprových 8/10. ()

bartias

Láskyplná pocta dobrodružnému sci-fi, jaké Steven Spielberg točil v 80. letech, je E. T. - Mimozemšťanem podle J. J. Abramse. Škoda, že "hajp" předcházející Super 8 byl větší než zápletka i film samotný. Jako zábavná, dobrodružná podívaná to ale pořád funguje dost dobře. ()

tomeek

J. J. Abrams opět dokazuje, že je mistr záběrů, kde není nic vidět :) Mě vůbec příběh nevadil, naopak. Děcka hrají výborně přirozeně, hlavně mladá Fanningovic slečna má talent (to je asi rodinný dar, nebo co), kamera je skvělá, dialogy fungují naprosto reálně a vtipně (hlavně scény v kuchyni početné rodinky) a hlavně: "náklad" vlaku je dostatečně dobrý, aby byl uvěřitelný - tedy až na ty očka na konci a silnou podobnost s jistým "monstrem" - ehm... Příjemný rodinný film, který není stupidní. Závěr klidně mohl být krapet jiný, ale mě nevadil - koneckonců, není to Cloverfield, aby tam všichni umřeli (čímž se omlouvám všem, kteří toto čtou, Cloverfield neviděli a zkazil jsem jim konec :) ). Pětková záležitost to sice není, ale modrá barva tady na ČSFD podvědomě shazuje filmu laťku, která je podle mě docela vysoko - červená by mu slušela. Mě Abrams opět nezklamal. PS: Jsem rád, že nakonec během titulků vidíme výsledné dílko "Případ" :) ()

moviefilm

Klišé je tam požehnane, to je všetkým jasné, ale to hlavne v závere, ktorý pokladám za jeden z najhorších vôbec. Čo všetci zabudli na tú hodinu a pol predtým, ktorá je úžasná? Filmy s filmovou tematikou zbožňujem a tu som prežíval skutočne radostné orgie. Romantická rovina filmu funguje dokonale a to hlavne kvôli perfektným hereckým výkonom a chémii medzi hercami. Ja si myslím, že Abrams sa nemá za čo hanbiť a u mňa si po (podľa mňa extrémne nudnom) Star Treku opravil reputáciu... FOOL AWARDS 1 nominácia: Zvuk. ()

sir-dave

Možná ne až tak sci-fi thriller jak se na první pohled může zdát. Dětským obsazením do hlavních rolí to spíše připomíná obsahově zmíněného E.T. Mimozemšťana. Z teenegerů jasně nade vše vyčnívá roztomilá Elle Fanning (její mini rolička, když hrála zombie mě dostala). Ideální film na příjemný večer. ()

wendelin9

Tímto snímkem jsem byla naprosto unesena. Sledovat sci-fi děckýma očima má opravdu něco do sebe :) nevím co víc dodat, snad jen to, že mladí herci odvedli skvělou práci, stejně jako par režisér. ()

ProfesorLotr

Práce 2 géniů: Abrams kopírující Spielberga držící si vlastní rukopis (tím nemyslím přesvětýlkovaná kamera), Giacchino kopírující Williamse držící si vlastní rukopis (tím nemyslím použití typického piána). Tato směs E.T.ho, Blízkých setkání a Jurského parku je tak nabitá energií, výbornými hereckými výkony (nejen těmi mladými), napětím, režijní hravostí (někdo nebude souhlasit, že jde jen o recyklaci už viděného, pravda, ale jakým způsobem) a trošilinku předvídatelným scénářem. Ale na tom nesejde. 87% ()

panMartin

Má to styl, atmosféru, a parádní triky. Neškodný scifi rodinný film na který se dá v pohodě dívat. Snímek který velmi vkusně oživuje spielbergovské časy, které jsou bohužel už nenávratně pryč. Čekal jsem, že se film rozjede, ale čekal jsem marně. Pro mě se film nerozjel ani, když přišli na scénu mimozemšťani. Stejně nechápu, jak by dokázalo takový auto vykolejit rychlejedoucí vlak. Níčím vyjímečný scifi film o vetřelci, ale na druhou stranu ani nikterak špatný..prostě průměr. ()

otík

Spielberg má svého E.T., Abrams zase Super 8. Jen v trošku morbidnějším vydání a jiným subpříběhem. Natočeno je to dokonale,je tu spousta (možná i nechtěně) vtipných scén, nechybí slušné triky, děsivé monstrum a samozřejmě závěrečný heppáč. Mohlo to být trochu kratší, ne tak přitažené za vlasy a malinko svižnější. Ale to vše odpouštím kvůli výtečnému podtitulkovému filmečku. ()

Nivenx

Abrams jako reža a producent Spielberg. Z toho nemohl vzniknout špatný film, maximálně popcornovka na jedno shlédnutí a také že to tak je. Prostě paráda scifi žánru, kde doufám, že tento film nezanikne v zapomění, jelikož šlo o prvotřídní podívanou plnou akcí a tajemna! 75% ()

Sabrewulf

Vůbec jsem nepochopil smysl tohoto filmu. Není to ani horor o zlém emzákovi drancujícím město (Monstrum), není to ani rodinný film o dětech, které zachraňují hodného emzáka (E.T. Mimozemšťan) a není to ani komedie o dětech, které "na koleně" točí svůj film (Trhák pana Bowfingera). Chce to být vším a není ničím. Takový nic moc hybrid. P.S: Pan Abrams asi nikdy neviděl vykolejení vlaku. Už mi není deset, abych slintal nad tím, jak každý vagón z vykolejené soupravy ujede ještě dalších 100 metrů a udělá při tom 20 salt. P.S.2: Pan Abrams nikdy nebyl dítětem (to už ale víme díky dospělácké bitce dvou dětí ze Star treku). Mám obrovský strach (!!!), že by děcka takového věku točili film tím nejprofesionálnějším přístupem, co vůbec jde (sluchátka, externí mikrofon, sepsané dialogy na papíře apod.). P.S.3: Ten kluk s rovnátkama, co vypadal jak holka, byl strašidelnější, než samotný emzák. ()

Radiq

Nesmyslná vlaková nehoda odvařila všechno logicky očekávání, jak tam všechno lítalo a žádný děcko to nezabilo a všechno bylo digitální a fyzikálně přehnany. Stejně tak trapny bylo, že přežil i ten člověk, co řídil to auto, do kteryho vlak narazil (což by určitě bylo spíš naopak), pche! No a takhle se to zasračkovalo hned na začátku... A pak tam v podstatě celou půlku doby není co vidět. Ale to je možná plus, protože to nutí člověka být zvědavej... Líbí se mi, že si to nehraje na filmeček pro maly děcka a sem tam se objeví i nějaká ta nadávka a krev a na smrt si to jenom nehraje. Ale podle mě to je takovej film pro trochu větší děcka. Příběh je to docela zajímavej, takovej akční E.T., ale místama nelogickej a já sem si řikal: pane bože kurva proč, to si mohli odpustit. Fakt mě tam dostala mladá ségra Fanningová, která už v jejím věku hraje (a někdy aji trochu vypadá) jak profesionální dospělačka a myslim, že má před sebou velkou budoucnost. Jo a ten název Super 8, to se taky moc nepovedlo, protože to o zápletce filmu neřiká vubec nic, obzvlášť když člověk neví, že to je typ kamery. ()

CinemaRanger

Spielberg? Ale kdepak, to je JJA! Spielberg je jen producent, ale je to znát, protože to má jeho rukopis a budí to dojmem dalšího Spielbergova mistrovského díla. Taky nejsem daleko od pravdy. V tomhle filmu totiž funguje úplně všechno. Ať už je to parádní scénář, který vzdává hold klasikám žánru jako je E.T. nebo snad dokonce Alien. Režie, která je skvělá. Dětští herci úchvatní, hlavně Elle Fanning s Joelem. Výborná kamera. Vizuál, co bere dech a líbivá hudba. Tuny lásky k filmařině a něco málo ze začátků obou autorů. Oba začínali na kameře Super 8 a točili amatérské filmy. Nesmím zapomenout zmínit naprosto epickou vlakovou srážku, která je vskutku ohlušující. Tenhle film mám hrozně rád, každej cca půl roku se musím znovu podívat. Miluju to zasazení do začátku osmdesátek, protože ta atmosféra byla věrně vystižena. Dost mne mrzí, že zde má jen 66 procent, rozhodně si zaslouží mnohem víc. ()

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Známe zápletku sedmých Star Wars?

Známe zápletku sedmých Star Wars?

21.07.2014

J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Star Trek) je proslulý tím, že se snaží co nejdéle tajit zápletky svých filmů. Třeba o Super 8 jsme do premiéry nevěděli skoro nic a debaty o tom, kdo je… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze