Varování amerického ministerstva zdravotnictví: Kdo hulí moc trávy, prošvihne blízké setkání třetího druhu.. Na informace střídmou propagační masáž opět úspěšně sázející Abrams pozvolna dávkuje uvolněný humor a Kingovu "Stand by me" atmosféru 70.let, ale hlavní problém snímku kolem vod všeho vosum pavoučka z hlubokého vesmíru mi přišel v jeho celkové nevyváženosti. Připadal jsem si, jako bych se 5 minut díval na blok z nějakého dramatického seriálu a znenadání si na čtvrthodinku odskočil do divácký intelekt podceňujícího blockbusteru s topornou snahou o humánní poselství. Hlavně druhá polovina budila dojem, že spousta natočeného materiálu nebyla použita a to, co použito bylo, nebylo vhodně seskládáno do kompaktního celku. Ovšem pozor! Filmařsky je Super osmička na špičkové úrovni a člověk si při ní může i trochu zavzpomínat na bezstarostné časy, kdy si velký Steven ještě uměl hrát jak malý fakan.. Ten "E.T. Go Home" konec názorně ukázal, jak by to asi vypadalo, kdyby si po tahu společensky unavený Magneto ustlal ve vodárenské věži..(13.9.2011)

Dětské dobrodružství á la Spielberg? Rodinné drama na pozadí sci-fi, propracované dětské charaktery a strhující emoce? Dechberoucí výbuchy, před kterými smeká i Michael Bay? J.J.Abrams to dokázal? Ano, ano, ano, ano. Takhle pořádně se to dělalo v 80. letech! 90% P.S. Elle Fanning stačil jediný film na to, aby předčila svou starší sestru Dakotu v charismatu i hereckých schopnostech.(10.7.2011)

Docela Zábavné Béčko.. Kde v Hlavní Roli byli převážně Děti.. Takže z počátku je jasné, že se nebude jednat o MASAkrální Scifi či Thriller.. ale o Rodinný Film.. Excelentní Vykolejení Vlaku.. a Fajn vizuál Příšerky.. Jinak ten film nepřinesl nic nového, a vynechat ho nebude určitě žádný HŘÍCH :)(4.9.2012)

Je vidět, že nostalgie vážně dělá hodně, protože Abrams natočil svůj snímek jako evidentní poctu osmdesátkovým Spielbergovým rodinným sci-fi snímkům E.T. mimozemšťan a Blízká setkání 3. druhu. Nejenže s ním drží krok, ale minimálně, pokud jde o efekty, dostala se kinematografie zase o kousek dál, takže je to pro dnešního diváka lákavější podívaná. Takové vykolejení vlaku a následná katastrofa plná výbuchů a létajících vagónů musí přivést k nadšení každého fanouška efektní blockbusterové produkce. Přesto sklízí Abrams o poznání slabší ohlas a nemalé rozpaky. Přece jen, ve výběru námětů a režijního stylu se dnešní kinematografie posunula někam dál, spíš ke komiksovým a herním adaptacím. Po stránce režie Abramsovi nemůžu vytknout nic, má dobré oko pro casting dětských herců a taková Elle Fanning je slaďoučká do té míry, že vynachválit ji tak, abych vyjádřil své sympatie téhle mladičké herečce, znamenalo by to riskovat obvinění z pedofilie. Abrams umí dobře dětské herce i vést a má cit pro pečlivé dávkování napětí. Jenže co naplat, už jsem téhle produkci taky odrostl, a když jsem si nedávno znovu mapoval Spielbergovu filmografii, filmy jako Čelisti, Duel apod., byť jsou starého data, na mě fungovaly pořád stejně jako kdysi, ale právě Blízká setkání a E.T. mě vyloženě zklamaly, už to vážně není ono. Celkový dojem: 55 %.(23.6.2014)

Abrams je smolař a Spielberg by měl více příště uvážit, komu svěřuje své peníze . . .(6.8.2011)

• - Nejedná se o první spolupráci J.J. Abramse a Stevena Spielberga. Jakožto mladý student měl Abrams možnost opravovat první amatérské Spielbergovy filmy poté, co si Spielberg všiml reportáže o losangelském filmovém festivalu, kterou Abrams společně s Mattem Reevesem natáčeli na kameru Super 8. (Brousitch)

• - V závěrečné scéně je možné všimnout si hostince s názvem "James Locke", který je odkazem na postavy Jamese "Sawyera" Forda (Josh Holloway) a Johna Locka (Terry O'Quinn) z Abramsova seriálu Ztraceni (od r. 2004). (Kroup4)

• - Neuvěřitelně dlouho dokázali J.J. Abrams a Steven Spielberg udržet film pod pokličkou - první teaser byl ukázán příjemně překvapeným divákům na americké premiéře Iron Mana 2 (2010). (Carljack)