Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ***

  Pocta Spielbergově tvorbě je ze Super 8 velmi patrná, ať už se jedná o využívání jeho motivů - realizace dětských snů, rodinné vyznění, určitá emocionální klišé, tak o přímé odkazy na E.T., Blízká setkání a diskutabilně i další filmy... Abrams na jednu stranu chápe, že film musí být svébytný a nemůže stát jen na odkazech, ovšem na stranu druhou se mu to nedaří dotáhnout do cíle. Zhruba první třetina je ještě zajímavá, velmi atmosferická a výborně připravuje půdu pro odkrytí sci-fi prvků, bohužel za ni následuje jen úmorné a velmi, velmi průměrné běhání sem a tam. Událost postihující městečko se stále ne a ne vybarvit a teprve až na samém konci, když vidíme na vlastní oči, oč kráčí, Abrams se s tím vypořádá tak neskutečně klišovytým, nezajímavým a nudným způsobem, že by si i samotný Spielberg ublinkl pod košili... 5/10(31.8.2011)

 • Radyo
  ****

  Sympatická scifárna, která sice postrádá hutnou atmosféru, ale pár výživných scének obsahuje. Inklinace k E.T.ho odkazu je zřejmá, ale tohle rozhodně není rodinný film pro dětičky. Abrams téma ozvláštnil amatérskou zombie filmařinou, okolo níž je scénář de facto vystavěn a která snímek zároveň trochu odlehčuje. Z hlavních dětských postaviček mě výrazněji nezaujal nikdo, jen jsem si s údivem všiml, že Joel Courtney je o víc jak dva roky starší, než Elle Fanning, přičemž na mě působili svým vzhledem spíše obráceně. Ale to je jen takový detail na okraj. ;-)(21.4.2013)

 • Fr
  ***

  ,,SKONČÍTE MRTVÍ....JESTLI O TOM BUDETE MLUVIT...VY I VAŠI RODIČE ZEMŘETE“....... /// Co přinutilo vědce a biologa dr. Woodwarda, sednout do auta a vyrazit po kolejích vstříc vojenskýmu nákladnímu vlaku? (mimochodem, ta scéna s vlakem je parádní!) A do toho všeho natáčí Charles film, Joe miluje Alici a celkově se tady v Rose Hill děje něco zvláštního, protože nezmizely jen mikrovlnky, ale i šerif, pes .... Napínavý DĚTSKÝ dobrodružství. Ne jako od Kinga, tohle mi připadá, jako že tvůrci neví, kdo má řvát nadšením. Děti kolem 12ti budou srát magi v kostkách a dospělejší asi nepochopí honění dětí tankem. Proto říkám – nadstandartní DĚTSKÁ filmová zábava, která zvedá laťku od Pokémonů zase kapku jinam. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Včera mě řekl jeden černoch: ,,je ve mě, stejně jako já jsem v něm. Takže až se s ním příště uvidíte, uvidím vás také.“ 2.) ,,E.T. byl přiblblej mazel (kterej utrácel za telefon). 3.) Chci vidět svý dítě posraný strachy. 4.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ **(24.10.2011)

 • Bloody13
  ****

  Díky Spielbergově produkci se nedal očekávat mysteriózní sci-fi thriller, jak tomu možná napovídal teaser trailer. Tohle je prostě popcornový spektákl. Každá generace, kromě vašich babiček, si v něm něco svého najde. Převážně je to přehypované dětské dobrodružství, v kterém jde o život všem ostatním, jen je hlavním hrdinům. První půlka snímku je bezesporu nejlepší, a to hlavně díky nadsadité vlakové srážce a pouze v náznacích tušeného monstra. Ta druhá už sklouzne do zbytečného patosu, scenáristických náhod a digitálního finále, v němž monstrum asi neoslní tak, jak tvůrci zamýšleli. Ale jinak všechno tu klape nadmíru dobře, ani ti dětští představitelé mě nesrali. Čas od času prostě tenhle styl rodinné zábavy neuškodí.(27.8.2011)

 • Psema
  ****

  Do závěrečné třetiny na hranici geniality. Dokonalá upomínka na 70s/80s tvorbu páně Spielberga, v níž se skloubí nejen dobový feeling s moderním snímáním (byť již notně recyklovaným), ale i rodinné drama (fantastické děti v hlavních rolích) s hororovým sci-fi (atmosféra jak z Insidious), do čehož navíc neodolatelně brnká Giacchinův "williamsovský" soundtrack. Jenže pak dojde scénáři i režii dech (zkratkovitost úplně rozhodí rytmus), na spočítání logických děr nestačí prsty, otěže převezme ušmudlaný patos a divák zjistí, že ho mimozemská entita (stejně jako všichni s výjimkou ústřední partičky děcek) a její osud absolutně nezajímá. A finále, seč věrné "tradici", je podpásovkou typu pointy z Války světů. Možná až příliš zklamaných 7/10, jimž malinko přidává dokonalost titulkové "zombiárny". A Elle Fanning je skvostná herečka. [Artis Kino Wien](10.8.2011)

 • - Představitelé hlavních chlapeckých rolí dostali od štábu jako dárek kola, na kterých ve filmu jezdili. (Kacitr)

 • - V závěru filmu, kdy na všechny předměty působí magnetismus, je možné vidět vojáka se zbraní v ruce. V ústech Cary (Ryan Lee) jsou navíc rovnátka, která by měla být také ovlivněna. (Timak)

 • - Město, ve kterém se snímek odehrává, je pojmenováno po Abramsově matce Lillian. (272827)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace