• dobytek

Sice to natočil někdo jinej, ale z toho filmu smrdí Spielberg snad z každýho záběru. Ostatně je to taková oblíbená Spielbergova trojkombinace - haranti, mimozemšťani a nějakej ten problém v rodině. Bohužel tohle žůžo dobrodrůžo pro děti říznutý sci-fi thrillerem (označení thriller berte s nadsázkou) moc nefunguje. Těžko se dá čekat, že ten mimozemšťan by Elle Fanning zkřivil jedinej vlásek. Těžko se dá čekat něco jinýho, než happy end. Jinak mimozemšťan sice vypadá docela hnusně (skoro stejně hnusně jak originální "ítý" z roku 1982), ale moc toho nepředvede. Když nakonec z toho ufounskýho lega postavil raketu a odletěl do prdele, tak jsem byl rád, že už je konec.(8.6.2014)

Nejslabší abramsovina pro kina. První půlka je krásná, půvabně oživuje spielbergovské časy, ale v druhé dojde dech a utahaně se film kodrcá k cíli, který vůbec nemá ryzost citovaných a variovaných spielbergovin. Tady se jasně ukáže, že jde jen o zručnou nápodobu něčeho třicet let starého - (emocionální) přesvědčivost chybí.(3.9.2011)

[imdb: 7.6/10] | me: Prvých 30 minút pripraví diváka na niečo ... čo sa už vôbec nedostaví. Výborne vystavaná atmosféra sa rozpadá v jednoduchom, čitateľnom a deravom scenári vhodnom tak pre "Troch pátračov". Po teaseroch a traileroch som očakával mysteriózny mrazivý thriller, ktorý mal pod záštitou Spielberga zabezpečiť stálu neistotu a strach, no dostavili sa len zmiešané pocity zo strašidelnej rozprávky kde deťúrence zachraňujú to čo americké vzdušné sily nedokázali ani po 50-rokoch výskumu a skúsenosti. [2 a pol *](11.8.2011)

Bylo to hezké, ale když to srovnám s výletem na Kokořín, tak bych raději znovu vyrazil na výšlap než se opětovně díval na tento snímek. On není špatný, proto má ode mne tři hvězdy s odřenými cípy, ale kdyby mi bylo o třicet let méně (nebo více), tak bych se určitě bavil lépe.(8.2.2012)

Parádní akce vykolejeného vlaku. Škoda, že film nebyl celý v takovém duchu, protože mimozemšťan vypadal jako maňásek a ke všemu ho bylo vidět tak 2 minuty.(4.9.2011)

• - Ke konci traileru, když se oddaluje záběr od objektivu kamery, proběhne řada písmen. Pokud si to pustíte pomalu, dočtete se tam: "scariest thing i ever saw". Když to potom zadáte do prohlížeče jako webovou adresu - www.scariestthingieversaw.com, dostanete se na vzdálenou plochu, kde se přes příkazový řádek můžete dostat k audio souboru s divným zvukem. Profil je aktualizován, tudíž přibude více dokumentů. Jedná se o reklamní kampaň. (Kailo)

• - Celý film provázela záhadná kampaň, na oficiální stránce filmu byl postupně po jednotlivých klipech zveřejňován tajný dokument z oblasti 51, ve kterém můžete vidět vědce zkoumající monstrum a jeho kosmickou loď. (M.F.STUDIO)

• - Neuvěřitelně dlouho dokázali J.J. Abrams a Steven Spielberg udržet film pod pokličkou - první teaser byl ukázán příjemně překvapeným divákům na americké premiéře Iron Mana 2 (2010). (Carljack)