Díky Spielbergově produkci se nedal očekávat mysteriózní sci-fi thriller, jak tomu možná napovídal teaser trailer. Tohle je prostě popcornový spektákl. Každá generace, kromě vašich babiček, si v něm něco svého najde. Převážně je to přehypované dětské dobrodružství, v kterém jde o život všem ostatním, jen je hlavním hrdinům. První půlka snímku je bezesporu nejlepší, a to hlavně díky nadsadité vlakové srážce a pouze v náznacích tušeného monstra. Ta druhá už sklouzne do zbytečného patosu, scenáristických náhod a digitálního finále, v němž monstrum asi neoslní tak, jak tvůrci zamýšleli. Ale jinak všechno tu klape nadmíru dobře, ani ti dětští představitelé mě nesrali. Čas od času prostě tenhle styl rodinné zábavy neuškodí.(27.8.2011)

Nevyrostl jsem na spielbergovinách, takže nostalgie po nich se nekonala, pouze obecnější nostalgie po filmových osmdesátkách a jejich lehkonohém vyprávění se srdíčkem. Zato jsem ale zatížený na ohlížení se za dětstvím (STůJ PŘI MNĚ, NAVŽDY SPOLU...) a na filmy o filmařích (AMERICKÁ NOC, ŽIVOT V OBLOUZNĚNÍ...), takže tady SUPER 8 hned dvakrát zasáhla cíl.(8.9.2011)

Zmutovaný E.T., který mě sere přesně tím, čím mě srala většina osmdesátkových "dobrodrůž s děckama" - někdo to miluje, já to "toleruju". Ale samozřejmě je milé, že někdo v dnešní době natočí něco takhle oldskůl. No aspoň že samotný mimozemšťan není trapák jako jeho postižený bratr a ten telefon si umí obstarat sám.(10.10.2011)

Abrams tentokrat sice neboduje tak jako v pripade ST nebo M:I, ale i tak natocil paradni kousek. Jedinej problem je vicemene naprosto neoriginalni pribeh o parte kluku, ktery vsemu pridou na kloub a zlejch vojacich, kteri se snazi neco ututlat. A ruku v ruce s tim jdou naprosto sablonovity postavy. Jinak je vetsinu casu film docela napinavej, coz je hlavne diky tomu, ze clovek ceka, co ze to vlastne z toho vlaku vylezlo. Uprimne receno, moc se neteste, neni to nic originalniho a designove to vypada lehce smesne. Nastesti film slusne graduje, sem tam nejaka honicka, sem tam neco vybuchne, proste se neustale neco deje a deticky tentokrat nejsou vyjimecne nijak otravny, takze za me spokojenost.(11.8.2011)

Ach Bože, tak rád člověk vzpomene na Ztracené... JJA nachází význam i ve zcela běžných věcech. Inspirace a citace a zatím ten nejnadýchanější popkorn sezóny. A to ho nemám rád. PS, jestli ten film chcete, Bontoňáci, dát do kin s dabingem, jste vážně hlupáci.(21.7.2011)