Pocta Spielbergově tvorbě je ze Super 8 velmi patrná, ať už se jedná o využívání jeho motivů - realizace dětských snů, rodinné vyznění, určitá emocionální klišé, tak o přímé odkazy na E.T., Blízká setkání a diskutabilně i další filmy... Abrams na jednu stranu chápe, že film musí být svébytný a nemůže stát jen na odkazech, ovšem na stranu druhou se mu to nedaří dotáhnout do cíle. Zhruba první třetina je ještě zajímavá, velmi atmosferická a výborně připravuje půdu pro odkrytí sci-fi prvků, bohužel za ni následuje jen úmorné a velmi, velmi průměrné běhání sem a tam. Událost postihující městečko se stále ne a ne vybarvit a teprve až na samém konci, když vidíme na vlastní oči, oč kráčí, Abrams se s tím vypořádá tak neskutečně klišovytým, nezajímavým a nudným způsobem, že by si i samotný Spielberg ublinkl pod košili... 5/10(31.8.2011)

Sympatická scifárna, která sice postrádá hutnou atmosféru, ale pár výživných scének obsahuje. Inklinace k E.T.ho odkazu je zřejmá, ale tohle rozhodně není rodinný film pro dětičky. Abrams téma ozvláštnil amatérskou zombie filmařinou, okolo níž je scénář de facto vystavěn a která snímek zároveň trochu odlehčuje. Z hlavních dětských postaviček mě výrazněji nezaujal nikdo, jen jsem si s údivem všiml, že Joel Courtney je o víc jak dva roky starší, než Elle Fanning, přičemž na mě působili svým vzhledem spíše obráceně. Ale to je jen takový detail na okraj. ;-)(21.4.2013)

,,SKONČÍTE MRTVÍ....JESTLI O TOM BUDETE MLUVIT...VY I VAŠI RODIČE ZEMŘETE“....... /// Co přinutilo vědce a biologa dr. Woodwarda, sednout do auta a vyrazit po kolejích vstříc vojenskýmu nákladnímu vlaku? (mimochodem, ta scéna s vlakem je parádní!) A do toho všeho natáčí Charles film, Joe miluje Alici a celkově se tady v Rose Hill děje něco zvláštního, protože nezmizely jen mikrovlnky, ale i šerif, pes .... Napínavý DĚTSKÝ dobrodružství. Ne jako od Kinga, tohle mi připadá, jako že tvůrci neví, kdo má řvát nadšením. Děti kolem 12ti budou srát magi v kostkách a dospělejší asi nepochopí honění dětí tankem. Proto říkám – nadstandartní DĚTSKÁ filmová zábava, která zvedá laťku od Pokémonů zase kapku jinam. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Včera mě řekl jeden černoch: ,,je ve mě, stejně jako já jsem v něm. Takže až se s ním příště uvidíte, uvidím vás také.“ 2.) ,,E.T. byl přiblblej mazel (kterej utrácel za telefon). 3.) Chci vidět svý dítě posraný strachy. 4.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ **(24.10.2011)

Díky Spielbergově produkci se nedal očekávat mysteriózní sci-fi thriller, jak tomu možná napovídal teaser trailer. Tohle je prostě popcornový spektákl. Každá generace, kromě vašich babiček, si v něm něco svého najde. Převážně je to přehypované dětské dobrodružství, v kterém jde o život všem ostatním, jen je hlavním hrdinům. První půlka snímku je bezesporu nejlepší, a to hlavně díky nadsadité vlakové srážce a pouze v náznacích tušeného monstra. Ta druhá už sklouzne do zbytečného patosu, scenáristických náhod a digitálního finále, v němž monstrum asi neoslní tak, jak tvůrci zamýšleli. Ale jinak všechno tu klape nadmíru dobře, ani ti dětští představitelé mě nesrali. Čas od času prostě tenhle styl rodinné zábavy neuškodí.(27.8.2011)

Do závěrečné třetiny na hranici geniality. Dokonalá upomínka na 70s/80s tvorbu páně Spielberga, v níž se skloubí nejen dobový feeling s moderním snímáním (byť již notně recyklovaným), ale i rodinné drama (fantastické děti v hlavních rolích) s hororovým sci-fi (atmosféra jak z Insidious), do čehož navíc neodolatelně brnká Giacchinův "williamsovský" soundtrack. Jenže pak dojde scénáři i režii dech (zkratkovitost úplně rozhodí rytmus), na spočítání logických děr nestačí prsty, otěže převezme ušmudlaný patos a divák zjistí, že ho mimozemská entita (stejně jako všichni s výjimkou ústřední partičky děcek) a její osud absolutně nezajímá. A finále, seč věrné "tradici", je podpásovkou typu pointy z Války světů. Možná až příliš zklamaných 7/10, jimž malinko přidává dokonalost titulkové "zombiárny". A Elle Fanning je skvostná herečka. [Artis Kino Wien](10.8.2011)

• - Představitelé hlavních chlapeckých rolí dostali od štábu jako dárek kola, na kterých ve filmu jezdili. (Kacitr)

• - V závěru filmu, kdy na všechny předměty působí magnetismus, je možné vidět vojáka se zbraní v ruce. V ústech Cary (Ryan Lee) jsou navíc rovnátka, která by měla být také ovlivněna. (Timak)

• - Město, ve kterém se snímek odehrává, je pojmenováno po Abramsově matce Lillian. (272827)