Když vám hoří půda pod nohama, není nad rodinný výlet. Libor (Igor Chmela), bývalý učitel dějepisu, který dosáhl vysokého manažerského postu ve významném finančním ústavu, si řadu let spokojeně žije společně se svou rodinou v luxusní vile na okraji Prahy. Bezstarostný život ale netrvá věčně a na povrch začnou vyplouvat machinace s penězi klientů týkající se celého vedení banky. Libor se následně ocitá pod dohledem policejních vyšetřovatelů, kteří mu začnou tvrdě šlapat na paty. Snaží se uniknout před hrozícím vězením a oddálit osvětlení celé situace své nic netušící manželce (Eva Vrbková). Rozhodne se tak pro netradiční útěk, kdy pod záminkou společné dovolené odveze celou rodinu na jižní Moravu. Prchání před spravedlností se stane cestou plnou hledání ztracených vztahů nejen mezi „uprchlíky“, ale také s jejich spolužáky z vysoké školy (Jiří Vyorálek, Simona Babčáková), které náhodou potkávají a kteří žijí své „obyčejné“ životy v okresním městě. Po krátké době ale policie odhaluje další souvislosti včetně místa, kde se rodina nachází, což odstartuje skutečné rodinné drama a stále se zrychlující cestu – útěku před spravedlností i pod povrch vztahů v rodině. (oficiální text distributora)

kokofek

Úžasně svěží v záplavě českých snímků.Přemýšlíte aspoň celý druhý den.Co má vlastně cenu a jestli je tak jednoduché žít šťastně až do smrti.No není. ()

zigy

Sedláček opět nastavil zrcadlo naší společnosti= honba za penězi. Kdo má křivou hubu, tak se mu ten film nebude líbit. Mě sednul, i když tempo Chmelova útěku je pekelně pomalé.... Jaký je vlastně smysl života? ()

allegria

Nijak zvlášť mě film neokouzlil, i když je fakt, že mezi českou tvorbou nejspíš patří k lepší polovině. Ale hodně mi vadila ta zcela zbytečná scéna se psem, jejíž význam (snad alegorie?) jsem moc nepochopila. Měla ale podstatnej vliv na moje hodnocení, a to i přesto, že v titulcích na konci ujišťují, že "žádnému zvířeti nebylo ublíženo". Z paměti mi tu hrůzu dlouho nic nevymaže. ()

PTuranyi

Výborný príbeh a sonda do svedomia a vzťahu bankového manažéra obvineného z tunelovania, ktorý sa snaží posledné dni na slobode venovať rodine a premýšľať o hodnotách. Produkčne mierne nadpriemerné a herecky tiež nie úplne dokonalé, ale tematicky odvážne a celkovo dobre zvládnuté. 70% ()

Hon2ar

Všichni herci zahráli na jedničku a hlavně díky nim a Sedláčkově režii, budete celou dobu držet palce Igoru Chmelovi, i když víte že je to grázl. ()

glsak

Sedláček ve snaze přiblížit se davovému divákovi trochu popírá sám sebe. Ale na druhou stranu to dělá vědomě. Přestože mně osobně víc sedí jeho předešlé malé velké filmy, upřímně bych si přál, aby si tento film našel diváky jak mezi menšinou (chcete-li "artovými intelektuály"), tak mezi většinovými diváky, a neskončil někde na pomezí všemi opomenut. To by byla obrovská škoda. Už kvůli aktuálnímu poselství mířícímu (a dost trefně) do vlastních řad. ()

d4

Nápad aj prevedenie veľmi podarené. Vzhľadom na súčasné (ne)kvality českej kinematografie veľmi kvalitný film. Trochu ma však štvali niektoré herecké výkony (napríklad miestami až afektované prehrávanie Simony Babčákovej) a hlavne pseudovtipné narážky na policajný zbor (trápne vtípky hlavne v podaní dvojice Finger + Fingerová) - z celého policajno-detektívneho zboru bol najvtipnejší asi policajt, ktorý na konci Libora "dolapil". Ak nemáte radi súčasnú českú kinematografiu, tento film bude iste milým prekvapením a spestrením. ()

rene75

Jsem rozpolcen. U filmu jsem se nudil - nevím proč by mne měl zajímat osobní život nějakého podvodníčka. Nejlíp podle mně fungují jen scény ve Strážnici, Babčáková a její manžel dobře popsali tápání těch, kteří tak moc chtějí slovy něco změnit, ale nemají na to sebemenší vůli. Srandovní scény (většinou s policajty) jsou sice vtipné ale zmysl filmu spíš zatemňují než ozřejmují. Co ale ve mně pořád zůstává jsou následující otázky: Můžu tím, že kradu, konat ve finále dobro? Když kradu ve prospěch rodiny, neničím tak trochu i rodinu samotnou? A za tohle přidávám hvězdičku další. ()

Vlkopec

Velmi lidský film, jak je u Sedláčka obvyklé. Na rozdíl od mnoha jiných filmů, kde mnohdy nechápavě koukám, co postavy dělají, aniž mi je byť jen trochu jasné, co je k tomu vede (což bude někdy dáno slabinami scénáře, jindy tím, že v rámci stříhání něco docela podstatného vypadlo, a někdy mojí nechápavostí), tady všem postavám rozumím. Dovedu si představit sám sebe, že bych bezvýchodně zabředl jako hlavní hrdina, že bych po něm úporně i když bez nadšení šel, jako ten kriminalista, že bych skončil jako jako lehce frustrovaný zástupce ředitele gymnázia, a nakonec i že bych buzeroval lidi způsobem, jakým to dělají Sedláčkovi místní policajti (kdyby se mi stalo to neštěstí, že by ze mě osud chtěl mít českého policajta). O ženských postavách platí nemlich to samé. Výborný film, kterému ale k velkému filmu přece jen něco chybí. Ale ne moc. ()

Sindymindy

Ačkoliv českým filmům moc nevěřím, tenhle mě příjemně překvapil. Objevilo se v něm dost silných momentů a mouder na to, abych odcházela z kina spokojená. Film není o příběhu a už vůbec ne o zkorumpovanosti - zaplaťpámbu. Film je o manželství, o vztazích, o tom, že je dobré vědět, co je dobré a co zlé. - "Proč nemůže mít člověk všechno co chce? - Protože by se rozpadl." Film s nádechem životní poezie, která ale není vytržená z kontextu všedních dní a to je na tom to krásné! Bravo Robert Sedláček, bravo! A taky mě okouzlila Eva Vrbková. Už tím jménem... ;-) ()

Augustyn

Jak to je, tak to tady prostě je. Škoda jen, že je tu toho ještě víc, zbytečně víc. Ať jseš totiž menežr ve vatě, učitel, vyšetřovatel, nebo třeba hospodskej, tak jseš furt jen podělanej člověk. A my si na tebe posvítíme, trochu se v tobě porejpáme. A co z toho vyšpekulujem? Na to si musí odpovědět každej sám, hernajz! Tak to jsem chtěl teda říct. ()

HMTD

Film na české poměry velmi dobrý, Simona Babčáková a její filmoví manžel byli asi nejlepší částí filmu. Igor Chmela mi svým výkonem sice připomínal sociopata, naprosto bez emocí a nebo byl tak emocionálně vyčerpaný, že už emoce neprojevoval, vlastně to k jeho roli nejspíš patřilo. Zajímaví námět a zajímavé pojetí tak za lepších 70 procent. ()

Chuckiecz

Tenhle film má světlejší okamžiky, ale nezaujal mne. Tak nějak mi nesedí představa podobného týpka... Filmařsky mi to přišlo odvedené celkem slušně. Jen ti herci a role mi přišly takové ... jako z jiného světa. Tunelář si nejspíše neuvědomí, že přijde o rodinu, když spadne klec Policisté nebudou používat zásahovku za každou cenu... ()

e-pilot

Na jednu stranu se jedná o film s jakýms takýms odrazem doby, dokonce se špetkou toho realismu. Na druhou stranu je však v podtextu zřetelná (doufám, že nechtěná) snaha ospravedlňovat "pochybné manažery", a to se mi opravdu nelíbí. Nikdo, kdo byl u vesla, nemůže tvrdit, že nevěděl, kam jeho loď pluje! ()

Fracek

Naprosto nemotorný, nic nesdělující film. Odfláklá sonda do života mazaně vypráskaného kohokoliv, kdo najednou má potřebu troubit rádobyoduševnělá moudra do vesnického rozhlasu. Potom se nadýchat kravské mrvy krajiny svého dětství, aby v nápravném zařízení měl na co vzpomínat. Jediná kategorie, kam lze film zařadit, je kategorie Zvonilka s motýlem Emanuelem na stopě brouka Pytlíka v krajině dětství Ferdy Mravence. Only one point za Igora Chmelu, že alespoň přestal prznit ten dějepis. ()

byk_1

Když jsem viděl Igora Chmelu v hlavní roli, tak jsem se toho celkem obával, jelikož Chmela mi přijde svým vzezřením poněkud nudný a unikátními hereckými výkony zrovna neoplývá, ale můžu říct, že role mu perfektně sedla a film mě hodně bavil. Konečně film, který pojednává o novodobých problémech aniž by byl nějakým způsobem přitažený za vlasy (bez jediné mrtvoly a milióny vystřílených nábojů)! ()

Fifinka

Výborný Chmela, výborná Vrbková. Moc sympatický film, který si na nic nehraje a ukazuje člověku, jak to v mnohdy nedosažitelném reálném světě prostě chodí. Čekala jsem emocionální sra*ku, ale jsem mile překvapena. ()

surprise

Ano, zaujalo mě to, ano líbilo se mi to, ano prožil jsem si to, ale jakoby se milý pan režisér pořád jen rozcvičoval na něco většího, údernějšího, mocnějšího, na film o kterém se bude mluvit i za 100 let a to Robertu Sedláčkovi a jeho týmu upřimně přeju. ()