V létě roku 1950 se 71 studentů na vojenské základně, provizorně vytvořené z dívčí střední školy v Pohangu, bránilo stovkám severokorejských vojáků. Bránili se 11 hodin a díky jejich odvaze se spojenecká vojska posunula více do útoku. Film je natočen na základě skutečné události a děj byl inspirován dopisem jednoho ze studentů. (balone)

bono22vox

Od romance k valecnemu filmu... no... a ono to funguje a velice dobre... uvod je vubec uzasny a jde videt, ze penize byli dobre investovane, ale u me prece jen o tu jednu hvezdu vedou Pouta valky ()

TomStrom

Válečných filmů se nám ročně příliš mnoho neurodí, přece jen takový film vyžaduje hodně komparzu, peníze na efekty a sehnat nějaké ty historické rekvizity, v ideálním případě včetně tanků a letadel. Tak se nám ročně objevují desítky a stovky dramat, krimi a nízkorozpočtových horrorů, ale na valečné filmy už je těžší narazit. Mrtvý žánr to však naštěstí ještě stále není. Zavděk proto rozhodně beru i tímto filmem jihokorejské provenience, který sice také není učiněným velkofilmem, ale najde se v něm dostatek akčních sekvencí, k tomu dobře zpracovaných. Námět má film ideální, hlavní záporák má šmrnc a scénář je také zdařilý, byť má film i pár hluchých míst. Jen trošku zamrzí určité nesmyslné chování postav během boje, například když poslední přeživší nepokryjí schodiště, i když je to jediná přístupová cesta k nim a valí se po něm zástup nepřátel. To je naprosté nevyužití ideální střelecké pozice, ale co, připišme to prostě zápalu boje, dál už není, co bych vytknul. Tak, Hollywoode, co tak upustit od samých komiksových adaptací a vytasit se s něčím v podobném duchu? ()

Sykon

Především začátek a konec filmu měly skvělý náboj a perfektní zpracování plné výbuchů, špíny a krve. Bohužel ten střed trochu lavíroval, ale nikdy nespadl natolik, abych uvažoval nad nižším hodnocením. Naopak, trochu mě mrzí, že kvůli absenci výraznějšího emotivního náboje nemůžu dát za plný počet. I tak se ale jedná o skvělý válečný film. ()

Mastersn

Nebýt prostřední části a zkrátit film tak o 20minut dal bych asi 5*.Ale čekání na závěrečný masakr je neskutečně dlouhé.Čím dál víc se ale ujišťuji že Jihokorejci umí válečné filmy nejlépe ze všech.Tak nádhernou akci asi v jiných filmech jen tak neuvidíte.Zatím třetí nejoblíbenější válečný film z Koreje.1.Pouta války 2.My Way 3.Pohwa Sogeuro ()

lakart

Velmi zdařilé a řemeslně dobře natočené vyobrazení jednoho z mnoha momentů korejské občanské války. Myslím, že se filmu dobře podařilo skloubit akci, napětí, vztahy, atmosféru, beznaděj a emoce. Občas sice trochu zaskřípe scénář, ale je to jenom drobná vada na kráse. Doporučuji fanouškům válečných filmů. 90% ()

Clerfayt

Tento príbeh mal rozhodne naviac. Pri príbehoch ktoré sú podľa skutočnej udalosti totiž očakávam aj realistické spracovanie. Po technickej stránke je film na vysokej úrovni. Emócie tam sú, hudba a efekty sú slušné (aj keď každý z týchto aspektov som už v juhokórejských filmoch videl aj na lepšej úrovni). Nechýbalo veľa a film mohol byť 5 hviezdičkový. čo ho však zráža na kolená je najmä choreografia bojov ktorá je na úrovni Bčkovej počítačovej hry. V jednej chvíli juhokórejskí študenti ani nevedia ako sa prebíja zbraň a na konci každý z nich zloží 20-30 nepriateľských komoušov (nepreháňam), pričom sám vydrží 10 rán, potom ešte zabije ďalšieho komouša a dostane ďalšie 2 rany. Som síce pri ázijských filmoch zvyknutý na zvýšenú dávku pátosu ale toto bolo priveľa. Napriek tomu stojí za pozretie a niekoľko scén je naozaj podarených (scénka s granátom). Dávam 3,5* avšak je to o triedu slabšie než Nanjing! Nanjing!, Pouta války či Brestskaya krepost. Je to skrátka príbeh ktorý by som si asi radšej prečítal ako knižku. ()

Andik

Bojové výjavy sú fajn, ale obyčajnému človeku je z toho smutno ako ty mocný si s obyčajnými ľudmi posúvajú na šachovnici podľa svojich dohôd. ()

RigorMortis

Ďalší z vojnových filmov sever vs juh. Vojna je svinstvo a ak aa do nej dostanú úplní zelenáči, ešte študenti... Potešilo ma, že aj uprostred toho všetkého chaosu zostal priestor aj na úsmevné scény (nechcené odpálenie skladu so zemiakmi, Charleston Swing...). Oproti Putám vojny to však bolo citeľne slabšie. ()

helrohir

Celkom zaujímavý film z prostredia Kórejskej vojny, ktorému nechýbajú drsné a kvalitne natočené bojové scény, ale taktiež sa snaží stavať na príbehu a emóciách. Vizuálu tiež nie je veľmi čo vytknúť, vo filme vyniká efektná kamera, ktorá dokáže vykúzliť úchvatné zábery a scény (trebárs prestrelka v obilnom poli). Už tradične, ako to býva u mnohých podobne ladených filmov, dôjde aj na typické scény plné klišé (trebárs predčítaná korešpondencia písaná blízkej osobe), ktoré však neodkážu vyvolať ani záchvev nejakej emócie. Bez tak to vyzeralo na slušný vojnový film s nutnou dávkou klišé, nebyť záverečnej akcie. Tam totiž pátos a glorifikácia postáv dosahuje neuveriteľných výšin, pričom fakt, že partia študentov, z ktorých väčšina neodkáže v priebehu filmu ani poriadne strieľať, bez problémov kosí nepriateľských vojakov je len ťažko uveriteľný. A korunu tomu všetkému nasadzuje akcia dvoch hlavných postáv na streche, kde si chalani s guľometmi v rukách za spomalených záberov robia taký severokórejský body count, že by im ho závidel aj samotný Rambo. Veľká škoda, že sa to v závere takto zvrhlo, preto u mňa ide len o priemerný film. 60%. ()

jack_scott

Pouta války se logicky nabízejí pro přímé srovnání, ALE to je srovnání jablek s hruškama. Tohle není ani moc o příběhu, který je vyobrazen prostě divně, zato je to o jednoduchém efektu na diváka. A to filmové efekty to má hodně propracované,určitě lépe než Pouta. jenže opět je tu ALE - tohle je jen nereálná akční řež, včetně záporáka jak z komiksu, to v Poutech fakt neni. Beru že někomu to bude asi vyhovovat, ale mě tyhle historické překrouceniny natočené pro akční efekt tolik neberou. *** a 65% - a to ještě díky vysoké kvalitě triků. ()

davistercz

Velice pěkně natočený film... 100% splnovalo mé požadavky... I když někde byly slabší scény,ale i přesto musím dát plný počet bodu ()

Reiner

Jednoznačně velmi dobrý film, který si své příznivce najde. Skvěle natočená akce, flashbacky i mentální náplň. Navíc jsem se u toho filmu i sem tam pobavil nad skvělými dialogy :) 5* ()

pafka

Tak vyborny valecny film se vsema digitalnima kamerama a trikama umi taky Korea. Pochopitelne ta Jizni. Kdo ma rad valecne filmy, rozhodne si nesmi tento kousek nechat ujit. Jedine, co mi vadilo, ze parta studentu si vas neomotoala kolem prstu a vy s nimi tam uplne nebyli. Sice to nejak funguje, ze se k sobe navzajem najdou cestu, ale rozhodne to neni tak, jak by to mohlo byt. Presto je to urcite nadprumerny valecny bijak. ()

HonziKaja

71 mladíků, komunista - zabiják a celkem masakr (scéna na střeše je už trochu moc) ale jinak velmi kvalitní film s vygradovanou atmosférou a koncem na slzy, znáte to. Jo, malý komunista je jen smutnou připomínkou co dokáže extrémismus vlevo či vpravo. ()

caniferus

Hviezdicka za snahu, ale inak komicka azijska katastrofa. Juhokorejsky stupidny patriotizmus za kazdu cenu, ci sme zli, ci dobri, pokial sme Juzni Korejci sme majstri sveta!!!! A potom tu mame vysledok v podobe KIA SLOVAKIA. Po tejto polizanici si ostava uz len dat KIMCHI a ist spat!!! ()

Miroslav.Zac

O Korejské válce toho vím ještě míň, než třeba o Vietnamu, co ale vím jistě, že Korejci o své občanské válce točí takové spektákly, že by se za nemuseli stydět ani Američani, Rusové nebo Číňané. Tohle je jeden z nich. ()

soulless

Film, který se snaží reflektovat válku očima studenta, ačkoliv o samotné válce, nebo studentech vůbec není. Za prvních 10 minut by se nemusel stydět kdejaký velkofilm, zbytek filmů už je klasickým válečným filmem založeným na dramatickém podkladu. Není to vůbec špatné, vzhledem k tomu že to je natočeno na 60. leté výročí oné bitvy u Pohangu ... ona ta skutečná událost film dost limituje. To však nemění nic na tom, že 71: Into the Fire považuji za nejlepší válečný film roku, který vzdává oněm jedna sedmdesáti mladíkům holt se vši parádou ()