Když v roce 1989 celé Německo slaví znovusjednocení, dva mladíci Veit a Tom se rozhodli vyjet do Ameriky. V kapse měli “pro začátek” 100 německých marek. Chtějí najít Veitova otce, který uprchl dlouho před pádem Berlínské zdi. Vypravili se do San Francisca, kde by údajně měl žít Veitův otec, peníze jim ale stačí jenom na letenku do New Yorku. Tady začíná odysea dvou „Ossis“ aneb Dederónů za velkou louží… (JOJ Cinema)

JohnCZ

Pro road movie mám slabost a pokud se spojí zajímavý námět a namíchá vyrovnaný mix komedie a dramatu, má film z půlky vyhráno. Čekal jsem jen prdlou komedii a proto mě jistý důraz na dramatickou linku velmi potěšil. Dvojice mladých svobodných komunistů byla od pohledu sympatická, story nikterak objevnáa místy trochu přitažená za vlasy, avšak s poměrně nečekaným vyústěním. Dobrodružná atmosféra mě na tu chvíli naprosto pohltila a hned jsem měl chuť na cestu napříč Amerikou vyrazit taky. ()

khedy

Po prvních 30 minutách mi to celé připadalo tak trochu jako Eurotrip očima němců. Nicméně němci mě nadále přesvědčují, že točit umí a to jsem ty jejich filmy vždycky nesnášel(!). Chybělo mi tam trochu víc toho "slibovaného" humoru, celé se to tváří spíš jako drama, přesto některé scény pobavily. /75% ()

FFilipCZ

Velice povedený snímek. Výborná hlavní dvojice hrdinů. Skvělé scénky. Rozhodně stojí za shlédnutí! Právem zasloužené čtyři hvězdy! ()

slunicko2

Nevýrazná komedie s dramatickými ambicemi. 1) Tato road movie má téměř vše, co se od ní očekává - sympatické hrdiny (výborný 29letý blonďatý Matthias Schweighofer a dobrý stejně starý Fridrich Mucke), pěknou krajinu, příjemný děj. 2) Aby však tento nevýrazný a ničím nezapamatovatelný film na mě více zapůsobil, museli by ho natočit o dvacet let dříve a já bych nesměl prožít jinou sice, ale rovněž docela dobrodružnou americkou anabázi. Takhle to ani ti dva docela pěkní kluci nevytáhnou na více než dvě hvězdičky. ()

kapsomut

Pro mě určitě překvapení. Čekal jsem absolutně stupidní sra*ku. Ale jak už tu někdo napsal, u tohodle filmu zažijete opravdu hodně pocitů. Rozhodně ale z tohodle filmu září pohoda. 75% ()

Aelita

Být takto nadšený z Ameriky v roce 2010 je vrchol nevkusu, i když se jedná o retropohled. Zároveň získávat jakékoliv výhody u cizinců posmíváním se a záměrnou kritikou své vlasti je vrchol podlézavosti. To je hlavně záležitost a úděl disidentů, zaměřených na zahraniční odběratele, nikoliv na skutečnou konstruktivní kritiku a práci na zlepšování poměrů ve vlastní zemi. ___ Způsobem a mírou podvodu jsou tito dva dederoni (přezdívka pro obyvatele bývalé NDR) velice podobní dvojici mladíků z filmu Sibiř (http://www.csfd.cz/film/42691-sibir/), až na to, že ti druzí neprodávali svoji zemi, ale své služby. Vlastně mi ti "Sibiřané" byli mnohem sympatičtější. ()

Juto

Zábavný kamarátsky film z road movie s malým milostným príbehom. Vo filme je veľa momentov humoru a grotesky, ale aj niektoré dojímavé emócie. 6/10 ()

andrii

Bezstarostná jízda za velkou louží. Neomezené možnosti v zemi svobodné. Road trip ztrát a nálezů pro ty, co nejsou zrovna "Born In The U.S.A." Otevřená cesta knihy přátelství. ()

DivX

CHYBA VE FILMU: Když kluci dostanou auto a jedou po ceste tak spolujezdec ma otevřenou strechu a vystrkuje ruce. Zaber pozdeji (při pohledu seshora) ji ma zavrenou, na dalsim otevřenou a na další při pohledu zevnitř zase zavrenou a pak otevřenou. CHYBA VE FILMU 2: V gay baru je videt ze tycky před kterými kluci tanci v jednom zaberu zmizí a v druhem se zase objeví. A to s nima nikdo nehýbal a ještě netancil. (74:41) ()

Honzek

Bylo to moc hezký. Takovej ten film, kterej umí vzít za srdce a je točený přímo od něj. Jen u málo snímků pociťuji od začátku jistý hřejivý pocit u něhož vím, kam směřuje. Krása, sranda, vtip, smutek, přátelství, dojemnost a good feeling, to vše a možná mnohem víc jsem z toho cítil a jsem moc rád, že jsem to viděl. A ano, je to ten případ filmu který pustíte rodičům a nebudete se za nic stydět ba naopak. Krásná kinematografie. ()

elanius

No ja si nemôžem pomôcť a musím ísť na maximálnych 5. Tento film je presne taký, aký som chcel aby bol. Ľahučko natočený, veľmi jemne vtipmi nadávkovaný (scéna s posteľou ma dostala tak, že som musel film na chvíľu stopnúť pre záchvat smiechu, ostatne scény sú síce menej vtipné, ale nie sú trápne, čo je malý zázrak) a záver je krásna perlička za veľmi slušných scenárom a úplne posledná scénka je len dôkazom že to tu niekto s výborným filmom myslel dobre :). S kľudným svedomím dávam Friendship! na rovnakú úroveň ako podobný Little Miss Sunshine. 9/10 ()

rockwoman

Opět má oblíbená německá kinematografie na kterou nedám dopustit. Náckové? Kdepak. Začínající filmaři,vypadající fakt potřebně,že mají nárok na americkou snídani zdarma a s úsměvem. Leningradští hřebci, kteří dovedou rozpálit celý gay bar :-) Nejmilejší,svobodní,němečtí komouši jaký můžete potkat. Když je nejlepší přítel stále nablízku,dá se překonat i ten nejbolestnější okamžik. Matthias Schweighöfer & Friedrich Mücke, tihle dva sympatičtí hoši mě příjemně pobavili :-) ()

ghatos

Sázel jsem na kluky z Východního Německa v USA. To je sám o sobě atraktivní námět, jenže to příliš nevyšlo. Schématické vypravění bez chutě či zápachu neurazilo, přesněji řečeno horko těžko se to vyškrábalo na 3*. 52%. ()

greetchen

Neviděla jsem až tak moc německých filmů, ale když už mi nějaký padne do hledáčku, většinou to stojí za to. Což platí i pro tenhle. Čekala jsem road movie plnou laciných vtípků, ale je z toho příjemný film, víc drama, než komedie, od kterého se vám nechce odtrhnout oči. Nehraje přehraně na city, nenabízí omleté gagy, tenhle film je svůj a rozhodně stojí za vidění. ()

slovan1

Sympatická road movie. Mé očekávání v německou verzi Road Tripu se nevyplnilo. Jde o poměrně inteligentní zábavu s pozadím temné doby komoušu. Ikdyž zde si to ti dva kluci v Americe po většinu času užívají, nakonec je minulost nějak zasáhne. Fajn scény při promítání dokumentu v kině a setkání se "skutečným" otcem na konci. Kamera si vyhrává a některé záběry Americké krajiny jsou fakt skvěle. Fajn hudební doprovod a krásná Alicja Bachleda. ()

Pollock

Trošku jiná Road Movie, s hodně zajímavým prolínáním německé a vzápětí velmi pro-americké nálady. Originální vtipné scény, kterě tak jakoby náhodou vyplynou z děje (např. maska Darth Vadera v kufru). Musím přiznat, že zde mě všichni ti rozjásaní američané s otevřenou náručí až tolik nebrali, ale vše napravil skvělý dojezd filmu, který zajímavým způsobem dospěl k jedné z dalších etap německé minulosti. ()

velkyvezir

Čtyři a více hvězd? Tak to fakt ne... průměrný film balancující na pomezí pokusu o komedii a analýzy vztahu dvou kamarádů. Jednou stačilo. ()