Dvojitý agent

• USA The Double (více)

Přes mexickou hranici se do USA dostala skupina ruských agentů. Po půl roce došlo k vraždě senátora Dennise Dardena a to přímo před očima dvou agentů FBI, kteří senátora dlouhodobě sledovali. Pachatel unikl a ani agenti nespatřili jeho tvář. Způsob vraždy ukazuje na ruského nájemného vraha Cassia, který je však podle všeho dávno mrtev. Případ přebírá CIA. Bývalý agent Paul Shepherdson věnoval více jak dvacet let, aby Cassia našel, a tvrdí, že ho zabil. Naproti tomu mladý FBI agent Ben Geary si stoprocentně jistý, že vraždu spáchal Cassius. Má o něm rozsáhlé znalosti a dokonce o něm napsal diplomovou práci, díky které se pak dostal do FBI. Podříznuté hrdlo drátem a navíc způsobem typickým pro Cassia mu dává jistotu. Paul se dozvídá, že jeden z Cassiových spolupracovníků, kterému se říká Brutus, je ve vězení. Paul se domníval, že zemřel a tak společně s Benem za ním zajdou, aby se dozvěděli, kde je Cassius. Aby mu rozvázali ústa, donesou mu rádio, po kterém Brutus již dlouho touží. Ale Paul výslech ukončí s tím, že Brutus lže. Nicméně mu tam rádio nechají. Toho Brutus využije a spolkne baterie, což u něj vyvolá zvracení krve a musí do nemocnice, odkud se mu podaří utéct. Paul s Benem ho pronásledují, a když se rozdělí, aby měli větší šanci Bruta nalézt, Paul Brutovi poví, že on sám je Cassius a podřízne mu hrdlo. Později chce to samé udělat Benovi, ale spatří jeho mladou ženu a rozmyslí si to. Před rodinou mu to nechce udělat. Ben je velmi chytrý a netrvá dlouho a začne Paula podezřívat, že je Cassius. Nechává si své podezření zatím pro sebe, ale Paula sleduje. Mezitím byl v USA spatřen ruský nájemný vrah Bozlovski. Paul za pomoci svých kontaktů zjistí, kde se Bozlovski nachází a zajde za ním. Bozlovski uniká, ale na místě je nalezen muž s podříznutým hrdlem. To Bena ujistí o tom, že Paul je opravdu Cassius. Za pomoci svého kamaráda dají dohromady fotografie ze všech vražd, které provedl Cassius a na všech je vyfotografován i Paul. Jednoho dne najde za stěračem svého vozu fotografii Paula s manželkou a synem a zjistí, že byli zavražděni. Zabil je Bozlovski a Paul zasvětil svůj život pomstě. Zabíjel lidi, kteří měli se smrtí jeho blízkých něco do činění. Zbývá Bozlovski. Paul mu je na stopě a Ben zase na stopě Paulovi... (TV Prima)

Illy

Scénář možná nepatří mezi ty nadprůměrné, zpracování ale ano. Pro mě film účel splnil - hodinu a půl bavil a nenudil. Pokud hledáte intelektuální masáž mozku - ruce pryč, pokud ho rádi na chvilku vypnete -neváhal bych. Nazdar. ()

Lachvos

Gere jistota, Grace dobře asistoval, atmosféra správně napjatá, akce ne až tak vzatá do ruky, překvapení na konec hodně povedené, a závěr a v podobě "všechno dobře dopadlo" kapku clichoidní, ale přesto se snímek u mě lehce nadrpůměrné nálepky nezbaví... ()

Nolanofil

Aj keď sa zdá že to scenáristi prepískli, keby si to nejaký zručný režisér v strižni ukočíroval a zvratové žolíky nechal na neskôr, mohol to byť žánrová pecka, ktorá by ale stále mala príšernú hudbu. Priemerná bejkovina. ()

drozdy1

Zajímavá kriminálka,která není čím výjimečná,ale pokud máte rádi nenáročné kriminální filmy s kvalitní zápletkou tak byste se mohli zabavit. O to víc vás pak překvapí docela nečekaný konec. Hodnocení 60%. ()

GOREGASM

Richard Gere a Topher Grace kují pikle v konspiračním thrilleru, který recykluje stokrát viděnou hru na kočku a myš. A když už mu dochází dech, stejně jako matnému Gereovi, pomůže si učebnicově laciným zvratem, jehož důvěryhodnost silně konkuruje "neprůstřelné" kredibilitě českých politiků. Z nudné rutiny diváka alespoň na chvíli vytrhne okatě přehrávající Stephen Moyer, který jako by si na těch pár scén odskočil z natáčení čtvrté série True Blood. 40% ()

mourinho

Už letmým pohledem je vidět, že veškerý rozpočet byl obětován na hlavní hvězdu Richarda Gerea. Příběh je to ale zajímavý, takže čert to vem. Jen ten závěrečný zvrat, nebo chcete-li zjištění, mi už přišel poněkud zbytečný a tak nějak uměle naroubovaný. V celkovém výsledku ale vyznívá hodnocení spíše pozitivně. ()

BOURQUE

Film, kde sa nehrá na nič. R. Gere potvrdzuje, že rola dvojitého agenta mu celkom sedí. Keby to bolo ešte trošinku prepracovanejší, tak by z toho mohol byť silnejší nadpriemer. PS: Škoda, že S. Katic dostala len menšiu rolu. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Kingjiri

V komentáři je PÁR LEHČÍCH SPOILERŮ (ale myslim, že zážitek z filmu výrazně nezkazej). Po zkouknutí celýho filmu vás můžu všechny ujistit, že si trailer klidně můžete pustit, protože spoiler v něm neni tolik zásadní (dozvíte se ho už po necelý půl hodině) a převážná většina snímku staví právě na něm. Člověk nabyde dojmu, že už je všechno prozrazený a nemůže ho nic překvapit. Jenomže všechno neni uplně tak, jak se zdá a každej z ústřední dvojice má přece jenom nějaký to tajemství (twist na závěr). The Double je solidní žánrovej průměr, na kterej si sice za pár dní po projekci asi nevzpomenete, ale na jedno zkouknutí je to vcelku fajn podivaná. ()

Petyas

Oddechovka. Docela v pohode "televizni film". Nemel jsem z toho snad ani na minutu pocit, ze by se jednalo o neco nadprumerneho. Spise mi to celou dobu prislo, jako uvodni film k nejakemu novemu serialu. Videl jsem jednou a bohate staci. ()

Eilean Donan

To tie dialógy, to to napätie, ktoré vlastne ani neexistuje, to tá atmoséfra, ktorá stagnuje. A to rozuzlenie! Tomu sa hovorí krimi-dráma-akčný-thriller. ehm ()

E lan

Slušný film s trochu krkolomným koncem, znovu (po dlouhé době) dobrým Richardem a relativně (po první část film) povedeným scénářem. ()