Středoškolák Nathan Harper trpí návaly zlosti a sám sobě připadá cizí. Nevychází příliš ani s rodiči, kteří jsou na něj přísní, a navštěvuje psycholožku Bennettovou. Když se spolužačkou Karen pracují na školním referátu o pohřešovaných dětech, najdou na internetu fotografii malého chlapce. Na stránce simulující jeho dnešní podobu objeví Nathan sám sebe. Zjistí, že se jmenuje Steven a jeho rodiči jsou Lorna a Martin Priceovi. Spojí se on-line s adresou, ale netuší, že je odposloucháván muži kolem bývalého agenta srbské tajné služby Nikoly Kozlova. Ti záhy přijdou k nim domů, zabijí matku i otce a vyhodí dům po povětří. Nathanovi s Karen se ale podaří uniknout... Nathan volá policii, ale na lince se mu ozve agent CIA Frank Burton. Nathan je nedůvěřivý. Nakonec Nathanovi i Karen pomůže psycholožka Bennettová, která pracuje pro CIA. Harperovi byli také agenti. Nathanův pravý otec Martin Price je nezávislým tajným agentem a podařilo se mu ukrást Kozlovovi seznam pětadvaceti politiků a důstojníků CIA, kteří někdy prodali státní tajemství. Kozlov chce Nathana dostat, aby mohl Pricea vydírat a získat seznam zpátky... Nathan s Karen dostanou od Bennettové adresu, kde se mají zatím ukrýt. V bytě, který patří Martinu Priceovi, sebere Nathan pistoli a mobil. Když oba zjistí, že jsou jim CIA i Kozlov v patách, prchají odtud... Nathanovi se podaří několikrát odrazit útok Kozlovových mužů, pak ho najde Burton se svými muži. Nathan mezitím zjistí, že na mobilu z bytu je otcův seznam. Dojde mu, že je na něm i Burton, který se ho snaží dostat dřív, aby své jméno vymazal. Když je pak napadne Kozlov, Nathan s Karen znovu utíkají. Kozlov Nathana kontaktuje a vyhrožuje mu zabitím jeho přátel. Nathan mu řekne, že mu seznam vrátí, a dá si s ním sraz na stadionu během baseballového utkání... (TV Prima)

arcticsky

Jeden dobrý herec vedle druhého - a do té sestavy našroubují toho tupce Lautnera. To zas měla produkce v Halyvůdu svůj den. Jinak dobrá a drsná bitka byla snad jen v úvodu, kdy zemřeli rodiče hlavního "machra". A pak už tedy nic moc... ()

nessbeal

Toto je moj prvy film kde som ho videl a myslim ze to bolo dost v pohodicke, nudit som sa nenudil, utekalo to dost rychlo, ine komentare necitam, len sa divim preco je take nizke hodnotenie. ()

Flagg

Mluvit o Lautnerově ksichtu nebo jeho (ne)herectví by bylo nošením dříví do lesa. Otázkou však zůstává co v téhle kravině proboha dělá Sigourney Weaver... ()

Tred2

Popravdě jsem čekal, že bude hůř. Řemeslně se nejedná o žádný zázrak, ale ja si to docela "užil", aspoň v rámci možností. Herecký squad docela potěšil (Lautner na úrovni téměř snesitelný), zápletka trošku ujetá, klasicky spousta náhod a štěstěn na každém rohu. Finále docela slibné, ale nakonec trošku zklamalo (honička davem, a následný konec, zzz). Ze začátku jsem měl pocit, že tam je i nějaká nadsázka, ale to možná bylo nechtěně (vlček bez trička, to se asi muselo :-P). Každopádně to mělo slušné tempo, některé logické kroky byly reálné a celé to jako celek bylo docela slušně koukatelné. Kvalitativně je to pod průměrem, ale jako popcorn jednohubka se to zvládá bez problémů. 45% směrem dolů. ()

johnymdoe

Za těch pár akcí a za Sigourney (u které nechápu proč v tom hrála?...že by málo peněz?). To jsou dvě hvězdy a na víc to opravdu není. ()

dawe787

Pro mě hustej fičák, po první půlhodince seznamovačky s příběhem a hlavními postavami se to rozjede a trvá to až do konce. Taylor Lautner je potenciál pro dobré role do budoucna a dokázal, že nemusí hrát jen v upírských filmech pro bravo-girls. Na slabé hodnocení tu kašlu, mě film hodně zaujal. ()

artas

Teraz chcem či nechcem, musím súhlasiť s verbalom. Ten chalan čo mu nadávajú do herca, má prasačí rypák na mieste, kde býva zvyčajne nos, nevie poriadne hrať a jeho póza v celom filme "dívajte sa lamy, som ako Michelangelov David len krajší.." ma teda dosť iritovala. No a nakoniec dej, to malo byť čo, stále niekam cestovali a stále boli na tom istom mieste, celá CIA si nevie poradiť s deckom ktoré dovtedy nemalo žiadne skúsenosti, ale odrazu je rodený agent ach. Keď sa už konečne ten dej trocha rozhýbe, tak to rejža rozseká erotickým číslom, ktoré sa bojí dokončiť, aby mu to nezakázali v kinách ako mladistvým neprístupný. ()

Bozvav

Nevím co proti tomuto filmu všichni mají. Vidím tu daleko vyšší hodnocení u větších hrůz. Film je v pohodě. Nechybí akce, napětí, slušné herecké výkony. Pravda scénář je klišé, ale to je skoro vždy u tohoto typu filmů. Herecké výkony hlavních protagonistů byly v poho i když uznávám, že z Lautnera nikdy nebude výrazový herec, ale v akční rovině je dobrý. Prostě slušná akční podívaná. Za mne pohodových 75% ()

Wolvie

Obdivuhodně vykastrovaný akčňák,který by byl zoufale špatný i bez neherce Lautnera.Je mi záhadou,proč se do této upachtěné vykrádačky Bournea a dalších moderních akčních filmů pustili herci formátu Isaacse nebo Sigourney,ovšem minimálně jeden prospěšný fakt na filmu vidím.Po tomto nezdaru už snad nikdy nikoho nenapadne dělat z hvězd Twilight ságy hvězdy skutečných filmů. ()

mala_kea

Něco jako když hluchý Lautner tluče do kovových vrat. My ho slyšíme, ale on sebe ne.Nevím, kde nechal charisma, herectví a vlastně celou svoji duši. Scénař je jak vykradený z Bourna, ale přece se Taylor nemůže rovnat Mattovi. John Singleton se zase ukájel svým bezrežijním snem a vyplodil tykev, která je chytřejší než celé herecké obsazení. Nechci být pes, tak snad za trailer tam jednu hodím. ()

REBARB0RKA

Bez dechu jsem byla jedinkrát, když jsem se snažila nevybuchnout smíchy. Marná snaha. Sigourney Weaver a Alfreda Molinu museli vydírat něčím strašným, že se tomuhle "mysterióznímu dramatu" upsali. Hlavnímu hrdinovi, se kterým všechno padá, předepisuje cedníkovitý scénář ukázat se bez trička jenom dvakrát! Předvádění vypracované horní poloviny těla je totiž to jediné z hereckého umu, které Lautner ovládá. Že byla logika jaksi abducted, za všechno ukazuje jedna scéna: když po mně jdou nelítostní ostrostřelci, musím si sednout k oknu, aby mě neměli šanci trefit. Jedna hvězdička za snahu tvůrců přivést twilightové fanynky Jacoba k akčnímu filmu, půl hvězdičky za odvahu pustit tenhle krve zbavený thriller do kin a druhou půlku předem za to, když natočí druhý díl, ve kterém bude Karen zlá agentka a zastřelí Nathanovi dalšího otce. ()

Rokle

Lautner je dřevo a předvádění se v pozici agenta Bournea je přinejmenším vtipné, ale ten film mě vlastně neštval. Smál jsem se, když se pronášely "důležité" dialogy dvou teenagerů o tom, proč jeden druhého nepozval na rande, nicméně nemůžu upřít, že mi těch 100 minut uteklo jako voda. Jednou za čas podobný film neuškodí. 50% ()

Fawkes

Taky T. Lautnera příliš nemusím, ale rozhodně kvůli němu tento film neodsuzuju. Zajímá mě především děj a ten mi přišel vcelku zajímavý. Líbilo se mi, že některé věci vůbec nešly předvídat, a to u filmů oceňuju dost. Svým hereckým výkonem mě opět překvapil Jason Isaacs, škoda jen že mu změnili českého dabéra. Film měl dobrou dynamiku, spád a byl podpořen dobrým soundtrackem, vidím ho na čtyři hvězdičky. (82%) ()

drankeryth

Zaciatok filmu ma nudil a uz som aj pomalicky film zatracoval do hlbokych pekiel, az pokym sa to nejako nerozbehlo pocas prepadu v dome. Tu uz sa film dostal do takych mensich, akcnych obratok. Akcie nevyzerali zrovna najlepsie, vyzerali akoby take nedokonale a dost umele. Hlavny hrdina Taylor Lautner skor znamy zo sagy Twilight mi ani moc nesadol a jeho herecke vykony ma moc nepresvedcili, ze by svoje remeslo ovladal dokonale. Film je klasickym priemerom, ktory do sveta vela ovacii nenarobi, ale skor za nejaky cas sa aj zabudne, co je to za film. Filmu chybala vacsia napinavost, ako sa to bude vyvijat dalej a tiez spracovanie filmu mohlo byt vyriesene lepsim sposobom, aby ste to hltali v jednom kuse a nie len v urcitych intervaloch, kde to bolo na lepsej ceste smerom dopredu prebiehajuceho deja. Takto mam z filmu rozpacite dojmy a preto mu davam priemerne hodnotenie. ()

Olík

Vlastně, proč ne? Nenáročný teenagerský akční film (takový malý školou povinný agent Bourne), který vyloženě nenaštve a svůj účel, s lehkým zaskřípěním zubů, nakonec taky splní. Ale ty momenty!?!?! Začíná to už nešťastným castingem, v jehož čele stojí čestný absolvent V.Š.S.H. (Vysoká škola stmívajícího herectví). Sorry, ale Taylor Lautner je hercem asi jako já vzduchoplavcem (nehledejte v to zaujatost jeho účinkováním, však vy víte kde), nehledě na to, že jeho filmová partnerka místy působí, jako by se také připravovala na kariéru v bledé Twilight sáze. O Marie Bello, Sigourney Weaver, Alfredu Molinovy nebo Michaelu Nyqvistovy se snad ani nebudu zmiňovat. A pak tu máme děj. Děj má spát, jiskru, energii a taky spoustu nelogičností a momentů, při kterých hrozí ukroucení si hlavy. Takže sečteno podtrženo, mladí se v tom plácají jako kotě v polévce, staří nejsou ti, kdo by jim hodili záchranný kruh, příběh je jednou nahoře, dvakrát dole………….ale jak už se zmínil na začátku, při sledování Bez dechu sice s dechem bez problému vystačíte, ale podzimní podvečer všedního dne (stejně jako já) v pohodě zaplníte. ()

Anduril

Aj napriek dosť negatívnym komentárom som si pozrel tento film. Páčila sa mi pomerne dobrá akcia, tempo a spád filmu. Nepriniesol však nič nové. Príbeh tiež nebol až taký zlý. Nepresvedčil ma však herecký výkon Taylora. Pokus o city, akčnosť, drsnosť ... nič moc. Lily bola hlavne dobre vystresovaná a vyľakaná. To je asi všetko. Inak som jej tiež skoro nič čo sa snažila zahrať neuveril. Našťastie tam boli "staré páky" ktoré to všetko zachraňovali. Vďaka nim plus jedna *.Hmmm škoda. Mohol to byť dobrý film. Ak si ho nepozriete, o nič neprídete. ()

HDeer

Teatrálne a naivné živorenie nevybúreného adolescenta, ktorého kasting si zakladal na Lautnerovom úspechu z Twilightu - čo je nám všetkým jasné. Problém je však ten, že pôsobí viac tupým dojmom, než charizmou, pre ktorú bol obsadený, pretože jeho herecké schopnosti sú tak na úrovni varenej krumple, pokiaľ neurážam ešte aj ten zemiak. Film sa tvári ako inteligentne usporiadaný triler, ktorého nápady ešte neboli nikdy použité a svojou akčnosťou potápa všetky Die Hardovky, doposiaľ natočené, Najlepšia scéna charakterizujúca vážnosť situácie je definitívne zdieľanie prírodného lôžka mokrých protagonistov - len si to preneste do praxe a pochopíte, ako ďaleko od reality film má. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka