Julia se vrací za svou sestrou Sarah, která po neúspěšné operaci stále trpí degenerativním onemocněním očí. Po příjezdu je zdrcena informací, že Sarah spáchala sebevraždu. Julia ovšem nevěří, že by si její sestra i přes své problémy vzala život a je pevně rozhodnuta zjistit pravou příčinu její smrti, ale čím hlouběji Julia pátrá, tím častěji je svědkem temných zjevení... (PetriK12)

Kingjiri

Mysteriózní thriller s prvky horroru má zajímavý nápad, avšak po slibném začátku ztráci trošku tempo. I přesto, že výtvorů na téma nevidomých je celá řada, tenhle přeci jen patří mezi ty lepší, hlavně díky ponuré a temné atmosféře, která je v něm přítomna celou dobu. S atmosférou souvisí i technická stránka tohoto dílka, která jistě potěší i náročnějšího diváka. Nicméně úplná bomba to zase nebyla a tak nakonec dávám tři velmi silné hvězdy. K většímu hodnocení mě nepřesvědčí ani sympatická MILFka v hlavní roli Belén Rueda a ani slušný konec filmu. ()

..Anya

Máte rádi záhady u kterých není na první pohled zjevné, kdo je vrah? Rádi předvídáte napínavé momenty a snažíte se TOMU přijít na kloub? Jestli ano, tak tenhle filmek musíte vidět. Naprosto gradiózním způsobem si s Vámi hraje a i když je již v půlce zjevné, kdože za to vlastně může, pořád je to výborná hra na schovávanou. ()

helraiser

Tohle zrovna není můj šálek kafe, ale rozhodně se jedná o verlmi kvalitní záležitost kterou stojí za to vidět. Hodně slušná atmosféra a perfektní herecký výkon hlavní hrdinky z toho děla výbornou podívanou, která si jistě najde své fandy. Rozhodně na to mrkněte, určitě neprohloupíte a o zábavu na necelé dvě hodiny budete mít postaráno. ()

Al44...

Zajímavý, místy až překombinovaný příběh o hrdince, která postupně přichází o svůj zrak - občas dobrá atmosféra a napětí - některé klišoidní scény - řemeslně výborně udělaný film, ovšem nic víc. ()

1Legend1

Spíše než horor je to thriller podle mého. Ale to vůbec neubírá na kvalitě nebo vynikající atmosféře a skvělému ději i rozuzlení. Za mě však "pouhé" 4*. 75% ()

cerbygerby

Tohle nebyl ani takový horor který jsem od toho očekával, spíše takové drama s minimem prvků hororu a thrilleru... myslel jsem že to bude fakt nějaký úděsný, ale naopak se tam pořádně nic nedělo, myslím tím jako zabíjení, lekání, nebo něco tak podobného.. spíše film plynul tak nějak pomalu, kde hlavní představitelka pomalu ztrácela zrak a pak se s tím učila žít, s údajným pomocníkem z kterého se nakonec vyklubal úplně někdo jiný, než jsem ze začátku čekal... nicméně mě film jako takový docela zaujal, i když jak jsem říkal...čekal jsem úplně něco jiného... Hlavní představitelka B.Rueda mi přišla dost sympatická a roli zahrála perfektně, takže nakonec to u mě na ty 4* a 70% dá. ()

snoodles

Dlouho jsem se nemohla rozhodnout mezi 3 a 4*. Napětí super, ale tak poslední pul hodinu clovek proste odvodil, jak to dopadne, no a ten závěr, takovy kyc! Za me tak 60% ()

emdvojka

Julia je krásna žena, ktorá sa však ocitá v nezávidia hodnej situácii, v ktorej riskuje svoje zdravie,svoj zrak, ale hlavne život. Španielsky cit pre originálne poňatie mystérie a hororu, ktorá sa však zaobíde bez hystérie je chválitebná. Hudby je vtomto filmu menej čo mu pridáva na autentičnosti a práve vďaka rozohranej hre s hudbou, zvukmi a s hrátkami zo svetlom a tmou sa stáva tento film výnimočný a neopakovateľný. Ani japonci sa s Okom nechytajú. ()

PEZ

Vyborny kus! Ma to dobru atmosferu, napatie, gradaciu deja, mne sadnuci prechod viac k thrilleru ako horroru (i ked zopar nadprirodzenych prvkov sa najde), skveli herci...Psychologicka dramaticka scena medzi "obetou" a "vrahom" v style "kto z koho" tesne pred koncom bola priam ukazkova - mal som z nej nesmiernu radost. Tesi ma najma, ze Morales divaka nepodcenuje a nerobi z neho hlupaka. Ano, len tak dalej. 8/10 ()

Katcat

Nejlepší španělský horor, jaký jsem kdy viděla. Pochopitelně v originále, protože není nic hezčího než španělština. I přes mírnou nesoustředěnost (kvůli té debilní depce, která musela přijít zrovna teď) a tudíž nutnost některé scény vracet pro úplné pochopení, jsem se nenudila ani vteřinu. Já, s panickou hrůzou ze tmy, jsem si skutečně přišla na své... #NoBlindnessNoFear ()

AloeB

Pochmurná dokonale vybudovaná atmosféra nám dává možnost u sledování tohoto skvělého originálního filmu opomenout překombinovanost a mnohdy i úchylnost, které nemusí nutně vadit, naopak z něj činí typicky syrový španělský thriller, kterému neobvyklé hororové prvky jen dodávají na kráse. A přestože téma slepoty je pro mě hnusné a nepředstavitelné, v tomto filmu se jej chopili s dokonale vymazlenou krutostí a šíleností, že mohu jen pochválit šťastně zvolené scénáristické a režisérské kroky. Jen ten Angelo byl strašnej magor, ale byl by ten film bez něho čím je? ()

ktL

Zápletka Julčinejch vočí je lehce splácaná, nedomrlá a navíc hodně předvídatelná. Tak proč ty čtyři hvězdy? Popořadě: "baf" scény za 1, využití tmy za 1, Rueda hraje skvěle a hlavně je třeba zmínit napětí, které film nabízí bez toho, aniž byste se báli. Zlo je tu ke konci paradoxně jasně vidět a nutí diváka odmyslet si jeho přítomnost. Španělé holt v hororech posledních let dokáží vyrukovat s něčím novým a tenhle film to znovu potvrdil. 75% ()

LucyD

Čekala jsme horror, ale i tak jsem byla mile, i když u tohoto filmu to zní divně, překvapena. Člověk, který vidí si nedokáže představit, jak jsou slepí lidé závislí na ostatních a jak je těžké fungovat v životě. Úžasné dílo, co do velikosti se týče. Dokonce bych dokázala říci, že to bylo promakané do detailu a hlavně Belén Rueda předvedla úžasný výkon. ()

degster

Naivný a nedomyslený film, ktorého plusmi sú len nepríjemná téma slepoty, režisérske vychytávky (Julia nevidí tváre ľudí okolo a ani vy nie, čo ale vedie k ďalšej predvídateľnej katastrofe) a to, že to je hen z Európy. Tri hviezdičky za toto a za to, že to je prvý film, pri ktorom som - i keď po týždennej chlastačke - odpadol. ()

lakart

Vcelku podařený thriller s hororovou atmosférou. První polovina by ovšem potřebovala trochu zrychlit. Za to druhá polovina filmu je dechberoucí a dobře gradující až do dobrého finále. 85% ()

bakeero

Umí, umí tihle Španělé. V krátké době druhé setkání se španělskou kinematografií a znovu jsem se dočkal kvalitního thrilleru s originálními prvky. I když je pravda, že zabijáka jsem prokouknul takřka okamžitě po jeho nástupu na plátno :-) ()

danny_21

Mnou už několikrát vychvalovaná španělská thrillerová případně dramatická škola opět boduje. A z Belén, z té by mi vypadly moje Ojos :-) - ta dáma je fakt talent, a nemá problém utáhnout celý snímek na svých ramínkách.Výborná režie, a perfektně pro diváka nasmímané a zahrané pocity, pohyby a tíseň netušeného ve světě bez světla - 80 % ()