Julia se vrací za svou sestrou Sarah, která po neúspěšné operaci stále trpí degenerativním onemocněním očí. Po příjezdu je zdrcena informací, že Sarah spáchala sebevraždu. Julia ovšem nevěří, že by si její sestra i přes své problémy vzala život a je pevně rozhodnuta zjistit pravou příčinu její smrti, ale čím hlouběji Julia pátrá, tím častěji je svědkem temných zjevení... (PetriK12)

Mamutol

Tohle už je druhý film po sobě od scénáristy Oriola Paula, co jsem zhlédnul a musím říct, že jsem příjemně překvapený. No asi zkouknu všechny jeho díla. Napětí tu funguje dobře a psychoteror od záporáka taky. Bonbónek je sama Belén Rueda, které to tady neskutečně sluší. ()

bulawaio

8/10. Pan Morales už mě v jeho předchozím díle přesvědčil, že má koule. Nicméně El habitante incierto bylo v závěrečném hodnocení spíše experimentálním kouskem, kterému jsem ne úplně přišel na chuť. Ojos de Julia je v některých ohledech zcela jinačí. Obě mají rozhodně dokonalou atmosféru a Morales se ani tentokrát nedrží nikterak při zemi, ale závěrečné rozuzlení dokončí tento thriller do přijatelného konce. Musím tady vychválit ohromě precizní práci s kamerou, herci a vlastně vše sedí tak jak má. Trošku blbým spojením naznačím, že režisér má božský cit pro moderní domy. Jev zcela nevídaný. Rozhodně si nenechám ujít další kousky a brzy si hodím opáčko jeho prvotiny, abych si připomněl, jak že se to vlastně dneska má dělat. ()

BEJB

Uuuuuuh to teda ale bolo. Napínavé ako gumka v gatiach, ale taká poriadna guma!! No čo už na tom mohlo byť zlé? Už len fakt, že to produkoval Guillermo je zárukou kvality a originality. Snáď to "chalaniskovi" :D vydrží čo najdlhšie, aby som sa vždy mala na čo tešiť. Stále však pre mňa ostáva Guillermovou jednotkou El Orfanato. Kočka Belén Rueda je fantastická ako vždy. ()

david666

atmosféra je dobrá ale jinak je film zbytečně roztahaný a ukecaný - zejména v první hodině se nic moc neděje. Taky konec jsem jaksi nepochopil - takže rozporuplné pocity ()

kalysta

Další španělský zářez do hororvé pažby. Výborný film, plný napětí a atmosféry. Zaujalo mě skvělé využití prostorového zvuku. Co dodat? Horor roku? ()

necrosrandist

Výborný, stylový napínák s tradičně skvělými španělskými herci. Krásná práce s kamerou v momentech kdy hlavní hrdinka stále více… nebudu spoilerovat, běžte to radši zkouknout sami. Nejlepší hororově laděný snímek roku 2010? Kdepak, možná i posledních pěti let! ()

O_Peki

Zážitek. Horor, psychologický, krimi. Špaňelská kinematografie má dalšího fanouška. Chtěl jsem dát 4, ale úžasný výkon titulní hrdinky mě naprosto odrovnal. Tahle ženská si určitě zaslouží pozornost. Jdu shánět další filmy Belén Rueda. ()

Venceslao90

Velmi kvalitní thriller s několika hororovými prvky. Atmosféra ve filmu je budována stupňovitě, škoda jen, že nevydrží do samotného závěru. Problémem je asi závěrečné odhalení té "zlé složky", která je sice docela překvapivá, ale snímek diváka od začátku navnadí na něco trochu lepšího. Vynikající je část filmu, ve kterých autor resignoval na zabírání obličejů lidí, zřejmě proto, abychom se lépe sžili s hlavní hrdinkou. Avšak v posledních cca 15 minutách šla atmosféra přeci jen trochu dolů. Punc výjimečnosti však dodává filmu i jeho poslední poeticky laděná minuta. Lze vřele doporučit, konečně něco originálního a neotřelého. ()

Naghavi

Málokterý španělský film mne zklamal a v kategorii mysteriozních filmů a horrorů jsou španělští tvůrci špičkoví...90% ()

FantoMaSk odpad!

Zase jdu proti proudu, ale nejde to jinak - takhle jsem se totiž už dlouho u "horroru" nenudil, a tak se zabavím alespoň u psaní komentáře. Film je natáhlý jak vyžvýkaná žvejka, což by ani tak nevadilo, kdyby se v něm neustále něco dělo, ale když ono se právě neděje vůbec nic... Jediná trochu atmosferická scéna se vůbec netýká hlavního "zla", ale obyčejných lidí a trvá všehovšudy asi dvě minuty, zbylé rádoby děsivé scény jsou strašně, strašně obyčejné a klišovité. Já nevím. Mám pocit, že španělským horrorům se obecně z nějakého iracionálního důvodu nadržuje. Dovedu to tolerovat u Faunova labyrintu, který určité kvality nepochybně má, když si odmyslím konec, tak i u Sirotčince, ale v případě Juliiných očí je hodnocení z mého pohledu skutečně neoprávněně vysoké. Já se od začátku nudil, navíc mě neuhranulo ani finále (nedává moc smysl), takže dávám po zásluze ODPAD, kam tenhle kousek i patří. Naviděnou, Julie - nebo radši spíš sbohem :) ()

wick

Napínavý thriller, který nejen námětem, ale i kvalitní filmařinou připomíná klasiku Čekej do tmy. ()

clint123

Vynikájúce, štýlové španielske giallo, s perfektnou zápletkou, očarujúcim a tajomným dejom, neznámym mysterióznym vrahom. Detailné a precízne zábery v kontraste z pochmurným počasím a hudbou. Určite medzi naj top gialla !!! ()

karnifex

Některé scény výborné (třeba ta se slepými dívkami v institutu pro nevidomé), ale celkově spíš nuda. A hlavně se to hrozně táhlo, ideální by byla stopáž kolem 40 minut - to je ostatně problém mnoha hororů, kterým by místo celovečerního filmu slušela spíše délka povídky ve Věřte/nevěřte.. A za ten kýčovitý závěr - hvězda dolů! ()

belinko

Spolu s filmom El Habitante Incierto mám z týchto oboch filmoch rovnaké pocity... som flustrovaný, depresívny, rozmýšľam nad ním, no to je dobre - film ktorý v človeku zanechá nejaký status - či už pozitívni, alebo negatívny - je dobrý film... lebo núti premýšľať človeka... ako napr., toto sa mi nikdy nemôže stať (ako v Srbskom Filme) ako po tento film, ktorý hovorí - hádam sa mi to nikdy nestane... hádam nikdy neoslepnem, neostanem paranoik, nebude sa môj život točiť len okolo strachu a tmy, no človek nikdy nevie - preto dáva podnet rozmýšľať "čo keby náhodou"... čo sa týka filmu, tak herecké výkony i réžia je na vyznamenanie, pochmúrna atmosféra je tiež na vysokokvalitnej úrovni... vcelku spokojenosť... :) ()

LadyRainier

Pamatuju si, jak jsem byla totálně vyplesklá, když jsem tenhle film viděla poprvé ..Přísahám, že následná noční směna u nás v továrně, kde jsem byla na dílně sama, dostala zcela jiný rozměr ,-)) Objevila jsem tu španělské tajemno a především Belén Ruedu, která teda musím říct to tu válí neuvěřitelně a okamžitě putovala do mojí topky ... Takhle mě někde poslepu nahánět nějakej Ánchel, tak bych neutekla .. Nej scéna s nožem u obličeje, pak s čajem při předstírání slepoty a na konci s foťákem blikajícím tmou ... ()

krachman

Slušná krimi zápletka, dobrá atmosféra a spoustu dobrých fimařských nápadů. Musím ale ubrat hvězdy za: /SPOILER/ Proč ho Julia bodla jen do nohy??? A kde ten psychouš, při vypnutí pojistek, vzal ten foťák sakra??!? ()