Tajemný muž

• Kanada The Tall Man (více)

Když se jí ztratí syn, snaží se zoufalá matka rozluštit hádanku tajemného muže, který údajně unáší děti. (Filmbox)

Lkn

Představa, že se tohle opravdu ve světě děje je zdrcující. Ale zpět k filmu Jessica se předvedla, že hrát umí a konečně jsem se nebal Jodellem ve filmu ba naopak je krása pohledět jak dospívá i když toho moc nenamluvila. ()

petrik11

Ten zvrat sa mi síce príliš nepáčil, ale inak to bol až na rozvláčny záver veľmi dobrý film. Po dlhšej dobe som videl v niečom aj S. McHattieho, čo ma potešilo tiež. ()

Lucius55

Ta třetí hvězda je za to překvapení v prostřední části, které jsem přijal s nadšením, a tak trochu i za Jessicu, které začínám věřit, že umí i hrát. Bohužel si však myslím, že film si zasloužil lepší vysvětlení závěr - to současné není hloupé, ale vzhledem k příběhové důmyslnosti filmu mě tak nějak neoslovilo, jak bych si představoval. ()

vinc_vega

Nezvládnutý námet. Pointa filmu prišla príliš skoro a zvyšok tak pôsobil zbytočne rozťahane, a úplne nezáživne. To "mysteriózne krimi", ktorým sa kategorizuje film naozaj nechápem. Nebolo tam ani jedno ani druhé, možno tak snaha. Biel asi ani nevedela, čo má vlastne hrať, tak sa tvárila rovnako v každej scéne. Rovné dve! ()

Blenny

Skvělé úvodní titulky slibovaly hodně. První čtvrtina taky. Ve filmu jsou dva zásadní dějové zvraty a neprospěl mu ani jeden. Tohle nebrat. ()

pekas

Hmm, dobrý překvápko. Jessica předvedla, že není jen pěkná tvářička, ale umí i zahrát. Rozhodně slušný nadprůměr. 70% ()

gicous

Sice jsem skočil Laugierovi na lep a nechal jsem se celý film vodit sem a tam, jak si to režisér a scénarista v jedné osobě přál, neboť bylo jen těžké odhadnout, kde se film bude dále ubírat. Co je to ale platné, když se naprosto necitlivě skáče mezi žánry, přičemž všechny změny ničí pečlivě budovanou atmosféru těch předešlých? Film začíná jako horor a tady funguje film nejlépe. Pak se příběh změní v krimi, aby nakonec skončíl jako sociální agitační drama. V hororové rovině se hraje nejlépe i Jessice Biel, která má hodně natrénováno z Texaského masakru. Z postupujícími žánrovými kotrmelci se ale v příběhu herecký ztrácí a poslední dějový akt už příliš nezvládá. S přibývajícími minutami jsem se rozčarovaně díval na hodinky a počitál minuty k jeho konci. Když konečně nastal, byl jsem vděčný, že mám tento žánrový experiment za sebou. 5/10 ()

Syna.1990

Čekal jsem zase nějaké to mdlé hororové "BÉČKO", ale zkouknul jsem celkem zajímavé Drámo. Dříve jsem vždycky tipoval kdo je vrah u To je vražda, napsala .. stejně tak jsem během první poloviny tohoto filmu tipoval i dnešního zloděje dětí, ale když mě začnou nahlodávat tím, že Jessica Biel není chudinka maminka, byl jsem docela mimo a úplný závěr a celkové vysvětlení, mě dostalo totálně .. A opět se mi potvrdilo, že i film, od kterého totálně nic nečekáte Vás může dost mile překvapit. ()

MirkaP

To ale byla hovadina! Pořád jsem čekala, co z toho vyleze, ale bylo to čím dál horší. Nechtěla jsem věřit, že po slibném začátku to půjde jen dolů, ale jo, dolů a ještě níž. ()

MaxForValue

Nemôžem sa ubrániť pocitu, že všetkým tým crossoverom a rádoby prekvapujúcim zvratom chýba nejaká vnútorná logika, nehovoriac o tom, že motivácie postáv sú častokrát pochybné a spochybniteľné. Na druhú stranu treba uznať Laugierovi jedno, že dokáže s divákom manipulovať spôsobom, ako sa to nikdy nepodarí 95% ostatných režisérov. Hrozná škoda, že tento námet nemal v rukách Haneke, mohla z toho byť taká druhá Biela stuha. ()

Rooseman

The Tall Man je místy hodně zmatečný a v některých bodech může vypadat nedodělaně. Nabízí ale chvíle lehkého mrazení a touze po poznání. Pohrává si s myšlenkou temného muže. Muže, na kterého si musíte počkat několik desítek minut. Je potřeba se na film dívat lehce s odstupem, nepřilnete ani k jedné z postav. Za mě lepší tři hvězdy, ale krátce po zhlédnutí filmu je hodnocení hodně rozporuplné. ()

Tominni

Nakonec spíše příjemné překvapení. Dobrá atmosféra, několik zajímavých zvratů či obratů. Celkem dobrá Jessica Biel. Ale také od poloviny filmu několik nelogických věcí, které mi nedávaly smysl a trochu tu atmosféru nabourávaly. Takže s toho je takový lepší průměr. ()

Mamlas odpad!

Nějak jsem se doklikal asi do poloviny téhle hovadiny, ale dál už ne. Ukrutná amatéraká blbost. (1%) ()

Facerr

Ok, zas tolik hororová, ani thrillerová řežba se nekoná, ale i přes nedostatek akce a nadbytek minut se film docela poved. Celou dobu člověk čeká až se "něco" pořádně rozjede a pak zjistí, že čeká zbytečně. Film si frčí někam úplně jinam, než by se po shlédnutí traileru čekalo, což bylo pochopitelně překvapujícím záměrem. Největším překvápkem je ovšem konec, kterej nás nenechá na pochybách o filmu, ale přidá pochyby o světě. ()

DonBraso

Nebylo to dlouho,co jsem viděl narvaný filmový žánry v jednom filmu a mám tu další,přijde mi to jako nějaký nový trend,že když tam bude všechno,tak se to vlastně bude líbit více lidem,inu asi ano.Spíše je těžký film si dát na stůl a rozebírat jeho porce až do konce.Osobě nějaký poselstvo,či moudra režisérů či scenáristů moc nemusim,ale když se to natočí s citlivou sondou k mému já,skáču blahem.Film je mysteriozní, protože si pohrává s myšlenkama,krimi je,protože tam vystupuje policajt,thiller to je,protože se občas dusíme atmosférou a vším co do toho patří a proto je tento je film tak nějak vyjímečný.On je tak zapletený,že pomalu pořád nevim všechno,jakoby si s náma někdo hrál,ale zase je pěkné,že člověk doopravdy musí překousnout určitý scény navíc,aby se dostal k dětem o kterých film pojednává.Co mě štve,že vlastně některý scény jsou tam doopravdy jako výplň,protože k jádru pudla jako takovýho se dočkáme ke konci filmu.Jessice Biel nebyla nikdy pro mě herečka a ani tady jí za to chválu nedám,asi mám na ni averzi,ale její part si myslím se dal zvládnout mnohem lépe.Chvilku jsem si připadal jak v hrách,Silent Hill,Alan Wake,hledá se pravda,mlha,lesy,zapadákov,všechno pěkný,ale abych skákal nad tímto počinem to nebudu.60% ()

djbarrel

Celkem zajímavé drama, které v první chvíli vypadalo trochu jinak, než nakonec bylo. Čekal jsem, ale něco trochu jinýho, než krimi drama, nicméně film byl celkem zajímavý, ale rozuzlení bylo poněkud zvláštní. Ale i tak se dá. 60 % ()