Tajemný muž

• Kanada The Tall Man (více)

Když se jí ztratí syn, snaží se zoufalá matka rozluštit hádanku tajemného muže, který údajně unáší děti. (Filmbox)

Campbell

Teď mě bude asi plno lidí nesnášet, ale po pro mě průměrných Mučedníkách Laugier přišel s poměrně originálním a hodně kvalitním thrillerem který mě dost bavil. Už jen ten úvod byl fakt parádní a ukázal mi že se mi to bude určitě líbit. Sice film lehce postupem času klesá a hlavně má strašně divné scény s Biel, ale mě se tenhle film líbil. Biel celkem překvapila a hrála dobře což jsem nečekal protože to co předváděla v některých filmech je síla. Davis byl trestuhodně nevyužit a Ferland? Twilight, Případ 39.... Tam hrála neuvěřitelně špatně. Silent hill a Tall man tak tady hraje pro změnu dobře. Holka si musí vybrat víc takovýhlech rolí. Závěrečnej twist je dost diskutabilní ale mě zas tak moc nesedl, hlavně to co dělala postava Biel, v ten moment mi přišlo plno věcí dost nelogických. ()

predators

Naštěstí není v žánru uvedeno "horor"! No, ono tam vážně nebylo nic strašidelného! Mysteriozní? Panečku! Ano, jde o mix několika žánrů, ale zdálo se mi, jakoby žádný z nich nebyl dotažen do konce. Budu si tedy myslet, že se jednalo o drama, temné drama, které mělo na víc, než jen na zmateně pobíhající Jessicu Biel a několik sedláků. 35% ()

Slartibarkfast

Těžko říct, jak na mne tento snímek zapůsobil. Nejspíš dost matoucím dojmem, ale moc se mi to líbilo. Přerod hlavní hrdinky v monstrum a pak zase zpět, i když jen v uvozovkách a s jistou dávkou soucitu byl opravdu zajímavý a chvílemi jsem si nebyl jist, zda sleduji stále ten stejný film. Začalo to jako Dr. Quinová, pokračovalo jako nějaký psychothriller o šíleném únosci a masovém vrahovi dětí a končí to jako parodie na Avengery nebo X-Meny, kdy tajná organizace zachraňuje zatracené životy. Doufám, že jsem nevyzradil příliš, ale musím uznat, že Jesica Biel je zkrátka má favoritka. 75% ()

PetrPan

Thriller, který se zvrtne nakonec v něco úplně jiného a to "něco jiného" u mě film srazilo málem k odpadu, ne snad pro otázku, kterou film pokládá a na kterou neznám jednoznačnou odpověď, ale pro tu zpětně viděnou bagatelizaci celé věci, kdyby to kurva zůstalo u thrilleru a na konci tam vyskočil čertík Bertík co žere děti tak bych to skousl víc, ale tohle ? ! Možná SPOILER! : Pro sebe si jen říkám a kdo vlastně a na základě čeho rozhodoval, že tohle děcko ano a tohle ne ? Nicméně ta thrillerová část sama o sobě je řemeslně skvěle zvládnutá a Jessice to sluší :) Btw: Já vlastně stejně seru na cizí děcka, mám svých dost:) ()

cukorek

Mix pekných obrázkov a peknej Jessici Biel nestačili na to, aby som ten film pochválil. Mierne zamotaný dejový zvrat a slabá pointa prevážili misku váh opačne ako som očakával. Neobjasnený únosca, ktorý ju ťahal za autom a matka, ktorá počas deviatich mesiacov nevedela, že jej dcéra je tehotná patria medzi dôkazy o tomto zle "zahasenom ohorku". Najviac ma prekvapilo odolávanie útoku rozzúreného psa, keď Julia zniesla viac bolesti a zranení ako Iron Man a veľmi nepriehľadné sfilmovanie konfliktných udalostí. Na konci filmu sa vo mne zrodila otázka, to čo bolo? 20% ()

Pedestrian

Léta čekání přišla vniveč. Laugier si ukousl příliš velké sousto a předkládá nám film se sociálním komentářem, který mi v závěru přišel k smíchu. Ten film je úplně jiný, než jsem si ho představoval/vysnil, což by nevadilo, kdyby měl Laugier schovaná nějaká esa v rukávu, lépe prokreslené postavy a nápaditější režii. 6/10 P.S.: Pascal by měl zůstat jenom u toho mučení, protože tam je jako ryba ve vodě; ostatně nejlepší scény v Tall Manovi jsou právě ty, ve kterých Jessica Biel trpí. ()

Chrustyn

Stylové titulky a atmosféra zapadlého městečka (vzpomínka na herního Alana Wakea byla opravdu silná) slibují, že by se mohlo jednat o fajnovou hororovou záležitost ale už po pár minutách je jasné, že se bude jednat o další nezábavnou a nezajímavou tuctovku, jejíž "kvality" nevylepšuje ani Jessica Biel. ()

korbitch22

Laugier si s divákem hraje na kočku a myš, převrací příběh nahoru a dolu a jak se může zdát děj zamotaný a složitý, je vlastně docela jednoduchý a průhledný.Byl bych pokrytec kdybych tvrdil, že jsem celou stopáž nepřemýšlel nad pointou a pořád jsem si řikal kurva co se to děje, jenže bych byl pokrytec k sobě, kdybych neřekl že jsem si tuhle pointu a vysvětlení sám nemyslel po 20ti minutách a když se stopáž dostala do vězení, bylo mi to všechno jasné a to je právě to, co mě zklamalo.Ona totiž ve finále ta pointa naráží na dost logických blbostí.Což je škoda, ta morální otázka je hustá, cynická a možná až moc krutá a to mě zaujalo, zaujala mě dusivá atmosféra, herecké výkony maximální....celé vás to drží v napětí, jenže to napětí spočívá hlavně v tom, že se modlíte aby to nebyla ta pointa kterou si prostě po pár minutách řeknete sami a pořád věříte v něco..no démoničtějšího.Hodně rozporuplný film, který ve mě nechal jak hodně kladné, tak zároveň záporné pocity. Laugier se prostě snaží, něco i umí ale dokonalý film prostě nikdy nenatočí.I přesto všechno dávám tomuhle neotřelýmu kousku 80%, protože točit film s vědomím, že nemá šanci si vydělat, ale jít do toho na plno a hodně proti proudu se dneska už moc nenosí. ()

Arsenal83

Možno je plusom filmu, že istý čas ťahá diváka úplne opačným smerom než o čom nakoniec bude. Dobre zaviedol, ale na druhej strane čakal som niečo buď strašidelnejšie alebo napínavejšie. Ako niekto napísal, z mysteriózneho hororu sa stala obyčajná dráma, dokonca aj so zamyslením na koniec. Tým sa stal pre mňa sklamaním. ()

Cabal

Základní myšlenka na které film stojí je směšná a neskutečně naivní. Do vysvětlení zajímavý thriller, potom už jenom blbost a ztráta času. ()

heyda

Po dlouhé dlouhé době můžu říct, že jsem viděl naprosto famózní krimi/horor/thriller s geniálním filosoficko-psychologickým přesahem. Pro mě tento rok zatím nejintenzivnější filmový zážitek v rámci výše uvedených žánrů a jasný kandidát do mé topky. Kdyby se zvolila lepší hudba do těch zásadních momentů, aby člověku skutečně pořádně zamrazilo v zádech, tak se jedná o naprostou bombu, takto ale jen za 90%. :) ()

Flakotaso

Teď už se tedy slabounkému hodnocení na IMDB vůbec nedivím. Nevím co na tom vidí ostatní, snad jméno "toho co na točil Martyrs" působí tak magicky, ale mě to přišlo velmi roztahané, nudné a hloupé. Ke konci přecházející až ve stupiditu. Režisér na začátku ukáže pár scén vytržených z kontextu, v půlce filmu je zasadí do kontextu a divák se z toho má tetelit blahem či jásat nad "geniálním scénářem"? No way. Celé to bylo hodně primitivní, nemluvě o nepříliš kvalitní hudbě a kameře. ()

lillien

Mysteriozní thriller o tom, jak z jednoho zapadákova, který si vypůjčil exteriéry ze Stmívání mizí haranti. No tohle se mi prostě nemohlo nelíbit!!! Popravdě už mnoho let mlsně vyhlížím horůrek na motivy staré dobré legendy mého dětství o černé sanitce, v které křižuje okolí parta zlých zabijáků a unáší potulná děcka, aby je následně rozprodala na orgány:) Nechápu, proč tak výživný materiál ještě nikdo nezpracoval. Toto se tomu malinko v začátku podobá..pak se to tajuplně zvrtne a zase víte prd, kam teda ti haranti mizí a kdo s nima co nepěkného provádí. No řeknu vám, na začátku jsem čekala nějakou připitomělou srágoru o upírech v temných lesích, ale naštěstí scénář již zmiňovaný tvajlat převyšoval asi tak o 15 lig, Jessica Biel hrála skvěle, napětí střídalo zvraty, až to celé postupně vykynulo v nečekanou pointu. Neotřelý nápad a velmi zábavný thriller, za předpokladu , že se nebudete příliš šťourat v psychologii nosné myšlenky. ()

mcb

Chytrá žánrová hříčka, která převrací naruby hororová očekávání. Což možná naštve lidi, co podle plakátu a traileru očekávají slasher s tajemným mužem v kápi...Napsat cokoliv dalšího by byl vlastně spoiler a zkažení zážitku z tohoto nepravděpodobně se vyvíjejícího filmu. Za zmínku tak stojí snad ještě perfektní práce s dávkováním informací a motivy, které všechny překvapivě sedí v celé dějové struktuře. V druhé půli mi už dělal The Tall Man vyložené potěšení. P.S. Konečně výrazná Jessica Biel a parádní úvodní titulky. ()

Nettrass

Objevil jsem to u někoho, v jeho oblíbených hororech a spokojeně se nudil u X krát provařené tajemné mordovačky na téma mizejících dětí. Už moc nechybělo, abych to odzvonil, ale přišel zvrat a já pochopil, že mně vodili za nos. Zbystřil jsem pozornost a díky tomu mi alespoň neušlo, že mně spokojeně vodili za nos ještě podruhé. Prostě film 3x jinak. ()

evulienka3

Mám rada filmy, v ktorých sa príbeh stáva len nástrojom na sprostredkovanie myšlienky. Takéto filmy pôsobia na mňa veľmi nápadito a originálne. Tall Man patrí tiež k takýmto filmom, mám ale pocit, že tu sa im tým príbehom nedostatočne podarilo podchytiť myšlienku, ktorú mal odprezentovať. Chýbali tomu podľa mňa hlavne lepšie vykreslené motivácie postáv. Inak to bol, ale veľmi fajn film, ktorý rozhodne nenudil. 60%. ()

honajz

Už už jsem se bál, že Jessica Biel neprovede nějakou svou svlékací scénu, kterou má snad v každém filmu, i kdyby se to mělo v Antarktidě odehrávat... Jinak film je hodně divný. Začne jako sociální drama, nakousne se hororový žánr, sklouzne k thrilleru, a skončí jako kritika sociálního systému. Úžasné. A když už se tedy odkryjí karty, a člověk si zpětně promítne, co se dělo, přijde mu to nejen na hlavu celé postavené, ale nelogické, zbytečně složité, nereálné - a hlavně pitomé. Takto řešit sociální problémy, když dospělí v tom zůstanou stejně furt a celý život mají zkažený, prostě divné. Nehledě na známou poučku, že všechny stejně nezachráníte. ()

anderson

Laugier - podobne ako kedysi Shyamalan - zdá sa objavil spôsob ako svoje remeselne kvalitné vízie a hyperboly môže predávať a komerčne žmýkať. Otázne je dokedy sa diváci na tento vzorec dajú namotávať. Po (anti)religióznej mučeníckej agitke nám predkladá spasiteľskú variantu "Podzemnej dráhy" a musím uznať, že po stránke hereckého obsadenia mal naozaj šťastnú ruku. A v dnešnom zvrátenom svete dokonca ani ten námet nie je úplne pritiahnutý za vlasy. Namiesto očistnej katarzie však na konci čakala iba rozpačitá nejednoznačnosť a absencia nutnosti klásť si akékoľvek morálno - spoločenské otázky. (4.3.2013) ()

SOLOM.

Já na rozdíl od ostatních nějak neholduju tvorbě režiséra Laugiera, kterou považuju za dost průměrnou. Ani jeden z jeho předešlých filmů (co se hororového žánru týče) mne nějak u srdce nechytl, takže jsem žádné zázraky nečekal ani tentokrát a jak se ve finále ukázalo, opět jsem se nemýlil. Je pravdou, že skutečně dokáže vytvořit místy velice zajímavou atmosféru a s přivřeným okem bych kývnul nad parafrází „napětí by se v některých scénách dalo krájet“, ale on prostě patří přesně mezi ty jedince (režiséry), kteří dobře rozjetý film nakonec pohnojí. I tady mi místy přišlo, jakoby nevěděl, co chtěl vlastně točit a stvoří podivnou směsici několika žánrů, která jak se ukáže při závěrečných titulcích, zas až tak poživatelná nebyla. Počáteční mysteriózní atmosféra byla vážně dobrá a já si ubíhající děj celkem užíval, ale jakmile se nám zcela odhalí pointa a děj přejde do jakéhosi odvaru krimi-dramatu, tak jsem si pořád v duchu říkal a kde je „kurva“ ten horor? Žel ani z hereckých výkonů jsem zrovna odvařený nebyl, takže Jessicu chválit nebudu. Raději měla zůstat tančit kolem tyče…40% ()