Tajemný muž

• Kanada The Tall Man (více)

Když se jí ztratí syn, snaží se zoufalá matka rozluštit hádanku tajemného muže, který údajně unáší děti. (Filmbox)

SOLOM.

Já na rozdíl od ostatních nějak neholduju tvorbě režiséra Laugiera, kterou považuju za dost průměrnou. Ani jeden z jeho předešlých filmů (co se hororového žánru týče) mne nějak u srdce nechytl, takže jsem žádné zázraky nečekal ani tentokrát a jak se ve finále ukázalo, opět jsem se nemýlil. Je pravdou, že skutečně dokáže vytvořit místy velice zajímavou atmosféru a s přivřeným okem bych kývnul nad parafrází „napětí by se v některých scénách dalo krájet“, ale on prostě patří přesně mezi ty jedince (režiséry), kteří dobře rozjetý film nakonec pohnojí. I tady mi místy přišlo, jakoby nevěděl, co chtěl vlastně točit a stvoří podivnou směsici několika žánrů, která jak se ukáže při závěrečných titulcích, zas až tak poživatelná nebyla. Počáteční mysteriózní atmosféra byla vážně dobrá a já si ubíhající děj celkem užíval, ale jakmile se nám zcela odhalí pointa a děj přejde do jakéhosi odvaru krimi-dramatu, tak jsem si pořád v duchu říkal a kde je „kurva“ ten horor? Žel ani z hereckých výkonů jsem zrovna odvařený nebyl, takže Jessicu chválit nebudu. Raději měla zůstat tančit kolem tyče…40% ()

kajda.l

Já už mám těchhle americkejch zapadákovů plných podivnejch (pachatel je každý) existencí plné zuby. Atmosféra průměrná. Biel standartně mdlá. A pointa s ...ehm... sociologickým přesahem směšná. Laugiere Laugiere mě neopiješ. // Ovšem po formální a místy vizuální stránce relativně poutavé a zajímavě odvyprávěné. ()

ARI50

No zaujalo určitě protože to má co nabídnou, herci mě nepřesvědčily a nebo spíše mě nebavily ale celková škoda je opět nevyužití pro mě ale má to svoje mínusy a plusy takže v pohodě thriller. ()

mm13

Pekne, netradične to vymysleli. Ale iba vymysleli, pohrali sa, potancovali, v rámci žánru si zaftipkovali s divákom. Zamyslieť sa však neprinútili a že je to "len horor" neberiem. ()

JASON_X

Moje pocity při sledování byly jako křivka střídavého proudu: Nejprve radost a nesmělé nadšení ze zajímavého začátku, z jeho impozantní hudby, úžasné kamery a velkofilmově působících úvodních titulků v desáté minutě. Pak postupně mírné rozčarování a zklamání z banálního děje, které se ale v jistém okamžiku opět změnilo v nesmělé nadšení z nečekaného, a o to tedy milejšího zvratu. A moje nesmělé nadšení pak zazdil slzopudný, patetický, cukrkandlový závěr. No, pravda, nebyl zase až tak úplně slzopudný a cukrkandlový, možná byl i malinko na zamyšlení, navíc film ozdobila Jessica Biel, a taky Jodelle Ferland, ze které roste tak nějak zvláštně nekrofilně hodně přitažlivá ženská... tak dám tedy čtyři, i když u toho malinko skřípu zubama a koutky úst mi cuká mírný nesouhlas. ()

Morholt

Co tohle mělo zase bejt? Sociální horor? Jasně, myšlenka byla průhledná a snad i chvalitebná, ale už jednou zpracovaná -asi spoiler- v Gone Baby Gone, takže tenhle film je totálně a naprosto zbytečnej. Kor v týhle podobě. Určitě dokázala v několika momentech upoutat atmosféra, ale pak to tvůrce vyloženě dojebal. Zklamání a ztráta času. 15% ()

Sprite

Dobrý a rádoby chytrý thriller plný zvratů, ale s větší péči by to byla větší pecka. Takhle je to jen průměrný film s plytkým scénářem. ()

Genero

Protože v Americe mají osoby pod plachetkou (hnátky křivé) silné odbory a po obědě vám prostě makat nebudou, je potřeba na strašení cikánských harantů adekvátní záskok v podobě zlého pana Čahouna. Nehraje ho Václav Sloup. Zprvu se mi zdálo, že se jeho životní příběh vydal zručně nakrouceným a pozoruhodným směrem. Bohužel jsem netušil, že je jedním z koproducentů Okresní správa sociálního zabezpečení ve Studené skále a zbytek bude blábol, co naplive do ksichtu všem dětem, které se kdy ocitly na krabici s mlékem. Korunováno uslzenou a šerednou slečnou Bielovou, která mi definitivně zkurvila celý film. Ještě se to dalo zachránit scénou, v níž by plavala stažená z kůže v akváriu plném fízáku, ale to néé, to by tomu Žabožroutovi nabouralo koncept filmového díla. Nesmutni nad mými slovy, verbale, až na usmířenou přitisknu své rty na ty tvoje, nechtěl bych v reakci slyšet nic jiného, než huhňavé (hlas vichřice podoba) : „Fyuiž mi kua puedeu, uasuanej Ueneuo!!“ ()

6thSun

Film s rádoby zajímavou myšlenkou, jenže ta je z morálního hlediska totálně neobhajitelná, takže je to celý spíš jedno velký WTF?! 40% ()

BoPo

Veľmi tuctový úvod. Potom náznak snahy o inováciu. Na záver pokus o zamyslenie sa nad životnými hodnotami. Bolo to ako jazda na horskej dráhe, ktorá nevzbudzuje pocit bezpečnosti, no zároveň ani pocit strachu. ()

Terva

CITÁT - Každý rok je ve Spojených státech nahlášeno pohřešování 800 000 dětí. Většina je do několika dnů nalezena. 1 000 dětí beze stopy zmizí.............. Velmi povedené je řešení úvodních titulků. V tmavě červené barvě jsou vloženy mezi budovy a přírodu. Příběh je částečně vyprávěn třetí, neznámou osobou. Je to oženě, zdravotní sestřičce, žijící ve městečku Cold Rock. Ve 48 minutě stojí hlavní hrdinka Julia (Jessica Biel) před stěnou na které je nápis SAIT BARBARA PATRONESS OF THE MINOR. (Svatá Barbora, patronka dětí). Což se do příběhu nádherně hodí. CITÁT - To jméno mu daly Chladné Skály............. Příběh má jednu zásadní změnu a dost možná překvapivou, ale jinak se jedná o průměrný film. Dobrá je práce kameramana Kamala Derkaouita, který nikam nespěchá, záběry jsou plynulé a používá zajímavé hnědé barvy. Hudba také není špatná, jen škoda, že má někdy sklony podporovat lekací scény. Film je věnovám Lile a Malichovi. ()

moviesfan

Sice mi přišlo odtajnění vesměs brzy, ale vůbec to nebylo špatné. Možná bych uvítal více napětí, ale postupně film gradoval do zajímavých rozuzlení, které se vydařily. ()

JohnCZ

Čekal jsem úplně něco jiného a výsledek více než překvapil. Atmosféra pohltí, zpočátku to má skvělý Akta X feeling, ale divák poměrně brzy zjistí, že ho film pěkně vodí za nos. Výborná mystery skládačka s mrazivě vypointovaným závěrem. ()

Hoyt

Ničím nevybočující, průměrný thriller s laciným příběhem, který navíc vyznívá hrozně naivně. Atmosféra v první půlce na slušné úrovni ale lehce pokulhává zpracování. Jessica Biel se mi sem vůbec nehodila a aspoň Jodelle Ferland působí přesvědčivě. ()

Ajinka126

Já jsem pořád čekala jaký úžasný zvrat se v tom filmu odehraje, ale tak nějak to celé vyšumělo. A celá ta myšlenka byla poněkud zvláštní. Já jsem asi nedávala dobře pozor, ale k čemu že ty děti potřebovali? Jako kamera byla skvělá, ale to je asi tak všechno. ()

corpsy

Ak sa chceli tvorcovia uchádzať o najoriginálnejší žánrový scenár posledných rokov, rozhodne im to nevyšlo. Pán režisér je takisto príkladom toho, že človek by sa mal držať toho, čo vie najlepšie. ()

ConanVJ

Zajímavý filmek o chudém městečku, kde se léta ztrácejí děti, které unáší tajemný muž. July (Jessica Biel) této legendě nevěří, dokud se jednou neprobudí a její dítě nezmizí s postele. Když zahlédne tajemnou postavu s dítětem, bezváhání se za ní vydá. Filmek má hodně zajímavý zvrat. Za mě 70% :) ()