Tajemný muž

• Kanada The Tall Man (více)

Když se jí ztratí syn, snaží se zoufalá matka rozluštit hádanku tajemného muže, který údajně unáší děti. (Filmbox)

sulimo

Největším problémem filmu je fakt, že už tenhle nápad zpracoval před pěti lety jistý pan Affleck, kvůli kterému, ačkoli se mi to pro jeho prkenné herectví těžko přiznává, mi tehdy spadla čelist. Tahle záležitost, byť do jisté míry zajímavá svými zvraty, mi tak připadala jako o hodně horší deja vu, které je, asi nejvýstižněji řečeno - zbytečné. Nicméně, když už měl někdo, k mému nepochopení, tenhle průměr průměrů vůbec chuť natočit, možná se do toho nemusel tak snažit narvat všechny filmové žánry, jelikož jediné, co z toho výčtu žánru zde uváděných dokáže jakš takš fungovat, je při nejlepší možné vůli jen ten thriller. Na horor to nestačí zápletkou samotnou, na mysterióznost je to moc málo mysteriózní a na drama je to zase laciný a hlavně, aspoň pro mě, pěkně ohraný a od půlky (kvůli znalosti Affleckova díla) i předvídatelný (prostě jsem si dovolila hádat, a hle, ono to vyšlo). No nic, asi jsem si to zkazila sama, příště zkusim nepřemýšlet a třeba se mi to i bude líbit. ()

Wormboy

Tentokrat mi Pascal Laugier sedel ovela viac ako v predchadzajucich Martyrs. To ze nepojde o beznu zanrovku (nastastie) mi docvaklo az v polovici filmu, pricom ten twist ma naozaj prekvapil. Co nasledovalo potom bolo viacmenej logickym vyustenim, avsak zaverecna pointa ma opat prekvapila. Prijemne ci neprijemne? Zalezi nad uhlom pohladu, dojem ktory vsak film vo mne zanechal, bol priaznivy. 3,5/5* ()

PROCESOR

Tak budování atmosféry je propracované. O tom žádná. Děj se příjemně dere kupředu a nechává diváka tápat, pak se to, ale těžce zlomí a vyšetřovačka nabízí další dějový zvrat, který je dobrý. Ale závěr snímku, mě velmi zklamal, co jako že se děje s dětmi a kam vlastně mizí... ()

Juto

Zaujímavá mysteriózna dráma, prekvapivo skvelá a originálna s mnohými zvratmi. Scenár divákov mnohokrát prekvapí po 106 minútach a neobvyklá téma môže byť pre mnohých nepríjemná. 7/10 ()

Martrix

První dvacetiminutovka byla jako na horské dráze. Zprvu slušně působící drama s nabídkou na přechod k urban legend, bylo vystřídáno nerealisticky působící scénou únosu, jako z akčního thrilleru, která je ovšem za pár minut vytwistována do něčeho ještě zavlasypřitaženějšího. A pak znova. Takže tady máme Záhadu. Bude to krimi, thriller, horor, nebo dokonce sci-fi? Už dlouho vrčím, že je Hollywood šablonovitý, scénáře bez nápadu a odvahy. Takže proč bych teď nadával, když mi Laugier předloží originální a netradičně pojatý příběh? Navíc se zajímavým přesahem ponoukajícím k zamyšlení a diskuzi. Důvody jsou dva. Jeden, že je ta konstrukce sice neotřelá a na pohled působivá, ale obsahuje nemálo logických chyb. A druhý, že jsem stejně jako ostatní zpohodlněl a zkostnatěl, takže když nedostanu co čekám...to rozladění mě na chvíli "zavzdušní" a nejsem schopen naplno přijmout nečekaný koncept. The Tall Man jde jinou cestou, než třeba 80% diváků očekává. Takže moje rada je, nesledovat (NIKDY!) trailery. Dávejte filmům, tvůrců příležitost vás překvapit. V tomto případě se to vyplatí. ()

dr.fish

Když jsem tuhle podivnost dokoukal, povídám si: tohle přece nemohlo bejt americký, to musí bejt alespoň kanadský. A taky že jo. Na Ameriku by to bylo moc složitý. Výborné dějové zvraty. Film o ztrácení dětí není horror, ale spíš detektivka, rozhodně ale ne tuctovost. Čekal jsem mnohé konce, ale ten pravý mne napadl odpravdu až těsně v závěru. Možná to bylo až moc jednoduché, ale v každém případě to překvapilo. Pěkná kamera a střih, atmosféra temná jak má být. 75% ()

forsythia

Když jde o děti, člověk se nikdy nedobere kloudného závěru, protože to je téma, které se neobejde bez emocí. Buď jsou to zkrátka zatracení parchanti, nebo objekt mateřské lásky. Ovšem běda, kdyby mi chtěl někdo ty moje zatracený parchanty vyrvat z rukou! ()

Nivenx

Velice povedený film, který Vás úplně pohltí a nespustil jsem z něho oči dokud jsem neviděl do konce. 70% ()

andrii

Tady si žádné dítě nehraje, nevýská. Tady lidské mrtvo a chlad. Převezl mě zvrat. Tam v dobrých rukách. Máme je chválit nebo trestat, převaděče do lepšího světa? ()

TomStall

Dlouhá, vleklá a ospalá nuda. Tvůrci onanují nad jednou jedinou myšlenkou, na které je celá ta nuda postavená a zapomínají na všechny ostatní aspekty filmu. Asi z té nudy začnu unášet malé cigoše z Chánova a exportovat je do bohatších rodin. Nudil jsem se až do úplného konce a proto kdybych měl najít jedno slovo, které film dokonale vystihuje, byla by to nu.. - vlastně píčovina. ()

Doudis19

Příjemně mrazivý thriller, který na sebe úžasně napínavou první polovinou plete velice krutý bič. Skutečně druhá polovina a samotné vysvětlení se po tak nadějném úvodu stává jen dojetím ze setrvačnosti :-(. Přesto The Tall Man vzbudil neskutečnou chuť po kvalitním zpracování Slender mana. Už aby tu byl :-). ()

viperDavid

Už při prvním pohledu na ospalé typicky hororové americké městečko, kde chlapy běžně šukaj veverky do prdele a ženský k večeři dělaj fazole s psím masem vám musí být jasný, že se tady něco musí stát. První polovina filmu luxusní, napínavá a držená v nevědomosti, druhá to kompletně posere a z hlavní hrdinky se stává pošahaná ideologistka, která je příliš zaslepená než aby věděla, že to není nic jiného než obchod s bílím masem. Škoda, mohlo to být o moc povedenější. 2* ()

Ryuuhei

Jak moc jsem se na tento film těšil, tak moc jsem byl zklamán. Inspirace Slender manem opravdu jen lehká. Ve výsledku jde o film, který rozhodně není hororem, jako typickým, leč klišoidním thrillerem. Automaticky to, co se nějaké na začátku zdá, ukáže být něčím docela nečekaným. Spíš mi ale přijde, že se to často plácalo v lehkých nesmyslech a až křečovité snaze vše nevysvětlit, ale naznačit, z čeho vyplynul i guláš v hlavě. No, jednou vidět stačilo a já jen doufám, že film o skutečném Slender manovi bude o hodně lepší. ()

Luk80

Zřejmě nutné odlechčení od předchozího projektu. Dramatická linka se drží pěkně a občas je vidět a slyšet nádech temnoty. Na první pohled se může děj zdát přímy až klasický, ale to jen tak na oko. Postupem se vytvaří záhadné kruhy co se proplétají v postavach a divák padá na zem s náhlým obratem děje. Záběry v lese, kde se Jessica potácí v bahně jsou luxusní. Tak stejně i náhlý útok psa z dodávky. Na jedno shlédnutí to asi nebude. ()

uiu

Stáhla jsem si to jako doporučený horor a musím vás v prvé řadě upozornit, že se o horor nejedná. Ač se tak od začátku snímek tváří - ztrácejí se děti, lidé vídají tajemného muže - asi v polovině stopáže film změní žánr, aby následně žánr změnil ještě několikrát a vy si uvědomíte, že zdejší modré hodnocení je jen díky všem těm hororovým fanouškům, co čekali slasher, krev a střeva a dočkali se překvapivě chytrého dramatu. Příjemné filmové překvapení a možná půjdu o hvězdičku výš, až se mi pořádně uleží v hlavě. ()

elanius

(105/2012, DVDRip) / Žánrový popisok tentokrát skutočne neklame, jedná sa o mysteriózny film a k tomu je to aj thriller (prvá tretina), krimi (druhá tretina) a nakoniec aj dráma. Hlavné je že všetko ako celok funguje. A čo funguje asi najviac je pochmúrna depresívna atmosféra zapadákova bez úniku. Pri pozeraní ma hneď napadlo, že film atmosférou a farbami pripomína najlepšie španielske kúsky a trafil som len kúsok vedľa, réžiu mal pod palcom francúz, ale tá "európskosť" tu cítiť je a je to určite plus. Zvraty a rozuzlenie pravdepodobne nemusí sadnúť každému, ale mňa osobne nič z toho nejako zvlášť nenasralo :). Asi najväčšou škodou je absencia výraznejšieho hereckého esa. (7/10) ()