Nevědomí

• USA Oblivion (více)

Planeta Země už dávno není obyvatelná. Lidstvo bylo napadeno vetřelci a rozhodlo se bránit. Použilo jaderné zbraně a v důsledku toho je svět neobyvatelný. Lidstvo bylo nuceno přesunout se na Saturnův měsíc Titan, kde byla vybudována dočasná vesmírná stanice. Jack a Victoria už pět let slouží na Zemi jako údržbáři. Starají se o bezpečí obřích hydrověží, které odčerpávají energii z mořské vody. Za pár dní, až skončí služba, se oba vydají na Titan. Victoria už se nemůže dočkat, ale Jack má pořád jakési zvláštní pocity sounáležitosti k Zemi, nemluvě o divných snech, které ho pronásledují. Při plnění svojí mise je svědkem nouzového přistání kosmické lodi, jejíž jediná členka posádky tvrdí, že ji s Jackem pojí společná minulost. Její příchod spustí řadu událostí, které Jacka donutí pochybovat o všem, co doposud věděl. Osud lidstva je nyní v jeho rukách. (TV Nova)

nunka

Momentálne žiadaný Tom Cruise v multižánrovom blockbusteri, ktorý poteší hlavne zmysly. Vizuálna stránka je miestami ako na hojdačke, krásne vycipkané zábery striedajú priemerné počítačové animácie, i napriek tomu sa na to dobre pozerá. Príbeh nestojí za veľkú úvahu, no mix akcie, dobrodružstva a charakteru hlavného hrdinu je to, čo je na filme vlastne fajn. Ako celkom to pôsobí ako čisto oddychová záležitosť. ()

paascha

Po skutečně dlouhé době jsem si zase pořádně užil scifi s Tomíkem. Výborná věc, rozhodně se nevidíme naposledy:-) ()

Fiftis

Oblivion je sci-fi, na ktoré som čakal dlho a s napätím. Konečne zase príbeh na starých dobrých základoch. Dostal som vizuálne úchvatnú porciu, ktorá aj bez veľkých a pompéznych bojových scén dokáže zaujať. S minimom postáv sa odohráva zaujímavý príbeh, ktorý nenudí. Nestarnúci Tom Cruise je ako vždy skvelý, dokonca sa mi páčil aj Morgan Freeman. Čo sa mi asi páčilo najviac bolo to krásne miesto, asi posledné na celom svete. Kto by na takom mieste nechcel žiť, ďaleko od tohto hnusného sveta. ()

Hunt

Film s velkým potenciálem i zajímavým námětem, skvělou první částí, chvílemi příběhově poněkud přehnané a nedůvěryhodné, ale díky Cruisovi se na to dá vcelku dobře koukat .-) 70% ()

lamps

Tolik myšlenek, a tak málo slov na jejich popsání. :) Oblivion nemá ambice stát se kultovní sci-fi a také se jí zřejmě nikdy nestane, což je ovšem docela velká škoda. Joseph Kosinski se po odporně nablýskaném Tronovi vzchopil k vizuálně i příběhově unikátnímu postapo dobrodružství, jehož největší doménou jsou sice opět dokonalé efekty a režisérova novátorská vize budoucího světa, ale zatímco zmíněná PC-fantasmagorie byla studená jak psí čumák a věnovaná pouze zasvěceným fajnšmekrům, Nevědomí se svou fantastickou atmosférou a zajímavým příběhem téměř atakuje hranici divácké představivosti a užije si ho každý, komu stoprocentně funguje sluch i zrak. Žádné blikající příšernosti a velkolepé akční sekvence, nýbrž komorně vyhlížející příběh o osudu jednotlivce zasazený do dechberoucí pusté krajiny a zvýrazněný dokonalým soundtrackem, který zvedá ze sedadel již ve chvílích, kdy hrdina teprve pozvedá svou zbraň. Jestli se tedy dají hledat nějaké nedostatky, tak jedině ve scénáři, který je místy přeci jenom trochu děravý a nevěrohodný a kupa zvratů v konečném součtu nepůsobí zase tak závratně. To ale už vůbec nic nemění na tom, že je to originální a velmi, velmi dobře natočené sci-fi, které by si zasloužilo pár důstojných následovníků.. Cruise a Freeman samozřejmě výborní. ()

Shakers

Pekne natočené. Kosinki ma sci-fi žáner v malíčku a rovnako ako u ultra moderného Trona aj tu pri post apokalyptickom Oblivione je na čo pozerať. Herecký je to dobre obsadené a aj keď Tom Crusie už nie je najmladší, stále ma fomru. Čo sa týka príbehu, tak je to variácia na viacero filmov a okrem post apokalyptického sveta nič nové neprinesie, no napriek tomu dokáže upútať. 85% - 4* ()

Jacinda

Relativně neokoukané scífko s fascinující vizuální i hudební stránkou. Konec sice člověku připomene Den nezávislosti, ale na rozdíl od předvítatelného nereálného úniku se hrdinové obětují. Sice se neshodnu na názoru Olgy ohledně toho obrazu (nepřipomíná mi klid, naopak ve mě budí děs a hrůzu - Samara) ale prohození čísel TC mě zaskočilo a to oceňuji. ()

KlárkaS

Moon mixlý s I am legend a Armageddonem. Vizuálně parádní, příběhové bohužel ke konci slabší, ale pořád to nenechá takovou hořkou pachuť jako Prometheus. ()

JohnnyD

Joseph Kosinski je vizionár a po Tron: Legacy (asi najlepšom scifi za posledných 10 rokov) potvrdil, že je najzaujímavejším režisérom svojej generácie. Azda ostane pri žánri, lebo toto luxusné inteligentné sci-fi poskytuje všetko, čo si od neho môže fanúšik priať. Dokáže maximálne zladiť realistické vizuálne efekty, pompéznu hudbu, štýlový futuristický design a cit pre budovanie atmosféry tak, že už dnes je klasikom žánru a ak to bude takto pokračovať, tak za tridsať rokov bude jeho meno rovnako významné ako meno Raya Bradburyho, Isaaca Asimova, či Philipa K. Dicka. ()

Boogeyman

Scénář je slabší a nabízí se ono otřepané "akorát pro epizodu Krajních mezí", ale zpracování je samozřejmě o sto tříd výš a Kosinski a spol. to svým smyslem pro vizuálno dokáží do mrtě prodat. No a když už se triky a velkolepé kompizice omrzí, nastupuje bezkonkurenční půvab Olgy Kurylenko. ()

playboxguest

Kdybych měla popsat Oblivion jednou větou, o čem je, jakože mi nepřijde, že by vůbec o něčem pořádně byl, řeknu asi: "Kniha přežití 2", přesně tak na mě většinu stopáže působil. Dvakrát jsem u něj za bílého dne usnula a musela jsem přetáčet nazpět, ale kdybych nepřetáčela, o moc bych nepřišla. 40% ()

Madsbender

Dizajnérsky podmanivý TRON: Reloaded, ktorý vykráda snáď všetky áčkové sci-fi posledných rokov. Po zopakovaní uvidím, či uberiem alebo pridám. 60% ()

Indiana

Skvělý Cruise v naprosto sterilním filmu. Najde se tu pár zajímavých scén, podpořených slušným soundtrackem, ale ve finále taková scifi jednohudba, kterou si podruhý jen tak nepustím. ()

Beckett51

I přes značné množství chyb ve scénáři mě tento film dostal. Úžasná kameramanská práce, skvělý vizuál, vynikající herecký výkony a především skvostný hudební doprovod geniální jednočlenné skupiny M83. ()

Deimos

***Celkem 75%***3D KINO/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// PLUS: působivá architektura budoucnosti, efektní a triky nabitá akce, perfektní hudební doprovod přesně vystihuje atmosféru, námět se mi líbil, Tom Cruise potěší a opět dokazuje, že na jeho filmy se vyplatí chodit, je zároveň zajímavém že si film vystačil se třemi, čtyřmi herci a nějakým tím komparsem MÍNUS: což je škoda, protože vás nečeká žádná velkolepá akce velké skupiny proti ještě větší skupině, scénář je snadno prokouknutelný a že něco tady není v pořádku jsem tušil už od druhé třetiny, problém je i v tom, že film přišel po vlně jiných podobných snímků, sice je dobře mixuje, ale nepřináší nic průlomového, když to řeknu nepěkně, jen hezky vypadá./// Shrnutí: Oblivion si své fanoušky najde. Skoro by se dalo říct, že čím méně máte nakoukáno, tím více se vám bude tento film zamlouvat. Pro ostatní je to audiovizuální podívaná, která si vystačí s pár herci a dějem, který asi nikoho nezaskočí. Pro skromného diváka však příjemná podívaná. ()

Pilda17

Očekávání velké, ale že bych dostal vše, co jsem si představoval? To opravdu ne. Akce je velmi málo, ale když už se objeví, je kvalitní. Vše se mi zdá zbytečně utahané a chvílemi dost nudné. Rozuzlení bylo zajímavé, to se musí nechat a závěr i trochu emoční. Vidím dost kladů, ale i dost mínusů, je to těžké rozhodování. Závěr mohl být delší, více akčnější a nebo by mohl víc upoutat diváka. Jak rychle začal, tak také rychle skončil a nic zajímavého nepřinesl. Kdyby Oblivion nebyl tak utahaný, tak bych šel s hodnocením výš, ale pokud člověk 2x usne, než to vůbec dokouká, je něco špatně.. 6/10 = 64% ()

Disk

Oblivion byl výborný a potěšil mě ještě víc než Tron Legacy. Joseph Kosinski a hlavně kameraman Claudio Miranda jsou velcí páni, kteří zasluhují ten největší obdiv. Proto vidět oba filmy jinak než na Blu-rayi (nepočítaje IMAX kino) je de facto zločin. A Tom Cruise? Být sexy i po padesátce je jednoduše popírání přírody. Ano, Oblivion má triviální zápletku stejně jako Tron Legacy. Vadí to? Vůbec ne. ()

salahadin

Fuck you, Sally aneb Poslední vesmírný samuraj. Oblivion je něco jako současná bakalářská práce, která vzniká tak, že študent z deseti knížek udělá jedenáctou. Ale...! Přistihl jsem se, že mě některé Tomíkovy blokbástry fakt baví i přes jejich zjevné nedostatky. Skvostná Olinka a audio-vizuální hodokvas dodávají filmu patřičnou šťávu. Příběh je sice zoufale předvídatelný, ale proč to někdy neodpustit? Logické lapsy mě tentokrát nechávají zcela chladným. Svou oblíbenou cestu lesem znám taky nazpaměť, ale to mi nebrání, abych si ji neužil. Zde i např. v Edge of Tomorrow Cruise na konci hrdinsky zkape, aby se zvláštním způsobem hned nato vrátil na scénu - ocenil bych, kdyby opravdu exitoval, filmu by to dodalo silnější náboj. Velmi povedená je i přes celkovou chladnost filmu interakce postav - celý příběh mezi Olinkou a Tomčou je natočen skvěle s postupným odkrýváním jeho tenat. Nadto hned první slovo po probuzení Olinky v divákovi vzbudí to správné očekávání a zaujetí ve chvíli, kdy to film vyloženě potřebuje. Nemám výhrad. Mnozí kritizují závěr filmu - já ne. Zcela kvituji fakt, že nám ufounci nemohou číst myšlenky a dají se podfouknout, protože v opačném případě bych film považoval za pitomost. Nikdo nedokáže číst naše myšlenky - a tak to má být - sci-fi nesci-fi. ()

Cappuccino

Prišiel som, videl som, nepochopil som, unudil som sa, ďakujem, odchádzam. Prvá polovica bez šťavy, druhá sa snaží dať veciam väčší zmysel a trochu sprístupniť akciu, ale marná to snaha. Dve hviezdy za vizuálnu stránku filmu a Toma. ()

Foox

Nejspíš si budeme muset u Kosinskiho zvyknout na vítězství formy nad obsahem. Problémy i klady z Trona zůstávají, jen přibylo několik levelů spletitosti. Ztvárnění post-apokalyptické budoucnosti a zdařilá nepředvídatelnost až do úplného závěru, jsou hlavními tahouny, i Cruise stojí za zmínku v pozitivním smyslu. Ani by nevadila neskrývaná inspirace klasikami v žánru(Den nezávislosti, Matrix,...) kdyby slepení všech těch originálních i neoriginálních nápadů nepůsobilo příliš kostrbatě. Přičemž ze samotného rozjezdu dýchá příslib něčeho "nadčasového". 70% ()

Top Gun 2 nabírá obsazení

Top Gun 2 nabírá obsazení

04.07.2018

Není to vtip, Top Gun 2 se skutečně pomalu mění v realitu. Potvrzuje to teď i čerstvě oznámené obsazení jedné z hlavních rolí. Vedle Toma Cruise (Mission: Impossible – Fallout) a Vala Kilmera … (více)

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

01.07.2017

Po smrti Tonyho Scotta to vypadalo, že se Top Gunu 2 jen tak nedočkáme. Tom Cruise se ale tohohle snu nevzdal a nakonec ho realizuje s Josephem Kosinskim, režisérem TRON: Legacy 3D. Kosinski na… (více)

Druhý Top Gun je téměř jistý

Druhý Top Gun je téměř jistý

03.06.2017

O pokračování legendárního Top Gunu se mluví dlouhé roky a nikdy se nikam nepohnulo. Po smrti Tonyho Scotta to dokonce vypadalo, že se ho nikdy nedočkáme, Tom Cruise ale film nakonec zrealizuje bez… (více)

PF 2017

PF 2017