Nevědomí

• USA Oblivion (více)

Planeta Země už dávno není obyvatelná. Lidstvo bylo napadeno vetřelci a rozhodlo se bránit. Použilo jaderné zbraně a v důsledku toho je svět neobyvatelný. Lidstvo bylo nuceno přesunout se na Saturnův měsíc Titan, kde byla vybudována dočasná vesmírná stanice. Jack a Victoria už pět let slouží na Zemi jako údržbáři. Starají se o bezpečí obřích hydrověží, které odčerpávají energii z mořské vody. Za pár dní, až skončí služba, se oba vydají na Titan. Victoria už se nemůže dočkat, ale Jack má pořád jakési zvláštní pocity sounáležitosti k Zemi, nemluvě o divných snech, které ho pronásledují. Při plnění svojí mise je svědkem nouzového přistání kosmické lodi, jejíž jediná členka posádky tvrdí, že ji s Jackem pojí společná minulost. Její příchod spustí řadu událostí, které Jacka donutí pochybovat o všem, co doposud věděl. Osud lidstva je nyní v jeho rukách. (TV Nova)

CANNIBAL

Nic moc teda. Čekal jsem od toho daleko víc. Efekty celkově jsou jakž takž dobrý, ale napětí a pořádná akce postupně míří na bod mrazu. Občas mi to připadalo, že se scénarista snad inspiroval nějakou, jakoby nepovedenou předlohou filmu I, Robot z roku 2004. Konec filmu pak byl prakticky dost zoufalý, nudný a málo pochopitelný. Cruise mohl klidně ulovit novou sondu. Ale to konec konců, ať každý zhodnotí sám. U mě čistý béčko s tím, že třetí hvězdu dávám za precizní efekty helikoptérostíhačky a sem tam nějakou tu solidní střílečku. ()

D.Moore

Hodně tajemných příslibů, ale (hlavně kvůli blbým trailerům) málo překvapení, hodně otázek, ale málo odpovědí (tedy málo odpovědí, které nepůsobí jako narychlo vycucané z prstu)... Všechno naštěstí působivě zpracováno, na design všech těch strojů, budov a zbraní je radost pohledět, Tom Cruise je sympatický, hudba příjemně meditativní, ačkoliv ničím zapamatovatelná. Tři a půl hvězdičky, Elysium, které si po většinu stopáže na nic nehrálo, se mi líbilo víc. ()

kulyk

Pomiňme, proč pejzatí kolotočáři obsazují do rolí gerojů ve všemožných skyfárnách tohoto šprtajzlíka. Nejspíše mají svůj skrytý záměr - asi aby řadový příslušník obšvicnuté armády vypadal o něco větší. Spíše by mě zajímalo, proč to pan Výletní plavba bere. Jestli mu to dělá dobře u thetana, připravuje se na veliké setkání s Hubbardem, hodlá se zalíbit ,,osmé dynamice".... no, jeho věc. Každopádně mi v podobných rolích přestává vadit. Obliblijón nepotvrdil, že nomen omen, zaplať auditing. Mohu doporučit s duší klidnou, jako hladina nad Karlíkem Zichů. ()

Spooner

Hodně sterilní sci-fi, která se vás snaží za každou cenu překvapit a upoutat vás, ale vůbec jí to nejde. Scénář je s přibývající stopáží čím dál pitomější a režie pro změnu čím dál unylejší a akční stránka filmu vás vůbec nevtáhne. Kosinski opět předvedl, že umí točit na oko hezké filmy, ovšem naprosto bez emocí či životných postav. Výtečný vizuál se bohužel také stačí okoukat během první hodinky (možná i dřív) a velkolepá hudba to sama nezachrání. Zkrátka promarněná šance s hodně stupidním koncem, kterou nezachrání ani snažívý Cruise. ()

Wacoslav1

Sakra tak jak to zhodnotit musel sem se nad tim zamyslet neni to jednoznacny rozhodnuti protoze je to proste dost rozporuplnej film proste pokus o seriozni sci-fi kombinovanej troskou toho akcniho vyplachu co se ale ty akce tyce je ji opravdu poskromnu a spis az v druhy pulce no a ohledne pribehu si myslim ze tu byl potencial jako krava je tu vsak jedno velke ale a sice dele jak prvni pulku nas ten film nuti ukrutne premejslet prakticky nic se nedozvime vsechno je tu jenom natuknuto aby se to pak najednou vyresilo vsechno naraz a to je ten problem clovek se furt nechyta ale rika si dobry on tam nakonec bude nejakej sokujici zvrat a vsechno to do sebe zapadne no jo ale ono to do sebe proste nezapadne nevim mozna mi neco uniklo ale mam proste z toho celkovyho vyzneni toho snimku v hlave spis peknej bordel a jasny uz mi neni vubec nic takze prvni polovina spis ukecana druha spis akcnejsi jedna dobra scena tam byla nicmene to finale takovy nevyrazny a odflaknuty Cruise jako tradicne predvadi svuj typickej vykon ve stylu ja nehraju ja dostal honorar tak se tu vyskytuju a odrikavam repliky jestli muzu opravdu neco pochvalit tak i kdyz to zni jako klise ale je to tak u vetsiny dnesnich filmu ten vizual je naprosto bozi to rozhodne mistama mi to az bralo dech jak krasne to vypadalo jenom skoda ze to zustalo nekde na pul cesty mezi seriozním sci-fi a popcornovou akci takze rozhodoval jsem se mezi 2 nebo 3* a sakra bych ted docenil kdyby slo dat 2.5 to by bylo tak adekvatni ale tak priklonim se na ty slabsi tri kdyz vezmu v potaz pekny kino kde jsem to videl dale sem diky CSFD nemusel platit a bylo to tak o 2 tridy vejs nez megapruser jmenem Lesni duch (neda mi to si do nej opet nerejpnout) tak proc bejt prehnane kritickej ()

Davies182

Úchvatné. Kolik z diváků se během sledování podobných technologických fetišů dokáže ohlížet dozadu? Ne, vážně nemám na mysli okupované sedačky v setmělém sále. Poukazuji na neuvěřitelný progres, kterým si filmy během posledních řekněme čtyřiceti let prošly: co muselo v sedmdesátých, osmdesátých letech působit přinejlepším úsměvně a přinejhorším trapně, vznikne dnes na nejmodernějších počítačích během půl roku díky svým způsobem sice piplavější, ale fyzicky rozhodně méně náročnější práci. Pak už jen stačí, obsadit do atmosférického sci-fi fláku s ne-zase-tak provařeným příběhem jednoho z nejoblíbenějších herců současnosti, a je (skoro) vyhráno. Mít to celé o malinko kratší stopáž a více úderných bubnů/beatů v OST, plácnu Kosinskimu na čelo pěticípou... Jinak zářný příklad toho, že na čím méně trailerů se před projekcí podíváte, tím citelnější si z promítání odnesete zážitek a, neochudíte se o "zvraty". Pecka! ()

pepo

audiovizuálna bomba, ale......ostatné veci veci ani zďaleka nefungujú akoby mali. Každopádne treba vidieť, a nepredstavovať si aké to mohlo byť s režisérom, ktorý dokáže vyrozprávať aj pútavý príbeh nielen predvádzať triky a do toho nechať hrať vykrádačku remote control.70% a zmarená príležitosť na budúcu klasiku. ()

Xmilden

Zpočátku dává Kosicki vzpomenout na Tron:Legacy. Tom Cruise je akční jistota Hollywoodu již několik let. Neřekl bych že dějové zvraty byly tak jasně čitelné dopředu jak se tady píše. Nevědomí je fajn sci-fi , ale téměř u každé scény máte pocit že tohle jste viděli už v tom nebo v onom filmu. Závěrečných 30 minut si divák dokáže docela v pohodě poskládat sám. Super inteligentní inteligence v budoucnosti dokáže vysávat z planety vodu, ale nedokáže zjistit bombu na palubě vesmírné lodě. 65% ()

Arbiter

Dolby Atmos je moc fajn. Hlavně když se opájíte úchvatným audiovizuálem. __ Všimli jste si, že ze všeho nejodolnější jsou monumenty? Vím, kam se půjdu schovat, až TO přijde. __ Osobně jsem neustále klouzal mezi shovívavým úsměvem, chechtáním, ale i vopravdickým zájmem. Film je často, hlavně z mikroperspektivy, pitomý, ale takovým tím roztomilým způsobem. Cruise hraje tužku a takový ty věci. Pro kukuřičný večer ale fajn volba. Luke, I am your father! Nooooooo ()

-bad-mad-wolf-

Ne, dobrý scífko ještě nevymřelo a ani nevymře, dokud budou po světě chodit chlapíci, jako je Joseph Kosinski. Numero uno filmu je často zmiňovaná audiovizuální stránka, která fantasticky vypadá, bombasticky zní a má v sobě více dynamiky, než smečka zdopovaných desetibojařů. Pro příběh na Oblivion nikdo vzpomínat nebude (a pokud ano, určitě ne v dobrém), jelikož ho tvoří slepenec žánrových klišé a prvků z pecek dřívějších i novějších, navíc je celá zápletka poněkud postavená na hlavu - když už se objeví slušně rozehraná chvíle, záhy se sami sebe ptáte, proč se ti na plátně chovají tak, jak se chovají (syndrom filmové ztráty logického uvažování). Naštěstí hned potom přijde další príma obrázek, epičtí M83 a vše je dobrovolně zapomenuto. Doufám, že si Kosinski do budoucna šetří ještě kvalitnější matroš... jako masivní demoverze je Oblivion perfektní. ()

sepp

Nebudu tu dělat žádné sáhodlouhé rozbory - vizuálně pěkná slátanina. Vidět jednou a zapomenout. ()

darkrobyk

Příjemné překvapení, od kterého mne dlouho odrazovaly odsuzující komentáře. Takhle si představuji současné oddechové sci-fi, kdy si člověk jen tak mimoděk vzpomene na 2001: vesmírná odyssea, první film Star Trek, Star Wars...Vizuálně samozřejmě bezchybné - na jedné straně poetické záběry s bazénem, na druhé honička s drony jak vystřižená ze Star Wars i s pěkným kaňonem. Svět odlidštěné techniky, zničená Země a skrytý koutek s jezerem, chatou a všudypřítomnou zelení - tomu říkám kontrast! Z žen se mi daleko více líbila Andrea Riseboroughová než Olga Kurylenková! A nakonec jsem byl rád, že film neskončil zcela ve šlépějích Armageddonu... Zajímala by mě comicsová předloha.... ()

Ampi

Film měl některé prvky podobné s filmy: WALL-E, Den Nezávislosti, Vesmírnou Odysseou 2001 a určitě několika dalšími pěknými i nepěknými Sci-Fi, možná, že díky tomu je i tento film vcelku pěkné Sci-Fi. Docela se mi libil herecký výkon Toma Cruise, asi se lepší jako DiCaprio, ale jen mu to jde pomaleji. Od kolegy jsem slyšel kritiku na ženské herecké výkony. Mě se připadali adekvatní. Kolega taky přidal názor, že by Olgu Kurylenko vyměnil za Millu Jovovich. Jenže to by asi většina dronů skončila ve šrotu nebo rebelů na ošetřovně. PS: Příznaní je polechčujicí okolnost. Na čsfd projekci za mne šla sestra, protože jsem skutečně nemohl. Takže jsem na film šel jindy a jinde a nelitoval jsem. Protože je to docela pěkný film. PS no.2: Ženy a dívky, chtěli by jste být v kůži Julie na konci filmu? Je to otázka pro ty co viděly film. ()

Hrabka

Určitě jedno z těch lepších sci-fi posledních let. Děj je poměrně zajímavý, není dopředu nalajnovaný a přináší dobré zvraty. Film je našláplý akcí od začátku až do konce, takže fandové efektních stříleček a honiček si rozhodně užijí, pro mě je ale důležitější to, že film dokáže nabídnout originální sci-fi příběh. V určitých chvílích to možná trochu skřípe, objeví se několik momentů, které si tvůrci mohli odpustit, ale v celkovém pohledu u mě převládá spokojenost. Určitě je ale potřeba k tomu, aby se film zalíbil, určitá obliba tohoto žánru. 80% ()

cheyene

Solidní sci-fi příběh v příjemném hávu s Tomem Cruisem, Olgou Kurylenko a Morganem Freemanem. Snímek sice obsahuje nudnější či zdlouhavější pasáže, ovšem čím déle jej sledujete, tím více vás baví a děj pohlcuje vaše smysly. Potěší hudba, samotný nápad, zvraty v ději a rozuzlení. Pro mě opravdu příjemné překvapení s dobrou atmosférou post apokalyptického světa. ()

LiVentura

Precizně zfilmované sci-fi s výborným Cruisem a nápadem. Hudba znamenitá, jedna z nejparádnějších žánrovek za poslední dobu. I když, přiznám, že jsem ten konec čekal, což mě mrzelo.. silná a originální stopa tvůrce moderního Trona nešla skrýt, velmi se na něj zaměřím a už se těším na další tituly, které vyprodukuje. ()

kinej

Nevědomí je dokonalý audiovizuální produkt, který je však chladně sterilní. Podívaná (a poslouchaná) je to ale mimořádná a zároveň Kosinski nevložil do děje nic hloupého, co by diváky uráželo, jako je tomu u mnohých podobných filmů. Bohužel úchvatný vizuální styl není doprovázen adekvátně silným nábojem, film je bez emocí, bez hereckých výkonů, Kosinski by si snad vystačil i bez herců. Už jen kvůli tomu nádhernému bytu se ale na film podívám někdy znovu. ()

juta

Ono jde opravdu o hodně povedené dílo, ovšem spíše jen co se týká vizuální stránky. Ta je tady prostě skvělá, jenže co nejvíc kazí dojem je to, že tu žádný boom, extra zvrat čekat nelze. Právě příběh je takový nudný a podobné vyústění jakoby už v nějakém jiném filmu bylo. Stejně tak Cruise moc nemusím, takže ten tomu taky nepřidal body navíc. Jinak koukat se na to dalo, je to takový lepší průměr. ()

Top Gun 2 nabírá obsazení

Top Gun 2 nabírá obsazení

04.07.2018

Není to vtip, Top Gun 2 se skutečně pomalu mění v realitu. Potvrzuje to teď i čerstvě oznámené obsazení jedné z hlavních rolí. Vedle Toma Cruise (Mission: Impossible – Fallout) a Vala Kilmera … (více)

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

01.07.2017

Po smrti Tonyho Scotta to vypadalo, že se Top Gunu 2 jen tak nedočkáme. Tom Cruise se ale tohohle snu nevzdal a nakonec ho realizuje s Josephem Kosinskim, režisérem TRON: Legacy 3D. Kosinski na… (více)

Druhý Top Gun je téměř jistý

Druhý Top Gun je téměř jistý

03.06.2017

O pokračování legendárního Top Gunu se mluví dlouhé roky a nikdy se nikam nepohnulo. Po smrti Tonyho Scotta to dokonce vypadalo, že se ho nikdy nedočkáme, Tom Cruise ale film nakonec zrealizuje bez… (více)

PF 2017

PF 2017