Nevědomí

• USA Oblivion (více)

Planeta Země už dávno není obyvatelná. Lidstvo bylo napadeno vetřelci a rozhodlo se bránit. Použilo jaderné zbraně a v důsledku toho je svět neobyvatelný. Lidstvo bylo nuceno přesunout se na Saturnův měsíc Titan, kde byla vybudována dočasná vesmírná stanice. Jack a Victoria už pět let slouží na Zemi jako údržbáři. Starají se o bezpečí obřích hydrověží, které odčerpávají energii z mořské vody. Za pár dní, až skončí služba, se oba vydají na Titan. Victoria už se nemůže dočkat, ale Jack má pořád jakési zvláštní pocity sounáležitosti k Zemi, nemluvě o divných snech, které ho pronásledují. Při plnění svojí mise je svědkem nouzového přistání kosmické lodi, jejíž jediná členka posádky tvrdí, že ji s Jackem pojí společná minulost. Její příchod spustí řadu událostí, které Jacka donutí pochybovat o všem, co doposud věděl. Osud lidstva je nyní v jeho rukách. (TV Nova)

GrEEnPajula

Po dlouhé době sci-fi, které mě opravdu nadchlo. Sice zde v podstatě neuvidíme nic, co by jsme už neviděli někde jinde, ale i přes to musím dát plný počet hvězdiček. Asi i proto, že jsem film viděla v kině a to byl opravdový zážitek! Naprosto perfektní vizuál, efekty, kamera, hudba a dokonce i Tom Cruise v hlavní roli, který nepatří zrovna k mým oblíbencům. Užívala jsem si každou minutu filmu a doslova jsem se kochala. Víc takových sci-fi! ()

mouzi

Skvely audiovizual, ale to je bohuzel vse. Palec nahoru za zvukove projevy dronu (mne osobne okamzite pripomnely Half-Life 2). ()

Dr.Abe

Lepší než jsem si myslel, než jsem čekal. Kombinace sci-fi atmosféry Half-Live, Planety opic a podobných filmů. Zvlášt robotická UI, která mě nadchla v HL2 kde drony a vážkovznášedla mají hlavní slovo nad lidmi. Od dob kdy mě nadchlo Ticho na Zemi, mě tento film skutečně uchvátil. Zpracování, na to že bylo zřejmě z valné části počítačové, bylo velmi věrohodné a krajina po valcé působila skutečně jak 150 let před dějem ve filmu Zardoz. Cruise ze začátku v podstatě potýka s životní idilkou (nebo alespon podlě mne, když jsem viděl rozšířené zorničky jemu vybrané ženy) avšak pravda ho zavede do zcela nové situace. Já si to jako další ze sci-fi žánru velmi rád zhlédnu někdy v budoucnu ještě jednou. ()

Merenre

Ačkoli krujze nesnáším tak ani jeho pedofilně nekrofilní scientologický fanatický xicht mi tentokrát nedokázal zkazit potěšení z dobrého filmu a kupodivu (vzhledem k autorovi a metodám) i dobré hudby, která měla ve filmu dost místa, což by měla být samozřejmost a ne světlá výjimka. I vizuálně je to dobrá podívaná. ()

DonFrolimo

Na Kosinském se pozná co vystudoval, designově je Oblivion prostě pochoutka a myslím, že i netradiční strukturou děje. Hudebně potom docela také. Až na pár odpustitelných prohřešků ve vnitřní logice světa (opravdu jen malé detaily) a hollywoodské opakování motivů pro účely patosu je to neotřelé, nápadité, stylové sci-fi, který si žádný fanda žánru nesmí odpustit. Mě osobně se líbí zapojení problému z teorie (osobní) identity, nečekejte výrazný filozofický přesah, nicméně využití je docela velké. Rád si seženu předlohu a doufám, že si se stejnou chutí počtu. ()

KastorPollux

Nemůžu jinak než ještě celý roztřesený a se slzou v oku udělit plný počet! Nemám co bych tomu vytknul. Fakt nic. Nechci nic vytýkat. Nadchlo mě úplně vše, příběh, hudba (ta především!), scény, herecké výkony (tedy snad krom Olgy...ale to se dá přehlédnout, nějaký trapný ale pěkný xichtík tam být musel...) Prostě parádní silný sci-fi příběh jak prase. I slzu na konci jsem uronil. A nemyslím to ironicky. Fuckt mě to dostalo :) ()

Rian_witcher

Celý film mě provázel neodbytný pocit Déjà vu. Všechny dějové scény jsem už v jiných sci-fi viděl, jen scénář vždy včas uhnul do jiné dějové linky, abych si nevybavil přesně kde. Cruise si odehrál svůj akční standard, vizuálně a počítačově byly peníze vynaložené bezchybně. Jen to nemá žádné napětí a překvapení nulové. ()

Stuck

První půlhodinku jsem se nudil, pak už se dějová linie trochu rozjela, ale i přesto mě tento film napoprvé nechytil. Třeba to vzjde při vícerém zhlédnutí. ()

majklice

Nevědomí Josepha Kosinského lze bez pochyb zařadit mezi neobyčejná díla. Prostředí postapokalyptické budoucnosti obrazově perfektně vystihl a zdá se, že jeho představivost nezná mezí. Technická vyspělost kontrastuje se starým světem, který postupně upadá v zapomnění, hlavní hrdina však sentimentálně bloudí troskami symbolů moderní lidské civilizace. Právě sentimentalitou Kosinski dvakrát nešetří. Oáza klidu u horského jezera, kde si Jack postaví zálesáckou chatku plnou vinylových desek, možná zachází až do extrémů. Tom Cruise svou postavu ztvárnil na výbornou, jedinou výtkou by mu mohla být přílišná dokonalost, sahající až na hranice neskutečnosti. Jack Harper sice má být svým způsobem vyvoleným hrdinou, určeným prozřetelností, ale zkrátka mu občas nelze věřit, že je stále obyčejný člověk. Naopak Andrea Risenborough v roli Victorie diváka zcela přesvědčí o své smrtelnosti i o staré pravdě, že chybovat je lidské. Nutno ocenit především její schopnost zahrát postavu s mnoha slabostmi, zároveň ji však nepřetvořit v prvoplánovou potvoru. Působí naprosto přirozeně a zcela zapadá do uhlazeného futuristického celku. Výkon Olgy Kurylenko oproti tomu nebyl až tak obdivuhodný. Z části na něj měla vliv samotná postava Julie, která toho v celém filmu moc nenamluví, avšak i ve chvílích, kdy je na plátně tím nejdůležitějším, působí spíš jako éterický přelud či krásný obraz bez duše. V akčních scénách navíc příliš nevyniká. Samotný děj filmu v oblasti sci-fi nenabízí nic nového. V mnoha momentech přechází v naprostou předvídatelnost, několikrát dokonce nabudete dojmu, že tohle už jste někde viděli. Příběh se sice snaží v několika momentech překvapit, nelze však říct, že by se mu to podařilo. Přemýšlet během jeho sledování zaručeně nemusíte. Fantastickým představám Kosinského nelze nic vytknout, těm originalita bezesporu nechybí. Jen si jí měl možná trochu ušetřit i pro dějovou linii. Neuvěřitelné technologie, fantasy krajiny, americké monumenty, bohémské uctívání umění a literatury, milostné drama i offroad adventures. Na závěr přichází naděje na obnovení lidské civilizace, poselství o síle lidského odhodlání a smyslu boje za svobodu a pravdu. ()

spawnxp

V krátkosti: skvěle udělaný sci-fi. Chladná estetika civilizačních artefaktů zasypanejch prachem, hypermoderních interiérů (hlavně ten bazén uprostřed oblohy!), ale i kosmickejch lodí a zabijáckejch koulí je působivá. Příběh není triviální a když přejdem pár scének ve finále, je i dobře nastříhanej. Nevšední zážitek. ()

tomino28

Příběh se snaží být originální, ale můžete si místo něj dosadit libovolné story z jiného vámi oblíbeného sci-fi a bude to fungovat stejně. Postavy jsou místy na zabití a nejlepší části filmu jsou ty, kde mezi sebou nemluví. Osobně jsem nepochopil, proč do toho šel třeba takový Morgan Freeman, který si tady zahrál asi tak 63 vteřin čistého času. Za mě průměr, ke kterému to vytahuje hudba (i když ústřední motiv mi přijde podezřele povědomý) a především pak vizuální stránka. Pokud vás Oblivion nechytne z jiného důvodu, tak průlety nad zničenou Zemí to alespoň částečně zachrání. ()

Wolftalon

Příběh neoplývá nijak originální zápletkou a docela mi připomínal nový Total Recall, ale více než na pestré prostředí se soustředí na postupná odhalení, která se bohužel postupně dají očekávat. Nechybí typická klišé aneb co se může pokazit, se zaručeně pokazí. Na filmu je určitě plus jeho hudební složka, Tom Cruise, úchvatné úvodní seznámení s postapokalyptickým světem a závěrečné tempo, které Nevědomí nabralo. Za každé po jedné hvězdičce. ()

czema

Musím říct že než film tak se mi opravdu líbil soundtrack. Krásně vždy vymaloval scénu, která se zrovna odehrávala. A k filmu. Povedené sci-fi z blízké budoucnosti,další postapokalyptické žužo. Ale něco mi tam chybělo. A navíc pořád nevím kde se vzal tu se vzal TED. On a jeho vesmírná kumpánka SALLY potřebují nakopat zadek. Ale jinak Tom Cruise oldschool,který sbírá knížky a dělá svou práci(efektivně). ()

Dvorka96

Na tento film jsem šel s Nevědomím o čem to bude. Trailer mi toho moc neprozradil, ale po vizuální stránce vypadal úžasně. Nevědomí vás rychle uvede do děje a jen tak vás nepustí, o zvraty není nouze a tak se pořád něco děje. Vizuální stránka je opravdu úžasná (nejlepší jsou záběry z exteriérů Islandu). Herecké výkony ujdou až na Olgu Kurylyenko, která hraje jako v dřevácích ze své rodné vesnice. Jsou tu tři scény které vystupují nad ostatní. První je v tom momentu kdy bojuje Tom Cruise s Tomem Cruisem, pak je tu ten nezapomenutelný konec s Fu*k you Sally a nejlepší je scéna s bazénem. Hudebně zde exceluje M83, jejíž soundtrack je nezapomenutelný a já osobně si ho pouštím kdykoliv mám možnost. Takže po dějové, vizuální i hudební stránce je to bombastická podívaná. Vřele doporučuji všem fanouškum sci-fi a pokud sci-fi nemáte rádi stejně tento film zkuste. ()

Top Gun 2 nabírá obsazení

Top Gun 2 nabírá obsazení

04.07.2018

Není to vtip, Top Gun 2 se skutečně pomalu mění v realitu. Potvrzuje to teď i čerstvě oznámené obsazení jedné z hlavních rolí. Vedle Toma Cruise (Mission: Impossible – Fallout) a Vala Kilmera … (více)

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

Druhý Top Gun přiletí za dva roky

01.07.2017

Po smrti Tonyho Scotta to vypadalo, že se Top Gunu 2 jen tak nedočkáme. Tom Cruise se ale tohohle snu nevzdal a nakonec ho realizuje s Josephem Kosinskim, režisérem TRON: Legacy 3D. Kosinski na… (více)

Druhý Top Gun je téměř jistý

Druhý Top Gun je téměř jistý

03.06.2017

O pokračování legendárního Top Gunu se mluví dlouhé roky a nikdy se nikam nepohnulo. Po smrti Tonyho Scotta to dokonce vypadalo, že se ho nikdy nedočkáme, Tom Cruise ale film nakonec zrealizuje bez… (více)

PF 2017

PF 2017